DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
* Maket Yapmak İstiyorum (Gemi, Uçak Vb..) Nereden Satın Alabilirim ? *
32
Cevap
1
Favori
26.337
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> * Maket Yapmak İstiyorum (Gemi, Uçak Vb..) Nereden Satın Alabilirim ? *
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      4316 Mesaj
      20 Eylül 2009 22:17:54
      Selamlar ;

Arkadaşlar Maket Gemi (Denizaltı, Savaş gemisi, vb..), Uçak (F-16, Yolcu uçakları vb..), Tren, vb.. maketler yapmak istiyorum. İnternet'ten çok araştırdım ama nerede satıldığını bir türlü bulamadım. Plastik ve bitince boyamalı kısacası Profesyonel maket alıp yapmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum ama yol problemi olmaz İstanbul içi neresi olursa olsun. Veya internet'ten sipariş verebileceğim bir sitede olabilir.

Saygılar iyi forumlar . . .

Bu tarz birşeyler arıyorum, temsili resimler ;

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
      # AutoCAD Çizimi Yapılır #
      Üniversiteli, MYO ve Liseli Arkadaşlar, AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit, Statik ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
      E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com
    • Yüzbaşı
      456 Mesaj
      20 Eylül 2009 22:22:15
      forumda bu işle uğraşan bi arkadaş vardı.nicki aklımda değil ama görsem hatırlarım.bi bakayım online kullanıcılara

• Yarbay
      4316 Mesaj
      20 Eylül 2009 22:25:10

quote:

Orijinalden alıntı: MeM-Tr

forumda bu işle uğraşan bi arkadaş vardı.nicki aklımda değil ama görsem hatırlarım.bi bakayım online kullanıcılara

Hocam çok makbule geçer. Bildiğiniz satan bir yer yada sipariş verebileceğim bir site varsa oda olur . . .

Üniversiteli, MYO ve Liseli Arkadaşlar, AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit, Statik ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
    • Yüzbaşı
      456 Mesaj
      20 Eylül 2009 22:29:10
      yanlış hatırlamıyorsam bu üyeydi
      http://forum.donanimhab...Profile.asp?memid=337530

• Yarbay
      4316 Mesaj
      20 Eylül 2009 22:41:34

quote:

Orijinalden alıntı: MeM-Tr

yanlış hatırlamıyorsam bu üyeydi
      http://forum.donanimhab...Profile.asp?memid=337530

Tamam hocam çok teşekkür ederim. Arkadaşa pm attım . . .

• Yüzbaşı
      513 Mesaj
      20 Eylül 2009 22:55:01
      Google da ''Diorama'' diye bir arat derim.

• Yarbay
      3471 Mesaj
      21 Eylül 2009 09:07:03
      Bu tip plastik kitler büyük kitapçılarda, bazı oyuncakçılarda bulunabilir. Kit işiyle uğraşmıyorum fakat Revell, Tamiya gibi markaların kitleri piyasada rahatça bulunabilir.

Benim gibi hazır yapılmış maketlerden(diecast adlı özel bir metalden yapılırlar) ararsanız elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim.

• Teğmen
      233 Mesaj
      21 Eylül 2009 10:47:35
      D&R

• Binbaşı
      1317 Mesaj
      21 Eylül 2009 10:55:22
      Türk Hava Kururmu

Tavsiye || Kore dizileri
    • Yarbay
      8517 Mesaj
      21 Eylül 2009 10:55:28
      Oyuncakçılarda bulabilirsin, plastikle başla, tavsiyem helikopter modeli yapman. Tekne falan sıkıyor. :D

• Teğmen
      204 Mesaj
      21 Eylül 2009 11:23:07
      Eminönünde vardı baya

Hemde eminönünde fazla pahalı olacağını sanmam

• Yüzbaşı
      586 Mesaj
      21 Eylül 2009 11:59:28

Doğarken NEDEN Ağladığımı Yaşadıkça Anlıyorum

• Yarbay
      12562 Mesaj
      21 Eylül 2009 12:01:45
      Toyzzshop

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      21 Eylül 2009 15:26:08

quote:

Orijinalden alıntı: İchimaru

Eminönünde vardı baya

Hemde eminönünde fazla pahalı olacağını sanmam

Eminönündeki oyuncakçılarda mı?

