Şimdi Ara

En az arıza çıkaran araçlar listesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
236
Cevap
3
Favori
202.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bianconera

Mercedes-Benz
    yanıltmaz.

hiç bir zaman
  • 2000 eylül ayında corolla aldık, takla attık 30bin 40bin kmdir bakıma götürmedik sadece yağı azaldıkça petrolden benzin alırken 1 litre felan yağ koydurduk en küçük sorun çıkarmadı hala bir kere bile arızadan dolayı tamire gitmedi.(akü hariç). bu ara bakım istediğini belli etmeye başladı ama:)
    mazdayı tebrik etmek lazım, büyük bir fark atmış. helal olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurcugum

2000 eylül ayında corolla aldık, takla attık 30bin 40bin kmdir bakıma götürmedik sadece yağı azaldıkça petrolden benzin alırken 1 litre felan yağ koydurduk en küçük sorun çıkarmadı hala bir kere bile arızadan dolayı tamire gitmedi.(akü hariç). bu ara bakım istediğini belli etmeye başladı ama:)
    mazdayı tebrik etmek lazım, büyük bir fark atmış. helal olsun.

Adana, Mersin ya da Hatay. Memleket neresi?
  • Mazda 3 bakıyorum bende benim için iyi oldu desem gerçi nasip kısmet arıza çıkaracak araba her türlü çıkartır. bir sebepten dolayı.
  • Tamamen şans , benim 2006 megane dci taş gibi çıktı tek kusur yok dere tepe 74bin km de , kusur yok diyorum , hani en basiti bir çoğunda ön göğüsten gelen çıtırtı parke taş yol dahil ses yok , şeytan kulağına kurşunn
  • mercedes yıldızını görünce duracaksın, saygı duyacaksın ve ceketinin önünü bağlayacaksın. 1980 li modelleri bile hala taş gibi. mercedes haricindeki alman arabalarını pek sevmiyorum, özellikle motor aksamı üzerine japonlar daha kaliteli hissi uyandırıyor bende. tabi bu benim tamamen şahsi görüşüm.
  • Şöyle araştırmacalara adam gibi bütçe verip tüm marka ve modellerinden alıp adam akllı bi test edip sonra sonuçları öğrensek daha güzel olur herhalde.Canlı yayında noter huzurunda.
  • pejo bmw ve subaru ile aynı oranı paylaşıyor VW in önünde ilginç....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ototube

Şöyle araştırmacalara adam gibi bütçe verip tüm marka ve modellerinden alıp adam akllı bi test edip sonra sonuçları öğrensek daha güzel olur herhalde.Canlı yayında noter huzurunda.

http://www.consumerreports.org/cro/cars/index.htm
  • Bu konu açıldığında araba almamıştım henüz. Şimdi çok daha iyi anlıyorum bir Mazda sahibi olarak 1000 şükür Allah'a halen tık yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Arıza İhtimali

1. Mazda %17
    2. Mercedes %25
    3. Toyota %26
    4. Honda %27
    5. Mitsubishi %29

İlk beşte 4 japon 1 alman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şşş^^

toyota dayanıklı araba mazdayı bilmem binmişliğim yok ama toyota gerçekten çok az sorun çıkarıyor.

belki istisna olacak ama kardeşimin 2007 d4d si daha yeni garantiden ecu değiştirdi gerçi 2 senedir yollarda arıza çıkaracak tabiki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

Daihatsu'mu listeye almamışlar. Toyota ile kardeş ve Japon aslında.
    Bozulan Daihatsu ne gördüm ne duydum. Şu arabayı Türkiye'ye tanıtamadılar ya ona üzülüyorum.

applause öğretmenlerin ve bilimum memurun altındadır bu yüzden
  • Japondan vazgeçmiyecen...
  • Nissan Note sahibiyim çok memnunum bir sonraki arabam da Yine japon olacak hatta donanım seviyesinden dolayı honda jazz düşünüyorum,fiyatları düşerse,düşmesse nissan qashqai.
    Japon,İşte o kadar!
  • quote:

Orijinalden alıntı: superxp

Mazda 3 bakıyorum bende benim için iyi oldu desem gerçi nasip kısmet arıza çıkaracak araba her türlü çıkartır. bir sebepten dolayı.

Bu aralar bütçem elvermediği için alamadım, ama bundan sonraki aracım bütçem elverirse Mercedes; ona elvermez de Mazda 3'e verirse kesinlikle Mazda 3 olacak. Özellikle de Impressive olanından olacak.
  • Mercedesler sağlam araçlar 80 li yılların mercedesleri taş gibi en ufak sorun çıkartmıyorlar.Aynı şekilde nissan larda çok sağlam araçlar özellikle motorları sorunsuz ve güçlü ama ülkemizde fazla tutulmuyorlar.
  • su an 3. VW Aracim ama hic birinde Motor ile sorunum olmadi (eger bu liste gercekten Motorlar icinse). Diger türlü ne kadar Elektrik cok o kadar Arizalanma Riski yüksek
  • ingilterede bir derginin yaptığı araştırmadan ziyade büyük kuruluşların yaptığı çalışmalara şahsen daha çok güvenirim. linkini verdiğim konuda 2002 yılından 2007 yılına kadar olan arıza istatistiğini görebilirsiniz. çalışmayı yapan kuruluş adac'tır

http://forum.donanimhaber.com/m_35003355/mpage_1/fromTicket_/key_//tm.htm#36292698

quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Konuyu açmadan önce arattım, ama ya yanlış arattım ya da forumda bu konu yok diye kendim bir başlık açma gereği duydum.
    İnternette bir süre önce okuduğum bir yazı ile ilgili bana garip gelen ve sizinle de paylaşmak istediğim bir konu oldu. İngiltere'de bir dergi, 200 bin araç üzerinde bir araştırma yapmış ve arıza oranlarını yayımlamış. Liste şu şekilde;

Arıza İhtimali
    1. Mazda %17
    2. Mercedes %25
    3. Toyota %26
    4. Honda %27
    5. Mitsubishi %29
    6. Volvo %30
    7. Nissan %33
    8. Fiat %34
    9. Audi %35
    10.Ford %36
    11.BMW %37
    12.Peugeot %37
    13.Subaru %37
    14.Hyundai %38
    15.Rover %39
    16.Volkswagen %40
    17.Opel %43
    18.Renault %48
    19.Saab %48
    20.Citroen %50
    21.Land Rover %53
    22.Alfa Romeo %54

Burada bana garip gelen konu, Peugeot ile Citroen, Volkswagen ile Audi, Nissan ile Renault bildiğim kadarıyla aynı motorları kullanıyorlar ama arıza oranları farklı. Yanlış biliyorsam, lütfen düzeltin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harun -- 8 Aralık 2009; 22:47:10 >

• mazdamı ?

rx-7 lerin nasıl döküldüğünü biliyoruz.
    alfa romeo fiat motoru kullanıyor
    volvo renault motoru kullanıyor

böyle saçma bi oranlama görmedim
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.