- x
  Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
  ?
 • Hatırla
 • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Picasa 3.8.0 Build 117.43 Final (22.04.10)
Bu konudaki kullanıcılar:
 
5
Cevap
1
Favori
791
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


4466 Mesaj
23 Eylül 2009; 13:59:04 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Google'ın ürettiği Picasa programı ile fotoğraflarınızı bulmak, düzenlemek, paylaşmak kısaca her istediğinizi yapmak artık çok kolay. Bilgisayarınızdaki tüm programları bu program ile bulabilirsiniz. Bulduğunuz bu fotoğraflara istediğiniz efektleri verebilir, düzenlemeler yapabilirsiniz. Ve düzenlediğiniz bu fotoğrafları anında istediğiniz insanlar ile kısa yoldan paylaşabilirsiniz. Picasa oldukça başarılı bir fotoğraf düzenleme programıdır.

Özellikler:


 • Fotoğraflarınızı organize edin: Picasa bilgisayarınızda bulunan tüm fotoğrafların yerlerini belirler ve bu fotoğrafları anında bir düzene sokar. Varlığını unuttuğunuz fotoğraflarınızı bulun. Picasa bilgisayarınızdaki tüm tarattığınız, kaybettiğiniz kısaca sahip olduğunuz fotoğrafları bulur ve tarihsel sıralama yöntemi ile onları sıralar.
 • Fotoğraflarınızı yeniden adlandırın ve taşıyın: Fazlalık yapan klasörlerden kurtulmak ve bu klasörler içerisinde bulunan fotoğrafları bir bütün halinde başka bir yere taşımak mı istiyorsunuz? Picasa içerisinde bu fazlalık klasördeki fotoğrafları açın ve bu fotoğrafların bulunmasını istediğiniz klasöre doğru sürükleyin. Bu kadar basit. Veya 198723981723c.jpg isimle bir fotoğrafı rerörö.jpg olarak mı değiştirmek istiyorsunuz? Picasa ile bir grup fotoğrafın adını değiştirmek sadece bir kaç saniyenizi alır.
 • Albüm yaratın: "Albums" bölümünü kullanarak fotoğraflarınızı hızlıca gruplandırın ve bir albüm içine koyun. Slayt şovları hazırlayarak bu şovları arkadaşlarınıza e-mail yolu ile göndermek de artık çok kolay.
 • Fotoğrafları oylayın: Sevdiğiniz favori fotoğraflarınıza altın yıldızlar vererek daha sonraki açışlarınızı daha da kolay yapabilirsiniz. En iyi fotoğrafları sıralayarak da bir kategori oluşturabilirsiniz.
 • Şifre korumalı koleksiyonlar: Fotoğraflarınızı kendinize mi saklamak istiyorsunuz? İstediğiniz fotoğraflarınıza Picasa ile şifre koyabilir ve bunların başkaları tarafından görülmelerini engelleyebilirsiniz.
 • Düzenleyin: Gri gökyüzünü mükemmel bir hale getirin.
 • Standart çözümler artık daha iyi: Picasa'nın standart çözümleri artık çok daha kolay. Kırmızı göz düzeltme, kesme, küçültme, renk ayarlarını düzeltme gibi bir çok olanak mevcut.
 • Mükemmel efektler ile fotoğraflarınızı sanat harikası yapın: Picasa'nın 12 görsel efekti ile fotoğraflarınızı bir kaç saatte değil bir kaç saniyede mükemmel bir sanat eseri haline getirebilirsiniz. Sepya modu, siyah-beyaz modu ve daha bir çok özellik ile fotoğraflarınız artık çok daha güzel görünecek.
 • Yakınlaş, Açıyı ayarla: İstediğiniz şekilde bir kare çekemediniz mi? Picasa ile bu kareyi istediğiniz açılarda değiştirmek artık çok kolay.
 • Paylaşın: Fotoğraf paylaşmanın en zor yolu artık hangi fotoğraflarınızı göndereceğinizi seçmek... Email yolu ile fotoğraflarınızı yollayın. Bir kaç tıklama ile fotoğraflarınızı arkadaşlarınıza, sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Google Mail yolu ile artık fotoğraf paylaşımı çok kolay.
 • Fotoğraflarınızı kendi sitenize koyun, ücretsiz olarak: Picasa Web Album'lerini internete koymanın en kolay yolunu size sunuyor. Sadece istediğiniz fotoğrafları seçin ve yayınla tuşuna basın.
  Blogunuza koymak istiyorsanız "BlogThis!" tuşu sayesinde resimlerinizi anında Blogger blogunuza yükleyebilirsiniz.
 • Yedekleyin: Dijital hafızalarınızı kaybetmeyin. Picasa ile güvenle yedekleyin.
 • CD veya DVD'ye tüm arşivlerinizi yazdırın: İster CD veya DVD'ye isterseniz de sabit diskinizin istediğiniz bir bölümüne tüm fotoğraf arşivinizi yedekleyin. Üstelik çok kısa bir sürede bu işlemi yapabilirsiniz. Ve bu yedeklenen dosyalara da istediğiniz şifreleri vererek yedekleri sadece sizin kullanabileceğinizi garanti altına alabilirsiniz.
 • Yaratın: Fotoğraflarınız ile uğraşırken eğlenin, fotoğraflarınızı bir filme çevirin. Filmmaker ile istediğiniz fotoğrafları bir slayt şov halinde film formatına sokabilirsiniz.
 • Masaüstü Resmi veya Ekran Koruyucusu yapın: En iyi fotoğraflarınızı masaüstünde görüntüleyin veya istediğiniz fotoğrafları seçerek bir ekran koruyucusu oluşturun. Bu sayede kendinize özel bir ekran koruyucunuz olsun.
  Poster yaratın: %1,000 oranında büyüterek yine de aynı kaliteye sahip resimler ortaya çıkartabilir ve bunları bastırarak odanıza poster yapabilirsiniz. Picasa ile herşeyi yapabilirsiniz.
 • Kolaj çalışması yapın: Bir grup fotoğrafınızı kolaj çalışması yapmak için kullanabilirsiniz. Bu güzel çalışmaları daha sonra ister poster olarak bastırabilir isterseniz de sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.

