Şimdi Ara

İÇ DUVAR ISI YALITIM (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
391
Cevap
23
Favori
290.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Harika yapmışsın Bu güzel eserinizi gördükten sonra size bazı sorularım olucak kusura bakmazsanız...

1-Kullandığınız Xps'ler ne marka ve nerden aldınız,Ve kalınlıkları nedir.Bende Bursa'da olduğum için yeri öğrenirsem gidip incelerim ve adet fiyatları siz aldığınızda ne kadar dı?

2-Bu sistemi yaptıktan sonra odanızda hissedilir bir ufalma söz konusu oldu mu?Ayrıca bu sistemle yapılmış bir odayı uzun süre kapalı tutunca sağlıksız bir koku yaptığı söyleniyor doğru mu.

3-Siz yapıştırıcıyı zannedersem direkt Xps'lerin üzerine değilde önce tavana yaptınız sonra Xps'leri yapıştırdınız doğru mu.Ayrıca Xps'lerin düşmemesi daha sağlıklı yapışması için mi o ahşap desteği kullandınız,yoksa başka bir sebebi var mı.

4-Benim bildiğim Xps'ler dübelle duvara sabitleniyor siz niye yapıştırmayı seçtiniz ve ne gibi bir artısı var yapıştırma yönteminin ve hangi yapıştırıcı markasını tercih ettiniz.

5-Son olarak ses yalıtımına bir katkısını hissettiniz mi.

• Teşekkür ederim cevaplara gelirsek

1 - xps ler dow marka ankara yolunda kent meydanından 500 m ileride sağda izomet den aldım ,bir çok sefer almama karşın kazıklamaya çalışıyorlardı dikkat et

2 - ufalma hissi olmadı açıkcası ,renkleri açık seçtiğim için büyük hissi bile oldu ve artık lambalar daha aydınlatıyor içeriyi ,koku olayı kesinlikle doğru havalandırma şart bunun en kötü tarafı bu fakat ben bunu yapmasaydım evde çocuğum bata olmak üzere hepimiz daha kötü olacaktı ,yanlız koku oda kapısı kapalıyken olur yani tek odanın her yeri kapalı olursa ,ha birde ben full kapladım dış cepheler +iç cepheler +tavan + yer yani xps olmayan yer kalmadı eğer siz bir kısım kaplarsanız bendeki kadar olmaz ama eğer sorun bendeki büyük ise nerde zayıf yer bulursa ordan sulanır yada küflenir . bu noktada şunuda söylemek istiyorum geçenlerde en soğuk gecelerden birinde 10 saat elektrik kesintisi oldu kaloriferden başka ısıtma sistemi yok ,evde çocuk ve yaşlılar var eğer bu izolasyonu yapmasaydım donardık ,oda kapıları kapalı olduğu için sabah koku vardı ama 10 saat sonrası sıcaklık çok aşırı düşmemişti

3-yapıştırıcı yine dow marka instastik leroy merlinden 12 tl ye alırsınız ,muadil markalar gereksiz pahalı ,yanlız tabancası özel size bahsettiğim izomette 50 tl ye vermek istedikleri tabancanın aynısını kendi yerinden 25 tl ye aldım ,bu yapıştırıcı hemen donar çok hızlı hareket etmek gerekir ve ben bunu önce köpüğün çevrelerine ve ortalarına sürüp hemen yapıştırıyordum ,xps lerin belli bir ağırlığı olduğu için aşağı düşmesinler diye belli bir süre kendi yaptığım direkler ile sabitlerdim

4- Bu kullandığım insta stik yapıştırıcı sayesinde 3 kata kadar dübel atmayabiliyorlar çok sağlam tutuyor türkiyenin ilk pasif evini bu yapıştırıcı ile yaptılar 8 cm köpük yapıştırdılar evin dışına ,sonra yine aynı yapıştırıcı ile bir 8 cm daha yapıştırdılar dübelsiz ( kaynak :http://www.mardav.com/haber-detay.asp?ID=546 ) ,yanlız tavanlarda daha emin olabilmek için ek olan köşe yerlerine belli sayıda dübel kullandım aşağı yukarı 16 metre kare olan odaya 16 - 17 dübel düştü tavanlarına ama çok zor bir iş heleki matkap güçlü değil ise

5 - Ses yalıtımında çok fazla bir katkısı olmadı yada anlayamadık ,xps den ziyade eps daha çok ses yalıtımı sağlar ama onada bu şekil uygulama yapılmaz o yumuşak köpüktür

uygulama öncesi yaşadığım problemler ,inanın uzun süre oluşan koku bile hiç rahatsızlık vermiyor bunların yanında

İÇ DUVAR ISI YALITIM

İÇ DUVAR ISI YALITIM

İÇ DUVAR ISI YALITIM

İÇ DUVAR ISI YALITIM

İÇ DUVAR ISI YALITIM

İÇ DUVAR ISI YALITIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_69 -- 31 Ocak 2013; 11:52:37 >

