Şimdi Ara

Basur geçirmiş arkadaşlar yardım edin

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
9
Favori
671.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kabızlık vardı şimdi basura dönmüş ne çözüm önerirsiniz siz nasıl geçirdiniz bi yöntemi varmı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XaeDoS -- 15 Eylül 2009; 17:07:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wuc

Kuru incir yemeni tavsiye ederim.Eğer problem büyükse doktora görün.
    ameliyatı çok zor.

uyuşturmadan 3 şırınga basur bölgesinden iltihap çekiyorlarki vücudunu çekiyorlar sanki (uyuştursa iltihap kuruduğu için uyuşturmadan.)

sonra ameliyathaneye yatırıyorlar doggy style pozisyonunda belden uyuşturuyorlar belden aşağısı tutmuyor kesiyorlar biçiyorlar

en son kalkıyosun pipine sonda takıyorlar işiyemiyorsun çünkü

açık ameliyat yaptıysalar hergün pansuman olcaksın 1 ay boyunca yüz üstü yatcaksın (yani basur ameliyatı sonrası oluşan kesik biçik açık kalıyo )

yada doku kaydırmasıyla 2 ay yüz üstü yatacaksın ağrı olacak

hemde bu kadar eziyetten sonra %10-15 tekrar riski var

en kötüsü aynada popon fredinin kabusu gibi olcak.

ha iyi bir yönü var popon ayna gibi tertemiz oluyor gerçi.ama 5 doktorun önünde doggy style biraz acayip kaçıyor
    quote:

Orijinalden alıntı: Bone19

dısarda cıkmıssa basur sıcak suya otur legene suyu doldur 20 dk otur 2 hafta boyunca bıde krem falan sür işte gecer gunde 2 kez oturcan sıcak suya

Alıntıları Göster
    Herkesin basur nedeni farklı olabilir. Kendiniz nedeni belirleyin ve onun için önlem alın. Makat bölgesine oluşan basınç, basuru tetikliyor bir kere Basınç nasıl oluşabilir kabızlık, gaz-şişme, çok oturma, doğal ve dengeli beslenmeme, hareketsizlik, strest-gerilim ve ıkınma(çok az ıkının, basur rahatsız ediyorsa hiç ıkınmamaya çalışın)bu nedenler de biribiri içinde kendilerini tetikliyor bu yüzden hepsine dikkat etmek gerek. Bir ara basur beni rahatsız etti, doktora gittim bi krem bir de fitil verdi bir de tuvalet sonrası leğene oturma tavsiye ettisonra rahatsızlık gitti şimdi dikkat ediyorum yine.. En ufak verdiği rahatsızlığı önemseyin ve ilerlemesine engel olun. Doktorlara da fazla güvenmeyin kendiniz yenersiniz hastalığı.

Dikkat ettiğin zaman en azından basur seni rahatsız etmiyor. Basurun hep kötü mü ? bir avantajı da sizi dengeli bir hayat tarzına zorluyor :) Beliki de ilerde oluşabilecek kötü bir hastalıktan sizi korumak için bir nimettir ? Açıkcası böyle bir rahatsızlığımın olmasından dolayı baya baya dikkat ediyor olabildiğince doğa ve dengeli besleniyorum ve spor yapıyorum, bu da açıkça ilerde beni bazı rahatsızlıklardan koruyacak. Basurun -kıymetini- bilin yoksa o kendi kıymetini bilir :D

Bu arada kabızlık şikayeti olan kabızlığın giderilmesibe odaklanmalı gazı olan ona odaklanmalı herkes de neden farklıdır.Genetik bir bağırsak problemi de olabilir. Bunları gidermek için sorular sorabilirsiniz forumda. Sorunu en azından daha küçük bir alana yaymış olursunuz.Örneğin sizde Gaz problemi varsa, gaz sizde niye var ? Yeme alışkanlığı mı harketsizlik mi stres mi doğru nefes alamamı bir iç hastalık mı ? Bunları kendinize sorup ona göre bir tedavi şekillendirmelisiniz, verilen belli kür veya tedaviler çok az kişide işe yarar, bence bir kişide kabızlık devam ediyorsa hiç bir zaman gerçek anlamda iyileşemez.

Maalasef doktorlar da ezbere çalışıyor "ver kremi yolla mantığıyla", bu yüzden kendi sorununuzu kendiniz bulmak durumunda kalabiliyorsunuz...

