Şimdi Ara

Cescesor, Etacolor, Goprint, KartuşMatik kıyaslama (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
557
Cevap
8
Favori
48.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tutakbilisim

Cescesor ve Goprint Önermem.

Her 2 side inktec marka kullanmakta ve Goprint Yıllanmış mürekkep kullanmaktadır...

ne önerirsin? ya da ne satıyorsun mu dememiz lazım?
  • arkadaşlar goprint kullanan var mı?
    tecrübeleriniz nedir?
    ve ayrıca goprint marka mürekkep kullanarak dökümünü aldığınız birkaç fotoyu foruma koyarmısınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

arkadaşlar goprint kullanan var mı?
    tecrübeleriniz nedir?
    ve ayrıca goprint marka mürekkep kullanarak dökümünü aldığınız birkaç fotoyu foruma koyarmısınız...

Epson 6 renk yazıcımda goprint mürekkep kullandım.Epson için satılan: Cescesor Economy ile goprint mürekkepler aynı mürkkepler.Cescesor Economy çok daha ucuza geliyor.
    Renk uyumluluğu iyidir çok hafif sarıya sapma var(sarı ve siyah rengi Cescesor U.V mürekkeple kullanınca; orjinal epson mürekkepden daha iyi renk uyumluluğu sağlanmakta).Solma direnci çok düşük mürekkeptir.kalitesiz fotoğraf kağıdıyla yaptığım testlerde 1 hafta içinde çok belirgin solmalar gördüm.Çok kaliteli fotoğraf kağıtlarıyla kullanmadığınız sürece bu mürekkebi kullanmanızı tavsiye etmiyorum...Düz kağıda alınan baskılar için ucuz maliyetli ideal mürekkeptir.
    Epson yazıcı için; kartuşmatik, goprint, cescesor mürekkeplerini kullandım.Ocp ninde çıktılarını gördüm.epson 6 renk orjinal mürekkebide(L800 için satılan) kullandım, kullanıyorum.
    Orjinal mürekkep kullanmıyorsanız; 6 kartuşlu epsonlar için piyasadaki en iyi solma direnci ve renk uyumluluğuna sahip mürekkep Cescesor U.V mürekkeplerdir.Kaliteli fotoğraf kağıdıyla baskı alırsanız belirgin bir solma gözlemlemezsiniz.
    L800 mürekkeplerini halen test aşamasında kullanıyorum.Şu aşamada diğer mürekkeplerde gözlemlediğim solmayı göremedim.Solma direnci çok yüksek görünüyor, kesin test sonucu için biraz daha zaman gerekli...

• quote:

Orijinalden alıntı: falcon1977

quote:

tecrübeleriniz nedir?

Epson 6 renk yazıcımda goprint mürekkep kullandım.Epson için satılan: Cescesor Economy ile goprint mürekkepler aynı mürkkepler.Cescesor Economy çok daha ucuza geliyor.
    Renk uyumluluğu iyidir çok hafif sarıya sapma var(sarı ve siyah rengi Cescesor U.V mürekkeple kullanınca; orjinal epson mürekkepden daha iyi renk uyumluluğu sağlanmakta).Solma direnci çok düşük mürekkeptir.kalitesiz fotoğraf kağıdıyla yaptığım testlerde 1 hafta içinde çok belirgin solmalar gördüm.Çok kaliteli fotoğraf kağıtlarıyla kullanmadığınız sürece bu mürekkebi kullanmanızı tavsiye etmiyorum...Düz kağıda alınan baskılar için ucuz maliyetli ideal mürekkeptir.
    Epson yazıcı için; kartuşmatik, goprint, cescesor mürekkeplerini kullandım.Ocp ninde çıktılarını gördüm.epson 6 renk orjinal mürekkebide(L800 için satılan) kullandım, kullanıyorum.
    Orjinal mürekkep kullanmıyorsanız; 6 kartuşlu epsonlar için piyasadaki en iyi solma direnci ve renk uyumluluğuna sahip mürekkep Cescesor U.V mürekkeplerdir.Kaliteli fotoğraf kağıdıyla baskı alırsanız belirgin bir solma gözlemlemezsiniz.
    L800 mürekkeplerini halen test aşamasında kullanıyorum.Şu aşamada diğer mürekkeplerde gözlemlediğim solmayı göremedim.Solma direnci çok yüksek görünüyor, kesin test sonucu için biraz daha zaman gerekli...

