Şimdi Ara

Basur geçirmiş arkadaşlar yardım edin

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
190
Cevap
9
Favori
670.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kabızlık vardı şimdi basura dönmüş ne çözüm önerirsiniz siz nasıl geçirdiniz bi yöntemi varmı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XaeDoS -- 15 Eylül 2009; 17:07:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wuc

Kuru incir yemeni tavsiye ederim.Eğer problem büyükse doktora görün.
    ameliyatı çok zor.

uyuşturmadan 3 şırınga basur bölgesinden iltihap çekiyorlarki vücudunu çekiyorlar sanki (uyuştursa iltihap kuruduğu için uyuşturmadan.)

sonra ameliyathaneye yatırıyorlar doggy style pozisyonunda belden uyuşturuyorlar belden aşağısı tutmuyor kesiyorlar biçiyorlar

en son kalkıyosun pipine sonda takıyorlar işiyemiyorsun çünkü

açık ameliyat yaptıysalar hergün pansuman olcaksın 1 ay boyunca yüz üstü yatcaksın (yani basur ameliyatı sonrası oluşan kesik biçik açık kalıyo )

yada doku kaydırmasıyla 2 ay yüz üstü yatacaksın ağrı olacak

hemde bu kadar eziyetten sonra %10-15 tekrar riski var

en kötüsü aynada popon fredinin kabusu gibi olcak.

ha iyi bir yönü var popon ayna gibi tertemiz oluyor gerçi.ama 5 doktorun önünde doggy style biraz acayip kaçıyor
    quote:

Orijinalden alıntı: Bone19

dısarda cıkmıssa basur sıcak suya otur legene suyu doldur 20 dk otur 2 hafta boyunca bıde krem falan sür işte gecer gunde 2 kez oturcan sıcak suya

Alıntıları Göster
    Herkesin basur nedeni farklı olabilir. Kendiniz nedeni belirleyin ve onun için önlem alın. Makat bölgesine oluşan basınç, basuru tetikliyor bir kere Basınç nasıl oluşabilir kabızlık, gaz-şişme, çok oturma, doğal ve dengeli beslenmeme, hareketsizlik, strest-gerilim ve ıkınma(çok az ıkının, basur rahatsız ediyorsa hiç ıkınmamaya çalışın)bu nedenler de biribiri içinde kendilerini tetikliyor bu yüzden hepsine dikkat etmek gerek. Bir ara basur beni rahatsız etti, doktora gittim bi krem bir de fitil verdi bir de tuvalet sonrası leğene oturma tavsiye ettisonra rahatsızlık gitti şimdi dikkat ediyorum yine.. En ufak verdiği rahatsızlığı önemseyin ve ilerlemesine engel olun. Doktorlara da fazla güvenmeyin kendiniz yenersiniz hastalığı.

Dikkat ettiğin zaman en azından basur seni rahatsız etmiyor. Basurun hep kötü mü ? bir avantajı da sizi dengeli bir hayat tarzına zorluyor :) Beliki de ilerde oluşabilecek kötü bir hastalıktan sizi korumak için bir nimettir ? Açıkcası böyle bir rahatsızlığımın olmasından dolayı baya baya dikkat ediyor olabildiğince doğa ve dengeli besleniyorum ve spor yapıyorum, bu da açıkça ilerde beni bazı rahatsızlıklardan koruyacak. Basurun -kıymetini- bilin yoksa o kendi kıymetini bilir :D

Bu arada kabızlık şikayeti olan kabızlığın giderilmesibe odaklanmalı gazı olan ona odaklanmalı herkes de neden farklıdır.Genetik bir bağırsak problemi de olabilir. Bunları gidermek için sorular sorabilirsiniz forumda. Sorunu en azından daha küçük bir alana yaymış olursunuz.Örneğin sizde Gaz problemi varsa, gaz sizde niye var ? Yeme alışkanlığı mı harketsizlik mi stres mi doğru nefes alamamı bir iç hastalık mı ? Bunları kendinize sorup ona göre bir tedavi şekillendirmelisiniz, verilen belli kür veya tedaviler çok az kişide işe yarar, bence bir kişide kabızlık devam ediyorsa hiç bir zaman gerçek anlamda iyileşemez.

