Şimdi Ara

en iyi saç ekim merkezi neresidir (232. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
41.215
Cevap
602
Favori
6.454.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bilgin

quote:

Orijinalden alıntı: ensar dusmani

gecen sene kasım ayında istanbul esenlerdeki ENSAR hastanesine saç ekimi yaptırdım,bunlar kadar şerefsiz ve adi adam görmedim,oraya gittiğimde DR. Hamdi BEY DENEN bir adi adam,senin saç ektirmene gerek yok falan dedi,çünkü saçlarım var, sadece seyrek,ona rağmen bu adiler, beni saç ekimine aldılar,4000-5000greft saç kapasitem olmasına ragmen 2000 greft çıktı diyerek saç ektiler, ha birde saçları doktor falan ekmiyor, oradaki hastabakıcılar ve hemşireler ekiyor,saç ektikeri yerde çok pis ve tenha bir yer.ve ekim yaptıralı 9 ay oldu, sonuç hüsran, saçlarım hala seyrek, 2000 greft ektik dediler ama,toplasan 300 greft saç çıkmadı, şerefsizler, 2000 tl mi yanayım, çektiğim acıyamı,3 ay sıfır numara gezmememi, arkadaşlara rezil olmamamı,? İSTANBUL ESENLER ''ENSAR'' HASTANESİ VE HAMDİ BEY, HEPİNİZ ŞEREFSİZSİNİZ, ALDIĞINIZ PARA SİZE HARAM OLSUN, ÇOLUĞUZDAN ÇOCUĞUZDAN ÇIKSIN, birde utanmadan bismillah çekerek saç ekimine başlıyorlar, adiler.beni kazıkladınızda kar mı ettiniz, aç kurtlar.

Doktor hem gerek yok deyip reddecek, hem de seni saç ekimine alacaklar.
    Bu kısmı anlamadım. Doktor gerek görmediği bi işlemi neden yapsın.
    Paragözlük yapmasına da gerek yok, çünkü saç ekimde yeterince ünü var Ensar'ın.
    İnsanlar 1 ay sonrasına randevu alabiliyordu bir ara. Hasta sıkıntısı da yok.
    Konuyu biraz açmalısın.

bana da biraz garip geldi açıkçası, her ne kadar ensar hastanesini tasvip etmesem bile,
    belgesiz, resimsiz...vs. insanların arkasından çok kötü hakaretlerde bulunmak bence yanlış.
    umarım ileriki zamanlarda bir açıklık kavuşturur bu olaya, bahsi geçen arkadaş...

hoşçakalın
  • Arkadaslar 25 yasindayim ve saclarim gitti gidiyor,bu senesac ektirmeye kararverdim.Son zamanlarda Aysegül hanim hakkinda baya iyi seyler duymaya basladim ve facebook´daki resimler i görüncede hak vermeye basladim,ama gecenlerde arastirma yaparken bie op.dr. ali duman´a rasladim acaba hakkinda birseyler bilen varmi veya ona sac ektiren gelicek sene evlenmeyi düsünüyorum ve herseyin bu sene yapilmasini cok cok arzuluyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paylastirici

Arkadaslar 25 yasindayim ve saclarim gitti gidiyor,bu senesac ektirmeye kararverdim.Son zamanlarda Aysegül hanim hakkinda baya iyi seyler duymaya basladim ve facebook´daki resimler i görüncede hak vermeye basladim,ama gecenlerde arastirma yaparken bie op.dr. ali duman´a rasladim acaba hakkinda birseyler bilen varmi veya ona sac ektiren gelicek sene evlenmeyi düsünüyorum ve herseyin bu sene yapilmasini cok cok arzuluyorum.

Allah gönlüne göre versin güzel kardeşim :)
    benden sana tavsiye, şu iki doktordan birine git:
    Zekeriya Kul, Alp Aslan...
    her doktor hakkında iyi-kötü şeyler duyacaksın. ama bence macera arama. Ali Duman hakkında pek fazla bilgi bulamazsın. Anca yaptırınca kendin bilgi sahibi olursun, o da riskli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Mysterious_

Murat Bey,

Kliniğimiz de 2 farklı fiyat uygulamamız var.

Operasyonunuzu Dr. Özgür çalışırsa 1 kök 3 euro (Dr. Özgür ense+sakal+göğüs kökleri çalışır)

Operasyonunuz Dr. Gökhan tarafından gerçekleştirirse 1 kök 2 euro olarak çalışılır. (Dr. Gökhan sadece ense donör bölge çalışır)

Büyük vaka olmanız nedeniyle, özel i indirim uygulanacaktır muhakkak. Ancak bu detaya girmeden evvel öncelikle sakal ve göğüs donör bölgelerinizi değerlendirmeliyiz. Konsültasyon için klinikte Dr. Özgür’le bir randevu ayarlayalım.

Böylece daha net konuşabiliriz.

Saygılar

Beyhan

2011 model Arabayı satsam ödeyemem.. 15-20 bin avro..

ben bunu yeni gördüm şaşkınlıgımı gizleyemem şimdi bakın size ne göstercem hlc nin bana attıgı mail

Operasyonunuz Dr. Özgür ve ekibi tarafından uygulanırsa 1 kök 2 euro olarak çalışılır. Operasyonunuz Ankara klinikte gerçekleştirilir. Her seans 1000 kök çalışılır. Eğer ilk operasyonda (benim önerim olan) 2200-2300 kök çalışırsak sizin için 2 seans/gün yeterli olur. Operasyon için randevuyu ekim ayına verebiliriz.

