Şimdi Ara

Garmin & Baytekin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.479
Cevap
24
Favori
177.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Baytekin Teknik Cihazlar Ltd. Şti. olarak Garmin Marka Araç Navigasyon Cihazlarının Türkiye Temsilcisiyiz.
    Garmin Araç Navigasyonları Hakkında Sorularınızı Yanıtlamak İçin Buradayız.

İlginize Şimdiden Teşekkür Ederiz.

Saygılarımızla

• http://forum.donanimhaber.com/m_31184482/tm.htm
    burdaki sorunları tek tek yanıtlayabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: dttafo

http://forum.donanimhaber.com/m_31184482/tm.htm
    burdaki sorunları tek tek yanıtlayabilirsiniz

dttafo kardeş; o konudakiler Garmin'in veya Baytekin'in problemi değildir. Daha çok haritayla ilgili problemlerdir.

Hemen her navigasyon cihazının "yanlış yönlendirmeleri" veya "hatalı rota çizimleri", %95 üzeri bir payla içeriğindeki harita sebebiyledir. Çok az bir pay da cihazın kendi yazılımının harita verilerine rağmen verimsiz rota çıkartmasıdır ki Garmin'de bu sorun bence yok! Haritadaki anayol yanyol veya daha alt ölçekteki yolların belirlenmesi ve öncelikleriyle ilgili verilerde bile hatalar veya eksiklikler çıkabiliyor. Gidiş-geliş yön bilgisi hatalı olabilyor. Yani asıl mesele harita yazılımının iyi olup olmadığıdır.

Garmin, Başarsoft'un haritasını kullanır. Suç Başarsoft'ta demiyorum kesinlikle. Onlar da canla başla geliştiriyorlar harita yazılımını. Bizler de "şurada şu hata var", "buralarda bu hata var" diyerek yardımcı olmaya çalışıyoruz. Örneğin derler ya, "cihaz beni ters yöne yoktu!". Evet olabilir bu ama bu cihazın suçu değildir. O, haritadaki verilere göre hesap yapar. Örneğin Konya'da bir kavşakta, aslında "gidiş" yönü olması gerekirken orası "geliş" diye verilenmiş. Kazaya sebebiyet verebilecek bir hata bu.

Kullandığımız cihazların trafik bilgisi ve mantığı yoktur. Haritada ne varsa onu işlerler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devrim75 -- 10 Eylül 2009; 17:34:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kpakel

Merhaba, Yaklasik olarak bir yildir kullanmakta oldugum Garmin 255W modeli cihaza, dun aksam Garmin'in kendi web sitesinden Atlanta City Explorer Map'ini satin alarak yukledim. Ancak aldigim Atlanta dosyasi Turkiye haritasi ile (ya da ilgili dosyalari ile) ayni isimde cikti. Ben yanlislikla cihaza kayit ettim, dolayisi ile Turkiye haritasinin uzerine yazilmis oldu.

Bu nedenle Turkiye haritasi cihazda gorunmuyor. Bu hatayi duzeltmenin bir yolu var mi acaba ?

Tesekkurler

www.garmin.com.tr adresinden tekrar Türkiye haritasını güncellerseniz haritanız yerine gelecektir.

• Arkadaşlarwww.baytekin.com.tr sitesinde 2010.01 haritası yayınlanmış bilginize...
  • http://cgi.ebay.com/USB-Data-PC-Sync-Cable-Garmin-Nuvi-205-205W-255-260-/280472601094?pt=PDA_Accessories&hash=item414d784206#ht_3018wt_905
    0.99 cent, 0.05 cent te gönderimi. gittigidiyor yada diğer sitelerden dünya para verip almayın. ebayden 2 haftada gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Arkadaşlar, Garmin nüvi için TR Poi dosyalarını nereden bulabilirim? Shell, Opet poi'leri lazım (.gpi formatında).

