Şimdi Ara

USB Yığın Depolama Aygıtı Çıkartma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
42.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Windows, 'Genel birim' aygıtını, bir program tarafından kullanılmakta olduğu için durduramıyor. Aygıtı kullanabilecek programları kapatın ve daha sonra yeniden deneyin.

Diyor usb bellek kullandığımda sadece usb bellek değil usb hdd kullandığımda da alıyorum bu hata iletisini ve güvenli kaldırı yapamıyorum bu hata iletisini her zaman değilde sık sık veriyor neden bu hata iletisini alıyorum arkadaşlar nasıl çözebilirim bu sorunu ?

• Bende de aynı sorun var, yazdığınızı görmemişim, ben de başlık açtım.

Çözüm yolunu bilen var mı, birçok kişide aynı sorun olabilir.

• sistemdeki antivirüs bekçisi tarama yapıyor olabilir. yada farklı bir program o sıra flash a erişiyor olabilir.

Unlocker programıyla flash belleğe sağ tıklayın me menüden unlocker ı seçin. eğer program listesi gelirse ve flashı kullanmıyorsanız alt kısımda "bütün kilitleri çöz" butonuna tıklayarak flasha olan erişimi kesebilirsiniz.

unlocker bir program bulamadığı halde yine de sökemiyorsanız ya firewall yada Av programıyla ilgilidir. Bende online armor var iken sökme işlemi hep hata verirdi.
  • Yaw aynı sorun bende de var çıldıracam gecenlerde 1TB Seagate FreeAgent Aldım hiç bi program çalışmamasına ragmen güvenle kaldırdan kaldırılamıyor.

USB YIGIN DEPOLAMA AYGITI CIKARMA SORUNU
    Bu ugulama halen erişim sağladıgından 'Genel Birim' aygıtı durdurulamıyor.

hatası veriyor..

diskteki Yazma önbelleğini iptal ettim. zaten kullanımda deiildi.
    Unlocker programını da denedim olmuyor olmuyor.

bugun bi oyun yuklemeye çalıştım cd den 3 kere mavi ekran hatası aldım yuklerken
    KERNNEL_STACK_INPAGE_ERROR
    hatası geliyor.

USB Diski çıkardım bu sefer yuklerken
    Error 1327 . Invalid Drive: G:\
    hatası alıyorum [ G sürücüsü Usb diskin harfi ]

Allahını seven bi çözüm üretsin arkadaşlar deli olucam...

Bir şey daha belirteyim arkadaşlar bu USB Harddiskki aldıktan sora format attım pc e format atarken de pc e bağlığdı bu USB Harddsik...

şimdiden teşekkürler saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: die4love

Yaw aynı sorun bende de var çıldıracam gecenlerde 1TB Seagate FreeAgent Aldım hiç bi program çalışmamasına ragmen güvenle kaldırdan kaldırılamıyor.

USB YIGIN DEPOLAMA AYGITI CIKARMA SORUNU
    Bu ugulama halen erişim sağladıgından 'Genel Birim' aygıtı durdurulamıyor.

hatası veriyor..

diskteki Yazma önbelleğini iptal ettim. zaten kullanımda deiildi.
    Unlocker programını da denedim olmuyor olmuyor.

bugun bi oyun yuklemeye çalıştım cd den 3 kere mavi ekran hatası aldım yuklerken
    KERNNEL_STACK_INPAGE_ERROR
    hatası geliyor.

USB Diski çıkardım bu sefer yuklerken
    Error 1327 . Invalid Drive: G:\
    hatası alıyorum [ G sürücüsü Usb diskin harfi ]

Allahını seven bi çözüm üretsin arkadaşlar deli olucam...

Bir şey daha belirteyim arkadaşlar bu USB Harddiskki aldıktan sora format attım pc e format atarken de pc e bağlığdı bu USB Harddsik...

şimdiden teşekkürler saygılar...

Virüs programını kaldırıp bir de deneme yapınız. NOD32 mi kullanıyorsunuz?