Operasyonunuz İstanbul Klinikte Dr. Mustafa ve ekibi tarafından uygulanırsa (mikromotor ile) 1 kök 1 euro olarak çalışılır. Her seans 1000 kök çalışılır. 2 seans/gün yeterli olur. Operasyon için randevuyu eylül ayı sonuna verebiliriz.

mail herşeyiyle aynı kök sayıları vs hariç birde doktor mustafa yerne gökhan gelmiş ama dikkat edin

:) bu kişiler sanırım sahtekar yada kişiye göre fiyat veriyor anlamadmki mailin orjinali duruyor :)
    mail tarihi 11.08.2011 veya zam gelmiş 1 euro :) bu admlar 1 euro ne demek biliyormuki ya gerçekten
  • bende bu hlc nin fiyatlarından hiçbirşey anlamadım yahu arkadaş böyle bir fiyat olurmu

dr.mustafa 1 greft 1 euro

dr.gökhan 1 greft 2 euro

dr.özgür 1 greft 3 euro

şimdi neye göre bu doktorlar arasında fiyat değişiyor? forumda birkaç kişi orada ektirdi ve onlarda bu yazılan fiyatların daha altında bir rakama ekim yaptırdılar hlc kliniğin tutarlı bir fiyat politikası izlemesi gerekir zaten fiyatları çok pahalı ülke ortalamasının üstünde aslına bakılırsa 1 euro bile çok yüksek bir rakam çünkü birçok klinik 1 tl den saç ekimi yapıyor 1 euro 2,5 tl demek o bile diğer kliniklerin 2,5 katı pahalı anlamına gelir hlc klinik türkiye piyasasında tutunmak istiyorsa sabit ve ülke şartlarına uygun bir fiyat saptaması gerekir

bu fiyat politikası yüzünden hlc ye kızıyordum ama alternatif iyi bir yer olmadığı için zaruriyetten kendimi orada saç ektirmeye mecbur hissediyordum herşeyi geçtim birde en son hlc de ektiripte saçları çıkmayan arkadaşı görünce hlc den iyice soğudum o kadar para vereceksin birde ekilen saçlar çıkmayacak insanın hayatını mahfeder allah korusun en iyi saç ekimci olarak hlc yi düşünüyordum orada ekim yaptırabilirdim kafaya koymuştum ama şimdi vazgeçtim memlekette saç ektirecek yer kalmadı herkesin fikrine saygı duyarım ama abuk sabuk ne idüğü belirsiz yerlerde saç ektirmeyi hiç düşünmedim bile en son hlc ye ektiren arkadaşları izleyip onların saçları çıkarsa o duruma göre belki o zaman hlc yi yeniden düşünebilirim hlc dışında ise bir yerde ekim düşünmüyorum
  • arkadaşlar ben fotoğraf yayınlayacaktım ama sizin bu yorumlarınızı görünce açıkçası kararsız kaldım...
  • slm arkadaslar , saç ektiren arkadaşlara bir kaç sorum var ;
    saç ektireli yaklasık 15 gün oldu ,

-şok dökülme ne zaman başlıyor? ,

-ekilenlerin hepsi dökülüyor mu? ,

-saç alınan bölgedeki kızarıklıklar ne zaman geciyor ?,

-hangi şampuanı kullanıyorsunuz?,

-saçlara destek olarak (minoksil, biotin ,vittamin vs vs) kullanıyormusunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esbir -- 3 Eylül 2011; 1:32:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esbir

slm arkadaslar , saç ektiren arkadaşlara bir kaç sorum var ;
    saç ektireli yaklasık 15 gün oldu ,

-şok dökülme ne zaman başlıyor? ,

-ekilenlerin hepsi dökülüyor mu? ,

-saç alınan bölgedeki kızarıklıklar ne zaman geciyor ?,

-hangi şampuanı kullanıyorsunuz?,

-saçlara destek olarak (minoksil, biotin ,vittamin vs vs) kullanıyormusunuz ?

merhaba kardeş saçlarının dükülmesi başlamak üzerdeir ve en geç 40 güne kadar bütün ekilen saçlar dükülür
    bir istisna dükülmeyip olduğu gibi uzayabilirde... minoxidil saç derisinin altında kan dolaşımını hızlandırır ve dolayısyla daha çobuk saçların çıkmasını sağlar kızarıklığı bilmiyorum çünkü açıkçası bende kızarıklık olmadı ph5 te şampuanlar öneriliyor genelde daha az zararlı olduklarından dolayı ben sebamed şampuan kulanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafadarr

quote:

Orijinalden alıntı: _Mysterious_

Murat Bey,

Kliniğimiz de 2 farklı fiyat uygulamamız var.

Operasyonunuzu Dr. Özgür çalışırsa 1 kök 3 euro (Dr. Özgür ense+sakal+göğüs kökleri çalışır)

Operasyonunuz Dr. Gökhan tarafından gerçekleştirirse 1 kök 2 euro olarak çalışılır. (Dr. Gökhan sadece ense donör bölge çalışır)

Büyük vaka olmanız nedeniyle, özel i indirim uygulanacaktır muhakkak. Ancak bu detaya girmeden evvel öncelikle sakal ve göğüs donör bölgelerinizi değerlendirmeliyiz. Konsültasyon için klinikte Dr. Özgür’le bir randevu ayarlayalım.

Böylece daha net konuşabiliriz.

Saygılar

Beyhan

2011 model Arabayı satsam ödeyemem.. 15-20 bin avro..

ben bunu yeni gördüm şaşkınlıgımı gizleyemem şimdi bakın size ne göstercem hlc nin bana attıgı mail

Operasyonunuz Dr. Özgür ve ekibi tarafından uygulanırsa 1 kök 2 euro olarak çalışılır. Operasyonunuz Ankara klinikte gerçekleştirilir. Her seans 1000 kök çalışılır. Eğer ilk operasyonda (benim önerim olan) 2200-2300 kök çalışırsak sizin için 2 seans/gün yeterli olur. Operasyon için randevuyu ekim ayına verebiliriz.

