Şimdi Ara

Su ısıtıcısı (Kettle) alacağım.Önerileriniz nelerdir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
416
Cevap
5
Favori
182.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: black exodus

yahu on paralık kettle lar için sayfalarca yorumlar, analizler falan. gidip al bütçene göre çelik gövdeli ya da plastik bir tane, oldu bitti. neyin analizini yapıyorlar acaba bu kadar!

Hocam sende okuma yorumları.

Bırak insanlar burada bilgi alıp işlerini görsünler. Sana ne zararı var ki atarlanıyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

dünyanın en basit yapılarından biridir kettle. yahu üretiminde de çalıştım, servisinde de... abartmayın böyle şeyleri. milletin ağzına bakmayın bir ürünü alırken. gidin bulun satan bir yer kendinizi inceleyin. kapağı 90 derece açılıyor mu diye sorma, git kendin bak. kendi denemediğim, incelemediğim ürünü sırf buralarda iyi yazıyor diye almam! almayın da!
    mediamarkt'ta varmış bu ürün, gidip inceleyin. keza vestel, arçelik, sinbo gibi markalarda da cam kettle mevcut. ne kadar çok elektronik, o kadar çok arızadır böyle basit ürünlerde ki nem, su vs de işin içinde. bir tane PCB, bir tane NTC, bir tane rezistans, bir tane ısıl kesici, bir tane sigorta... üründe başka bir şey yok! bir çoğu seri bağlı zaten. nesi karışık kettle ların elektronik bile olsa, hakikaten anlamıyorum!

Dostum gene atarlanmışsınız.

Konu sizin için basit kalabilir ama herkes sizin kadar bu konuda bilgili olmak zorunda değil. İnsanların burada bilgi danışmasının size ne zararı var onu halen anlayabilmiş değilim

Bunun plastik olanı, cam hazne veya çelik olanı var. Kimisi 2200 watt diğeri 3000 watt. Kimisi ısı ayarlı, kimisi değil.

İnsanların bilgi almak istemesinden daha doğal ne olabilir ki? Forumun amacı bilgi paylaşımıdır...

Ayrıca kimse kimsenin ağzına bakmıyor ve bu tabir çok yakışıksız olmuş. İnsanların bilgi danışmak istemesine böyle hakaretamiz cevaplar vermeniz hiç hoş olmamış. Size bunu daha öncede yazmıştım. Siz bu konu başlığını favorilerinizden çıkartın ve bu sayede gelen bildirimleri okumazsınız, bu kadar basit!!!

Siz , teknik yapısı basit olan (evet gerçekten de basit) ama yine de kendine göre bazı görsel ve kullanımla ilgili detaylara önem veren tüketiciyi anlamıyorsunuz, ben de tüketicinin bu detaylara önem vermesi ve burada bilgi paylaşımında bulunması sizi niye rahatsız ediyor onu anlamadım. İşin biraz da burasına değinseniz hiç fena olmaz.

Dediklerinizin hepsini yaptım, Arçelik evime sokmam, sinbo gibi markalar yine evime alacağım markalar değil, diğer modellere de birkaç mağazada baktım, denedim, beğenmedim. Bir kettle için 20 tane mağaza gezmeye ne gerek var dedim ve internette bakmaya başladım. Hakikaten pek çok modeli mağazada bulamıyoruz ve kendimize göre kriterlerimizi birbirimizle paylaşıyoruz. Hatta pek çok şeyi mağazada deneme şansımız bile olamıyor (gidip su doldurup dökeyim bakalım düzgün mü akıtıyor, bir de su kaynatıcam acaba ne kadar sürede kaynatıyor diyebilir miyiz?).

Siz sadece cihazın içi yapısından bahsediyorsunuz, kimse o kısmına karışık filan demiyor, ama bir de estetik ve pratiklik yönü var. Bakın tüketici bu "basit" üründe nelere dikkat ediyor.

