Şimdi Ara

::::IMEI SORGULAMA::::

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
918
Cevap
0
Favori
1.577.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • IMEI numarasını sorgulatıp, telefonlarının kayıtlı olup olmadığını öğrenebilecekSİNİZ...

IMEI Tıklayın sorgulayın...

Eşleştirilmiş IMEI Numarası Sorgulaması

Tıklayın sorgulayın...

Yurda yasal olmayan yollarla giren cihazlar kaçak (kayıt dışı) cihazlardır. Cihazınızın yasal olup olmadığını IMEI Sorgulama bölümünden 15 haneli IMEI numarasını (cihazınızda bulunan *#06# tuşlarına basmak sureti ile IMEI numaranızı öğrenebilirsiniz) sorgulatarak öğrenebilirsiniz.

Beyaz liste:
    Elektronik haberleşme bağlantısı açık cihazlara ait IMEI numaralarından oluşur.

Kara liste:
    Kaçak, kayıp veya çalıntı cihazlara ait olan ve elektronik kimlik bilgisi değiştirilen cihazlara ait IMEI numaralarından oluşur.

Gri liste:
    Beyaz ve kara liste dışında kalan ve elektronik haberleşme bağlantısı açık olan cihazların IMEI numaralarından oluşur.

Eşleştirilmiş Beyaz liste:
    • Başvuru süresi içinde elektronik kimlik bilgisinin değiştirildiği tespit edilen cihazların IMEI numaraları ile kayıt ücretini yatıran kullanıcılara ait MSISDN numaralarının,
    • Kanunun yürürlük tarihinden sonra elektronik kimlik bilgisinin değiştirildiği tespit edilen cihazların IMEI numaraları ile bu cihazlardan yasal olarak ithal edilen cihazın sahibine ait MSISDN numaralarının,
    • İlgili işletmeci ile abonelik sözleşmesi yapan ve geçici süreyle Türkiye Cumhuriyeti’nde bulunan kişilerin kullandıkları cihazlara ait IMEI numaraları ile MSISDN numaralarının eşleştirilmesi
    • GSM işletmecilerinin aynı IMEI numarasıyla kullandıkları test cihazlarının IMEI numaraları ile MSISDN numaralarının eşleştirilmesi ile oluşur.

Eşleştirilmiş beyaz listede bulunan bütün IMEI numaraları aynı zamanda kara listede bulunur. Eşleştirilmiş beyaz listede bulunan cihazlara ait IMEI numaraları sadece eşleştirildikleri MSISDN numaraları ile kullanılabilir.

Bireysel İthalat:
    Yolcu (transit yolcular hariç) beraberinde getirilen cihazların gayri ticari nitelikteki ithalatını ifade etmektedir.

Elektronik Haberleşme:
    Ses, görüntü, işaret, sembol ve elektrik işaretlerine dönüştürülebilen her türlü verinin kablo, telsiz, optik, elektrik, manyetik, elektromanyetik, elektrokimyasal, elektromekanik ve diğer iletim sistemleri vasıtasıyla iletilmesi, gönderilmesi veya alınmasıdır.

Elektronik Kimlik Bilgisi:
    Telsiz cihazlarına tek ve benzersiz olarak tahsis edilmiş kimlik tanımınıdır.

Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihaz:
    GSM şebekesinden hizmet alan ve IMEI numarası olan cihazdır.

IMEI numarası:
    15 basamaklı Uluslararası mobil cihaz kimliğidir.

Kaçak cihaz:
    Toplu veya bireysel olarak mevzuata aykırı bir şekilde ithal edilen ya da üretilen veya Kurum kayıtlarında yer almayan cihaz.

Elektronik Kimlik Bilgisi Değiştirilmiş Cihaz:
    Elektronik kimlik bilgisi (IMEI numarası) değiştirilmiş ya da kopyalanmış olan cihaz anlamına gelmektedir.

MSISDN:
    Mobil abone numarası (cep telefonu numarası).

Bilgi ve İhbar Merkezi

tel:0312 232 2323

tel:444 9 777
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• faturalıda olsa bakmakta yarar var...tabi birde klonlanan imei ler var onlar nasıl çözecek durumu....
  • peki deneyelimm :))
  • Bu iş olmaz arkadaşlar bende garantili samsung d500 var sorgu yaptım bulunmadı çıktı bir de elimde nerden geldiğini bilmediğim uyduruk bir 6150 var onu kayıtlı diyo nasıl iş ...20 ytllik telefon kayıtlı 800 ytllik tel kayıt değil. üstelik faturalı falanda yanii...
  • vay be sıfır aldığım t28 marka telefonun bile IMEI si kayıtlı o zamandan bu zamana :-)
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkanbaba

Bu iş olmaz arkadaşlar bende garantili samsung d500 var sorgu yaptım bulunmadı çıktı bir de elimde nerden geldiğini bilmediğim uyduruk bir 6150 var onu kayıtlı diyo nasıl iş ...20 ytllik telefon kayıtlı 800 ytllik tel kayıt değil. üstelik faturalı falanda yanii...
    pazartesi senin elin tlf.aldıgın yeri arar durumu izah edersin ...bakalım ne olacak...
  • kayıtlı yazıyor.kaçak olup olmadığını burdan anlayabiliriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: deville

vay be sıfır aldığım t28 marka telefonun bile IMEI si kayıtlı o zamandan bu zamana :-)
    benim faturalılar cıktı spot aldıklarım tabii nanay( biri genpa 2.kvk.bunlar okey)bence arkadaşlar dikkate alsın kayıtlı degilse yaptırsınlar işlemleri ortada kalmasınlar...
  • Nasıl olur yaf, spot 6630 var ailemden birinde kayıtlı gösteriyor ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: aTTra

Nasıl olur yaf, spot 6630 var ailemden birinde kayıtlı gösteriyor ?
    ben cok daha evvel yazmıştım aylar oluyor spot sadece kaçak degil firma malı getiriyor az satarsa vaya bekleneni bulamazsa spota veriyor faturalı malı anladın bunu dogubank topic,te defalarca yazdım onun için kayıtlı çıkar ozamanda sorun yok demektir garanti out spotlarda firma tarafından ama kayıt gümrükten gectigi için var...

• tüh ya benim spot 6630 gerçekten spotmuş bulunamadı...
  • birde kredi kartıyla vadeli alıp peşin satanlar var onlarda azımsanacak gibi degil o zamanda kayıtlı cıkar..ne mutlu sana...(paraya ceviriyor spota verip)
  • Yaw yine unuttum nasıl imei no mu öğrencem
  • quote:

Orjinalden alıntı: odogankaya

Yaw yine unuttum nasıl imei no mu öğrencem

*#06#

• cok guseL 1 servıs asLında.
  • Saol aTTra Allah allah neden acaba benim tel bulunamadı
  • quote:

Orjinalden alıntı: odogankaya

Saol aTTra Allah allah neden acaba benim tel bulunamadı

• iyi çalışma visualize
  • Sağol Dostum
  • kaçak telefonlar için nereye 5ytl yatıracaz?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.