Operasyonunuz İstanbul Klinikte Dr. Mustafa ve ekibi tarafından uygulanırsa (mikromotor ile) 1 kök 1 euro olarak çalışılır. Her seans 1000 kök çalışılır. 2 seans/gün yeterli olur. Operasyon için randevuyu eylül ayı sonuna verebiliriz.

mail herşeyiyle aynı kök sayıları vs hariç birde doktor mustafa yerne gökhan gelmiş ama dikkat edin

:) bu kişiler sanırım sahtekar yada kişiye göre fiyat veriyor anlamadmki mailin orjinali duruyor :)
    mail tarihi 11.08.2011 veya zam gelmiş 1 euro :) bu admlar 1 euro ne demek biliyormuki ya gerçekten

hlc clinic de benim ameliyatı özgür öztan yaptı .....ameliyatın tümünü kendisi yapıyor.....ben 1800 ve 1200 olmak üzere iki defa yaptırdım bir sene arayla....ilki için 1800 euro ikinci için 1000 lira verdim....sonuç hüsran oldu orası başka konu....2007-2008 yıllarında oldu ameliyatlar....

en iyi saç ekim merkezi neresidir
  • isteyen herkese telefon ve msn adresimi verebilirim ....salı günü estehair dayız ....artık yapacak birşey yok allah yardım etsin ....tamamen şans ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarantula001985 -- 3 Eylül 2011; 1:59:47 >
  • tarantula001985
    kardeş peki sen hiç gidipte hesap sormadınmı bu kadar para verdim ve sonuç bu diye
  • sordum tabi vucudun kabul etmedi dedi.... bir kerede kullandığımız iğneler saç çapına göre uyumsuzmu acaba diye soyleniyordu...bu 0.6 0.7 milimlik punchlar varya onlar işte...sonrada görüşmeler gitgide azaldı ve kesildi.....daha sonra tekrar mail attım ekim için bana verilen cevap buyrun bakın

Onur Bey,

Kliniğimize gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

Fotoğrafınız üzerinde bir ön plan hazırladık.

Temples bölgelerde (mavi çizgiler ile belirlediğim alanlarda) density (cm2 de ki kök sıklığı) 40-45 kök çalışılmalı. Toplam 1300-1400 kök.

Sarı çizgiler ile belirlediğim alanlarda ise saçlarınız seyrelmiş. Bu alanlarda cm2 de 20-25 kök ile sıklaştırma yapmak yeterli olur. Toplam 600-700 kök.

Tepe kısımda yani verteks bölge de ise (beyaz çizgiler ile belirlenen alan) iyi bir saçlanma ve homojen görünüm için, cm2 de 30-35 kök çalışılması gerekli. Toplam 1100-1200 kök.

Genel toplamda, sorunlu bölgelerde iyi ve sık bir saçlanma için, 3200-3300 kök gerekli. Şu an var olan saçlarınız da da saç kaybı süreci başlamış görünüyor. İncelme var bu saçlarda da. Operasyondan sonra korunması için tedavi başlanabilir. Epeyce var olan saçınız var şu an. Bu saçlarda belli bir süre sonra dökülecekler belli ki. Bu nedenle tedavi başlamak, ilerde gerekecek olası operasyonları ötelemek anlamında iyi olabilir.

Kliniğimizde 1 kök 2 euro olarak hesaplanmaktadır. Kök sayısı ve rezervasyon tarihine bağlı olarak belli oranlarda indirim uygulanmaktadır.

Saygılarımla

Beyhan Özkesen

00903124477426

00905333735936

HAIRLINE CLINIC PROSEDUR

Kliniğimizde sadece Fue Teknik ile saç ekimi uygulamaktadır.

Özel dizayn extraction iğneler ile başınızın arka kısmından (ense donor) ve eğer ihtiyaç olur ise ( BHT ) sakal, göğüs ve bacaklardan canlı saç kökleri tek tek alınır. Çalışılan iğnelerin 0,5mm ve 0,8mm arasında değişen çaplarda çok ince iğneler olması nedeni ile herhangi bir iz kalması söz konusu değildir.

Ekim aşamasında, diğer kliniklerden farklı olarak, kökler tek tek ekilir. Her kök için ayrı bir kesi açılıp, önce açısı verilerek kök yerleştirilir, ardından yeni bir kesi açılır ve kök yerleştirilir. Bu aslında ekim aşamasının uzun saatlere yayılmasına neden olmakla birlikte, alınacak en iyi sonuç için önemli bir ekim tekniğidir. Bu teknik sayesinde, son derece doğal saçlara sahip olursunuz ve hiç kimse sizin saç ekimi yaptırdığınızı anlayamaz.

Donor bölgeler;

1- Öncelikli donor bölge ense bölgesidir. Ense bölgesinde multiple (1 li, 2 li, 3 lü saç teli olan) yani çoklu saç kökleri vardır. cm2 de 40-45 kök ekilmesi demek cm2 de 90-120 arası saç teli demektir. Ve iyi bir kapanma demektir. ense donor bölgeden ilk operasyonda alınabilecek sağlıklı toplam kök sayısı 1800-2000 arasıdır. tabii ki daha fazla kök alımı da mümkündür ancak bu ense donore zarar vermeye neden olabilir.

