Şimdi Ara

Aranızda Geely kullanan var mı ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
27.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam Familia (MK) modelini aldım. çok ama çok memnunum. iyiki almışım. 20.500 e aldım. sıfır metalik gri.
  • Ben de Çin Malı arabaları araştırıyorum.
    Şu an Peugeot 306 ya biniyorum. sunroof- 4 cam eleketrikli, elektrikli aynaları, klima, çift airbag.

aslında donanım olarak geely ler oldukça dolu. çünkü malzeme parasını işçilik parası ile dengeliforlar. Bu araçların 30.000 tl likleri de var. onlarda da donanım standart. fakat modeli değişik.
    Dacia almanızdan sa Geely Familia almanızı tavsiye ederim. Bildiğim Renault servisinde çalışan bir eleman bile Dacia yerine Geely aldı.

şimdiden alacağınız araba hayırlı olsun.
  • şu gelly familayı kullanıp test etmek isterdim gerçekten
  • ne aldınız acaba ?
    bir sonuç göremedim ?

Bende GEELY düşünüyorum şu anda. ama echo mu familya mı karar veremedim. ufak tefek fark ve 1.3-1.5 motor farkı gözüküyor ama ....

oezenir

siz neler söylersiniz araç ile ilgili ? ne kadar memnunsunuz ? eksileri nelerdir ?
    fiyat çok uygun, tabiki eksileri olacaktır. ne kadar ekmek o kadar köfte.
  • valla izmitte olanlar,ncity alışverişmerkezinin önündeki taksi durağına gidebilirler.orda bir tane var adam taksi olarak kullanıyor.onda aranılan bütün soruların cevabı vardır bence
  • familya sanki daha çekici tabi kullan birini bulmak gerek araçlar hakkında hiç bi fikrim yok gidip görmenin test sürüşünün de faydası olmaz şöyle 5-10bin km yapmış objektif birinin yorumları gerekli.
  • albea ;)

al-bea ;)

2.eli süper parça desen gırla ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

albea ;)

al-bea ;)

Bu yoruma ancak "Teneke" demekle yetiniyorum, ne üstünlüğü var Albeanın Geely'den ? (Geely sahipleri alınmasınlar, ciddi anlamda potansiyel alıcısıyım). Arabaya devir saati bile koymayan (clio ii) mentalitenin ürettiği arabalar hala peynir ekmek gibi satılıyor. Anlayamıyorum bizim insanımızın mantığını...
  • quote:

Orijinalden alıntı: anatomist

quote:

albea ;)

al-bea ;)

Bu yoruma ancak "Teneke" demekle yetiniyorum, ne üstünlüğü var Albeanın Geely'den ? (Geely sahipleri alınmasınlar, ciddi anlamda potansiyel alıcısıyım). Arabaya devir saati bile koymayan (clio ii) mentalitenin ürettiği arabalar hala peynir ekmek gibi satılıyor. Anlayamıyorum bizim insanımızın mantığını...

SENİ BU TENEKE BENZETMENDEN DOLAYI BANLIYORUM. O TENEKE DEDİĞİN ARABA BENİ YARIN TAAAA BODRUMA GÖTÜRECEK.
    BENDE SENİ ANLAMIYORUM BU SEVİYESİZ VE MANTIKSIZ YORUMUNDAN DOLAYI.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkcad34 -- 9 Temmuz 2010; 23:07:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: brkcad34

quote:

Orijinalden alıntı: anatomist

quote:

albea ;)

al-bea ;)

SENİ BU TENEKE BENZETMENDEN DOLAYI BANLIYORUM. O TENEKE DEDİĞİN ARABA BENİ YARIN TAAAA BODRUMA GÖTÜRECEK.
    BENDE SENİ ANLAMIYORUM BU SEVİYESİZ VE MANTIKSIZ YORUMUNDAN DOLAYI.

Bodrum değil isterse Çin'e götürsün. Neticede "Teneke".

• arkadaşlar geely araba bile değil resmen teneke iç malzemeleri pazarlardaki oyuncak araba gibi çok dandik ve çok çabuk dökülüyor albea onun yanında dünyanın en kaliteli arabası ceelyden çok üstün ve sağlam multijet 600000kmgidiyor geely 600km gidemiyor
  • bole teneke gibi kaza aninda direk tabut olcak araclar almayalim
  • Yürüyen tabutlardan uzak dur.
    Sıkıntı çıkar bence 5-10 yaşında kaliteli marka araçlara yönlen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inexo -- 17 Ağustos 2010; 18:51:41 >
  • Forumda Geely'in çarpışma testindeki vahim sonucu vardı..Allah Korusun Bi Kaza Anında Param Parça Olursunuz.. Ciddi Sıkıntılara Yol Açabilir.. Uzak durun derim.
  • bencede dacia daha iyidir...
  • Söylemeden geçemem :
    Arkadaşlar lütfen burada bu arabayla ilgili tecrübeleri olanlar konuşsun sadece. Yürüyen tabut, çinli araba mı olur vs geyik yapacak adamlar sırf laf kalabalığı ve forumu boşa işgal ediyolar diye düşünüyorum. Burda bu araçla ilgili bilgi almak isteyen insanları da oyalıyolar, kimsenin buna hakkı yok bence.
    .