• Yüzbaşı
      434 Mesaj
      21 Eylül 2009 21:25:15
      pm atmışın yeni gördüm
      istanbulda cok rahat bulabileceğin hobi marketler vardır ama izmirde oldugum için bilmiyorum ama istanbulda olan bir internet sitesi var bayağı büyük ordan sipariş verebilirsin

www.modelizmo.com dan alabilirsin
      başka sorun varsa cevaplayabilirim

Ama tabi toyzshop yada toyiki gibi büyük oyuncakçılardada bulabilirsin ama internetten almanı tavsiye ederim eğer imkanın varsa çünkü isteklerini bulursun

ayrıca pmden msn adresini atarsan yardımcı olurum nasıl yapılacağı konusunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.ARSONIST.JR -- 21 Eylül 2009; 21:35:19 >

• Haber Editörü
      28567 Mesaj
      21 Eylül 2009 22:01:32
      Tamiya 2009 kataloğunun download linkleri verebilecek varmı acaba ??

• Yarbay
      4316 Mesaj
      21 Eylül 2009 23:02:50
      @MC.ARSONIST.JR

Eyvallah hocam, verdiğin linklere şimdi bakıyorum. İlgilendiğin için çok teşekkür ederim. Profilimde msn adresim yazıyor. Benim evimde araba koleksiyonum var arabalara ilgim vardır ama bu sıralar bu maketlere merak saldım ve kalıcı bir hobi olmasını istiyorum. Maket yapımı konusunda yardımcı olabilirsen çok makbule geçer . . .

Yardımcı olan bütün arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler :) Sağolun . . .

• Er
      9 Mesaj
      21 Eylül 2009 23:13:05
      arkadaşım benim yaptıgım üç tane (en küçüğü 50 cm) uçak ,4 tane gemi (birtanesini fosforla boyadım geceleri parlıyor) çeşitli helikopter ve tanklar var hepsi plastik hepsi D&R dan alınma
      bir tüyo eğer D&R dan alırım dersen kendine bi cardbyD&r çıkar (D&R ın kartı) puan toplayıp bedavadan boya falan alabilirsin

Eğer bir gün sizden sokakları süpürmeniz istenirse, o kadar güzel süpürün ki sokakları, herkes burada işini çok iyi yapan büyük bir çöpçü yaşıyormuş desin...
    • Yarbay
      4316 Mesaj
      21 Eylül 2009 23:27:20

quote:

Orijinalden alıntı: mstfaydn

arkadaşım benim yaptıgım üç tane (en küçüğü 50 cm) uçak ,4 tane gemi (birtanesini fosforla boyadım geceleri parlıyor) çeşitli helikopter ve tanklar var hepsi plastik hepsi D&R dan alınma
      bir tüyo eğer D&R dan alırım dersen kendine bi cardbyD&r çıkar (D&R ın kartı) puan toplayıp bedavadan boya falan alabilirsin

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim . . .

• Yarbay
      4316 Mesaj
      23 Eylül 2009 13:28:41
      Arkadaşlar selamlar ;

- Dün bir tane maket aldım. 1:144 ölçeğinde U-BOT denizaltı aldım. yanılmıyorsam 150 parça idi. Bu akşam başlayacam. Yalnız kafama takılan birşey var. Bu maketlerin özel yapıştırıcıları var mı ? Yoksa normal ince uçlu Japon yapıştırıcısı kullanabilirmiyiz ?

• Yarbay
      3471 Mesaj
      23 Eylül 2009 13:50:05

quote:

Orijinalden alıntı: Auto CAD

Arkadaşlar selamlar ;

- Dün bir tane maket aldım. 1:144 ölçeğinde U-BOT denizaltı aldım. yanılmıyorsam 150 parça idi. Bu akşam başlayacam. Yalnız kafama takılan birşey var. Bu maketlerin özel yapıştırıcıları var mı ? Yoksa normal ince uçlu Japon yapıştırıcısı kullanabilirmiyiz ?

Plastik yapıştırıcıları yine aynı mağazalardan veya büyük kitapçı, oyuncakçı gibi yerlerde bulunabilir. Japon yapıştırıcısı plastiği eritiyor. Revell maket yapıştırıcısı vardır. Ufak tüple satılır. Metal, ince ucu vardır ve ince işlerde çok kullanışlıdır.

• Yarbay
      4316 Mesaj
      23 Eylül 2009 13:52:41

quote:

Orijinalden alıntı: BX4TC

Alıntıları Göster

Plastik yapıştırıcıları yine aynı mağazalardan veya büyük kitapçı, oyuncakçı gibi yerlerde bulunabilir. Japon yapıştırıcısı plastiği eritiyor. Revell maket yapıştırıcısı vardır. Ufak tüple satılır. Metal, ince ucu vardır ve ince işlerde çok kullanışlıdır.