2. Sakal bölgesi kökleri. Sakal kökleri son derece güçlü ve geri dönüşü çok sağlıklı köklerdir. Tek dezavantajı tümünün single kökler olmasıdır. Yani sakal kökleri ile cm2 de 40 kök ekilmesi demek 40 saç teli demektir.

3. Göğüs bölgesi kökleri. Bu köklerin kişiden kişiye değişen geri dönüşleri vardır. bu nedenle, genellikle ilk operasyonda deneme amaçlı 200-300 göğüs kökü, belli bir bölgeye eker ve geri dönüş oranını takip ederiz.

Kliniğimizde özel bir teknik ile Fue Saç ekimi yapılmaktadır. Türkiye de genel olarak uygulanan saç ekimi ise, bize göre hasta açısından yanlış ve zarar vericidir. Bu konu da daha detaylı bilgi aşağıdadır.

Kliniğimiz de uygulanan kök alım ve ekim tekniği;

Yukarda da bahsettiğimiz gibi, kliniğimizde farklı çaplarda (0,5mm ve 0,8mm arası) özel extraction iğneler ile çalışılır. Ense donor bölgeden, bölgeye zarar vermeden ilk operasyonda alınabilecek kök sayısı (kişiden kişiye değişmekle birlikte) 1800-2200 kök arasıdır. Daha fazla kök ihtiyacı varsa, kalan kökler sakal bölgeden transfer edilir. Ekibimiz sakal bölge çalışmalarında çok tecrübeli olup, 4 yıldan bu yana hemen her hastamızda sakal bölgesi kökleri ile takviye yapılmaktadır. Göğüs bölgesi kökleri ise doktorunuz tarafından incelenir, verimli geri dönüş alınacağına kanaat getirilir ise kullanılır. Göğüs bölgesi de yoğun olarak çalıştığımız donor bölgelerdendir.

“Ense ve göğüs” donor bölge çalışılan seanslarda her seans 800 kök alınır ve ekilir. Sakal donorden kök transferlerinde ise her seans 1000 kök kadar çalışılır. Bunun nedeni sakal köklerinin single (tek kıl içeren) ve çok sert kökler olmasıdır. Ekimi diğer bölge köklerine kıyasla daha kolaydır.

Operasyon seanslar halinde gerçekleştirilir, her seans sabah 09.00 da başlar, akşam 18.00 gibi sona erer. Seanslar, ara vermeksizin her gün üst üste çalışılarak tamamlanır. Sabah 09.00 da başlayan seansta ilk 1 saatte alınan 400-500 kök, yaklaşık 2,5 - 3 saatte sıfır derece açılar verilerek ekilir. Öğleden sonra ise 400-500 kök alınır ve ekilir. Çok ince iğneler ile kesiler tek tek açıldığı için, ekim yapılacak alan önceden uyuşturulup, şişirilmez. Köklerin ekileceği kesiler önceden açılmaz. Her bir kök için, çok ince kesi kökler ekildikçe açılır. Saç ekimin de “doğal görünümün” en önemli şartı, ekilen köklerin sıfır derece açı ile ekilmesidir. Operasyonunuzun tüm aşamaları (hemşireler tarafından değil) 2 doktor tarafından yürütülür.

Türkiye de uygulanan genel kök alım ve ekim tekniği;

Kökler 1 mm ve üzeri çaplarda büyük borular ile alınır ve sadece ense donor bölgeden çalışılır (sakal ya da göğüs çalışılmaz). Genellikle yüksek sayıda kök, 2500-3000 gibi bir seferde alınır. Alınan köklerin hızlı bir şekilde ekilmesi gerekli olduğu için, ekim yapılacak tüm alan uyuşturulur. Bol miktarda adrenalin ve serum verilerek bölgede ki kanlanma tamamen durdurulur ve bölge şişirilir. Büyük ve açı verilmemiş kesiler rastgele açılır. Saç ekim hemşireleri bu kesiler içine kökleri gelişi güzel yerleştirir. Ve işlem yaklaşık 6-7 saatte sonlandırılır. Bu çalışmanın hastaya getireceği sorunlar, ense donor bölgenin hırpalanması, ilerleyen yıllarda ihtiyaç olması halinde tekrar kök alımını imkansız hale getirmesi, ekilen saçların açısız ekilmesi nedeni ile doğal olmayan ve seyrek görünüm, ayrıca eğer hastanın ekim yapılan alanda hala mevcut saçları varsa, bunlar da zarar görmesi gibi sorunlar yaratılmaktadır. Bu sorunların saç ekimi isteyen kişi tarafından daha başından bertaraf edilebilmesi için, hastanın bilinçli olması, araştırmasını iyi yapması ve en önemlisi daha önce saç ekimi yapılmış birkaç hasta ile görüşme talep etmesidir.

Ankara da bulunduğunuz sürece havaalanı, otel, klinik transferleriniz tarafımızdan yapılır. Anlaşmalı otelimiz kliniğe çok yakındır ve apart oteldir. Dışardan arzu ettiğiniz tüm gıda alışverişi personelimiz tarafından sizin için yapılır ve otel odanıza bırakılır. www.bestapart.com.tr adresinden oteli daha yakından tanıyabilirisiniz.

Operasyonun bitimini takip eden ertesi gün, ekim ve alım bölgelerinin ilk temizlik ve pansumanı kliniğimizde yapılır. Ve siz normal yaşamınıza dönebilirsiniz. İnce iğneler ile çalışılıyor olmasından dolayı, operasyon sonrası iyileşme süreci çok hızlıdır. Operasyon sonrası 4-6 gün arası kök ekimi ve alımı yapılan bölgeler tamamen iyileşir.

