Şimdi Ara

Sınırlı Erişim (Sorun) ||resimler eklendi||

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
19.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1-2 gün önce Samsung R522 notebook aldım Vista Home Premium işletim sistemi yüklü. Fakat sorun şu ki daha önce XP yüklü bir bilgisayarla girebildiğim wireless ağına bu bilgisayarla giremiyorum. Sınırlı Erişimle Bağlı yazıyor sorun tanıla dediğimde oto IP almaya çalışıyor alamıyor. Tanımlanmayan ağ diyor. 1 kere şans eseri bağlandım bağlandıktan sonra ağ türünü seçmemi istedi seçtim yaklaşık 2 saat inetnette dolaştım daha sonra bilgisayarı kapattım. Ertesi gün açtığımda aynı sorunları almaya devam ettim yardım edebilir misiniz????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yedaself -- 22 Eylül 2009; 15:53:57 >

• yok mu yardımcı olabilecek bir yiğit
  • Sorun tam olarak nedir?Yani bağlanamıyorsun sınırlı erişim mi diyor?Bağlanıyorsun ip alamıyorsun sınırlı bağlantımı yazıyor açık yazarsan sanırım sorunu biliyorum.
  • Modeme bağlanıyorum ama internete giremiyorum. "Bu bilgisayarda ..... bağlantısı var ancak internet bağlantısı yok" gibi bir şey yazıyor sağ alttaki ağ simgesinde sarı bir ünlem işareti var ve ağ yönetim merkezinde ağ için tanımlanmayan ağ yazıyor
  • Mac adresi ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüştüm bağlanamıyorsan ama bağlandığına göre sorun mac adresiyle alakalı değil.Gerçi mac adresleri çakışıncada sınırlı bağlantı veriyor.Bence bak ama BENCE sorundan emin olmadığım için söylüyorum mac adresini değiştirmeyi dene.Ben onu denerdim.Sorunun ilginç gerçekten.Şimdi benim evin buralarda(çatıda :) )şifresiz 3 ağ var 2 ağa girdiğiğimde girebiliyorum ama net bağlantısı yok 1 inde hem net açık hem de ağa bağlanabiliyorum.Ama bağlanıpda nete giremediğim yerlerde mac filtrelemesi olduğunu öğrendim yani belli mac adreslerine yönetici izn veriyor diğerleri ağa bağlı olup dosya falan yollaybilir ama bloklu mac olduğundan giremez.Böyle bir şey ama benimkinde bu ağda net yok diye hata vermiyordu.Hem hatayı tam olarak yazabilirmisin ben yardımcı olamasam bile bilen arkadaşlar çıkacaktır.
  • hatayı daha ne kadar açıklayabilirim bilmiyorum.

kablosuz ağ aratıyorum bağlantı çıkıyor oto bağlan olarak ayarladığım için direk ip alınıyor yazıyor sonra Sınırlı erişimle bağlı diyor bilgisayarı aldığım ilk günde böyle olmuştu 2.gün 2. deneyişimde girmiştim mac bloklama olduğunu düşünmüyorum o yüzden. aynı bağlantıya kuzenimin xp yüklü dell i ile rahatça giriyorduk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yedaself -- 20 Eylül 2009; 16:06:18 >
  • bilgisayarı başka ağlarda denedin mi
    mesela başka bağlantı olan yerlerde bağlanıyor mu?sadece kendi ağına mı bağlanmıyor
    + virüs vs kaynaklı bir problemin olabilir belkide
    ilk seferde bağlandım diyorsan bilgisayarı o günkü tarihe getirmeyi denesen iyi olur.
  • başka ağlara bağlana biliyorum. o günkü hale getirdim olmadı hatta ilk haline getirdim yine olmadı
  • UP
  • kardeş bende de bu sorun olmuştu.wireless adaptörünün driverini değiştirdim sorun çözülmüştü.ama öncelikli olarak modemin şifre yapısını wpa değilde wep yap bakalım sorunun çözülecek mi?
  • nasıl yapacağımı bilmiyorum ağda şifre yok

bi yerde vista nın bazı modemleri kabul etmediğini okumuştum sanırım o modemle ilgili bi problemi var vista nın

xp mi yüklesem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yedaself -- 22 Eylül 2009; 16:22:03 >
  • Vista SP 2 yi yükledim arasıra sorun veriyor ama şimdi grebiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: atorbaci

kardeş bende de bu sorun olmuştu.wireless adaptörünün driverini değiştirdim sorun çözülmüştü.ama öncelikli olarak modemin şifre yapısını wpa değilde wep yap bakalım sorunun çözülecek mi?

"wireless adaptörünün driveri" ne demek, kendi laptopumuzda olan bişey mi bu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.