Kapağı tam açılıp açılıyormu,
    Ağız genişliği yeterince büyük mü?
    Suyu keserek mi, dağıtarak mı, damlatarak mı yoksa düzgün mü dolduruyor?
    Filtresi kapağında mı gövdede mi? sabit mi kolayca çıkıp düşüyor mu? (kapaktaki filtre takılan maddeyi tekrar suya düşürür, bence gövdede sabit olması gerekir)
    Kapağını açmak için diğer ele gerek duyuluyormu (bazıları düğmeli bazıları değil düğmeli olması gerekir),
    Kulp kısmı ergonomik ve rahat tutuşlu mu?
    Gücü ne kadar?
    Su kaynatma süresi ne kadar?
    Gövde plastik, çelik veya cam mı?
    Cam hazneliler için mavi ışık yanıyormu?
    Kaynatınca sesli ikaz var mı?
    Sıcak tutma özelliği var mı?
    Döner yapılı ve kablosuz olup olmaması,
    Tabii ki fiyatı ...

gibi...gibi...

Bilmem anlatabiliyor muyum.

• quote:

dünyanın en basit yapılarından biridir kettle. yahu üretiminde de çalıştım, servisinde de... abartmayın böyle şeyleri. milletin ağzına bakmayın bir ürünü alırken. gidin bulun satan bir yer kendinizi inceleyin. kapağı 90 derece açılıyor mu diye sorma, git kendin bak. kendi denemediğim, incelemediğim ürünü sırf buralarda iyi yazıyor diye almam! almayın da!
    mediamarkt'ta varmış bu ürün, gidip inceleyin. keza vestel, arçelik, sinbo gibi markalarda da cam kettle mevcut. ne kadar çok elektronik, o kadar çok arızadır böyle basit ürünlerde ki nem, su vs de işin içinde. bir tane PCB, bir tane NTC, bir tane rezistans, bir tane ısıl kesici, bir tane sigorta... üründe başka bir şey yok! bir çoğu seri bağlı zaten. nesi karışık kettle ların elektronik bile olsa, hakikaten anlamıyorum!

Dostum gene atarlanmışsınız.

Konu sizin için basit kalabilir ama herkes sizin kadar bu konuda bilgili olmak zorunda değil. İnsanların burada bilgi danışmasının size ne zararı var onu halen anlayabilmiş değilim

Bunun plastik olanı, cam hazne veya çelik olanı var. Kimisi 2200 watt diğeri 3000 watt. Kimisi ısı ayarlı, kimisi değil.

İnsanların bilgi almak istemesinden daha doğal ne olabilir ki? Forumun amacı bilgi paylaşımıdır...

Ayrıca kimse kimsenin ağzına bakmıyor ve bu tabir çok yakışıksız olmuş. İnsanların bilgi danışmak istemesine böyle hakaretamiz cevaplar vermeniz hiç hoş olmamış. Size bunu daha öncede yazmıştım. Siz bu konu başlığını favorilerinizden çıkartın ve bu sayede gelen bildirimleri okumazsınız, bu kadar basit!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 13 Mart 2015; 20:49:59 >

• arkadaşım fikirleri saygı çerçevesinde açıklarsak iyi olur.sanane kelimesi hoş değil.hepimizin, birbirimizin görüşlerine ihtiyacı var.
  • Arkadaşlar bende cam su ısıtıcı bakıyorum. Dracarys arkadaşın yorumlarını dikkate alarak, benimde dikkatimi çeken Korkmazda karar kıldım gibi. Tüm isteklerimi karşılıyor, cam gövde, mavi ışık, güzel tasarım, suyu düzgün dökmesi. Bir de acaba kapağı açıldığında tam yukarı açılıyor mu yani çeşmeden doldururken sorun oluyor mu onu da yazarsa memnun olurum.