Operasyon öncesi tüm hastalarımızdan, bulaşıcı hastalıklar ve tam kan tetkik sonuçları istenmektedir. Doktorunuzun bu tetkik sonuçlarını değerlendirmesi gereklidir. Operasyon süresince koruma amaçlı antibiyotik kullanılır, operasyonun bitimi ve doktorunuzun tavsiyesi ile ilaç kullanımı bırakılır.

İstenilen kan tetkikleri;

(HBs Ag, ANTI HCV, ANTI HIV, CBC, BIOCHEMICAL ANALYSE, PROTROMBIN TIME, ACTIVATED PARTIAL THROMBOPLASTIN TIME ) Her Seans 650-700graft transfer edilmektedir.

Seans akışları,

09.00 – 12.00 ilk 350-400 kök alınır, bekletilmeden ekilir.

12.00 – 13.30 yemek ve dinlenme molası

13.30 – 17.30 ikinci grup 300-350 kök alınır, bekletilmeden ekilir.

Hastamızın arada isteyeceği ufak çay, kahve molaları nedeni ile ya da ekim planı ile ilgili sohbetler nedeni ile, bu belirttiğim saatlerde en cok yarım saatlik bır değişiklik olabilir.

Operasyon kararı vermeniz halinde, operasyon öncesi 1 hafta boyunca aspirin gibi kanı sulandırıcı ilaçlar kullanmamalısınız, ayrıca uyguladığınız özel bir diyet varsa bize bildirmenizi rica ederiz.

Operasyon sonrası süreç,

- Operasyon esnasında ekim yapılan yeni saçlar (kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte) 20 gün - 1 ay sonra shedding (ekilen saçların dökülmesi) dönemine girer.

- 3. ve 4. aylarda ekilen saçların %30-40 kadar kısmı başınızdadır. Bundan sonra yoğun şeklide artarak yeni saç gelişleri tamamlanır.

Operasyon sonrası normal yaşamınıza dönebilirsiniz, size önerilecek herhangi bir bakım ya da tedavi yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarantula001985 -- 3 Eylül 2011; 2:17:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ensar dusmani

Birde fatura bile almadım, fotograf falanda vermediler,o acıyla aklımamı geldi,

Arkadasım bahsettiğin hastane ile MOY un ekimini beğenip bende görüşmüştüm.
    Gerçekten arkadaşlar haklı. Resmin yok, faturan yok nası inanalım sana? Ayrıca orada senin resim çekmene gerek yok kendileri çekip sana resim veriyorlar zaten.
    Orada hastanelerinde çalışan kendi diş doktoruna yaptığı ekimi göstermişti kadın bana. Ön kısmını kapattık 6 ay sonra sıklaştırma seansı yapacağız doktorumuza diye kendi çektikleri resimleri görmüştüm.
    Tabii diğer operasyonları da...

Adamlar zaten operasyon sırasında resim çekiyo. İstedin de resim mi vermediler sana?
    Faturan nası yok? Kart silibin banka dekontun nası yok?
    Bence de pek inandırıcı değilsin. Kırılma da...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokturk_-_ -- 3 Eylül 2011; 4:50:59 >
  • Selam arkadaslar, Cuma günü Cevre Hastanesinde (Sac Ekim Türkiye) Sac naklim gerceklesti. Bana söylediklerine göre ortalama Donör bölgemden 3700 Graft almislar ve bu kadar´da ekildi.Ben kendim Graftleri saymadim, cünki Grafteri saymak sanki arada güven yokmus gibi gelirdi bana.Ben kendim yurt disinda kaliyorum, ve dolayisiyla burda 5 Gün Hastanede tek kisilik odada kaliyorum. Hastanede benim ekim gerceklesmeden önce diger Sac nakli yapmis kisilerle konustum ve söylediklerine göre Donör bölgesine yapilan lokal anestezi igneleri acitiyormus ve tabikii tedirgin oldum.Aslinda ignelerden okadar korkmam ama bir kac kisi ayni seyi söyleyince korkmadim desem yalan olur.
    Ama dediklerine göre igneleri hissetmemem icin, ufak narkoz durumu var dediler ve igneleri vururken baygin oluyormusun ve dolaysiyla hissetmiyormusun.
    Bunun üzerine Sac ekim siram geldiginde, yetkililere bundan bahis ettim ve kendileride olur dediler.
    Hemen Anestezi uzmani geldi ve bana elimden birsey verdi Seruma benzer birsey, ve ben bir kac saniye icinde bayilmisim.kendime geldigimde, Donör alanimda iki kisi Saclarimi Motorla tolpayamaya baslamislar bile.Sordum ne kadar uyudum ve sadece asagi yukari 15 dakika dediler.Ayni islem ekilecek alana yapilan lokal anesteziden önce yine uygulandi ve ben yine yapilan igneleri duymadim.
    Su an Gece hic uyuyamadim cünki biraz heyecan, loakl anestezi derken uyumak olmadi.
    Gece donör bögemden bayagi kan akti, korktum ama normalmis.
    bakalim pazartesi günü ilk yikamam gerceklesecek. Su asamaya kadar ilgi ve alakadan memnunum.
    Arkadaslar belki bazi kimseler resim eklememi isteyecekler ama evvela nasil eklendigini bilmiyorum ve zaten ilk ekim oldugu zaman tüm ekimler birbirine benziyor.yani bolca kafada kan ve yara var, o acidan yorum yapmak icin erken. en güzel sonuc asagi yukari bir sene sonra.