• "alperen_69 "
    büyük geçmiş olsun size.Dediginiz kadar varmış Eviniz.Öyle küfte İnsan yaşayamaz.İnşallah Ailede saglık sıkıntıları olmamıştır.
  • ALLAH a şükür olmadı ,orda son resimde yatağın altından her gün silmemize rağmen o kadar su çıkıyordu
  • @alperen69

Verdiğiniz bilgiler için sağolun.Ve büyük geçmiş olsun,gerçekten sağlam badireler atlatmışsınız.O akan duvar ve küflenen eşyaları gördükten sonra bu durumda daha fazla kalsanız ciddi zararlar görebilirmişsiniz.Çözüme kavuştuğunuza sevindim.Yalnız koku olayı kötü,astımdan tutunda daha nelere yol açıyor internete girin araştırın.Ama çözümüde basit sık havalandırmak.Kendi yaptırmak istediğim plan ise şöyle.Benim odam kuzey cepheli ve dış cephe yalıtımını apartman 2 sene sonra yaptırıcak.Bu sene kombiye geçtik ve merkezi sisteme göre ev baya soğudu bende 2 kış böyle geçiremiyeceğim için bu ilkbaharda bu işlere girişicam.Ama bende ses problemide var o yüzden ben tavanı taş yünü asma ve piramit süngerlerle güçlendiricam fakat ses öyle lanet bir şeyki bulduğu her boşluktan giriyor,o yüzden odayı komple yalıtmam lazım hem bana ses gelmesin hemde benden ses gitmesin diye.Kuzeye bakan duvarımın iç kısmını 2cm'lik Xps üzerine alçı plaka ve evin diğer odasına bakan duvarı ise yine taş yünü+alçı plaka ile yaptırıcam.Yerlerde yeni parke var altında 1cm'lik Xps ve 2mm'lik şilte var ve boş olan bizim aşağıdaki depo'dan gelen soğuğu baya kırdım bu şekilde.Şimdi ise kalan duvarları taş yünü ve Xps'lerle hem ses hem ısı yalıtımı şekilde çözmeyi planlıyorum zaten gelen ustada bu şekilde yalıtımın çok başarılı olacağını söyledi.Aslında kuzeye bakan yeride taş yünü yaptırmak isterdim ama oda hissedilir şekilde küçülür dedi usta.Taş yününün artısı ise kesinlikle koku yapmaz dedi Xps gibi aklımı karıştıran bir o konu var.Ayrıca Ses yalıtımını Leroy Merlin'de bir demo duvar var gittiğinizde bakın aynen öyle yaptırıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xbr -- 1 Şubat 2013; 4:05:48 >

• Alperen resimlere baktım, ağzım açık kaldı..Sen yalıtım değil, yalıtımın kralını yapmışsın..Eline sağlık..Özenle yapıldığı çok açık görünüyor..Allah can sağlığı versin. Güle güle oturun..Benim burada arkadaşlara bahsettiğim hepimizin yapabileceği odaların içine 2 cm kalınlıkta 35 dansite XPS sert yalıtım malzemesi kullanılarak yapılan en pratik yalıtım şekli..Hem kolay, hem ucuz, ustaya bile gerek duymadan yapılır... Senin işe baktım..Malzeme çok kalın..Yalıtım ve işçilik muhteşem..Eline sağlık.. EK...Duramadım yazıyorum..DONANIM HABER FORUMUN EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ , FAYDASI..İnsanların karşılıklı görüş, düşünce, tecrübe paylaşımı...Bu resimleri gören her insan yalıtım ne demek ? Ne fayda sağlıyor ? Nasıl yapılır ? Az çok fikir sahibi olur..Bu yazılarımızı okumadan yalıtım yaptırmak isteyen konu hakkında bilgisi olmayan insanlar ise İşi verdiği bir ustanın keyfine ,insafına teslim oluyor, usta nasıl isterse , nasıl kolayına gelirse öyle yapıp parasını alıp gidiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 1 Şubat 2013; 10:51:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Alperen resimlere baktım, ağzım açık kaldı..Sen yalıtım değil, yalıtımın kralını yapmışsın..Eline sağlık..Özenle yapıldığı çok açık görünüyor..Allah can sağlığı versin. Güle güle oturun..Benim burada arkadaşlara bahsettiğim hepimizin yapabileceği odaların içine 2 cm kalınlıkta 35 dansite XPS sert yalıtım malzemesi kullanılarak yapılan en pratik yalıtım şekli..Hem kolay, hem ucuz, ustaya bile gerek duymadan yapılır... Senin işe baktım..Malzeme çok kalın..Yalıtım ve işçilik muhteşem..Eline sağlık.. EK...Duramadım yazıyorum..DONANIM HABER FORUMUN EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ , FAYDASI..İnsanların karşılıklı görüş, düşünce, tecrübe paylaşımı...Bu resimleri gören her insan yalıtım ne demek ? Ne fayda sağlıyor ? Nasıl yapılır ? Az çok fikir sahibi olur..Bu yazılarımızı okumadan yalıtım yaptırmak isteyen konu hakkında bilgisi olmayan insanlar ise İşi verdiği bir ustanın keyfine ,insafına teslim oluyor, usta nasıl isterse , nasıl kolayına gelirse öyle yapıp parasını alıp gidiyor..