Eyvallah hocam, bugün iş çıkışı kadıköye gideceğim. Bu Revell marka dediğiniz yapıştırıcı tahminen ne kadardır ? Maket'de Revell zaten . . .

• Yarbay
      3471 Mesaj
      23 Eylül 2009 14:04:27

quote:

Orijinalden alıntı: Auto CAD

Alıntıları Göster

Eyvallah hocam, bugün iş çıkışı kadıköye gideceğim. Bu Revell marka dediğiniz yapıştırıcı tahminen ne kadardır ? Maket'de Revell zaten . . .

Bu görünümde bir yapıştırıcı. Büyük tüpünü 10liraya almıştım sanırım. Uzun zaman geçtiği için fiyatını unuttum.

• Yarbay
      4316 Mesaj
      23 Eylül 2009 14:12:12

quote:

Orijinalden alıntı: BX4TC

Alıntıları Göster

Bu görünümde bir yapıştırıcı. Büyük tüpünü 10liraya almıştım sanırım. Uzun zaman geçtiği için fiyatını unuttum.

Hocam teşekkür ederim, bilgilendirdiğin için . . .

23 Eylül 2009 14:39:19
      ben de gemi maketi yapmayı çok istiyorum ama pahalı uğraş ya:S

im working like an animal and i can speak english like water
      23 Eylül 2009 15:10:50
      mücahit abi aldın ya bursadan

| Football Manager Kulübü |
    • Yarbay
      2869 Mesaj
      23 Eylül 2009 15:24:02

• Yarbay
      4316 Mesaj
      23 Eylül 2009 15:40:37

quote:

Orijinalden alıntı: firatayrilik

mücahit abi aldın ya bursadan

Maketi aldık, sıra yapıştırı ve diğer ufak tefek malzemelerde . . .

• Yüzbaşı
      333 Mesaj
      23 Eylül 2009 15:49:34
      Yapması cok zor mu ? El yeteneğim pek iyi değildir de yapmak isterim.

• Çavuş
      62 Mesaj
      01 Ekim 2009 16:26:31
      Arkadaşlar bu modelizmo sitesinde satılan maketlerin nasıl yapılacağına dair bir açıklamaları var değil mi? Bir de yapıştırıcı olarak revell'i önermişsiniz. Peki boyama için ne önerirsiniz?

• Yüzbaşı
      555 Mesaj
      01 Ekim 2009 16:38:23
      Merhaba :)
      Ben de Mc.Arsonist ile birlikte maket yapıyorum. 3-4 çalışmamı paylaşmıştım burada istediğin soruyu sorabilirsin
      http://forum.donanimhab...y_maket//tm.htm#34334784
      http://forum.donanimhab...mpage_1/key_maket/tm.htm
      http://forum.donanimhab...y_maket//tm.htm#34125997
      http://forum.donanimhab..._1/key_//tm.htm#34803361

• Yüzbaşı
      414 Mesaj
      01 Ekim 2009 18:13:56
      Modelizmo'dan sipariş verebilirsin veya buradan; http://www.mmyhobby.com/iletisim.asp alabilisin. Ben genelde mmyhobby'den alıyorum, hem fiyatları uygun hemde kargo parası, bekleme filan derdi olmuyor. Birde kadiköyde özonur hobby market var; http://www.ozonurhobbymarket.com/main.htm ama burası bayaa bi pahalı onu söyleyeyim.

• Onbaşı
      19 Mesaj
      12 Şubat 2010 13:58:50
      benim bir sorum olacak. ben hepsiburda dan bir gemi kiti aldım. iskeleti yaptım. alt kısmın kaplamasını yapacam 0.5mm kalınlığında 5mm genişliğinde 30cm uzunluğunda maun çıtalarla kaplıcam bunları yapıştırmakta problem yaşıyorum. ahşap tutkalı ile oluyor ama çok zahmetli. aktivatörlü yapıştırıcı buldum o da çok hızlı yapıştırıyor. acaba bally kullansam olur mu diye düşünüyorum. fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa teşekkür ederim. iyi çalışmalar

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> * Maket Yapmak İstiyorum (Gemi, Uçak Vb..) Nereden Satın Alabilirim ? *
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.