• Arkadaşler bende de aynı sorun vardı. Çoğu kullanıcı ava find diye bi arama motoru kullanıyor. bu program açık olduğu zaman usb nin içini de tarıyor bu programı kapatarak usb nizi güvenli olarak kaldırabilrsiniz.
  • usb virüsünüz (autorun.inf ilintili virüsler) varsa da aynı hatayı alırsınız.
    edit: Oturumu kapatıp yeniden açınız, bu usb bellek bağlantılı açık programların kapanmasını sağlıyor ve çoğu zaman işe yarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keleminabi -- 26 Eylül 2009; 0:55:29 >
  • arkadaşlar bende seagate harici hard disk war xp bi bilgisayar dan güvenli çıkarıyo bi süre sonra kapatıyo kendini ama windos 7 bi sistem kullanıyorum we güvenli çıkar dediğim zaman sadece pc ile bağlantısını kesiyo ama hark disk kapanmıyo bu sorunu nasıl hallede bilirim teşekkür ederim
  • S.a
    ARKADASLAR USB HDD KALDIRMA SORUNU
    XP DE BOYLE BIR PROBLEM YOK
    CUNKI O ZAMANLARDAKI HDD ILE SIMDIKILER FARKLI XP DE HDD ILE ISIN YOKSA ELEKTRIGINI KESEREK BEKLER WIN 7 DE ISE SUREKLI HAZIRDA BEKLETIR VE SADECE YAZMA KAFASININ ENERJISINI KESER DISK DONMEYE DEVAM EDER
    USB VIRUSU % 99 VARDIR XP DE GIZLI DOSYA VE KLASORLERI GOSTER DERSEN GORURSUNUZ autorun.inf bunu Anti Virus ile taratin ve silin
    GIZLI DOSYALARDA SYSTEM VOLUME KLASORUNU BOSALTINCA CIKARIRKEN HATA VERMIYOR ZARARI VAR MI BILMIYORUM
    Not:Cikarirken hata alirsaniz bilgisayari kapattiktan sonra cikarin
  • Neden kullanıldığını tespit etme sorunu giderme konularında neler yapılması gerektiğini ayrıntılı anlatan bir makale
    http://www.sordum.net/27460/usb-yigin-depolama-aygiti-kullaniliyor-sorunu/
  • quote:

Orijinalden alıntı: wtarkan

Neden kullanıldığını tespit etme sorunu giderme konularında neler yapılması gerektiğini ayrıntılı anlatan bir makale
    http://www.sordum.net/27460/usb-yigin-depolama-aygiti-kullaniliyor-sorunu/

google'da bu sorunu arıyordum bu başlığa baktım bi de baktım ki bugün cevap gelmiş vay be
    önceki mesaj geçen sene
  • Umarım sorununun çözümüne yardımcı olmuştur
  • konu eskı olsada basıma geldı,cıkaramayınce cekıp cıkarsam raw oluyor
    dısk sag tus ozellıkler
    bu surucudekı dosyaların,dosya ozellıklerıne ek olarak ıcerıklerınınde dızın halıne getırılmesıne ızın ver.ısaretı kaldırdım uyguladı,her dosyaya uyguladı
    sonra usb cıkar dedım cıkmadı bende cektım cıkardım ama sonra taktım ve cıkar dedım cıktı
    sanırım ılk tarama duzenlemede ıse yaramıyor,cıkar takda mı ıse yarıyor,yoksa hiçmi işe yaramıyor

bıde bu ne ıse yarıyor google da yok
    bu surucudekı dosyaların,dosya ozellıklerıne ek olarak ıcerıklerınınde dızın halıne getırılmesıne ızın ver
    ısaretlı yada ısaretsız ne ozellıgı varkı dosyalara zarar verıyormu...ısaretsızken aratmada dosya yıne gorunuyor
  • Arkadaşlar bu sorunu giderdim. Bakınız
    http://www.bilgiustaniz.com/diski-kullanabilmeniz-icin-once-bicimlendirmeniz-gerekiyor-cozumu/
    bu linke.Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuctur

Arkadaşlar bu sorunu giderdim. Bakınız
    http://www.bilgiustaniz.com/diski-kullanabilmeniz-icin-once-bicimlendirmeniz-gerekiyor-cozumu/
    bu linke.Kolay gelsin.
    Eyvallah 9 yıl bekledim bu sorunu çözmek için,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Eyvallah 9 yıl bekledim bu sorunu çözmek için,

Alıntıları Göster
    :D
  • Alamet07 A kullanıcısına yanıt

Yok öyle bir şey, atma..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.