Saygilar
  • @davulcum hayirlisi olsn
  • tarantula001985
    doğrudur o gelen mail belliki hlc den gelmiş ama zaten fotoğrafını gönderen herkese değerlendirme yapılıp aynı mesaj gönderiliyor.
    sana gelen mailde eğer dediğin gibi onlar ekmişse eski ekimden hiç birşekilde bahsedilmiyor sadece operasyonla ilgili bilgilendirme var
    hiç ekim fotoğrafların yokmu yanlış anlama ama sen olumsuz bir ekimden bahsediyorsun bunu ıspatlıyacak bir kanıtın varmı

çünkü bu herkese açık bir form her gelen herkes için bir şey diyebilir
    son zamanlarda çok ağır eleştiriler geliyor ilginçtir bunu yapanlar ise formda yeniler yani hiç bir şekilde o nickler adına bir mazisi yok
    mesela ensar düşmanı nickli arkadaş gibi ensar hakında ağza alınmıyacak laflar söylüyor. bu formdan tanımış ensarı ve ilginçtir hiç bir şekilde fotoğraf çekme gibi birşey düşünmemiş
    herkes aynı şeyi düşünmeyebilir ama ben kendi açımdan söyleyim bende fatura hala duruyor ve burda yayınlıyayım yayınlamıyayım ayda bir fotoğraf çekip saklıyorum
    çünkü merak ediyorum gidişat nasıl gidiyor diye
    eğer bu arkadaşların dedikleri doğruysa bunu ıspatlamak zorundalar bu formda insanlar saatlerini günlerini aylarını geçiriyor ve bir yere karar veriyor
    belkide böyle olumsuz şeylerden dolayı bu araştırma yapan insanlar ikilemde kalıyor vede belkide vazgeçiyor
    saç ekimi yapacak arkadaşlara sesleniyorum kesinlikle bir kanıt olmadığı sürece kimseye güvenmeyin çünkü burda her türlü dümen dönebilir.
    bakalım daha hangi saç ekim merkezleri kötülenecek merakla bekliyorum...!!!!!!

NOT: bu yerleri hakkında iddiası olan arkadaşlar sakın kızmayın çünkü siz bunu ıspatlamadığınız sürece ben dahil çoğu insanlar size inanmıyacak
    bide şunu diyeyim siz bir kasa meyva aldığınızda illaki içinden bir çürük çıkabilir ekimde böyle bir şey yapılacak 1000 ekimin hepsi iyi olacak diye bir şey yoktur çünkü donor bölgesi sorunlu olabilir ekilecek bölge de sorun olabilir vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiyan_21 -- 3 Eylül 2011; 11:41:47 >
  • arkadaşlar herkese selam,

ben 16 Eylül 2011'de Ankara' da Ferruh BİNGÜL hocaya ekim yaptırıcam. acaba hocayla ve kliniği ile ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? paylaşırsanız memnun olurum. teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratxq000082 -- 3 Eylül 2011; 13:59:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarantula001985

sordum tabi vucudun kabul etmedi dedi.... bir kerede kullandığımız iğneler saç çapına göre uyumsuzmu acaba diye soyleniyordu...bu 0.6 0.7 milimlik punchlar varya onlar işte...sonrada görüşmeler gitgide azaldı ve kesildi.....daha sonra tekrar mail attım ekim için bana verilen cevap buyrun bakın

Onur Bey,

Kliniğimize gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

Fotoğrafınız üzerinde bir ön plan hazırladık.

Temples bölgelerde (mavi çizgiler ile belirlediğim alanlarda) density (cm2 de ki kök sıklığı) 40-45 kök çalışılmalı. Toplam 1300-1400 kök.

Sarı çizgiler ile belirlediğim alanlarda ise saçlarınız seyrelmiş. Bu alanlarda cm2 de 20-25 kök ile sıklaştırma yapmak yeterli olur. Toplam 600-700 kök.

Tepe kısımda yani verteks bölge de ise (beyaz çizgiler ile belirlenen alan) iyi bir saçlanma ve homojen görünüm için, cm2 de 30-35 kök çalışılması gerekli. Toplam 1100-1200 kök.

Genel toplamda, sorunlu bölgelerde iyi ve sık bir saçlanma için, 3200-3300 kök gerekli. Şu an var olan saçlarınız da da saç kaybı süreci başlamış görünüyor. İncelme var bu saçlarda da. Operasyondan sonra korunması için tedavi başlanabilir. Epeyce var olan saçınız var şu an. Bu saçlarda belli bir süre sonra dökülecekler belli ki. Bu nedenle tedavi başlamak, ilerde gerekecek olası operasyonları ötelemek anlamında iyi olabilir.

Kliniğimizde 1 kök 2 euro olarak hesaplanmaktadır. Kök sayısı ve rezervasyon tarihine bağlı olarak belli oranlarda indirim uygulanmaktadır.

Saygılarımla

Beyhan Özkesen

00903124477426

00905333735936

HAIRLINE CLINIC PROSEDUR

Kliniğimizde sadece Fue Teknik ile saç ekimi uygulamaktadır.

Özel dizayn extraction iğneler ile başınızın arka kısmından (ense donor) ve eğer ihtiyaç olur ise ( BHT ) sakal, göğüs ve bacaklardan canlı saç kökleri tek tek alınır. Çalışılan iğnelerin 0,5mm ve 0,8mm arasında değişen çaplarda çok ince iğneler olması nedeni ile herhangi bir iz kalması söz konusu değildir.

Ekim aşamasında, diğer kliniklerden farklı olarak, kökler tek tek ekilir. Her kök için ayrı bir kesi açılıp, önce açısı verilerek kök yerleştirilir, ardından yeni bir kesi açılır ve kök yerleştirilir. Bu aslında ekim aşamasının uzun saatlere yayılmasına neden olmakla birlikte, alınacak en iyi sonuç için önemli bir ekim tekniğidir. Bu teknik sayesinde, son derece doğal saçlara sahip olursunuz ve hiç kimse sizin saç ekimi yaptırdığınızı anlayamaz.