Teşekkürler şimdiden

http://poiplaza.com/index.php?p=dc&c=53

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 19 Eylül 2011; 22:54:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

quote:

Arkadaşlar, Garmin nüvi için TR Poi dosyalarını nereden bulabilirim? Shell, Opet poi'leri lazım (.gpi formatında).

Teşekkürler şimdiden

http://poiplaza.com/index.php?p=dc&c=53

Sonsuz teşekkürler

Gecenin bu vakti, uyku falan kalmadı. Cin gibi oldum

• 2011.10 Navcity [Başarsoft] Haritaları yayınlandı arkadaşlar.

Garmin cihazlarında güncellemeleri yapabiliyorsunuz.

Garmin Navcity 2011.10 - Harita Güncelleme

• Nüvi 3760, bir üst modelinden daha başarılı bir cihaz olarak tanımlanmış. Açıkçası sahip olmayı istediğim cihazlardan birisi.
    Şık, ince ve başarılı...

Cihazınızla ilgili inceleme sonuçlarını BURADAN okuyabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan191971

ne güzel siz sorularınıza cevap bulmuşsunuz ama malesef benim 1410 cihazımımın sorunları için yazdıgım sorulara kimse cevap yazma gereksinimi duymadı çünkü cihaz haritayla uyum saglamıyor servise giden ve en son yazılım sürümü yüklenen cihaz yeniden rota hesaplayamıyor sürekli geri dönün diyor 1410 cihaz harikalar yaratıyor ben yolda giderken boşlukta gidiyorum gibi gösteriyor sapaga geldigimde rotayı yeniden hesaplamaya kalkıyor nereye gidecegimi bilmiyorum müsait yer bulabilirsem saga çekip karayolları haritasını inceliyorum yurt dışından gelen bir kişiyim türkiyede yolları bilmiyorum cihazı 2 kere servise gömderdim en güncel haliyle cihaz bu şekil çalışıyor sizin sorularınızı yanıtlayan garmin türkiye benim sorularımı yanıtllamıyor çünkü ellerinde çözüm yok 1410 cihazdan uzak durun

GPS serüvenine 1410 ile başladım. Bu sitede de bu konuda bir başlık bile açtım.

http://forum.donanimhaber.com/m_40008499/mpage_1/f_/key_GARMiN%2C1410%2CCiHAZDA%2CKAPANMA%2CSORUNU//tm.htm#40008499

Sorun donanımsal değil yazılım ile ilgili idi. Birkaç ay çözülemedi. Hatta bir süre daha beklesem belki o cihazı kullanıyor olabilirdim. Ancak şirket 3760 ile değiştirdi. Bilahare genel olarak görülen problem giderildi.

Ancak bu bahsettiğiniz sorun da yine yazılımla ilgili. Evvelce bir süre bende de omuştu. Harita güncelemeleri ve cihaz yazılımının güncelemesi ile hallolacaktır.

• bu linkten yeni haritayı indirin, hesabınız yoksa oluşturun.
    http://89.19.20.130:8080/GpsSoftware/clientLogon.do

bu linkteki pdf dosyada da kurulum ve haritanın cihaza nasıl gönderileceği anlatılıyor.
    http://yonetici.baytekin.com.tr/yuklenen_dosyalar/ProductDocuments/harita_guncelleme_adimlari_2011_10.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: bluebest

Merhaba arkadaşlar.

Garmin nüvi 1310 cihazı bugün aldım ancak harita güncellemesini nasıl yapacağımı bir türlü çözemedim.
    Bunu bana adım adım anlatabilecek yardımsever var mıdır?

Hayırlı olsun cihazınız

Bence güncellemeyin; yeni harita yayınlanacak bir ay içinde. Bazı düzeltmeler yapılıyor, o şekli ile güncellersiniz. Daha iyi olur.

My GARMIN

Önce hesap oluşturup cihazınızı kayıt ettirin; otomatik tanıyacaktır. Yalnız sorun yaşamamanız açısından Firefox veya Google chrome gibi bir Web Browser kullanın.