Çok teşekkür ederim hocam evde küçük çocuğumuz var ,ALLAH ın izni ile yaparım deim işe kalkıştım ve yaptım çok şükür tek problem arkadaşında dediği gibi uzun süre havalandırmazsanız koku oluyor ,aslında dışarıdan yalıtım çok daha kolay ve daha iyi ama ben 4 . kattayım alt katlar boş dıştan yapsaydım bile ısı tüm binaya benden yayılacaktı ,birde zaten iskele sistemim yok ,izolasyon yönünden hayran olduğum sistem ise isorast sistemi ama merak ediyorum orda da havalandırma problem olmuyormu ,işçilik için söylediklerine teşekkür ederim gayet özen gösterdim en küçük parçaları dahi birbirine bindirme şeklinde birleştirdim en ufak aralık kalmadı ,bu kadar iltifat aldık bir kaç resim daha paylaşalım

İÇ DUVAR ISI YALITIM

tavan çalışma sona yakın

İÇ DUVAR ISI YALITIM

tavanın kartonpierler önceki son hali

İÇ DUVAR ISI YALITIM

Bu son hali yanlız kartonperlerin arasındaki iz ıslak olduğundan belli sonradan kuruyunca baya kayboluyor,daha sonra ise ince zımpara ve boya ile tamamen yok oluyor

İÇ DUVAR ISI YALITIM

Duvar ve yerdeki malzemenin birleşme şekli

İÇ DUVAR ISI YALITIM

yer çalışma 1

İÇ DUVAR ISI YALITIM

yerdeki xps lerin birbirine geçme şekli

İÇ DUVAR ISI YALITIM

yerin son hali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_69 -- 1 Şubat 2013; 11:43:53 >

• mesajım bulunsun....
  • Apartman hayatı kafes hayatı gibi..Bahçeli ahşap evler mazide kaldı. Bizde adet haline getirdik yaz ve kış öğlene doğru saat 11,30 da güneş tepeye çıktımı mutlaka camlar açılıp evin havası değişiyor. Karlı kış soğuk günlerde sadece 5 dakika, İyi havalarda 15 dakika, Sıcak yazın 1 saat.. Her gün camlar mutlaka açılıyor....Başka türlü rutubet engellemek zor.. Sağlık önemli.. saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 2 Şubat 2013; 10:28:31 >
  • Sizi tebrik ediyorum çok güzel bir uygulama olmuş. En üst katta oturduğunuzu söylemiştiniz. Acaba dıştan izolasyon yaptığınızda sizin kata gelince uyguladığınız 3 cm xps levhaları kadar bir çıkıntı oluyor sanırım. Bunun için kötü bir görüntü oluştu mu acaba. Bende sizin gibi aynı dertten muzdaribim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanaltintas

Sizi tebrik ediyorum çok güzel bir uygulama olmuş. En üst katta oturduğunuzu söylemiştiniz. Acaba dıştan izolasyon yaptığınızda sizin kata gelince uyguladığınız 3 cm xps levhaları kadar bir çıkıntı oluyor sanırım. Bunun için kötü bir görüntü oluştu mu acaba. Bende sizin gibi aynı dertten muzdaribim.

bana söylediniz sanırım teşekkür ederim ama dıştan izolasyon yapılmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihus

quote:

Orijinalden alıntı: nightvision

arkadaşlar ben yeni bir şey duydum bilginiz var mıdır onu öğrenmek istiyorum, evimde dıştan yalıtım yok ve ciddi anlamda ısı kaybı yaşıyorum, dıştan yalıtım işi de biraz uzun sürecek o yüzden içten birşeyler yapmak isitoyrum, bir yalıtım mağazasına gittiğimde daha uygulaması daha pratik olan "thermal boya" önerdiler... yeni bir ürün olduğunu söylediler ve normal yalıtım malzemelerinden daha iyi olabileceğini söylediler... biraz araştırma yaptım internette ama sağlıklı bir bilgi ya da yapan yok bunu henüz... sizlerden varsa bilen duyan paylaşırsanız memnun olurum

bilgilerinizi ve önerilerinizi bekliyorum...