Donor bölgeler;

1- Öncelikli donor bölge ense bölgesidir. Ense bölgesinde multiple (1 li, 2 li, 3 lü saç teli olan) yani çoklu saç kökleri vardır. cm2 de 40-45 kök ekilmesi demek cm2 de 90-120 arası saç teli demektir. Ve iyi bir kapanma demektir. ense donor bölgeden ilk operasyonda alınabilecek sağlıklı toplam kök sayısı 1800-2000 arasıdır. tabii ki daha fazla kök alımı da mümkündür ancak bu ense donore zarar vermeye neden olabilir.

2. Sakal bölgesi kökleri. Sakal kökleri son derece güçlü ve geri dönüşü çok sağlıklı köklerdir. Tek dezavantajı tümünün single kökler olmasıdır. Yani sakal kökleri ile cm2 de 40 kök ekilmesi demek 40 saç teli demektir.

3. Göğüs bölgesi kökleri. Bu köklerin kişiden kişiye değişen geri dönüşleri vardır. bu nedenle, genellikle ilk operasyonda deneme amaçlı 200-300 göğüs kökü, belli bir bölgeye eker ve geri dönüş oranını takip ederiz.

Kliniğimizde özel bir teknik ile Fue Saç ekimi yapılmaktadır. Türkiye de genel olarak uygulanan saç ekimi ise, bize göre hasta açısından yanlış ve zarar vericidir. Bu konu da daha detaylı bilgi aşağıdadır.

Kliniğimiz de uygulanan kök alım ve ekim tekniği;

Yukarda da bahsettiğimiz gibi, kliniğimizde farklı çaplarda (0,5mm ve 0,8mm arası) özel extraction iğneler ile çalışılır. Ense donor bölgeden, bölgeye zarar vermeden ilk operasyonda alınabilecek kök sayısı (kişiden kişiye değişmekle birlikte) 1800-2200 kök arasıdır. Daha fazla kök ihtiyacı varsa, kalan kökler sakal bölgeden transfer edilir. Ekibimiz sakal bölge çalışmalarında çok tecrübeli olup, 4 yıldan bu yana hemen her hastamızda sakal bölgesi kökleri ile takviye yapılmaktadır. Göğüs bölgesi kökleri ise doktorunuz tarafından incelenir, verimli geri dönüş alınacağına kanaat getirilir ise kullanılır. Göğüs bölgesi de yoğun olarak çalıştığımız donor bölgelerdendir.

“Ense ve göğüs” donor bölge çalışılan seanslarda her seans 800 kök alınır ve ekilir. Sakal donorden kök transferlerinde ise her seans 1000 kök kadar çalışılır. Bunun nedeni sakal köklerinin single (tek kıl içeren) ve çok sert kökler olmasıdır. Ekimi diğer bölge köklerine kıyasla daha kolaydır.

Operasyon seanslar halinde gerçekleştirilir, her seans sabah 09.00 da başlar, akşam 18.00 gibi sona erer. Seanslar, ara vermeksizin her gün üst üste çalışılarak tamamlanır. Sabah 09.00 da başlayan seansta ilk 1 saatte alınan 400-500 kök, yaklaşık 2,5 - 3 saatte sıfır derece açılar verilerek ekilir. Öğleden sonra ise 400-500 kök alınır ve ekilir. Çok ince iğneler ile kesiler tek tek açıldığı için, ekim yapılacak alan önceden uyuşturulup, şişirilmez. Köklerin ekileceği kesiler önceden açılmaz. Her bir kök için, çok ince kesi kökler ekildikçe açılır. Saç ekimin de “doğal görünümün” en önemli şartı, ekilen köklerin sıfır derece açı ile ekilmesidir. Operasyonunuzun tüm aşamaları (hemşireler tarafından değil) 2 doktor tarafından yürütülür.

Türkiye de uygulanan genel kök alım ve ekim tekniği;

Kökler 1 mm ve üzeri çaplarda büyük borular ile alınır ve sadece ense donor bölgeden çalışılır (sakal ya da göğüs çalışılmaz). Genellikle yüksek sayıda kök, 2500-3000 gibi bir seferde alınır. Alınan köklerin hızlı bir şekilde ekilmesi gerekli olduğu için, ekim yapılacak tüm alan uyuşturulur. Bol miktarda adrenalin ve serum verilerek bölgede ki kanlanma tamamen durdurulur ve bölge şişirilir. Büyük ve açı verilmemiş kesiler rastgele açılır. Saç ekim hemşireleri bu kesiler içine kökleri gelişi güzel yerleştirir. Ve işlem yaklaşık 6-7 saatte sonlandırılır. Bu çalışmanın hastaya getireceği sorunlar, ense donor bölgenin hırpalanması, ilerleyen yıllarda ihtiyaç olması halinde tekrar kök alımını imkansız hale getirmesi, ekilen saçların açısız ekilmesi nedeni ile doğal olmayan ve seyrek görünüm, ayrıca eğer hastanın ekim yapılan alanda hala mevcut saçları varsa, bunlar da zarar görmesi gibi sorunlar yaratılmaktadır. Bu sorunların saç ekimi isteyen kişi tarafından daha başından bertaraf edilebilmesi için, hastanın bilinçli olması, araştırmasını iyi yapması ve en önemlisi daha önce saç ekimi yapılmış birkaç hasta ile görüşme talep etmesidir.