Black exodus arkadaşım konu sana basit gibi görünmüş olabilir ama hiç de öyle değil. Her üründe olduğu gibi müşterinin bazı beklentileri olması çok normal. MEsela internette bak bu konuda en güzel tasarımın Conti Vetro diye bir üründe (resim) olduğunu görürsün. Ama işte herşey göründüğü gibi değil. Bu hafta aldım ve aldığım gibi geri gönderdim. Neden diye soracaksın. Onu da yazmayım artık başın ağrımasın, biraz da merak et acaba ne diye bir kettle geri gönderilir ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nokmen -- 13 Mart 2015; 15:18:28 >

• sanada aynı şeyleri önerecekler ayreten sormaya gerk yokki
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Burada hep yazdım yine yazıyorum...Sıcak su ile temas eden her türlü üründe İNOX gövdeli olmasını tercih ediniz...sert plastik v.b. olmasın....CE varmış. Evet bazılarında var.... CE insan sağlığına bu madde zararlı değil demek...Peki i içinde 100 C de 15 dak su kaynatılınca bu madde ne oluyor ? Nasıl etkileniyor ? Bunu bilen varmı ?....Yok .....CE .bana vızzz gelir....Teflon tava , tencere asla kullanmayınız...KANSER ALDI BAŞINI GİDİYOR....Kendinizi ve sevdiklerinizi düşünürseniz tavsiyem plastikten ve teflondan uzak durunuz... Mutfakta devamlı kullandığınız her alet ve eşya, porselen, cam veya çelik olsun...Kalaylanmış bakır kap en güzeli....Ancak hatıralarımızda kaldı....karar, para, tercih sizin.. ..saygılarımla..

şimdi ce sadece yeterli değil ts-en 60335 -2-15 kapsamına giren ürünler yani su ısıtıcılar da ce teknik dosya ve deklarasyondan oluşuyor
    imalatcı firma ürününün insana canlıya -çevreye zararlı olmadığını deklere ediyor diğer içerik testler teknik etiket kullanma kılavuzu v.s.
    ce tr de pek denetlenmiyor sanayi bakanlığı bu işle görevli ama müfettişlerin pek yaptırım gücü yok cezalar caydırıcı değil güvenli olmayan bir ürünr imalatcı veya ithalatcı ce basıp piyasaya sürebilir.ve tahmin ediyorum sürüyordurda.
    kansere gelince bu tezde doğru malesef şöyleki imalatcı firma çalışanı olarak ürettiğimiz ürünlerde tüv gs sertifikası var yani ab ülkeleri amerika satışımız var.
    plastik ürünlerin ab ülkelerine girişi kontrollü yapılıyor tüv gs kapsamında kullandığımız plastik ürünler - parçalar pah testi denilen 3 sn den az ve 3sn den daha fazla temas halinde kanser bulaştırıyormu bulaştırmıyormu testine tabi tutuldu ve sonuç pass demekki bu tip cihazlarda bu etki var alınırken dikkat edilmesi gerekiyor.
    çin menşeli cihazların tercih edilmemesi gerekli isim vermiyorum birçok firma çinden getirdiği ürünün üstüne markasını vurdurarak satıyor aman dikkat!!!
    yerli malı tercih edilmesi hayati önem taşıyor bu konuda...

teflon a gelince teflon en az 385 derecede pişiyor zararlı pigmentlerine ayrılabilmesi için 385 derecede ısıtılması gerekli hiç birzaman insan vucudu bu ısıya gelmeyeceğinden zararı yoktur tabi piştikten sonra ama aliminyum üzerine atılmış teflon un sert bir cisimle yaralanması durumunda alm açığa çıkar ve tuzla temas ederse
    okside olup insanın beyin hücrelerine zarar veren zehirler salgılar teflon alm tava ve kabların dikkatli kullanılması lazım diyebilirim alm den teflondan değil.

uzun oldu ama okunur inş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih37 -- 7 Mart 2010; 21:46:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lektem

Hepsi Çin malı. Sadece Philips'ler Polonya'da üretiliyor. Bir de Siemens yanlış bilmiyorsam Çek Cumhuriyeti veya oralarda bir başka ülkede ürettiriyor. Hepsi Çin malı pis pis. Bendeki 2001 tarihli Philips Cucina, 11 yıldır tık demeden çalışıyor. Anneme Rossman mağazasından aldığım kettle'ın rezistansı 6 ayda paslandı.