Anlattıklarımı destekleyenler varsa bunun üzerine bir şeyler yazılsa daha iyi olacak. Bir çok insan var, herkes bildiği bir şeyi söylese bir şeylere ulaşılabilir.
    fofer kullanıcısına yanıt
    fofer demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: fofer

Defne zeytini denen bir ağacın meyvesi varmış, yaşlı bir amcadan duydum. 25 yıldır kullanıyormuş ve hemoroid için birebir dedi. Denemekte fayda var.
    25 yıldır kullanıyormuş... ve bunu yazabiliyorsun buraya... 25 yıldır bi işe yaramamış yani, ancak dediğim gibi ağrısını dindiriyordur...
  • NCARE diye bir bitkisel gıda takviyesi var onu kullan.www.rahatotur.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neseden -- 23 Nisan 2011; 13:04:18 >
  • Arkadaşlar, basura kesin çözüm amaçlı yeni konu açtım, okuyun:
    http://forum.donanimhaber.com/m_34702210/tm.htm
  • @dede2552 kendine yapmışsın bari başkalarını ateşe atma... Bu iş şakaya gelmez.

Basur tedavisi için öncelikle basura neden olan unsurlardan uzak durmak lazım: Stres, baharatlı yiyecekler, kabızlık, uzun süre oturmak gibi... Ayrıca, yukarıda da bazı arkadaşların belirttiği gibi lifli gıdalar, meyve ve sebze, tam tahıldan yapılmış ekmek ya da kepekli ekmek tüketmek çok faydalı olacaktır. Yani, sağlıklı ve dengeli beslenme önemli.

Basurun nedenleri arasında ilk sırada beslenme ve yaşam alışkanlıkları geliyor. Doğru beslenme ve hareketli yaşam 1 numaralı basur ilacıdır. Bunun dışında, ilaç tedavisi, bitkisel tedavi yöntemleri ya da ameliyat gibi yöntemler de kullanılabilir ama öncelik basurun oluşmasının önüne geçmek olmalı.

Geçmiş olsun.
  • selam arkadaşlar

Basur(hemoroid) den ilaçsız ve ameliyatsız kurtulabilirsiniz!

Ümitsizliğe kapılmanıza gerek yok. Hemoroidinizi tedavi etmenin ve ondan sonsuza dek kurtulmanın bir yolu var. Doğal yöntemleri evde uygulayacak, pahalı ilaçlara gerek duymayacaksınız. Bugünden itibaren hemoroidinize son vereceksiniz.

Alışılagelen tedavi metotları sadece ağrıları ve semptomları yatıştırıyor. Hiçbiri hemoroid sorununu kökten çözmüyor.

Ayrıntılar linkte tıklayın lütfen
    http://tinyurl.com/cog5w7m
  • ben ameliyattan korktuğum için doktora gitmiyordum bitkisel yollar denedim hiç biri işe yaramayınca mecbur gittim :) bana bir ilaç yazdı onu kullandım sıkıntım kalmadı çok şükür ilacında açıklaması burada girip bir bakmanızı öneririm
    https://hesap.clickmerkez.com/scripts/click.php?a_aid=ahmet5454&a_bid=f640a29a
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatma444

ben ameliyattan korktuğum için doktora gitmiyordum bitkisel yollar denedim hiç biri işe yaramayınca mecbur gittim :) bana bir ilaç yazdı onu kullandım sıkıntım kalmadı çok şükür ilacında açıklaması burada girip bir bakmanızı öneririm
    https://hesap.clickmerkez.com/scripts/click.php?a_aid=ahmet5454&a_bid=f640a29a