Ankara da bulunduğunuz sürece havaalanı, otel, klinik transferleriniz tarafımızdan yapılır. Anlaşmalı otelimiz kliniğe çok yakındır ve apart oteldir. Dışardan arzu ettiğiniz tüm gıda alışverişi personelimiz tarafından sizin için yapılır ve otel odanıza bırakılır. www.bestapart.com.tr adresinden oteli daha yakından tanıyabilirisiniz.

Operasyonun bitimini takip eden ertesi gün, ekim ve alım bölgelerinin ilk temizlik ve pansumanı kliniğimizde yapılır. Ve siz normal yaşamınıza dönebilirsiniz. İnce iğneler ile çalışılıyor olmasından dolayı, operasyon sonrası iyileşme süreci çok hızlıdır. Operasyon sonrası 4-6 gün arası kök ekimi ve alımı yapılan bölgeler tamamen iyileşir.

Operasyon öncesi tüm hastalarımızdan, bulaşıcı hastalıklar ve tam kan tetkik sonuçları istenmektedir. Doktorunuzun bu tetkik sonuçlarını değerlendirmesi gereklidir. Operasyon süresince koruma amaçlı antibiyotik kullanılır, operasyonun bitimi ve doktorunuzun tavsiyesi ile ilaç kullanımı bırakılır.

İstenilen kan tetkikleri;

(HBs Ag, ANTI HCV, ANTI HIV, CBC, BIOCHEMICAL ANALYSE, PROTROMBIN TIME, ACTIVATED PARTIAL THROMBOPLASTIN TIME ) Her Seans 650-700graft transfer edilmektedir.

Seans akışları,

09.00 – 12.00 ilk 350-400 kök alınır, bekletilmeden ekilir.

12.00 – 13.30 yemek ve dinlenme molası

13.30 – 17.30 ikinci grup 300-350 kök alınır, bekletilmeden ekilir.

Hastamızın arada isteyeceği ufak çay, kahve molaları nedeni ile ya da ekim planı ile ilgili sohbetler nedeni ile, bu belirttiğim saatlerde en cok yarım saatlik bır değişiklik olabilir.

Operasyon kararı vermeniz halinde, operasyon öncesi 1 hafta boyunca aspirin gibi kanı sulandırıcı ilaçlar kullanmamalısınız, ayrıca uyguladığınız özel bir diyet varsa bize bildirmenizi rica ederiz.

Operasyon sonrası süreç,

- Operasyon esnasında ekim yapılan yeni saçlar (kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte) 20 gün - 1 ay sonra shedding (ekilen saçların dökülmesi) dönemine girer.

- 3. ve 4. aylarda ekilen saçların %30-40 kadar kısmı başınızdadır. Bundan sonra yoğun şeklide artarak yeni saç gelişleri tamamlanır.

Operasyon sonrası normal yaşamınıza dönebilirsiniz, size önerilecek herhangi bir bakım ya da tedavi yoktur.

hocam biraz fotoğraf paylaşsan da bizimle, anlasak işin aslını.
    ekimden sonrası resimlerini paylaşır mısın.

bir de yanlış anlama da, forumda reşat isminde bir arkadaş vardı. konhair de ekim yaptırdı. çıkmadı, yine gitti konhaire ikinci bir kez yaptırdı. bu kez de çok az çıktı. ve şu aralarda yine konhairde üçnücü kez ekim yaptıracaktı. ne zamandır da foruma girmiyor.
    yani demek istediğim bazı insanların bünyesinden midir bilmiyorum. vücut kabul etmiyormuş. genelde doktorlar da söylüyor bunu.
    belki bizim de vücudumuz kabul etmeyecek. bunu bilemeyiz.
    bence saç çıkmıyorsa artık yapılacak bir şey yok. hele de ikinci bir ekimde hüsranla sonuçlandıktan sonra. çok acı olsa da kabul etmek gerekir. ayrıca hlc de yaptırdın olmadı diye esteworde gidiyorsan artık diyecek sözüm yok tabiki. attan inip eşşeğe binmek gibi olur senin bu yaptığın. hiç bir yere ekim yaptırma derim ben artık. yine de sen bilirsin.

arkadaşlar umarım biz böyle sorunlar yaşamayız. hepimizin saçları güzel bir şekilde çıkar inşallah.

ayrıca hlc de gökhan hoca ve özgür hoca var. bu kişilerin arasındaki fark da ekimden kaynaklanmıyor. sadece alım farkı. onlar ekime önem vermiyorlar. görüyorsunuz, salıktan bir haber olan insanlar dahi ekim yapabiliyorlar. önemli olan köklere zarar vermeden ve donörü inceltmeden alım yapmak. dr. mustafa ya da tolga isminde birisi yok. bu mesaj size hlc nin istanbuldaki eski ortağından gelmiştir. gelmeyin katakulleye.

ayrıca jiyan arkadaşım fotoğraflarını paylaşırsan bizimle çok iyi olur. lütfen bekliyoruz. özellikle ben bekliyorum.
    bu ayın sonunda ben de yayınlayacağım foto.

haydi arkadaşlar sağlıcakla kalın.
  • @davulcum

hayırlı olsun arkadasım daha önce de söyledigim gibi bende çevre hastanesinde ektirdim

umarım memnun kalmıssındır ,

ins sonuclarındanda memnun kalırız :D:D kal saglıcakla
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratxq000082

arkadaşlar herkese selam,

ben 16ağustos 2011'de Ankara' da Ferruh BİNGÜL hocaya ekim yaptırıcam. acaba hocayla ve kliniği ile ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? paylaşırsanız memnun olurum. teşekkürler..

16 eylül olmasın arkadasım o tarih ?
  • 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.