Hocam bir konudaki yanlisinizi duzeltmek isterim. Cin mali kotu degildir. Hatta en kaliteli mali Cin'liler yapar...

Cin mali kotu degildir cunku Cin'liler istenilen siparise gore mal yaparlar. Siz kiymasini az ekmegini bol koy derseniz ona gore kofte yaparlar. Eger kiyma ve ekmek ayarini iyi yap dersen alasini yine Cin'liler yapar. Yani sen kotu mal siparisi verirsen kotu mal alirsin, iyi mal siparisi verirsen iyi mal alirsin.

Siz 3.TL'lik hesap makinesi siparisi verirseniz ona gore bir hesap makinesi alirsiniz. Ama istediginiz ozellikleri verirseniz siparisinizin alasini alirsiniz.

Bir Amerikan sondaj firmasinda calisiyorum ve malzemelerimizin tamamina yakinini Cin'den tedarik ediyoruz cunku ne istedigimizi soyluyoruz. Buna gore en kaliteli ve en ucuz mali Cin'liler veriyor ve cok memnunuz. Amerika'li bile boyle dusunuyor.

Cin malinin kotulugu sizin ucuz mal istemenizden kaynaklanir...

• Arkadaşlar banada içi ve kapağı tamamen çelik olan bir ürün tavsiye edebilirmisiniz. Konu çok güzel okudum baya yanlız sonunu getirmem çok zor vakit açısından.
  • Korkmaz a376 kettle i 2 gundur kullaniyorum. Tasarım olarak bana gore gördüğüm en iyi kettle. Calistiginda mavi ışık yanıyor, su kaynadiginda kapanıyor. (Youtube da korkmaz cam kettle diye aratirsaniz videosu var)

2200 watt. Cabuk kaynatiyor. Ve çalışma ses seviyesi gayet iyi. Camin disinda su göstergesi var, suya değen plastik parçası yok. Camı da gayet kaliteli geldi bana.

Simdiye kadar 2 sıkıntısını gördüm. Suyu akitmak icin kettle i biraz fazla egmek gerekiyor gibi. Tasarimindan mi filtresinden mi bilemedim. Yine de cok sıkıntı degil tabi. Digeri de simdilik ictigim kahvelerin tadi biraz degisik kullandikca duzelir diye düşünuyorum. Bence gayet alinasi, kaliteli bir kettle. Kettle im olmasa yine aynisini alirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dracarys -- 18 Ekim 2014; 4:22:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

artik aldim tefali arkadaslar yapacak birsey yok. 1 sene falan gecsinde yenileriz artik

tesekkurler

Hayırlı olsun ama çok karamsarsınız. Merak etmeyin yıllarca bu Tefal'i sorunsuz kullanırsınız.
  • serrrrro kullanıcısına yanıt
    Hiç birini kullanmadım ancak fiyatıyla ve marka algısıyla Arçelik öne geçiyor üstelik ısı ayarı olması tercih sebebi olabilir.
  • Merhaba arkadaşlar. Bugün bende migrostan bir su ısıtıcı aldım. Alacağım ısıtıcı touch me markalı plastik bir ısıtıcı olacaktı ancak migrosa gidince bir de ne göreyim aynı markanın cam hazneli olan ısıtıcısının fiyatı düşmüş ve plastik hazneli olan ısıtı ile aynı fiyatta olmuş. Hemen kaptım birtane Almayı düşünen varsa tavsiye ederim cam hazneli 2200wat 1.7lt kapasiteli fiyatıda cam hazneye göre gayet uygun bence.http://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/29921910-32529-touch-me-cam-su-isitici-1-7-l-kg-1218

