Şimdi Ara

karbonmonoksit dedektörü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
8.474
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar dun ankara metro grossmarket de gördüm. 44 liraydı. aynı ürün bauhause da 112 liraydı. ben gecen sene urunu bauhauısedan 65 liraya almıştım. urunden 5-6 adet vardı bence kaçırmayın.

• ne işe yarıyor?
  • Adından da anlaşılacağı üzere ülkemizde sık görülen soba zehirlenmelerinin önüne geçmek için üretilen bi alet olsa gerek. Karbonmonoksit kokusuz ve renksizdir. Önlem almak isteyenler için iyi fırsat... Ürünü test etmek istiyosanız bir sigara yakmanız yeterli olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayku$ -- 23 Eylül 2009; 16:00:11 >
  • dogrudur. karbonmonoksit miktarı odada yuksek seviyelere gelince uyarı veriyor. CO gazı sadece soban olmaz. her türlü karbon içeren yakıtların yanması sırasında ortamdaki oksijen seviyesi dusuk olursa C02 yerine CO oluşur. buda çok zehirleyici bir gazdır. insan ne oldugunu bile anlamaz. sersemlik, baş donmesi, uyuşukluk, uyku hali, bilinç kapanmadan once belki kusma falan. bazı insanlar zehirlendiklerini anlayıp kapıya pencereye acmak için ulaşmaya çalışıyorlar ancak nafile kolunuzu kaldiracak gucunuz kalmaz. meslek icabi cok kez karsilastim CO zehirlenmesi ile. inanin ihmal sonucu oluyor bunlar. onune gecilmeside bir o kadar kolay. gencecik insanlar bu nedenle öldüler. insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. elbette bu tarz aletler sadece uyarı vermek için öncelikle yapılması gerekenler yapılır. sonrada bu aleti takıp guven içinde yasarsiniz. (not: CO aletini ne ben buldum nede ben satiyorum aman reklam demeyin sonra :) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akdum -- 23 Eylül 2009; 17:33:15 >
  • Zehirlemmelerin %92 karbonmonoksitten olur.
    Çok faydalı bir alettir.
    Diger gaz-dogalgaz (şu kombinin yanında bulunan mutahitlerin koydukları) dedektörleri ile karıştırmayınız fiyat oldukça iyidir.
    Kombi veya şöhben olan her eve lazım.
  • Çocukken zehirlendim, Allah kimsenin başına vermesin, bi yaşayan bilir.

Gerçekten önemli böyle şeyler, eğer kaliteli ve işe yarıyorsa kesinlikle her eve lazım.
  • gitti gidiyordan 20 TL ye aldım. Gayet kaliteli bir ürün. üzerinde dijital gösterge var. Karbonmonoksit miktarını ppm olarak gösteriyor. Rictron marka bir ürün.
  • Büyük ihtimal sutardu diye bir satıcıdan aldınız şu anda ilanı yok

quote:

Orijinalden alıntı: hyilmaz99
    gitti gidiyordan 20 TL ye aldım. Gayet kaliteli bir ürün. üzerinde dijital gösterge var. Karbonmonoksit miktarını ppm olarak gösteriyor. Rictron marka bir ürün.
  • http://www.sahibinden.com/soba_zehirlenmelerine_son!_karbonmonoksit_dedektoru-kapida_odeme-60WQQaXQQ18713243WQQpXQQdisplayitem

bu adam olmasın! :P
    quote:

Orijinalden alıntı: GreatWhite

Büyük ihtimal sutardu diye bir satıcıdan aldınız şu anda ilanı yok

quote:

Orijinalden alıntı: hyilmaz99
    gitti gidiyordan 20 TL ye aldım. Gayet kaliteli bir ürün. üzerinde dijital gösterge var. Karbonmonoksit miktarını ppm olarak gösteriyor. Rictron marka bir ürün.

• Büyük ihtimal o, yalnız GG'da satışları hep 20-25 TL arası sonlanmış, profilinde yazıyor, sahibinden'de 40'dan satıyor anlamadım bu işi
  • Ben de yeni aldım gaz dedektörünü yeri gelmişken hemen bilgi vereyim;
    Greenlife marka 869.... bar kodlu(yani Çin malı Türk işi)
    Burası önemli; iki modeli var görünümleri aynı, birisi karbonmonoksit gazına karşı kullanılıyor; örneğin evde soba kullanılıyorsa veya şömineniz varsa veya araba garajı gibi kapalı yerler için,
    Diğeri (benim aldığım ) mutfak ve bu gibi doğal gaz, kombi ve tüp gaz kullanılan yerlerde kullanılan Model:AR 105 diye geçen model ; işin kötüsü iki ürünü de karışık koymuşlar dikkat etmek gerekiyor
    Aslında kombi bacaya bağlı(hermetik olmayan) tiptense öbür modeli kullanmakta(yani karbon monoksit modelini) yarar var, ancak birde işin içine ocak giriyor ocakta doğalgaz kaçağı durumunda da bu model daha işe yarıyor gerekirse her iki modeli de takmakta fayda olabilir böyle durumlarda....
    Fiyatları elektroword de 49 TL praktikerde aynı ürünler 47 TL
    Direk pirize takılıyor ancak kullanım kılavuzunda doğalgaz için kullanılacaksa tavandan 30cm aşağı ,tüp gazlı ortamda kullanılacaksa yerden 30cm yukarı kullanılması istendiğinden o kısımlara uzatma kablosu veya elektrik hattı çekmek gerekiyor direk pirizlerin yüksekliği kullanım için uygun değil...
    gaz durumunda 5 dakika ötüp duruyor, sesi bip bip şeklinde ve ev halkının rahatça duyacağı yükseklikte ,yani hırsız alarmları gibi tüm binayı ayağa kaldırmıyor..