İNANMAYIN, SADECE DOKTORA GİDİN

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle bu konuda sıkıntı yaşayan herkese geçmiş olsun.Allah şifa versin.Bu konuda tedavi ile ilgili birşeyden bahsetmek istiyorum.Önceki çalıştığım ofisteki arkadaşımda hemeroid problemi vardı kendisi bu konuda bayağı muzdarip.Doktora göründü amaliyat vs. dediler güvenemedi.Daha öncesinde de bir sürü merhem değişik tedavi yöntemleri denedim diyordu.Bazıları biraz iyi gelmiş ama çok fark etmemiş.Geçen bir görüştük konu açıldı da şöye birşeyden bahsediyor:
    Almanya da bir doktor varmış adı VON JAN HUBER.Aynı zamanda da bitkisel tedavi konusunda da bizim maranki hoca gibi kendini eğitmiş.Ameliyat olmak istemeyenler için bitkisel bir tedavi yöntemi bulmuş.Tedavisi arkadaşın dediğine göre ilk 1 haftada çok etkili olmuş.Sonrasında da tamamen çözülmüş.
    Bu doktor bu konuyla ilgili bir kitap yazmış dünyada satışı yapılıyor.Kitabın türkçeye çevirisi yapılmış.Yalnız kitap içeriği sebebiyle e-kitap modülünde video falan içerdiğinden sanırım.Arkadaşım bu kitap sayesinde bu tedaviyle tanışmış.Ben arkadaşımdan e-kitabı istedim kurmaya çalıştım bilgisayarıma içeriğine bakmak için fakat açılmadı.Sebebi e-kitabı tek indirmelik ıp şifreli biçimde yapmış olmaları.yani tek bilgisayara inebiliyor.Ayrıca telif,ceza vs. gibi sorunlar da var.Bu yüzden mecburen kendi sitesinden indirmek gerekiyor.
    Son olarak şunları söyleyeyim dediğine göre kitap içerisinde nasıl beslenmeli,patenti alınmış 3 günde etkiyen özel bitkisel formül,tekrardan basur oluşmaması için yapılması gerekenler vs. gibi yöntemler ve bunların programı anlatılıyormuş.Bir gözatın derim.Kitap ücretli onu da söyleyeyim amaeczanelerden alınan bugüne kadarki merhem,tedavi parası vs. düşündüğünüzde ilaç parası vs. düşünüldüğünde buna değer diye düşünüyorum.Hepinize allah şifa versin.İndirme linki şudur dostlar:
    <<<<<www.basuraneiyigelir.org>>>>
  • varis tedavisi Ankara da güzel donanımlı bir yer önerisi olan ??
  • Hemoroide elma sirkesinin ve hindistan cevizinin yağının iyi geldiğini duymuştum burada yazıyor okuyabilirsiniz http://bilgibahcem.blogspot.com.tr/2015/01/basur-hemoroid-rahatszlg-ve-bitkisel.html
  • Arkadaşlar, memeli ve kanlı basurunuz varsa bunun ameliyattan başka çaresi yok. Otçuya papuççuya para yatırıp durmayın. Benim piyasada kullanmadığım bitkisel ürün kalmadı heralde. Gotu kola’dan tutunda, çobantası gibi çok çeşitli bitki ve bitki karışımlarına, merhemlere, kimyasal ilaçlara varıncaya kadar aklınıza gelebilecek hemen her yöntemi denediğimi söyleyebilirim. Ama olmuyor, olmuyor, olmuyor. Çözümler hep geçici. Memeler ilk başlarda çekilir gibi oluyor, en ufak bir acılı yediğinizde, soğuk yere oturduğunuzda veya basit bir kabızlıkta memeler daha da büyüyerek ve sancılı biçimde çıkıyor. Ardından size hayatı zindan ediyor. Oysa bize kalıcı çözüm gerekiyor.

salı günü ameliyata giriyorum. Gelişmeleri buradan aktarıcam.

http://forum.donanimhaber.com/m_42514949/mpage_2/f_//tm.htm#101676136
  • sana iki krem tavsiye edebilirim biri buhttp://www.bittison.com/hemocare-hemoroid-kremi.html diğeride buhttp://hemocare.bittison.com/
  • Merhaba arkadaşlar,
    Hemoroid (basur) rahatsızlığı geçirenlere öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hemoroid hakkında cerrahi müdahale olmadan kendi evinizde doğal ve bitkisel basur tedavi yöntemlerini öğrenerek yardıma ihtiyacınız olmadan acısız ve ağrısız bir şekilde tedavi olabilirsiniz. Sitemizin adres bilgisini sizlerle paylaşıyoruz hemoroidle ilgili bütün detayları ve doğal-bitkisel tedavi yöntemlerini sitemize giderek ögrenebilirsiniz. Sitemizde anında sahip olabileceğiniz ve hemen tedaviye başlayabileceğiniz iki adet e-kitap değerlendirmesi mevcuttur. Çok daha fazlası için
    http://www.evde-hemoroidtedavisi.com

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMELİYATSIZ HEMOROİD (BASUR) TEDAVİSİ !
    http://link.tl/Hr9e
  • quote:

Orijinalden alıntı: IwillBe

'' Anestol '' bu merhemi kullan sorun çözülür.. Forum kapanabilir.