benim için en önemli şey renklerin orjinale yakınlığıdır.

elbette mürekkebin parmak sürtme veya su teması ile dağılmasını da istemem...çünkü bir arkadaşın kullandığı mürekkep böyleydi.

ben kendim için ve değer verdiğim fotoğrafların baskısını alırken orjinal canon 5'li kartuj kullanıyorum.... baskısını alıp fotoğraf hediye etmeyi çok severim, bu hediye fotolar için kaliteli ve elbette orjinalden çok daha ucuza mürekkep arayışım devam ediyor...... kullandıklarım içinde en iyisi cescesor idi, elbette daha iyisi olabileceğini düşünerek aramaktayım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tutakbilisim

Cescesor ve Goprint Önermem.

Her 2 side inktec marka kullanmakta ve Goprint Yıllanmış mürekkep kullanmaktadır...

ne önerirsin? ya da ne satıyorsun mu dememiz lazım?

Ben Ocp kullanıyorum yazıcılarımızda.

İnktec marka mürekkeplerde bulunmakta.

Fiyat aralıgını söyliyim

inktec piyasa fiyatı 60 TL sana 45 TL ye veririm. Birebir goprint mürekkebi.

Bayi fiyatına alıp sana veririm anlayacagın.

Ocp 70 TL dir.

Sana yine 45 Tl den verebilirim.

1 lt lik olarak.

Karar senin Goprint kullandıgım 10 yazıcıdan 1 hafta sonra şikayetler geldi ve kartuşlarını kendi cebimden degiştirmek zorunda kaldım.

Goprint de eda hanım satış temsilcisine şikayetimi bildirdim. Kendisini arayıp sorabilirsiniz. Bnei çok iyi tanırlar.

Şuan diyarbakırda tek sistem takıcısıyım potansiyelimiz yüksektir. Her firmayla alışverişimiz mevcuttur. Anlayacagınız.

Burdan kazanc elde etme amaclı bilgi vermedim. Amacım magdur olmaması kimsenin.

Cescesor'a gleince yemin ediyorum. burda telefonlarını da paylaşabilirim müşterilerin buhafta 7 adet müşteri cescesor mürekkeplerini kullandıgı için yazıcısını çöpe attı..

Dediğim gibi goprint ve cescesor aynı mürekkebi kulanmakta. inktec türkiye oguz beyi (bayi sorumlusu ) arayıp kendiniz de sorabilirsiniz...

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tutakbilisim -- 9 Temmuz 2012; 13:07:03 >

• quote:

tecrübeleriniz nedir?

ben goprint kullandım makinam tıkandı tavsiye etmem yazık olur aletinize
  • konu başlığı açtım fakat fazla bir cevap alamadım bende buraya açmayı uygun gördüm,epson stylus sx435w durabrite ultra mürekkep yazan bir yazıcım var,genelde metin çıktısı alınacak,arada birde foto alınabilir,bu makineme uygun kartuşmatik ve mürekkep önerebilirmisiniz,birde bu ürünleri nereden kaliteli ve hesaplı temin edebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

konu başlığı açtım fakat fazla bir cevap alamadım bende buraya açmayı uygun gördüm,epson stylus sx435w durabrite ultra mürekkep yazan bir yazıcım var,genelde metin çıktısı alınacak,arada birde foto alınabilir,bu makineme uygun kartuşmatik ve mürekkep önerebilirmisiniz,birde bu ürünleri nereden kaliteli ve hesaplı temin edebilirim

kartuşmatik derken;kolay dolan kartuştan bahsediyorsunuz değil mi eğer öyleyse aşağıdaki linkten size uygun olanı fiyat olarak bakarsınız ona göre karar verirsiniz.