Maalasef doktorlar da ezbere çalışıyor "ver kremi yolla mantığıyla", bu yüzden kendi sorununuzu kendiniz bulmak durumunda kalabiliyorsunuz...

Anlattıklarımı destekleyenler varsa bunun üzerine bir şeyler yazılsa daha iyi olacak. Bir çok insan var, herkes bildiği bir şeyi söylese bir şeylere ulaşılabilir.
    fofer kullanıcısına yanıt
    fofer demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: fofer

Defne zeytini denen bir ağacın meyvesi varmış, yaşlı bir amcadan duydum. 25 yıldır kullanıyormuş ve hemoroid için birebir dedi. Denemekte fayda var.
    25 yıldır kullanıyormuş... ve bunu yazabiliyorsun buraya... 25 yıldır bi işe yaramamış yani, ancak dediğim gibi ağrısını dindiriyordur...
  • Kuru incir yemeni tavsiye ederim.Eğer problem büyükse doktora görün.
  • quote:

Kuru kayısı ye. Basurunu elleme. Bol su vur ama elleme. Bir süre sonra iner. Bende de var. Son çıkanını üç günde indirebildim.
  • quote:

nasıl anladın sorması ayıp
  • quote:

ameliyatı çok zor.

uyuşturmadan 3 şırınga basur bölgesinden iltihap çekiyorlarki vücudunu çekiyorlar sanki (uyuştursa iltihap kuruduğu için uyuşturmadan.)

sonra ameliyathaneye yatırıyorlar doggy style pozisyonunda belden uyuşturuyorlar belden aşağısı tutmuyor kesiyorlar biçiyorlar

en son kalkıyosun pipine sonda takıyorlar işiyemiyorsun çünkü

açık ameliyat yaptıysalar hergün pansuman olcaksın 1 ay boyunca yüz üstü yatcaksın (yani basur ameliyatı sonrası oluşan kesik biçik açık kalıyo )

yada doku kaydırmasıyla 2 ay yüz üstü yatacaksın ağrı olacak

hemde bu kadar eziyetten sonra %10-15 tekrar riski var

en kötüsü aynada popon fredinin kabusu gibi olcak.

ha iyi bir yönü var popon ayna gibi tertemiz oluyor gerçi.ama 5 doktorun önünde doggy style biraz acayip kaçıyor
  • '' Anestol '' bu merhemi kullan sorun çözülür.. Forum kapanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: new_orders

Arkadaşlar kabızlık vardı şimdi basura dönmüş ne çözüm önerirsiniz siz nasıl geçirdiniz bi yöntemi varmı acaba?

disarda kalmasın disarda kalırsa ağrı yapar
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrebab-92

quote:

Orijinalden alıntı: new_orders

Arkadaşlar kabızlık vardı şimdi basura dönmüş ne çözüm önerirsiniz siz nasıl geçirdiniz bi yöntemi varmı acaba?

disarda kalmasın disarda kalırsa ağrı yapar

Dostum dışarda çıkmış zaten paketmi bu içine koyim çıkartım fitil öneriyorlar o işe yararmı beyler ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XaeDoS -- 16 Eylül 2009; 6:48:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IwillBe

'' Anestol '' bu merhemi kullan sorun çözülür.. Forum kapanabilir.

Genel cerrahi uzmanımız teşhisi koymuş reçeteyi yazmış

Hemoroid internal mı external mı onu öğrenin önce. Externalsa hemoroid hemen dıştadır içeri parmağınızı sokun içerde yukarıya doğru damar devam ediyorsa internal etmiyorsa externaldır. İnternal hemoroidler içeri itilebilir 3. seviye ise ama externallar itilemez büyük ihtimal tromboze olmuştur. External ise ultraproct pomat ve coraspin 100mg önerebilirim. İnternal ise yapılacak pek birşey kalmıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kardelen G.

quote:

Orijinalden alıntı: IwillBe

'' Anestol '' bu merhemi kullan sorun çözülür.. Forum kapanabilir.