Anestol krem ya da benzeri ürünler sadece hastalığın neden olduğu ağrı ve kaşıntıyı önlemektedir. Bunu nasıl yapıyor derseniz cilt üzerinde bulunan sinirleri uyuşturarak etkisiz hale getirmektedir. Bu şekilde ağrı ve kaşıntı hissi beyne iletilemez. Tabii ki ağrı ve kaşıntı olmaması hastalığın ortadan kalktığı anlamına gelmez.

Demek istediğim gerek anestol gerekse diğer basur ya da diğer adıyla hemoroid kremleri hastalığı tedavi edemez.

Kaynak:https://www.ideaklinik.com/basur-kremi.html
  • Herkse Merhaba, Ben burada Basur ve Çatlak şikayetlerinde yardımcı olan %100 Naturel bir kremden bahsetmek istiyorum. Hemorrel Krem Araştırmanızı öneriyoruz ve fayda göreceginizden emin olabilirsiniz. ekte fotosunu görebilirsiniz.Acil şifalar dileriz.
    www.hemoroidi-bg.com
  • Hemoroid yani diğer adıyla mayasıl ya da basur,beslenme şeklimizle,hareketli bir yaşam tarzımızın olup olmadığıyla,yaptığımız işle(özellikle masa başı işlerinde gün boyu oturmak suretiyle çalışmak zorunda olanlarda sık görülür),tuvalet alışkanlığıyla(dışkılama hissi geldiği zaman tutmak ve ertelemek,tuvaletimizi yaparken ıkınarak yapmak hemoroid oluşumuna sebep olur) ve daha pek çok sebeple yakından ilgilidir.

Hemoroidin de belli dereceleri vardır.1. derece,2. derece,3. derece ve 4. derece olmak üzere 4 aşaması vardır.En ileri safhası 4. derecedir.Burda ameiyattan başka çare kalmamıştır.Daha başlangıç aşamalarında ameliyata gerek kalmadan bazı yöntemlerle ve ilaçlarla sorunun önüne geçilebilmektedir.Bitkisel tedaviler,ilaçlı tedavilier,evde yapılabilecek uygulamalar ve kürler gibi hemoroide dair her şeyi bulabileceğiniz http://www.basurnede**** sitesini ziyaret ederek kafanızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: prognostic

Bu mesaj silindi.
    yazıdaki

Sıcak Oturma Banyosu: Bazı eczanelerden hazır olarak da alınabilen sıcak oturma banyoları yanma veya kaşıntı semptomlarını hafifletebilir.

konusunda ilaveten bu yazıyı okumanızda büyük fayda var :https://www.basurum.com/54-Sicak_Su_Banyosu#
    makalede gerçekten konu güzel irdelenmiş

quote:

basurum com sitesinden şifa bulmak amaçlı alıntıdır:
    ...
    Makat kaslarında gevşemeye odaklanan sıcak uygulama farklı şekillerde yapılabilir. En eski ve bilineni sıcak su oturma
    banyosu olduğu için sıklıkla da bu adla anılır.
    Kalça(popo) genişliğinde bir leğen alınır. Dirseğinizi soktuğunuz zaman yakmayacak ısıda sıcak suyla doldurulur ve
    soğuyana kadar 3-5 dk içine oturulur. Makatta ele gelen şişliğin belirgin olduğu hastalarda sıcak suya az bir oranda (çay
    kaşığı) tuz ilavesi tercih edilebilir. Ayrıca suyun içine katılmak üzere çeşitli dezenfektanlar (permasol, batikon-betadin, sarı
    toz gibi mikrop öldürücüler) önerilse de anlamı yoktur ve gereksizdir. Ancak suyla yapılacak mekanik temizlik sayesinde
    makatta ideal hijyene ulaşılabilir.
    Bu oturma seansları; sıkıntıların şiddetine göre gün içinde ne kadar fazla sayıda tekrarlanır, müteakiben de yatar
    vaziyete geçip dinlenilirse o kadar kısa zamanda rahatlama olur.

...

batticon ilacından 1 çay kaşığı leğen içinde sıcak suda 10 dakika oturmanın da faydası olduğu bilinir

kabız olmamak için isot biber baharat ve turşulardan uzak durulup sabah aç karna sıcak su ile hazırlanmış 1 sallama poşet sinemaki çayının içmek de denenmelidir
  • Basur için patlıcan sapı kürü birebirdir,aşağıda bu konuda bilgi paylaştım

Patlıcan Kürü Basura Faydaları
    Toplumda “Basur” olarak bilinen “Hemoroid” probleminin ilaç dışında başka teknikler ile giderilmesi de mümkündür. Bu tekniklerden birisi olarak patlıcan kürü örnek gösterilebilir. Şayet ilaç ya da cerrahi müdahaleye başvurmadan evvel, doğal bir basur tedavisi arıyorsanız patlıcan kürünü uygulamanızı tavsiye ederiz.

