Şimdi Ara

Bugün aldığım japon balığım öldü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
28.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugun 2 tane japon balığı aldım 1 tanesi öldü 2sininde arkasından böyle ip gibi bişi sarkıyo o bi hastalık falanmı bide ölen balığın yerine nasıl balık alabilirim japondan başka büyük bi fanusta besliyorum

• Neden öldü bilmem ama arkasından sarkan balığın dışkısı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: kettoplazma

bugun 2 tane japon balığı aldım 1 tanesi öldü 2sininde arkasından böyle ip gibi bişi sarkıyo o bi hastalık falanmı bide ölen balığın yerine nasıl balık alabilirim japondan başka büyük bi fanusta besliyorum

/>

Suyun ısısına bak, o dışkı korkma, çok yem atma. Anlamaya çalış onları.

• quote:

Orijinalden alıntı: tuugberk

Neden öldü bilmem ama arkasından sarkan balığın dışkısı olur
    kimse demeden deyim boğulmuştur o
  • quote:

Evet arkadan sarkan dışkısı neden öldüğünü bilmiyorum..Çok yem vermiş olabilirsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThumpS

quote:

Evet arkadan sarkan dışkısı neden öldüğünü bilmiyorum..Çok yem vermiş olabilirsin..

Alıntıları Göster
    Allah rahmet eylesin

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4EF5D30D9

kimse demeden deyim boğulmuştur o

Alıntıları Göster
    Öncelikle selam arkadaş ben akvaryum hobisine yeni başlamış birisi olarak.Aklımda bazı sorular oluştu.
    yavru japon balıklarımdan bugün itibarı ile birisini kaybetmiş bulunmaktayım.
    Yavru japon balıkarım Su yüzeyinde yüzmeye başlamış.Akvaryum kenarlarında Baloncuklar oluşturdu:agızlarınıı hep suyun yüzeyine çıkarıyorlar.. Sizce Bunun bunun nedenleri nelerdir.Gerekli olacak araç ve gereçler nelerdir.

Benim Tahmin akvaryumdaki oksijen miktarı az oldugundan yuzun yüzeyinde yüzüyorlar ve en yakın zamanda hava motoru almayı planlıyorum

sorunuma yardımcı olursanız sevinirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusyunus

Öncelikle selam arkadaş ben akvaryum hobisine yeni başlamış birisi olarak.Aklımda bazı sorular oluştu.
    Yavru japon balıkarım Su yüzeyinde yüzmeye başlamış.Akvaryum kenarlarında Baloncuklar oluşturdu:agızlarınıı hep suyun yüzeyine çıkarıyorlar.. Sizce Bunun bunun nedenleri nelerdir.Gerekli olacak araç ve gereçler nelerdir.

Benim Tahmin akvaryumdaki oksijen miktarı az oldugundan yuzun yüzeyinde yüzüyorlar ve en yakın zamanda hava motoru almayı planlıyorum

aha bendede aynı durum
  • quote:

Orijinalden alıntı: semidos

quote:

aha bendede aynı durum

Alıntıları Göster
    Suyu çeşmeden çıktığı gibi koyarsanız yanlış tamam japon balığı bu ama olsun suyu bekletip klor dengesini sağlamanız lazım en az 7 8 saat bekletmek lazım akvaryum suyunu...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mamunda

Suyu çeşmeden çıktığı gibi koyarsanız yanlış tamam japon balığı bu ama olsun suyu bekletip klor dengesini sağlamanız lazım en az 7 8 saat bekletmek lazım akvaryum suyunu...

Alıntıları Göster
    su olarak musluk suyu değilde arıtılmış su kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: semidos

su olarak musluk suyu değilde arıtılmış su kullanıyorum

Alıntıları Göster
    Ben bizim evde içtigimiz suyu kullandım arıtılmış + su için klor ilacım var balık içindeyken suya damlatsam problem olur mu??
  • quote:

Ben bizim evde içtigimiz suyu kullandım arıtılmış + su için klor ilacım var balık içindeyken suya damlatsam problem olur mu??