İndir: Picasa 3.8.0 Build 117.43 Final< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 22 Nisan 2011; 13:59:54 >


3076 Mesaj
9 Aralık 2009; 18:18:30 

foto etiketleme de içeriyor mu acep?


3909 Mesaj
24 Şubat 2010; 0:36:53 


quote:

Orijinalden alıntı: zurrani

foto etiketleme de içeriyor mu acep?


3.6 versiyonda var da türkçesi yok idi...

bu türkçe mi??
_____________________________

bugün yollanırken bir gurbete yeniden
belki bir kişi bile gelmeyecektir bize
bir kemiğin peşinden saatlerce yol giden
itler bile gülecek kimsesizliğimize
...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Eylül 2010; 19:02:26 

link kırık?


4466 Mesaj
16 Eylül 2010; 19:55:57 


quote:

Orijinalden alıntı: yannız melek

link kırık?

Çalışıyor. DNS adresinizi değiştirip tekrar deneyin


1109 Mesaj
14 Şubat 2012; 19:21:52 

Konu eski ama program güncel olduğundan sorayam dedim.

Bu picasada fotolardaki kişileri etiketleyebiliyoruz. Bu iş de pc foto çoksa baya uzun zaman alıyor.
Ben PC ye format çekecem, sonra yeniden bu programı kuracam ve yeniden tek tek etiketlemek istemiyorum bu
programın yedek alma gibi bir özelliği varmı?

Yeni kurduğum programdan bu yedeği çekebiliyormuyum?

NOT= fotoların yedeğini değil picasa'da oluşturdumuz etiket ayarlarının yediğini soruyorum!
_____________________________

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Yazılım Genel » Picasa 3.8.0 Build 117.43 Final (22.04.10)
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR1
0.281