Basur Hemoroid Tedavisi İçin Patlıcan Nasıl Kullanılır?
    Malzemeler ve Kullanımı
    10 adet patlıcanın yeşil sapı (Çürük olmayan patlıcanların kullanılması mühim bir konudur.)
    12 bardak su
    Belirtilen miktardaki suya taze patlıcan sapları ilave edilir ve kaynatılır.
    Kaynamanın başlamasının ardından ocak düşük ateşe alınır.
    Bu şekilde 20 dakika civarı kaynatılması sağlanır.
    Süre dolduğu vakit ocak kapatılır ve ağzı kapatılır. Bir müddet bu halde bekletilmelidir. Kapağın ağzı hiçbir şekilde açılmamalıdır.)
    Karışım kendiliğinden ısısını kaybedecektir. Soğuyan karışım bir süzgeç yardımı ile süzülür. Ortaya çıkan su buzdolabında muhafaza edilir.
    Günlük 2 kez açken bir su bardağı kadar içilmesi tavsiye edilir.
    Sabah ve akşam aynı saatlerde içilmeye özen gösterilir. İlk günden itibaren tesir eden kür, 5 günün sonunda basur probleminden sizi kurtaracaktır.
    Ek olarak kürün uygulandığı süre zarfınca domates, sirke, acı biber, bulgur, çilek ve turşu gibi gıdalar tüketilmemelidir. Gün içerisinde çorap giyilmeli ve demir zeminlerde oturulmamalıdır.
    Problem giderildiğinde belirtilen besinler tüketilebilir. Lakin soğuk zeminlere basmak veya oturmak sakıncalı bir harekettir.
    Basur Hemoroid Tedavisi İçin Patlıcan Kullanmanın Diğer Yolları
    Basur için patlıcan kürü hazırlanışı
    2 patlıcanın baş bölümünde bulunan yeşil parçası alınır. Yarım litre su içerisine eklenerek 15 dakika civarı kaynatılması sağlanır. Ortaya çıkan su bir günde içilir. Her gün taze olarak tüketilmelidir.

Basur için patlıcan merhemi hazırlanışı
    Bir patlıcan mikserde parçalanır. Arından vazelin eklenir. Ortaya çıkan patlıcanlı krem sorunlu bölgeye uygulanır.

Basur için patlıcan çayı hazırlanışı
    Kullanılacak patlıcanın temizliği sağlanır. Ardından 4 parçaya ayrılır. 4 su bardağı su kaynatılır. Kaynayan suya ayrılan parçalar ilave edilir. Patlıcanlar yumuşak bir hal alıncaya kadar kaynatma işlemi sürdürülür. Ortaya çıkan su eşit 3 kaba ayrılır. Her gün ayrılan bir bölüm tüketilir. Gün aşırı veyahut her gün uygulanabilecek bir kürdür.

Basur için patlıcan püresi tarifi
    Temizlenen patlıcan 4 eşit parçaya ayrılır. Ardından haşlanarak püre haline getirilir. Bir havlu ısıtılır. Elde edilen püre ısıtılan havluya koyulur. Sorunlu bölge havluya denk gelecek şekilde oturulur. 20 dakika civarı beklenir.

Basur için patlıcan yaprağı
    Patlıcan yaprakları ağrı kesici niteliği taşımaktadır. Nazikçe ezilen patlıcan yaprakları sorunlu bölgeye tampon yapılarak uygulanır. Tampon yapılırken temiz bir bandaj kullanılır.

Patlıcanın basura diğer bir faydası
    Lif bakımından zengin bir sebzedir. Kabızlık problemlerinde faydalı bir yardımcıdır. Kabızlık, dışkının sertleşmesi ve ıkınma yoluyla basıncın artmasına neden olmaktadır. Bu sebeple basur problemi yaşayan bireylerin en son karşılaşması gereken problemdir. Bilhassa patlıcanın yanında sebze tüketimi büyük bir önem arz etmektedir. Bu durum hemoroit problemlerinde bir nebze de olsa ferahlık hissettirecektir.
    kaynak:https://selmasultan.com/patlican-kuru-basura-hemoroid-patlican-kuru
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.