Kolay dolan kartuş linkler:
    http://www.goprint.com.tr/urun/epson-t1291-t1294-kolay-dolum-kartusu-dolan-kartus-seti-dolabilen-kartuslari.aspx
    http://cescesor.com/Epson-T1291-T1294-Uyumlu-CESCESOR-Otoreset-Cipli-Kolay-Dolum-Kartusu-Dolan-Kartus-Seti-Dolabilen-Kartuslari,PR-423.html
    http://www.bitmeyenkartus.com.tr/EPSON-1291-1294-UYUMLU-BUTONLU-Kolay-Dolan-Kartuslar-DOLU-OTO-RESET-CIPSETLI-OCPALMAN-MUREKKEPLI,PR-991.html

Mürekkepler
    http://www.goprint.com.tr/KMDefault.aspx?ctrid=12090
    http://cescesor.com/Epson-Uyumlu-CESCESOR-Murekkep,LA_190-2.html
    http://www.bitmeyenkartus.com.tr/Epson-Durabrite-Murekkepler,LA_384-2.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi subzero86 -- 24 Temmuz 2012; 15:55:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: subzero86

quote:

Orijinalden alıntı: sensei111

konu başlığı açtım fakat fazla bir cevap alamadım bende buraya açmayı uygun gördüm,epson stylus sx435w durabrite ultra mürekkep yazan bir yazıcım var,genelde metin çıktısı alınacak,arada birde foto alınabilir,bu makineme uygun kartuşmatik ve mürekkep önerebilirmisiniz,birde bu ürünleri nereden kaliteli ve hesaplı temin edebilirim

kartuşmatik derken;kolay dolan kartuştan bahsediyorsunuz değil mi eğer öyleyse aşağıdaki linkten size uygun olanı fiyat olarak bakarsınız ona göre karar verirsiniz.

Kolay dolan kartuş linkler:
    http://www.goprint.com.tr/urun/epson-t1291-t1294-kolay-dolum-kartusu-dolan-kartus-seti-dolabilen-kartuslari.aspx
    http://cescesor.com/Epson-T1291-T1294-Uyumlu-CESCESOR-Otoreset-Cipli-Kolay-Dolum-Kartusu-Dolan-Kartus-Seti-Dolabilen-Kartuslari,PR-423.html
    http://www.bitmeyenkartus.com.tr/EPSON-1291-1294-UYUMLU-BUTONLU-Kolay-Dolan-Kartuslar-DOLU-OTO-RESET-CIPSETLI-OCPALMAN-MUREKKEPLI,PR-991.html

Mürekkepler
    http://www.goprint.com.tr/KMDefault.aspx?ctrid=12090
    http://cescesor.com/Epson-Uyumlu-CESCESOR-Murekkep,LA_190-2.html
    http://www.bitmeyenkartus.com.tr/Epson-Durabrite-Murekkepler,LA_384-2.html

sitede claria uyumlu,birde durabite uyumlu mürekkep var,benim makinemin ön yüzünde durabrite ultra yazıyor,clariamı yoksa durabitemi almam lazım,benim kartuşlar T1281-1284 ,sizin verdiğiniz linktekiler T1291-1294 numaralı kartuşlar 1291 serisi benim makineye uyum sağlarmı yoksa t1281 serisimi almam lazım?

• paşa baba;

senin makinene 1291 ler uyumlu görünüyor ama 1281 leri kullandıysan ve kullanıyorsan o zaman onlarla devam et,sitede detaylı bakarsan verdiğim linkteki 1291 serilerinin altlara doğru açıklamada sx435w uyumlu olduğu yazıyor,