Genel cerrahi uzmanımız teşhisi koymuş reçeteyi yazmış

Hemoroid internal mı external mı onu öğrenin önce. Externalsa hemoroid hemen dıştadır içeri parmağınızı sokun içerde yukarıya doğru damar devam ediyorsa internal etmiyorsa externaldır. İnternal hemoroidler içeri itilebilir 3. seviye ise ama externallar itilemez büyük ihtimal tromboze olmuştur. External ise ultraproct pomat ve coraspin 100mg önerebilirim. İnternal ise yapılacak pek birşey kalmıyor...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar yaklaşık iki yıldır bu illeti çekiyorum. Hiç bir ilaç merhem fayda etmiyor. Birde kullandığım pomatlar kortizon etkisi yapıyormuş gibi şişkinlik yaptı. Artık Hemoroid tedavisinin cerrahi müdahaleden başka çözüm yolu olmadığına inandım ama yukarıda arkadaşın anlattığı sıkıntılar da insanı ürkütüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teodorr

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AA4ABDB6D -- 15 Ocak 2018; 22:37:42 >
  • Bir arkadaş abartmış ameliyat olayını. Benim iki yakınım ameliyat oldu. Çokta sağlıklı ve temiz bir şekilde. Acı falanda yaşamadılar. Bir gece hastanede yattıktan sonra taburcu oldular.

Her ameliyat sonrası olduğu gibi hani hareketlerden kaçınmak lazım. Utanma, çekinme bir doktora göster.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caiz2005

Bir arkadaş abartmış ameliyat olayını. Benim iki yakınım ameliyat oldu. Çokta sağlıklı ve temiz bir şekilde. Acı falanda yaşamadılar. Bir gece hastanede yattıktan sonra taburcu oldular.

Her ameliyat sonrası olduğu gibi hani hareketlerden kaçınmak lazım. Utanma, çekinme bir doktora göster.
    Hap olarak Daflon, krem/fitil olarak Kortos yada Proctolog ilaçları var. Gittiğiniz doktor da %50 bu ilaçları yazacaktır. Yediğinize be içtiğinize dikkat edin. Spor yapın. Kabızlık için önlem alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C9CA1DA90

Hap olarak Daflon, krem/fitil olarak Kortos yada Proctolog ilaçları var. Gittiğiniz doktor da %50 bu ilaçları yazacaktır. Yediğinize be içtiğinize dikkat edin. Spor yapın. Kabızlık için önlem alın.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar acababu basurdan korunmak için neler yapılmalı.Yani basura yakalanmamak için ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sexxx Dreams

Arkadaşlar acababu basurdan korunmak için neler yapılmalı.Yani basura yakalanmamak için ?

Alıntıları Göster
    Basur iki çeşittir..Birisi iç,diğeri ise dış basur..İç bağsur olursan pek sorun olmaz..Ama dış bağsursa ameliyata kadar gider..Bendede basur başlangıcı var ve iç bağsurum..Eğer büyük tuvaletini yaptıktan sonra makat bölgesinde meme tarzı bişey çıkıyorsa iç basursun demektir..Yani sadece tuvaletini yaptıktan sonra çıkan ve elinde geriye ittiğinde kaybolan tarzada ise iç bahsursundur..Ameliyatıda şöyle olur..Makat bölgesinin içindeki basurlar bir iple ,boğma yöntemi dediğimiz yöntemle bağlanır..Belli bir süre sonrada kendiliğinden düşerler..Ama dış bahsursan o bölgeyi ameliyatla alırlar..Basur olmak istemeyenler çok fazla oturmamalılar(yani masa başında 10-12 saat oturanlaradır sözüm) ve kabız olmamalılardır..Kabız olmamak için günde en az 8-10 bardak su ve lifli gıdalar yemelisiniz(meyveler,baklagiyat vb.)Yediğiniz meyvelerinde kabuklarını soymadan yemelisiniz..Sabahlarıda aç karınına 2-3 tane kuru incir yada kayısı yemelisiniz..Yada sabah kalktığınızda aç karnına bi bardak ılık su için..Genel olrak kabızlık yeme alışkanlıkları ve hareketsizlikten meydana gelir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erden_