• kombi mutfakta ve balkona acılıyosa ocakta var tabi mutfakta o zaman hangi tip urun almak lazım... bilenlerden söylesin ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxelll

kombi mutfakta ve balkona acılıyosa ocakta var tabi mutfakta o zaman hangi tip urun almak lazım... bilenlerden söylesin ...

Model:AR 105 LP-GAS ALARM
    Mutfakta yanan ocakta olası bir alev sönmesi durumunda (ocağın gaz emniyetli olmadığını varsayıyorum) meydana gelebilecek, mutfağa lpg veya doğalgaz kaçağı ile tehlikeli gaz dolması durumunda kullanılır...
    Alarmın mutfakta ötmesi durumunda telefon lamba vs gibi elektrikli aletlere dokunmadan hemen gaz vanasını kapatıp mutfağı derhal havalandırılması öneriliyor..
  • sutardu'nun yeni nick'i anka_ticaret. Ben dün 1 adet aldım 20 TL den GG üzerinden açıkartırmada pazartesi salı kargolanır herhalde.
  • Önerdiğiniz cihaz sadece gaz içinmi?
    Arkadaş kombinin mutfakta olduğunu söylemiş, Eğer gaz içinse ters bir rüzgarda kombinin atık gazı mutfağa dolarsa ne olacak?

Varmı bilmiyorum ama bu alarmların hem kabonmonoksit hemde gaz için olan modelini almak lazım.

quote:

Orijinalden alıntı: wing
    quote:

kombi mutfakta ve balkona acılıyosa ocakta var tabi mutfakta o zaman hangi tip urun almak lazım... bilenlerden söylesin ...

Mutfakta yanan ocakta olası bir alev sönmesi durumunda (ocağın gaz emniyetli olmadığını varsayıyorum) meydana gelebilecek, mutfağa lpg veya doğalgaz kaçağı ile tehlikeli gaz dolması durumunda kullanılır...
    Alarmın mutfakta ötmesi durumunda telefon lamba vs gibi elektrikli aletlere dokunmadan hemen gaz vanasını kapatıp mutfağı derhal havalandırılması öneriliyor..

• Anka Ticaretin ilanını görmüştüm ama işlem sayısı az diye sipariş vermemiştim, bende bir tane alayım, sağol.

quote:

Orijinalden alıntı: nevz@t
    sutardu'nun yeni nick'i anka_ticaret. Ben dün 1 adet aldım 20 TL den GG üzerinden açıkartırmada pazartesi salı kargolanır herhalde.
  • Bende sipariş verdim. Ebay deki fiyatlar bile kat kat daha fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GreatWhite

Önerdiğiniz cihaz sadece gaz içinmi?
    Arkadaş kombinin mutfakta olduğunu söylemiş, Eğer gaz içinse ters bir rüzgarda kombinin atık gazı mutfağa dolarsa ne olacak?

Varmı bilmiyorum ama bu alarmların hem kabonmonoksit hemde gaz için olan modelini almak lazım.

quote:

Orijinalden alıntı: wing
    quote:

Hermetik kombilerde atık gazın mutfağa dolması söz konusu değil,ayrıca son zamanlarda satılan kombilerin çoğu hermetik ,(çok ekstrem bir baca bağlantı problemi olmamışsa; yani hermetiklerin açık havaya ulaştırılan bacaları iki bölüğmlüdür dış bölümden taze hava içeri kombiye alınır ,alınırken ısınır, yandıktan sonra iç bölümden açık havaya atılır, kombinin yanma odası mutfaktan tamamen izole edilmiştir bu kısımda problem yoksa ), ancak kombi hermetik değilse yani yanma odası, havayı alt tarafından mutfak havasından alıyor ve normal baca veya davlumbaz bacasına meşhur dandik aliminyum borularla (şimdi yasaklandı artık satılmıyor, onun yerine çelik olanları satılıyor, eğer baca borunuz dandik sigara kağıtlı aliminyum ise hemen uzman kişilere değiştirttirin ) veriyorsa o zaman CO ( karbon monoksit) alarmdan almakta fayda var...
    Karbon monoksit ile diğer gaz(LPG-doğal gaz) dedektörleri arasındaki farkı araştırmadım, bilen varsa anlatabilir ; sonuçta birisi yanma sonucu oluşan atık gaz, diğeri çiğ yanmamış gaz

• bende aldım. yanlız fiyatı kafamı kurcaladı. 22 liraya lcd li falan olunca. acaba bir firmanın arefubrished ürünü falanmı ki. çünkü gg deki diğer satıcılar 60 lira falan yazmışlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.