mürekkepe gelince durabritelar orjinalidir ancak 6 lı satılan clarialardan lightler hariç geriye kalan 4 tane claria alarak kulalnabilirsiniz diğer ikisini almayın clarianın çünkü kartuşunuz 4 kartuş olarak geçiyor özelliklerde.
  • durabrite mürekkepler sıvıya karşı her rengi dirençlidir ve renk olarak çok kalitelidir
    diğer mürekkepler sıvı döktüğünde dagılır gider ama yazıcıyı sürekli kullanmayacaksan alabilirsin
  • herkese mrb
    bu konuyla ilgili olarak butün yazılanları okudum ve denedim
    1 ocp mürekkep kullandım memnun değilim renk sapmaları cok fazla
    2 go print orjinal ayarında netice veriyor tek sıkıntı renklerin solması
    kullandığım yazıcı canon mg5350
    bu bağlamda derim ki
    illaki yan sanayi olacaksa yukardaki maddelere göre değerlendirin ama imkanda varsa orjinal alın ve rahat edin
    burda firmaların yetkili kişileride yazıyor ve benide iyi tanırlar gücenmece darılmaca yok
    neticede teknik bir olay kişilik olarak beyefendi ve kibarlar garantiyide veriyorlar
    ama iyi bir kullanıcı olarak denedim ve yukarda saydığım sıkıntıları gördüm
    ilgilenen arkadaşlara...
  • 100 lira ve altı giriş seviyesi kullan at bir makinanız varsa ve riski seviyorsanız başlıktakilerin hepsi olur lakin en fazla makineden 1 sene çıktı alırsınız sonra sorunlar yaşmaya başlarsınız. Ama kaliteli bir makineniz varsa bu markaların yanlarına bile yanaşmayın beleş verseler bile almayın OCP kullanın. Geçen senelerde

Cescesor mürekkebi Canon mp600da kullandım o zamanlar bu kadar bilgi sahibi değildik makinamın Nozzle'nı tıkadı ve ne yaptıysam açamadım 300 liralık makina ıskartaya çıktı. Ucuzsa vardır bir illeti pahalıysa vardır bir hikmeti diye boşa dememişler.
  • çok net ve anlaşılır bir şey var ki bursa kartuj reklam ve pazarlama faaliyetleri konusunda bu forumda çok etkin....
  • quote:

çok net ve anlaşılır bir şey var ki bursa kartuj reklam ve pazarlama faaliyetleri konusunda bu forumda çok etkin....

Aynen! forum bursa kartuşun en büyük bayii oldu çıktı. Allah hayırlı satışlar nasip etsin. Ama keşke sadece kendi mallarını övmekle kalsalar, normal kullanıcı gibi giriş yapıp rakip markaları kötüleyerek milleti yanıltmasalar. Bursa kartuşun buna tenezzül ediyor olması uzun vadede firmaya zarar verecektir farkında değiller.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chungkingexpress

quote:

çok net ve anlaşılır bir şey var ki bursa kartuj reklam ve pazarlama faaliyetleri konusunda bu forumda çok etkin....

Aynen! forum bursa kartuşun en büyük bayii oldu çıktı. Allah hayırlı satışlar nasip etsin. Ama keşke sadece kendi mallarını övmekle kalsalar, normal kullanıcı gibi giriş yapıp rakip markaları kötüleyerek milleti yanıltmasalar. Bursa kartuşun buna tenezzül ediyor olması uzun vadede firmaya zarar verecektir farkında değiller.

+1
    Şu da dikkatimi çekiyor goprint ve cescesor yetkilileride kendilerini savunmuyorlar eskisi kadar herşeyi oluruna bırakmışlar gibiler

• quote:

Orijinalden alıntı: zokur

quote:

quote:

+1
    Şu da dikkatimi çekiyor goprint ve cescesor yetkilileride kendilerini savunmuyorlar eskisi kadar herşeyi oluruna bırakmışlar gibiler

Zaman zaman onlarda bu tarz işlere girişmişlerdi ama bursa kartuş kadar abartmadı kimse. Ayda bir kaç döküman basacak adama ciss'li makine satmaya çalışıyorlar, ayda binlerce baskı yapacak adama 100 liralık yazıcı tavsiye ediyorlar, fotoğraf basacak adama daha karlı diye pigment mürekkep vermeye çalışıyorlar. Bunlar çok yanlış işler, birileride çıkıp bursa kartuşun mürekkeplerinin renk sapması konusunda en sıkıntılı mürekkepler olduğunu, fotoğrafları masmavi bastığını söyleyebilir ve haklıdırda sahiden durum budur maalesef. Ancak bursa kartuşun tenezzül ettiği bu politikaya diğerleri tenezzül etmiyor artık. Belkide hata yapıyorlar bilemiyorum

• forum mesajlarını okumama rağmen 4 kartuşlı epson için foto baskısında solmayacak ve en uygun mürekkep hangisidir hala anlayabilmiş değilim.. tecrübe eden varsa yazabilir mi ?

