Şimdi Ara

Gizli Klasörü Görünür Yapma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
64.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

elimdeki bir HDD de ki bazı klasörler gizli klasörleri göster aktif olmasına rağmen görünmüyordu. korunan işletim sistemi dosyalarını gösteri aktif ettikten sonra bu klasörler göründü fakat şimdi bu klasörleri ''korunan işletim sistemi dosyaları'' konumundan nasıl kurtarıcam? kendileri işletim sistemi dosyası falan değil. bilidiğiniz mp3 klasörü. klasör özellikleri görüntüsünü ekliyorum. gizli kısmı seçilemez durumda görünüyor , ve içinde tik var. bunu nasıl düzeltebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melyyh -- 24 Eylül 2009; 16:10:19 >

• bilgisayarımı tıkla en üstte araçlardan klasör seçeneklerine gel.görünüm sekmesine geç.aşağıda gelişmiş ayarlar kısmında gizli klasör ve dosyaları göster var.Sende gösterme işaretli olması lazım.Sen gösteri işaretle ve uygula tamam de.Artık görebilmen lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adalet -- 24 Eylül 2009; 15:57:45 >
  • quote:

:
    gizli klasörleri göster aktif olmasına rağmen görünmüyordu

gizli klasörleri göster in açık olduğunu belirttim üstte zaten. sorunum gizli klasörleri görememek değil. gizli klasörü , gizli olmayan klasör haline getirmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melyyh -- 24 Eylül 2009; 16:10:45 >
  • Aynı dizini yeni bir klasör aç, bu klasördekileri kesip oraya yapoştır, bu klasörü de sil.

Bunun gibi özellikleri kilitlenmiş dosya ve klasör özelliklerini değiştirmek için bir program vardı fakat ismini bilmiyorum. Söylediğim şekilde olmazsa eve gidince bakabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tech. Türk

Aynı dizini yeni bir klasör aç, bu klasördekileri kesip oraya yapoştır, bu klasörü de sil.

Bunun gibi özellikleri kilitlenmiş dosya ve klasör özelliklerini değiştirmek için bir program vardı fakat ismini bilmiyorum. Söylediğim şekilde olmazsa eve gidince bakabilirim.

iyi fikir ama klasörün içindeki klasörlerlerin bir kısmı da buru durumda. ve bu mp3 klasörü gibi 4 tane daha klasör var ve bunlardan 1 tanesi 50 GB lık program files klasörü. HDD yi kullanıcak kişi prof. bi kullanıcı olsa , böyle idare et derdim ama mümkün değil. command satırından attrib yaparakda olmadı. sistem dosyası sıfırlanmıyor hatası veriyo...
  • Kes-yapıştırla çabuk olur, 10-15 klasör varsa da yeni klasör açman uzun sürmez aslında.

Bu arada, programı hatırladım:
    http://download.cnet.com/File-Properties-Changer/3000-2248_4-10342238.html
  • teşekkürler.
    demek istediğim 10- 15 klasör değil. bu 10-15 klasörün içindeki klasörlerde bu durumda olduğu için , kalsörlerin içine girip onları da tek tek yeni klasörler oluşturup ctrl+x ctrl+v yapmam gerekiyo. ama neyse. bi şekilde yapıcaz. teşekkürler cevaplar için....
  • quote:

Orijinalden alıntı: melyyh

arkadaşlar!

elimdeki bir HDD de ki bazı klasörler gizli klasörleri göster aktif olmasına rağmen görünmüyordu. korunan işletim sistemi dosyalarını gösteri aktif ettikten sonra bu klasörler göründü fakat şimdi bu klasörleri ''korunan işletim sistemi dosyaları'' konumundan nasıl kurtarıcam? kendileri işletim sistemi dosyası falan değil. bilidiğiniz mp3 klasörü. klasör özellikleri görüntüsünü ekliyorum. gizli kısmı seçilemez durumda görünüyor , ve içinde tik var. bunu nasıl düzeltebilirim?