Abimde Gelly Familia var. Araçla nerden baksanız 1000 km yol yapmışlığım var, artı ve eksilerilerini paylaşmak isterim.

Öncelikle araç bu fiyata bu modelde alınabilecek en donanımlı araç diye düşünüyorum, ancak ileride çok sorun çıkarır mı çıkarmaz mı, ne kadar sağlam bunu zaman gösterecek.

Aracın konforu son derece güzel. Accent era dan daha konforlu olduğunu söyliyebilirim. İç malzeme kalitesi çok iyi olmamakla beraber bazı arkadaşların anlattığı gibi vasatta değil, kırıldı kırılacak gibi de durmuyor. Aracın içinde ki yeni kokusuna şahsen ben bayılıyorum, aracın yeni olduğu gıcır gıcır olduğu hissini veriyor. Ama bazıları bu plastik kokusu yüzünden kusucak gibi olduğunu dahi yazmış. Bu arkadaşların yaşlarının 14 ü geçmediğini tahmin ediyorum. Bu kokuyu beğenmesem üstesinden gelmek hiç de zor olmazdı.
    Bagajı çok geniş ve çok sert kapanıyor, camları normalden daha fazla buğulanıyor gibi, yol tutuşu virajlarda çok iyi değil, sanırım konforlu olması için süspansiyonların yumuşak olmasından dolayı hızlı viraja girdiğinizde aracın yattığını hissediyorsunuz. Bir süre sonra bu virajda hafif yatma olayına alışıyorsunuz ama yinede virajlara temkinli girmek lazım. Klima güzel soğutuyor. Bizim araçta 1. vites hafif kemikli, onun dışında diğer vitesler çok yumuşak ve geçişler sorunsuz. Sürüş sırasında aracın her yerine hakimsiniz. Park sensörü kalan mesafeyi cm olarak lcd ekranda gösteriyor. Bu lcd az daha büyük olsa daha hoş olurmuş. Araç 3 bin devirin altında ekonomik, ancak 3 bin devir üzeri hem ekonomi düşüyor hemde motor sesi içeri girmeye başlıyor. 3 bin devir motor sesi ve yakıt ekonomisi sınırı. Ama içeri giren motor sesinin nispeten aşırı rahatsız ettiği söylenemez. Aracı sıfır alacaksanız en az 5-6 yıl binmeyi düşünmelisiniz bence, malum 2. el piyasası henüz yok.

Aracın çarpışma testi youtube dan izlenebilir, bana göre son derece başarılı. Euro ncap a girse 4 yıldız alırdı diye düşünüyorum.

Dacia daha iyi diyenler var misal.. dacia yerine bu aracın düşünülmesi için bazı sebepler :

çift hava yastığı, abs+ebd , 4 cam otomatik , elektrikli ayna , gözlük kabı , sis lambası , park sensörü , usb li mp3 çalan teyp , konfor farkı , güzenlik farkı , dış görünüm (karizma) farkı

Ama dacia nın da piyasası var tabi. Bir de yıllardır yollarda, familia nın nasıl olduğunu ise zaman göstericek.

Sonuç olarak biz verdiğimiz parayı hak ettiğini düşünüyoruz ve memnunuz. Kusursuz otomobil arayanlar yaya kalır. Her modelin bir sürü artıları ve eksileri var. Familia geniş ve konforlu bir aile arabası.
    Aldığımız arabada arka camları kolla açmak, park sensörüne imrenmek, usb li teyipleri kıskanmak, gözlük kabı olsa iyi olurmuş demek istemedik. Sanki kaç kuruş farkedecekse bu dandik şeyleri bile opsiyonlu yapıyolar. Neredeyse kornayı bile opsiyonel yapacaklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: soul_less

Söylemeden geçemem :
    Arkadaşlar lütfen burada bu arabayla ilgili tecrübeleri olanlar konuşsun sadece. Yürüyen tabut, çinli araba mı olur vs geyik yapacak adamlar sırf laf kalabalığı ve forumu boşa işgal ediyolar diye düşünüyorum. Burda bu araçla ilgili bilgi almak isteyen insanları da oyalıyolar, kimsenin buna hakkı yok bence.
    .