Cihazınızın kullanım klavuzunu okuyunuz, nasıl hesap oluşturulduğu anlatılmıştır. Sonra cihazınızı USB ile bağlayın. Tanıması gerek. Bu arada güncelleme varsa size söyleyecektir.

Bu arada ben de bir link vereyim; harita güncellemesi nasıl yapılacağı ayrıntılı anlatılmıştır.

Navcity Update

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 4 Ocak 2012; 21:28:00 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bluebest

Merhaba arkadaşlar.

Garmin nüvi 1310 cihazı bugün aldım ancak harita güncellemesini nasıl yapacağımı bir türlü çözemedim.
    Bunu bana adım adım anlatabilecek yardımsever var mıdır?

Hayırlı olsun cihazınız

Bence güncellemeyin; yeni harita yayınlanacak bir ay içinde. Bazı düzeltmeler yapılıyor, o şekli ile güncellersiniz. Daha iyi olur.

My GARMIN

Önce hesap oluşturup cihazınızı kayıt ettirin; otomatik tanıyacaktır. Yalnız sorun yaşamamanız açısından Firefox veya Google chrome gibi bir Web Browser kullanın.

Cihazınızın kullanım klavuzunu okuyunuz, nasıl hesap oluşturulduğu anlatılmıştır. Sonra cihazınızı USB ile bağlayın. Tanıması gerek. Bu arada güncelleme varsa size söyleyecektir.

Bu arada ben de bir link vereyim; harita güncellemesi nasıl yapılacağı ayrıntılı anlatılmıştır.

Navcity Update

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için

• quote:

Orijinalden alıntı: 2Berk

Harita guncellemesini tamam ama Garmin 1300 navigasyon cihazim icin guncelleme cikmis diye duydum. Nasil guncelleniyor ? bilen varmi arkadaslar :/

Nasıl güncelleniyor derken; cihazınızı bilgisayara bağlıyorsunuz.

GARMIN tıklıyorsunuz;

Garmin Sitesinde kullanıcı adınızla login oluyorsunuz, cihazınız taranıyor; yazılım güncellemesi var ise size bilgi veriliyor. Sonra güncelliyorsunuz...
  • Baytekin, Garmin'in yeni 2012 nuvi advanced serisinden 2455 LT gibi modelleri getirmeyi düşünmüyor sanırım? Keza bu serilerde en başta yeni "Garmin Guidance 2.0" yazılım algoritması mevcut. Bu da daha hızlı işlemci, daha doğru ve süratli rota hesaplama, daha hizli yeniden hesaplama gibi birçok ve önemli yenilikler mevcut. Ayrıca ekran da yatay ve dikey olarak kullanılabiliyor bu seride.

Sayfalarında en yeni mevcut model 2450. Ancak bu modelde Guidance 2.0 mevcut değil. Ayrica 1310, 1410 gibi modellerden teknik ve yazilimsal olarak hemen hiçbir fark yok.

Kısaca, bir 1310 kullanıcısınin gidip 2450 modeline 380 dolar +KDV para saymasında hiçbir mantıklı neden ve gerekçe göremiyorum? Bahsi geçen 2012 Guidance 2.0'a sahip yeni modeller:http://www8.garmin.com/move/lineup.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 30 Ocak 2012; 10:25:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Çakma Zippo

1310 model alet var elimde, internetten kaydını yapmadım, içine en güncel haritayı yüklemek istiyorum.

bunu acilen nasıl yapabilirim

Garmin TR' yi telefonla arayın; onlar hallederler.
    GARMIN TR
  • quote:

Orijinalden alıntı: BENL!

android cihazlar için garmin programı var mı?

Var;
    ! BUYRUN !
  • quote:

quote:

Var;
    ! BUYRUN !

hocam Türkiye için istemiştim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Var;
    ! BUYRUN !

hocam Türkiye için istemiştim...

Sormanızı öneririm.
    GARMIN TR.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.