Alıntıları Göster
    100 lerce nedeni olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: M. Volcano

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: av.ak

quote:

Orijinalden alıntı: M. Volcano

+1

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun Balbadem diyarını boylamış hayvancağız.
  • quote:

Bu durumda yapılabilcek bişey yok. Aşırı yemden veya suyun içinde yaşayan canlıların balığın solungaçlarını tıkayarak solunum yapmasına engel olur.

Balık boğulurcasına sürekli ağzını açar kapar halsizlik yan yüzme yemek yememe gibi belirtileri vardır ve 1-2 gün içinde ölür

geçmişteki konulardan @QuickPlay arkadaşımızın da balığı siznki gibi

dikkatli bakarsanız solungacıda çökmüştür

• quote:

Orijinalden alıntı: kerem

quote:

Bu durumda yapılabilcek bişey yok. Aşırı yemden veya suyun içinde yaşayan canlıların balığın solungaçlarını tıkayarak solunum yapmasına engel olur.

Balık boğulurcasına sürekli ağzını açar kapar halsizlik yan yüzme yemek yememe gibi belirtileri vardır ve 1-2 gün içinde ölür

geçmişteki konulardan @QuickPlay arkadaşımızın da balığı siznki gibi

dikkatli bakarsanız solungacıda çökmüştür

Alıntıları Göster
    Su ısısından olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: H_QmR

Su ısısından olabilir

Alıntıları Göster
    Balık bakmak gerçekten zor iş..Besleyebilenleri tebrik ediyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sht1

Balık bakmak gerçekten zor iş..Besleyebilenleri tebrik ediyorum...

Alıntıları Göster
    5 sene önce balık işine herkes gibi ben de japonlarla başladım.Artık profesyonele cevirdim.Tropikal bi tatlı su akvaryumum var.Japonlar kadar sorunlu balık görmedim ben hayatımda==> ısı farkından çok çabuk etkileniyorlar,mantar -beyaz benek gibi hastalıkları cikiyor.Bu hastalıklar icin dezenfektanlar tanesi 20 tlden başlayan ilaçlar kullanıyorsunuz ama genelde ömürleri fazla uzun olmuyor.Neden öldüğünü arastırmak yerine balik seciminizi değiştirirseniz daha uygun bir secim yapmıs olursunuz...

• quote:

Orijinalden alıntı: engin9103

5 sene önce balık işine herkes gibi ben de japonlarla başladım.Artık profesyonele cevirdim.Tropikal bi tatlı su akvaryumum var.Japonlar kadar sorunlu balık görmedim ben hayatımda==> ısı farkından çok çabuk etkileniyorlar,mantar -beyaz benek gibi hastalıkları cikiyor.Bu hastalıklar icin dezenfektanlar tanesi 20 tlden başlayan ilaçlar kullanıyorsunuz ama genelde ömürleri fazla uzun olmuyor.Neden öldüğünü arastırmak yerine balik seciminizi değiştirirseniz daha uygun bir secim yapmıs olursunuz...

Alıntıları Göster
    Peki önerebilceginiz balık türleri nelerdir...Balık kakımını yeni başlayan birisi olarak...ı
    beta balıkları hakkında görüşleriniz ne peki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunusyunus -- 14 Eylül 2009; 14:00:48 >

• quote:

Peki önerebilceginiz balık türleri nelerdir...Balık kakımını yeni başlayan birisi olarak...ı
    beta balıkları hakkında görüşleriniz ne peki

Alıntıları Göster
    betayı önermem açıkcası, hassas bir balık.Bir de ne bulunduğu ortamda ne kadar az balık varsa yaşam süreleri de o kadar uzun oluyor.Ben lepistes öneriyorum.Sorunsuz balıklar.Canlı doğum bile izleyebilirsiniz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.