Abimde Gelly Familia var. Araçla nerden baksanız 1000 km yol yapmışlığım var, artı ve eksilerilerini paylaşmak isterim.

Öncelikle araç bu fiyata bu modelde alınabilecek en donanımlı araç diye düşünüyorum, ancak ileride çok sorun çıkarır mı çıkarmaz mı, ne kadar sağlam bunu zaman gösterecek.

Aracın konforu son derece güzel. Accent era dan daha konforlu olduğunu söyliyebilirim. İç malzeme kalitesi çok iyi olmamakla beraber bazı arkadaşların anlattığı gibi vasatta değil, kırıldı kırılacak gibi de durmuyor. Aracın içinde ki yeni kokusuna şahsen ben bayılıyorum, aracın yeni olduğu gıcır gıcır olduğu hissini veriyor. Ama bazıları bu plastik kokusu yüzünden kusucak gibi olduğunu dahi yazmış. Bu arkadaşların yaşlarının 14 ü geçmediğini tahmin ediyorum. Bu kokuyu beğenmesem üstesinden gelmek hiç de zor olmazdı.
    Bagajı çok geniş ve çok sert kapanıyor, camları normalden daha fazla buğulanıyor gibi, yol tutuşu virajlarda çok iyi değil, sanırım konforlu olması için süspansiyonların yumuşak olmasından dolayı hızlı viraja girdiğinizde aracın yattığını hissediyorsunuz. Bir süre sonra bu virajda hafif yatma olayına alışıyorsunuz ama yinede virajlara temkinli girmek lazım. Klima güzel soğutuyor. Bizim araçta 1. vites hafif kemikli, onun dışında diğer vitesler çok yumuşak ve geçişler sorunsuz. Sürüş sırasında aracın her yerine hakimsiniz. Park sensörü kalan mesafeyi cm olarak lcd ekranda gösteriyor. Bu lcd az daha büyük olsa daha hoş olurmuş. Araç 3 bin devirin altında ekonomik, ancak 3 bin devir üzeri hem ekonomi düşüyor hemde motor sesi içeri girmeye başlıyor. 3 bin devir motor sesi ve yakıt ekonomisi sınırı. Ama içeri giren motor sesinin nispeten aşırı rahatsız ettiği söylenemez. Aracı sıfır alacaksanız en az 5-6 yıl binmeyi düşünmelisiniz bence, malum 2. el piyasası henüz yok.

Aracın çarpışma testi youtube dan izlenebilir, bana göre son derece başarılı. Euro ncap a girse 4 yıldız alırdı diye düşünüyorum.

Dacia daha iyi diyenler var misal.. dacia yerine bu aracın düşünülmesi için bazı sebepler :

çift hava yastığı, abs+ebd , 4 cam otomatik , elektrikli ayna , gözlük kabı , sis lambası , park sensörü , usb li mp3 çalan teyp , konfor farkı , güzenlik farkı , dış görünüm (karizma) farkı

Ama dacia nın da piyasası var tabi. Bir de yıllardır yollarda, familia nın nasıl olduğunu ise zaman göstericek.

Sonuç olarak biz verdiğimiz parayı hak ettiğini düşünüyoruz ve memnunuz. Kusursuz otomobil arayanlar yaya kalır. Her modelin bir sürü artıları ve eksileri var. Familia geniş ve konforlu bir aile arabası.
    Aldığımız arabada arka camları kolla açmak, park sensörüne imrenmek, usb li teyipleri kıskanmak, gözlük kabı olsa iyi olurmuş demek istemedik. Sanki kaç kuruş farkedecekse bu dandik şeyleri bile opsiyonlu yapıyolar. Neredeyse kornayı bile opsiyonel yapacaklar.

Şiddetle katılıyorum, bir tutturmuşlar yürüyen tabut gidin şu 5 yıldız alan araçlarla bir tırın kamyonun altına girin bakalım o 5 yıldız sizi kurtaracak mı?

Bizdede geely eco 1.3 var 23.000 km de 2.el aldık 2009 model özellik olarak çok dolu, piyasada 3-4 bin liralık konfor paketiyle satılan donanımlar bu araçta standart, motor sessiz içeri fazla ses gelmiyor, yanlış bilmiyorsam toyota üretimi motor var, 1.3 olmasına rağmen çekişi iyi hızlı tepki veriyor, abs ve ebd çok iyi çalışıyor 2 kez kazadan kurtardı bizi. Olumsuz yönlerine gelirsek, benzin sarfiyatı fazla bu yüzden lpg taktırdık, lpg taktırmadan önce araca binesimiz gelmiyordu lpgden sonra maddi olarak rahatladık, bir diğer olumsuz tarafı arka tarafın biraz dar oluşu, yukardaki arkadaş hyundai accent eradan örnek vermiş evet accent era kadar dar arka tarafı ama en azından koltuklar rahat.