Az önce ilk suyu kaynattım ısıtıcı beklediğimden de güzel çıktı. 2 defa normal su ile kaynattım içindeki koku gitsin diye. Çalışır durumda güzel bir tonda mavi ışık çıkarmasıda ayrı bir hoşuma gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doppio -- 13 Mart 2015; 18:10:18 >

• Bugün eski kettle'ımızın yanlışlıkla susuz şekilde açık kalıp arızalanmasından sonra (13 yıllık arçelik), yine arçeliğin inox 3000w modelini tercih ettik bakalım. Yenisinde gizli rezistans ve susuz kalınca kapanma özelliği var.
    Eski teknoloji ürünümüzde yoktu tabi bu susuz çalışma koruması. Belki hata yapmasak 13 seneyi de geçerdi eskisi de, sağlam ürünmüş
    Suyu eski cihazımıza göre çok hızlı ısıtıyor. İnternette biraz araştırma yaptım aşağı yukarı hepsi aynı özelliklere sahip, fakat 2000-2200w aralığında.
    Fark yaratan şey 3000-3400w olmasıdır bence bu ürünlerde, geri kalan özellikler hemen hemen aynı çünkü hepsinde... Suyu çok daha hızlı kaynatıyor. Sallama çay/nescafe yapacaksanız anında kaynar su hazır.

• Öneri değilde sakınılması gereken bir ürün yazayım da ben yandım millet yanmasın

Arzum Ar382 Flora Su ısıtıcısı kettle

Sapı 2. kez çatladı

ve servis 20 tl ücret istiyor.
    Müşteri hizmetlerini aradım. Sap ın çatlaması garanti dışıymış. Adamlar dandik sap imal ediyor. Sonra sıcaktan çatlayınca suçlu siz oluyorsunuz.

Ürünü tamir etmek için 20 tl vermek yerine kırma videosunu çekip youtube koyacağım ki arzum dandikliğini herkes görsün

İnternette araştırma yapınca benden başka kişilerinde aynı sıkıntıdan müzdarip olduğunu gördüm

https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/4667526

https://www.sikayetvar.com/arzum-3-yil-garantili-su-isitici

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MedicuS_ -- 16 Ocak 2016; 18:17:15 >

• tutkulu420 kullanıcısına yanıt
    Celik olanlardan baska bisey almayin . Arceligin kaliteli . Ustunde boyali olan arzumunkileri asla tercih etmeyin hem ses yapiyor hem boyalari dokuluyor hemde cok yavas isitiyor
  • Su ısıtıcısı (Kettle) alacağım.Önerileriniz nelerdir?

Arkadaşlar 50-100 tl arası bütçem var.

Böyle bir ürün alırken nelere dikkat etmek lazım?
    Hangi marka modeli önerirsiniz?

Yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim!

• Bütçen yeterse plastik değil metal kasa al.
    Bunun dışında, gizli rezistans ve yuvarlak haznede 360 derece dönebilenler kesinlikle tercih edilmeli.Kapasiteye de bakılabilir, 1.5-1.8 litre arasında değişebiliyor.
  • Bence de çelikler tercih edilmeli kesinlikle. Kuzenime en son Felix aldırdım, memnun kaldı. Sadece ağız kısmı dari bunun da bir problem olacağını düşünmüyorum.
    http://www.hepsiburada.com/felix-fl-365-glory-gizli-rezistansli-su-isiticisi/productDetails.aspx?categoryid=22027&productid=mtfl365
  • ben philips aldım çokda mmenunum

çelik alacaktım arkadaşların dediği gibi ama onlarında iç aksamında baya plastik var

bi anlamı kalmıyor yani bana göre

çokda memnunum

http://www.hepsiburada.com/philips-hd-4646-su-isiticisi-15-lt./productDetails.aspx?categoryid=22027&productid=mtphhd4646
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.