- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Kız çocuklarının okutulması hakkındaki görüşleriniz.
Bu konudaki kullanıcılar:
 
7
Cevap
3045
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


 
1461 Mesaj
14 Eylül 2009; 0:37:58 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhaba,kız çocuklarının okutulması hakkındaki görüşleriniz nedir?Ne düşünüyorsunuz,okutulması için bizler ne yapabiliriz aileler ve yetkililer olarak.Kızlarını okutmak istemeyen ailelere ne gibi telkin ve tavsiyelerde bulunmak iyi sonuçlar verir? Onları nasıl ikna edebiliriz.

Devlet eliyle yürütülen bir çok program var.Kampanyalar var,Baba beni okula gönder ,Haydi kızlar okula gibi
Devletten başka özel ve tüzel kişilerin yürüttüğü kampanyalarda var.Geröekten çok faydalı olduğuna inanıyorum.
Peki bizler ne yapabiliriz bunlara ek olarak? Bu aileleri nasıl ikna edilebilinir?Maddi ve manevi olarak. Çok katı tutumlar var arkdaşlar bildiğiniz gibi değil insan bu durumları gördükçe gerçekten üzülüyor bende bir eğitimci olarak elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum,soruyorum danışıyorum fikir alıyorum.


,< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadbul -- 14 Eylül 2009; 0:59:53 >
_____________________________235 Mesaj
14 Eylül 2009; 0:42:09 

konu dışına girenlerin yaşlarının 12-15-17 civarı olduğunu düşünürsek bu konuyu buraya açmak pek mantıklı değil bence
_____________________________BuralARDA Biri Var , Bizi CoşTURAN


 
2746 Mesaj
14 Eylül 2009; 0:43:40 

Bence bu konu hakkında çok özel çalışmalar yapmaya gerek yok. Gereken tek şey, toplum olarak birşeylerin farkında olabilmemiz, eğitimli ve bilgili olmamız. Böylece bu tür sorunlar zaten ortaya çıkmaz. Herşey insanların tutuculuğundan kaynaklanıyor, birtakım kimselerin görüşlerini değiştirmek gerçekten çok zor. Yürütülen bu tür kampanyalar elbette faydalı ama kökten çözüm için toplumun yapılanması gerekiyor.
_____________________________269 Mesaj
14 Eylül 2009; 0:45:32 

eğer sorduğun birini kızını okula göndermesi için ikna etmekse çok zor bi yol derim.. nede olsa kafası basan insaflı bir insan olsa zaten çocuğunu okuturdu.. onun dışında ise aklıma maddi olanaksızlıklar yüzünden okula yollamayacağı geliyor.. o kişiylede kırıcı olmadan güzel bir şekilde konuşur çocuğun masraflarını karşılayabilirsiniz.. direk nakit olmasada servis parası defterin kitabın vs temini gibi..
_____________________________606 Mesaj
14 Eylül 2009; 0:45:59 

Eğitim hayatındaki amacı ileride daha iyi bir gelir kazanabilmek olan bir nesle göre zaten fazlasıyla insan okutuyoruz. Yanlış olan ve yanlışlarla başlayacak olan bir eğitim yerine başka bir yanlışı tercih etmek büyük problem değil.. Ha insanlara okulun bu iş için tasarlanmadığını, en başta daha objektif daha soğukkanlı ve daha bilinçli bakış açıları kazanılmasınn temel alınması gerektiğini öğretebilirsek işte o zaman haydi kızlar okula değil haydi gençler okula diyebiliriz.
_____________________________3885 Mesaj
14 Eylül 2009; 0:54:38 

Başlığı ''Cahil insanların kız çocuklarını okula göndermemesi'' olarak değiştirirsen daha uygun olur. ''Kız çocukların okutulması'' olarak yazdığında ''Yuh artık daha bunu bile tartışıyor muyuz?'' dedim içimden.

Senin bir vatandaş olarak yapabileceğin; yetkili eller kanalıyla açılan kampanyalara cüzi de olsa yardım ya da destek olmak, bu çocukları okutmamanın çok yanlış olduğunu konusu geçen her yerde savunmak dışında yapabileceğin fazla bir şey yok.
_____________________________ 
1461 Mesaj
14 Eylül 2009; 8:04:02 


quote:

Orijinalden alıntı: Figure

Başlığı ''Cahil insanların kız çocuklarını okula göndermemesi'' olarak değiştirirsen daha uygun olur. ''Kız çocukların okutulması'' olarak yazdığında ''Yuh artık daha bunu bile tartışıyor muyuz?'' dedim içimden.

Senin bir vatandaş olarak yapabileceğin; yetkili eller kanalıyla açılan kampanyalara cüzi de olsa yardım ya da destek olmak, bu çocukları okutmamanın çok yanlış olduğunu konusu geçen her yerde savunmak dışında yapabileceğin fazla bir şey yok.''Yuh artık daha bunu bile tartışıyor muyuz?'' dedim içimden. demişsiniz

evet hala tartışılıyor arkadaşlar ben doğuda öğretmenim ve burada ailelerle gerçekten baya bir sıkıntı yaşıyoruz amacımızda onları ikna edebilmek kafalarına yatırmak kızların okumasını.
_____________________________642 Mesaj
14 Eylül 2009; 8:23:19 

dogunun bazi yerleri kangren kol gibi...
_____________________________

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Kız çocuklarının okutulması hakkındaki görüşleriniz.
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR6
0.281