şu ana kadar eta colar mürekkep kullanıyordum ve renklerden memnundum ama 3 ay sonra solmaya başladılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sg888

forum mesajlarını okumama rağmen 4 kartuşlı epson için foto baskısında solmayacak ve en uygun mürekkep hangisidir hala anlayabilmiş değilim.. tecrübe eden varsa yazabilir mi ?

şu ana kadar eta colar mürekkep kullanıyordum ve renklerden memnundum ama 3 ay sonra solmaya başladılar..

Foto baskısında mürekkep kadar kağıtta önemlidir. Eğer doğru kağıt kullanmıyorsan dye mürekkeplerle solmalar kaçınılmaz. Epson durabrite mürekkep kullanırsan çok uzun süre solmayan fotoğraflar elde edeceğinden şüphen olmasın, ama durabrite mürekkeple bastığın fotoğraflar claria(dye) mürekkep gibi canlı olmayacaktır özellikle koyu renkler mat tonlarda çıkacaktır. Çünkü durabrite(pigment) mürekkep fotoğraf baskısına uygun mürekkep değildir. Benim sana önerim; eğer amaç fotoğraf basmaksa kullanman gereken mürekkep "claria mürekkeb". Markasına karışmam incele aklına yatan markadan al. Ancak kağıt konusunda cescesorun sattığı rovi premium parlak ve epson 255 gr 5 yıldız kağıtları şiddetle öneririm bir çok kağıt kullandım solmalara karşı en dirençli kağıtlar bunlar. Yüzey parlaklıkları falanda çok çok iyi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sg888

forum mesajlarını okumama rağmen 4 kartuşlı epson için foto baskısında solmayacak ve en uygun mürekkep hangisidir hala anlayabilmiş değilim.. tecrübe eden varsa yazabilir mi ?

Foto baskısında mürekkep kadar kağıtta önemlidir. Eğer doğru kağıt kullanmıyorsan dye mürekkeplerle solmalar kaçınılmaz. Epson durabrite mürekkep kullanırsan çok uzun süre solmayan fotoğraflar elde edeceğinden şüphen olmasın, ama durabrite mürekkeple bastığın fotoğraflar claria(dye) mürekkep gibi canlı olmayacaktır özellikle koyu renkler mat tonlarda çıkacaktır. Çünkü durabrite(pigment) mürekkep fotoğraf baskısına uygun mürekkep değildir. Benim sana önerim; eğer amaç fotoğraf basmaksa kullanman gereken mürekkep "claria mürekkeb". Markasına karışmam incele aklına yatan markadan al. Ancak kağıt konusunda cescesorun sattığı rovi premium parlak ve epson 255 gr 5 yıldız kağıtları şiddetle öneririm bir çok kağıt kullandım solmalara karşı en dirençli kağıtlar bunlar. Yüzey parlaklıkları falanda çok çok iyi.

kullandığım mürekkep durabrite idi...

aslında 2 ayrı kağıtta denedim, birisi hp premiun biri de yine ETA durabrite mürekkebi alırken aynı satıcıdan aldığım kağıt.. renkler canlı ve güzeldi, suda silinmiyordu vs. iki kağıttaki de 3 AY sonra solma yaptı .. ETA mürekkepleri durabrite olarak satıyorlar ama bilemiyorsun tabii ki .. yazıcı da da tavsiye edilen durabrite mürekkepler..

aslında epson kılavuzunda "claria mürekkebin" solma yapacağını çünkü "su bazlı" olduğunu yazıyor.. siz kendiniz 4 kartuşlu modelde claria denediniz mi ? solma yapmadı mı ? bir de durabrite tavsiye edilen yazıcıda claria dye kullanınca (daha kalın olduğu için ) tıkanma yapmaz mı ?

Claria: Used mainly in the Epson Photo printers, as this dye based ink produces much brighter colors. However, dye based ink is almost all water, so fading can be an issue.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.