Kabızlıktan sakıncaksın. günde 1 defa tuvaletini yapıcaksın. tuvalette max 3 dk oturcaksın yapamıyosan kalk sonra denersin basit aslında
  • quote:

quote:

Kabızlıktan sakıncaksın. günde 1 defa tuvaletini yapıcaksın. tuvalette max 3 dk oturcaksın yapamıyosan kalk sonra denersin basit aslında
    Allahtan bendeki iç basur, nüksettiğinde bi krem var(adını yazarım) sürünce 2-3 ay sorunsuz duruyorum. Allah tez zamanda şifa versin.
  • quote:

quote:

Çok teşekkürler.Başka nasıl dikkat edebiliriz peki?Tuvaletimizi yaparken çok ıkınmakta yol açar mı?Basur olursa Allah korusun elden birşey gelmez ama önlem almak için merak ediyorum doğrusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sexxx Dreams

quote:

quote:

Çok teşekkürler.Başka nasıl dikkat edebiliriz peki?Tuvaletimizi yaparken çok ıkınmakta yol açar mı?Basur olursa Allah korusun elden birşey gelmez ama önlem almak için merak ediyorum doğrusu.

Alıntıları Göster
    Erden, alaturka tuvalet kullanıyorsan eğer, bu tuvalette oturduğunda fazla gerilme olur basurlu kısımlarda ve boşalım sırasında da çok fazla sürtünür dışkın ve yırtılmalara sebep olur. Ayrıca alaturka tuvaletteki oturma biçimi basurun dışarı fırlamasına, gerilmesine neden oluyor. Mümkünse alafranga kullanmaya çalış. Eğer evde alafranga yoksa arkadaşın da dediği gibi çok uzun oturma.

Ayrıca ben bir tarif bulmuştum, basur için deniyordu. Sanırım benim iç basur odluğu için çok faydasını görmedim ama sen görebilirsin. Kullananların çok memnun olduğunu biliyorum.

Tarif:

10-15 tane patlıcan sapını 10 bardak suyla kaynat. ( Buharlaşma payını düşünerek yarım ya da bir bardak fazla su da ekleyebilirsin ki kaynama bittiğinde içeceğin 10 bardak şart)
    Kaynadıktan sonra alatını kapatınca tencerenin kapağını hiç açmadan soğumasını bekle. Sonra bir sabah bir akşam aç karnına birer bardak iç. 10 bardak olduğuna göre 5 günde bitmesi gerekir.
    Tadı biraz kötüdür ama idare et artık :)

Faydasını gördüğünü söyleyen çok kişi tanıdım. Dış basurdu onlarınki. Açıkçası bana fayda etmedi ama benimki iç basur ve hatta içeride oluşan çatlak. Tam basur gibi değil. İnşallah Allah faydasını bir an önce gösterir de kurtulursun şu illetten.
  • quote:

quote:

quote:

2 şey daha var şimdi hatırladm. Evet ıkınmak yok. Ayrıca sert tuvalet kağıdı kullanmakta yok. sert tuvalet kağıdı sürtünmeyle damar çeperlerini zayıflatır external hemoroid oluşmasına neden olur. internal 3 ve 4. seviye içinde tehlikelidir. external yani dış hemoroidle 4. seviye iç hemoroid çok karıştırılır. o yüzden bir resim ekleyim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.