Aracı alalı 1 seneye yakın oldu 28.000 kmye geldik, yazın şehirden şehire uzun yol gittik geldik ve bizi bir kez yolda bırakmadı. Biz 15.000 e almıştık o zaman, o dönemde 15.000 e alınacak içi boş arabaları az çok tahmin edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 16 Nisan 2011; 13:46:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: soul_less

Söylemeden geçemem :

Sorunlar çıkarmaya başladı bile, pek zamanlık bir durum yok. Fiyatı bu araç için aşırı yüksek, o fiyata daha iyi sıfır-2.el araçlar rahatlıkla alınıyor.

Aracın konforu son derece güzel. Accent era dan daha konforlu olduğunu söyliyebilirim. İç malzeme kalitesi çok iyi olmamakla beraber bazı arkadaşların anlattığı gibi vasatta değil, kırıldı kırılacak gibi de durmuyor.

Accent bence iyi bir araç değil ancak bu araç hem Accent'ten konforsuz hem kalitesiz. İç malzemede montaj hataları bile sürüyle, ki kullanılan malzeme kalitesi daha kötü.

Aracın içinde ki yeni kokusuna şahsen ben bayılıyorum, aracın yeni olduğu gıcır gıcır olduğu hissini veriyor. Ama bazıları bu plastik kokusu yüzünden kusucak gibi olduğunu dahi yazmış. Bu arkadaşların yaşlarının 14 ü geçmediğini tahmin ediyorum. Bu kokuyu beğenmesem üstesinden gelmek hiç de zor olmazdı.

Sıfır araba kokusu göreceli bir olaydır, kimisi sevse de bir Geely ile bir Honda aynı şekilde kokmuyor takdir edersiniz ki. Sonuçta plastik kokusu bu ve plastiğin miktarı-kalitesiyle doğru orantılı.

Araç konforlu değil, bu konuda bir yanlış anlaşılma olmasın. Şahin'den daha konforlu olsa da bir 2000 Vectra hatta 1995 Tempra kadar bile konforlu değil. Benzinli bir aracı 3000 devir altında sürmenin ne kadar mümkün ve sağlıklı bir davranış olduğunu göz ardı edersek bile bu araç motor, yol, rüzgar sesini ancak bir motorsikletten daha iyi yalıtıyor. Triportör bile daha iyi olabilir yalıtımda, kesin birşey söyleyemiyorum. Yakıt olarak motoru çok verimsiz olduğu için çok yüksek yakıt tüketimi var. Yani hem gidemeyip hem motoru ve yolu salyangozunuzda hissedip hem de çok yüksek yakıt tüketeceksiniz.

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHA. Araç çarpışma testini nasıl izlediniz bilmiyorum ama değil araç içindeki yolcular, mikroorganizmalar bile ölüyor bu aracın çarpışma testinde. Euro Ncap'ten 4 yıldızı geçtim 1 yıldız alabilecek olsalar araçlarını yollarlardı zaten bu teste.

Dacia bir araca binmişliğim dahi yok, ama daha derli toplu görünüyor açıkçası. Dacia'dan çok Cruze bu aracı silmeye yetecek alternatif.

Hayırlı olsun, umarım kazasız belasız aracınızı kullanmayı Allah nasip eder. Ancak sahip olduğunuz malı eğer tarafsızca değerlendiremiyorsanız hiç bulaşmamanız en sağlıklısı olacaktır.

• Emgrang modeli daha iyi gibi. Bence alacaksanız Emgrang alın.
  • Sayın Nashquil :
    Yorumlarınız ciddiye alınıpta cevap verilecek nitelikte değil ama yinede bazı noktaları açalım. 95 Tempra kadar konforu yoksa siz gidip tempra alın güle güle kullanın madem. Bence bu arabaya ne bindiniz, ne de kullandığınız anca burada laf kalabağı yapıyorsunuz. Sizinle laf atıştıracak değilim, anlıyorsanız arabadan teknik eleştiriler yapın. Araç cüssesine ve motoruna göre normal tüketiyor, kasarsa gaz taktırırsın.

Euro Ncap olmasa da çarpışma testi burada, buyrun izleyin kıyaslayın.

http://www.youtube.com/watch?v=MkMyx1a-PcM

Ayrıca zeki arkadaşım, Cruze un bu donanıma sahip modelinin fiyatını da yazar mısın buraya, merak ettim doğrusu. Yoksa Familia dan iyi araba çok..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.