şimdiden teşekkürler

Boyadır sıvadır bu tarz uygulamaları kimse tavsiye etmiyor. Sadece satıcılar tavsiye ediyor. 5cmden aşağı xps kurtamıyor malesef.

Amerika NASA tarafından geliştirilen Hytech Thermal Solutions Markasının ısı yalıtımlı boyaları iç cephelerde ciddi oranda ısı yalıtımı sağlamaktadır.

Lütfen bilgi alınız. Bilgi almadan ürün hakkında ön yargılı davranmayın.

Ayrıca yanmaz boya sistemleri ile kendisini ispatlamış bir markadır.

Mikron kalınlığında bir boyanın 1200 derece aleve nasıl dayandığını görmek için lütfen videoyu izleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=mKHZojvB5rM

Ayrıca Her türlü soru ve önerileriniz için : bilgi@mytektermal.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

www.mytektermal.com

• Bende çok araştırdıktan sonra 2012 Nisan ayında nem,rutubete karşı ve ısı yalıtımı amaçlı Ridas markalı ürünü yaptırdım ama yaptırdığıma bu sene pişman oldum. Yaptırırken nem rutubet,küf gibi olaylarının kesinlikle tekrarlanmayacağını biteceğini taahüüt etmelerine rağmen şikayetlerim artarak bu sene de devam etti. Yaptırdığım firmaya tekrar gittim. Geldiler baktılar. Çözüm geliştirdiklerini söylediler. Fakat yaptıkları şuydu küf olan yerleri alçı ile sıvayıp üzerine tekrar Ridas malzemesini uyguladılar. Ama çok berbat bir şey oldu. Görüntüleri paylaşacağım sanki yama yapılmış gibi oldu duvara. Genel merkeze mail attım herhangi bir dönüş olmadı. Bende 900 TL para vererek iki odaya bunu yaptırmıştım.

Kısacası kesinlikle RİDAS ı önermiyorum.
     İÇ DUVAR ISI YALITIM İÇ DUVAR ISI YALITIM İÇ DUVAR ISI YALITIM

• Alperen arkadaşımızın özen ve dikkatle ve bilerek uygulayıp ortaya çıkardığı müthiş kaliteli yalıtımı adım adım izledim..Çok sevindim...Şimdi sizin yazıyı okudum yüreğim cızzzz etti...Para tuzağı, sırf para kazanmak için yapılmış göstermelik bir iş.. Üstte yukarıda yazdıklarımız aynen çıkmış..İZODER üyesi bir firma ise şikayet edin.. Gözünüz kesiyorsa söküp atıp ,Alperen gibi kendiniz uygulayın..Kolay gelsin..
  • İzoder üyesi bir firma değil. Bende bin pişmanım . Ama şunu öğrendim. İzolasyon yok boyaymış, sıvaymış ile olmuyor. Bir de izolasyon işi boyacıların işi değil. Hele hele RİDAS' ın işi hiç değil.
  • quote:

İzoder üyesi bir firma değil. Bende bin pişmanım . Ama şunu öğrendim. İzolasyon yok boyaymış, sıvaymış ile olmuyor. Bir de izolasyon işi boyacıların işi değil. Hele hele RİDAS' ın işi hiç değil.

İzolasyon, sıva ile neden olmuyormuş ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mantolamaci

quote:

İzoder üyesi bir firma değil. Bende bin pişmanım . Ama şunu öğrendim. İzolasyon yok boyaymış, sıvaymış ile olmuyor. Bir de izolasyon işi boyacıların işi değil. Hele hele RİDAS' ın işi hiç değil.

nasıl oluyormuş hocam ,bu ilk sayfalarda bahsettiğim firmada yok şöyle yok böyle diyordu şimdi diyorum bir işe yaramadı kem küm ediyorlar hiçbişey diyebildikleri bile yok boş boş konuşmalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

Orijinalden alıntı: mantolamaci

quote:

nasıl oluyormuş hocam ,bu ilk sayfalarda bahsettiğim firmada yok şöyle yok böyle diyordu şimdi diyorum bir işe yaramadı kem küm ediyorlar hiçbişey diyebildikleri bile yok boş boş konuşmalar

Sizin probleminiz farklı bir bağlantımız yok. Ama halen ısrar ediyorsanız işe yaramadığına dair , geliriz sözleşmemizi yaparız para iade garantili işinizi yaparız biz güveniyoruz kendimize Sonuçta sözleşme yapacağız sizde güvende olacaksınız ?

• ben işimi hallettim ama bu tip mantolama diye bahsi geçen ürünlere ben birdaha güvenmem ,mantolama ihtiyacı olan arkadaşlar düşünsün gerisini
  • alperen_69 kullanıcısına yanıt
    Geçen sene bende sizin gibi araştırmıştım ve genel kanı sıva ile yalıtım olmadığı yönünde. Olur diyenler illaki var ama tecrübe edenler çok memnun kalmamış.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.