ÇÖZÜM

resimdeki sorunun aynısı flash diskime giren bir virüs yüzünden benimde başıma geldi. flash diski antivirüsle temizlettikten sonra başlat çalıştıra girip cmd açın, komut satırına şu kodu yapıştırıyorsunuz ve entera basıp flash diskinizin ledinin aktivitesinin bitmesini bekliyorsunuz:

not: bu komuttaki f: yazan yer sürücünün ismidir sondaki * ise tüm klasörlerin temizlenmesi için tümünü seçmektedir.

attrib /d /s -h -r -s f:\*

tamircihasan - Gonya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamircihasan -- 22 Haziran 2011; 15:42:33 >

• tamircihasan - Gonya arkadaşım...
    Flash bellekte aynı sorun oldu ve yukarıda anlattığın şekilde problemi kolayca çözdüm.
    Çok teşekkür ederim bu faydalı bilgin için...
  • " klasörlerin temizlenmesi " temizlikten kasıt tam olarak nedir burada acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedoman34

" klasörlerin temizlenmesi " temizlikten kasıt tam olarak nedir burada acaba?

temizlenmesi ibaresi yanlış olmuş işlenmesi anlamında değerlendiriniz.

yani
    attrib /d /s -h -r -s
    paremetreli komutu
    sürücü:\*
    paremetresi ile tüm root alanındaki sürücü içeriğine adı ne olursa olsun uygulanacak anlamındadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keleminabi -- 29 Aralık 2011; 1:03:47 >
  • 2 gündür benim flash bellekteki klasörler görünmüyordu
    Komutu biliyordum ama unutmuştum
    Topici görünce hele şükür dedim
    Aradaba müzik dinleyemiyordum kaç gündür.
    işime yaradı
    teşekkürler
  • Her hangi birine { Belgelerim,Bilgisayarım,Yeni klasör } Çift Tıklayarak Giriyoruz.
    Klasörün üstünde Araçlar seçeneginden Klasör Seçenkelerine giriyoruz ....
    Görünüm => Altlara in => Korunan İşletim sistemi dosyarı gizle ( önerilen) sekmesini kaldırıyoruz. bri uyarı gelecektir evet deyip geçiyoruz.

İşletim sistemimizi kurudugumuz sürücüye giriyoruz ve resimde görüldügü gibi bir çok gizli sistem dosyarı ortaya çıkacaktır { FOUND.000 , RECYLER , system.. } klasörlerinden herhangi birine giriyoruz. ben { RECYCLER } klasörüne girdim.
    Normal kopyala/yapıştır/kes yada taşıma yöntemiyle gizli olan sistem klasörünün içine dosyamızı atıyoruz.
    Ve
    { Bilgisayarım,belgerim . . .Farketmez. } => Araçlar => Klasör seçenekleri...=> Görünüm => Korunan işletim Sistemi dosyarı gizle ( önerilen)-{ Altlarda }=> sekmesini tekrar işaretliyoruz be işlemimiz bitmiş oluyor

• Arkadaşlar gizli dosyaları göster deseniz bile dosyalarınız görünmüyorsa dosyalarınız virüsten dolayı sistem dosyası olarak algılanıyor. Bu sorunu düzeltmek için çok basit ve temiz bir yöntem var. Şu adresi inceleyin:http://arsivbelge.com/yaz.php?sc=730 sorununuz çözülecektir..
  • Combofix yap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahayigit

Combofix yap.

combofix yetmiyor artık.. virüsler de gelişiyor.. almana tarzı virüsler var artık, önceden avmo.exe vardı. O nedenlehttp://arsivbelge.com/yaz.php?sc=730 bu yazıyı bi oku derim

• tamircihasan T kullanıcısına yanıt
    Söylenenleri yaptığımda geçersiz anahtar mesajı alıyorum işletim sistemi xp, win7 fark eder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemil&mustafa

Söylenenleri yaptığımda geçersiz anahtar mesajı alıyorum işletim sistemi xp, win7 fark eder mi?

komutu kopyala yapıştır yaparak kullan, elinle yazma. kopyala yapıştır yaparken komutun başında veya sonunda boşluk olmadığına dikkat et. sürücü harfini doğru yazdığına emin ol xp yada w7 farketmez
  • tamircihasan T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ...

Yaptım oldu:)

Şimdi artık flashbelleğin içindekileri görebiliyorum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.