Şimdi Ara

OPEL CORSA 1.7 DTI ACİL BİLGİ ALINIRMI BU FİYATA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
29.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.sahibinden.com/2003_model_binek_ruhsatli_corsa-98WQQaXQQ16719802WQQpXQQdisplayitem

Bu araç nasıldır arkadaşlar km si yüksekmidir dizel olmasından dolayı yıpranmışmıdır. fiyat ve performans nasıldır.yakıt tüketimi nedir bilgisi olanlar bilgi verirse memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cateyes -- 9 Eylül 2009; 13:40:45 >

• Motor sağlamdır. Isuzu garantisindedir. Ama 1.3'e göre çok yakar ve gürültülüdür.
  • Normal benzinli modellere göre yakıtı nasıldır.kullanan arkadaşlar varsa 100 km deki tüketimi yazarlarsa memnun olurum.

Teşekkürler.
  • 100 km ortalama 5-5.5 litre dizel diye hesaplayabilirsin.
  • 5 5.5 çok iyimser olmuş istanbul içiyse 6nın altına zor iner trafikte 7 litre de
  • sağlıklı bir motor 120 TL ye fullenen depoyla şehir içi çok rahat 750 km yapıyor..47 litre kdr.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChipTuning Uzmanı -- 12 Eylül 2009; 6:51:52 >
  • ben de bu araçtan var... 2 senedir bende. daha öncede vardı çalınmıştı memnuniyetten gene aynısından aldık. öyle 1.3 den fazla yakara lafı denenmeden söylenmesin. uzun yolda büyük motor hacmi ile 1.3 ün bayıldığı rampada klima açık rahat rahat çıkar dipgaz yapmadan mazotu yanmadan atmayacağından daha az bile yakar. denenmiştir...
    normal mazotu rahatlıkla kullanabilirsin...
    bütçen elverirse chipletirsen (bendeki şirket aracı şirket karşılasa hemen chipleteceğim. en azından yarısını verse yeter:)) yada chipli alırsan çok daha performanslı bir araban olur zevkle binersin. arkada kemerlerde var muayene sorunun olmaz. fiyat için aynı fiyata çelik jantlı daha düzgün bulabilirsin...
    1 depo ile izmir istanbul arası git gel 920 km de ışık yandı. klima açık full yüklü iken... şehir içi en az 800 km garanti gidiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zekiz -- 12 Eylül 2009; 17:45:15 >
  • Aynı araçtan arkadaşımda var oldukça az yakıyor o konuda içiniz rahat olsun fakat motor inanılmaz gürültülü ve tüm ses arabanın içinde hissediliyor. Alırken buna dikkat edin.
  • gürültü arabadan arabaya değişir... benimkinin motoru o kadar gürültülü değil ama dediğin gibi çok gürültülü olanda var...
    volvo s40 1.6 dieselde var benim 1.7 dti den daha gürültülü çalışıyor ama izalasyonu nedeniyle içeri o kadar ses gelmiyor orası ayrı:)
  • Yok ya abartmayın o kadar fazla ses girmiyo içeri.
  • 2. eli nasıldır bu arabanın ?
  • aynısından bende almayı dusunuyorum tek dusumcem arabaya 4 kısı bıner mı rahat edermı...
    aıle arabası olurmu sızce...
  • boyun 180 ustu ise arkana kimse oturamaz
  • Tek korkum, 4 kapı olmadığı için satışı sıkıntılı olabilir mi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JimBeam

Tek korkum, 4 kapı olmadığı için satışı sıkıntılı olabilir mi acaba ?

dostum satısı varda heralde tek kapıya bız zor sıgacagız...
  • in çık biraz zor oluyor.
  • bende bundan almayı düşünüyorum. fakat fazla sayıda yorum göremedim.
    sahip olan arkadaşlar genelde iyi şeyler söylemiş. ama hala 1.3 cdti ile 1.7 dti arasında
    bir yakıt polemiği mevcut.
  • motorun çok dayanıklı olduğu bir gerçek
  • quote:

Orijinalden alıntı: traktus

motorun çok dayanıklı olduğu bir gerçek

1.7 DTI bende de vardı. İlk çıktığı zamanlar almıştım. Bostancı'daki özel bir serviste kaputu açıp motoru görünce "Aha.! bizim arabanın motorunun aynısı." demişlerdi.

Araçları klasik Astra idi. 200.000 e yakın km yapmış. Çok övüyorlardı motoru. Motora daha el değmedi demişlerdi.

Bu dizel motor Isuzu'nun. Dizelleri hep beğenilir. Yalniz araba biraz hantaldı. Yakıtı tüketimi benim yüzümü güldürmüştü. Başkada dizel kullanmadığım için diğer dizel araçlarla kıyaslayamıyorum.
  • 1.7 Motor diye performans beklemeyin. Dizeli iyidir fakat bana kalırsa 1.3cdti alın derim. Performans olarak 1.7'yle aynıdır hem donanımlıdır hemde az yakar.
    Ayrıca 1.7 Motorun vergi dezavantajı da var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.