Şimdi Ara

TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI (817. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: rambetiko
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.130
Cevap
686
Favori
1.818.285
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 815816817818819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Okul da merkez de birbirine yakinmis. Ben tramvaydan inince ups yazisini gorunce direkt gittim ama okul cikti. Ama yakinlar birbirlerine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yurtdısından gelen 66,66 pound değerindeki ürünüm gümrüğe takıldı, 49 tl gümrük bedel isteniyor. Euro kurlarına gönder 75€'nun altında. ürün bedeli hesaplanırken, pound alış/satış, euro alış/satış kurlarından hangileri baz alınıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cihan9999 -- 26 Ekim 2016; 15:16:47 >
  • Cihan9999 kullanıcısına yanıt
    nerede takıldıysa oraya.

• recruit1 R kullanıcısına yanıt
    ürün bedeli hesaplanırken, pound alış/satış, euro alış/satış kurlarından hangileri baz alınıyor?
  • Türkiye ye gelen,koruma süresinin bitmesine az kalan ancak bana daha teslim edilmeyen ürün için dipute açtım sebeb olarak "Customs is holding the package " mi "Purchase protection is running out,but package is still in transit " mi ? Hangisini seçsem daha doğru olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonic35 -- 26 Ekim 2016; 19:22:47 >
  • sonic35 kullanıcısına yanıt
    Turkiyeye geldiyse saticinin bir sucu yok bence dispute acmayin. Gorusun koruma suresini uzatsin, geldiginde sorun cikarsa dispute acarsiniz

• Arkadaşlar durum bu şekilde sizce ne kadar süre içerisinde teslim edilir?
     TÜM GÜMRÜK PROBLEMLERİ, PTT UPS DHL TNT FEDEX AMEREX USPS CHINA POST ATATÜRK HAVALİMANI TOPKAPI

• 14 gün ek süre istedim satıcıdan bu mesajı attı ne demek istemiş " Dear,sorry for keeping you waiting and sorry for the not update tracking info.
    We have called to the post office and they told us that your package have arrived at your inport customs.
    Normally you may receive it within 25 to 30 days.
    Pls kindly wiat for it.
    If you cannot receive your roder then pls contact us,we will solve the problem for you.

Koruma süresini kontrol ettim uzatmamış aynı süre devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonic35 -- 26 Ekim 2016; 20:57:24 >
  • Jour J kullanıcısına yanıt
    benimki de ayni bu şekilde

• sonic35 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle gecikme için özür diliyorlar. Kargo şirketi ile iletişime geçmişler ve gümrüğe ulaştığını öğrenmişler. Normalde 25-30 gün içinde sizin elinize ulaşması lazım diyor. Biraz daha beklemenizi istemiş eğer ki elinize ulaşmazsa tekrar iletişime geçmenizi istemişler ve sorunu çözeceklerini söylemişler

• kokah K kullanıcısına yanıt
    Siz nerde oturuyorsunuz hocam? Ben beylikdüzünde olmama rağmen arnavutköy dağıtıma gitmiş?

• Satıcı bu mesajı attıkdan sonra tekrar 14 gün ek süre istediğimi belirttim ve 2 gün daha bekledim süre uzatmayınca dispute açtım."Purchase protection is running out,but package is still in transit " seçenegini seçtim.

İlginiz için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonic35 -- 26 Ekim 2016; 21:15:59 >
    adresi maslak olarak verdim,arnavutköy toplanma merkezi sanırım,benimki bugün 11:25'te gelmiş arnavutköye @Jour

• 66,66 pound bedelinde bir ürün aldım. ürün bedeli hesaplanırken, pound alış/satış, euro alış/satış kurlarından hangileri baz alınıyor?
    4_5 gun surer benim kargo turkiye ye pazar girdi ve hala bulundugum ile gelmedi sen dusun artık

• kokah K kullanıcısına yanıt
    Yasak bir sey getirdiysen geri döner kargon

• Arkadaşlar lütfen yardım edin . Babam yurtdışından dolarla bir ürün aldı , alırken 73 euroya denk geliyordu ama bizim gümrüğe gelirken euro değer kaybetti falan derken 75,5 euro tutmuş oldu , haliylede ürün gümrükte kaldı . %20 gümrük ücretini ödeyip almaya razıyız ama ürün gelmiyor çünkü ürüne ticari maldır demişler ve ürünü almamız için notere gidip 150 tl falan bir ücret verip bir şey çıkartmamızı istiyorlar üstünede bunu onlara gönderince %20 sini ödeyip alabilirmişiz , yani 200 tl üstü bir ücrete patlyacak , eğer çıkartmazsak ürün geride dönmezmiş , onlarda kalırmış , bizim 75,5 euroda boşa gitmiş oluyor . Bu konuda deneyimli değilim , yardımcı olabilecek var mı?
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    k2 pro 4K android uydu cihazı,yasaklı değildir umarım

• quote:

Orijinalden alıntı: kdmavili

Merhaba arkadaşlar. aracıma navigasyon ünitesi almayı düşünüyorum. linkteki ürünü
    https://www.aliexpress.com/item/Joying-7-Double-2-Din-Android-5-1-1-Lollipop-Universal-Car-Radio-Quad-Core-1024/32651614664.html?spm=2114.30010308.3.306.IpAeqj&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_10069_10084_10083_9910_10017_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10054_10059_10078_10079_10073_10070_421_420_10052_10053_10050_10051,searchweb201603_7&btsid=d29b9478-f234-4ac2-84e7-92a5d59fb554
    Ems ile yollatırsak, gümrükte %20 yi ödemek kaydıyla herhangi başka bir sorunla karşılaşabilirmiyim? radyosu olan bi ürün olduğundan trt muhabbeti felan doğar mı?

Varmı arkadaşlar fikri olan?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Demon

Arkadaşlar lütfen yardım edin . Babam yurtdışından dolarla bir ürün aldı , alırken 73 euroya denk geliyordu ama bizim gümrüğe gelirken euro değer kaybetti falan derken 75,5 euro tutmuş oldu , haliylede ürün gümrükte kaldı . %20 gümrük ücretini ödeyip almaya razıyız ama ürün gelmiyor çünkü ürüne ticari maldır demişler ve ürünü almamız için notere gidip 150 tl falan bir ücret verip bir şey çıkartmamızı istiyorlar üstünede bunu onlara gönderince %20 sini ödeyip alabilirmişiz , yani 200 tl üstü bir ücrete patlyacak , eğer çıkartmazsak ürün geride dönmezmiş , onlarda kalırmış , bizim 75,5 euroda boşa gitmiş oluyor . Bu konuda deneyimli değilim , yardımcı olabilecek var mı?

Hangi kargo şirketi bu DHL gibi duruyor.

Ürün neydi birden fazla adet mi var pakette

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mantolamaci -- 27 Ekim 2016; 3:05:29 >

• 
Sayfa: önceki 815816817818819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.