Şimdi Ara

en iyi saç ekim merkezi neresidir (640. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
41.215
Cevap
602
Favori
6.456.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 638639640641642
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: efe579

Serdar Gökrem e ekim yaptıran arkadaşlar lütfen yanıtlarmısınız saçlar enseden alındıktan sonra ekip tarafından ekiliyor.
    Peki bu ekim esnasında kanallar iğneyle mi(Zekeriya Kul gibi) yoksa başka bir aletle mi açılıyor. Başka bir alt ise bu alet nasıl birşey.

Cevaplarsanız çok memnun olurum.

Slit-kesi ile toplu kanal açılıyor kardeş... Hoca alımı yapıyor... Çekip gidiyor...
    Hemşireler gelip topluyor, istifliyor ve hemen akabinde Ekim'e başlıyor.
    Toplu kanal ve sonrası ekim....
    Saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetarda34

quote:

Orijinalden alıntı: jaguar19

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetarda34

quote:

Ekimden sonraki 13. gündeyim.
    Saçımı yıkarken toplamda 10 tane falan saç gördüm elimde.
    2..3 gün önce1 tane bile saç düşmüyordu.

Sanırım beklenen son yaklaşıyor.

jaguar19, kanallar tek tek mi açıldı yoksa toplu açıldıktan sonra mı kökler yerleştirildi? yeni resimlerini ne zaman ekleyeceksin.

Kökler kanalların tamamı açıldıktan sonra yerleştirildi.
    Bu 15. gün resimi.

Resimde bazı saç telleri kalın çıkıyor nedense diğerleri tüy gibi görünüyor:d
    Normalde eşit görünüyorlar bi de saçların döküleceği daha şimdiden belli çoğu çok ince
    ve bazıları kırık.Yani kök üstteki saçı bırakmış deri tutuyor.

Keşke hiç dökülmese bu bile bana yeter.eski saçların çıkmasına da gerek yok.

doktor hangi ilacları önerdi. ekimden sonra minoxil kullanacakmısın?
    dönor bölgede iz ve kızarıklık varmı? dönor bölgenin resmini ekleyebilirmisin?

Doktor minoxil önerdi kesinlikle faydası olur dedi.
    Yukarda da yazdım ekimden sonra ekim bölgesinde kan akışı, damarlaşma önemli diye
    bunun için birebir bu ilaç.4..5 ay kullanıcam ondan sonra günde tek sefere indiricem.

Biotini sordum istersen kullan saç kalitesini arttırır dedi.
    Buna da ekimden 2..3 gün sonra başladım, 3 kutu rogan minioxidil aldım onlara da haftaya başlıcam
    ayrıca bi tane prominoxil şampuan aldım.

Ayrıca ayda bir olmak üzere 4 prp daha yapılacak.

Donör bölgede iz görülmüyor saçlar azıcık daha uzadı zaten şuan pembelik var.
    Bu pembelik de öyle kısa zamanda geçmiyormuş.
  • jaguar rogan mınoxıl ve dıger dedıgın sampuan fıyatları nedır ıcerıgı yanı neler yapıyo kanlanmayı mı sac kalıtesıne mı neye yarar ne kadar sure kullanmak gerekıyo bu arada benım doktorumda ınneov densite onerdı bugun b asladım dogal bı urun ıcınde cınko bıkac bısıy dha var onu kullancam dedıgın mınoxılden farkı ne rogan mınoxılden tesekkurler
    ( 347 atgm :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SLINE

quote:

Orijinalden alıntı: Orleans

quote:

quote:

6.ay

Orleans moralini bozmak istemem ama benim için de çok seyrek duruyor, istersen Unmercy arkadasin resmiyle kiyasla onun 131ci gunu ve iyi hatirlarsam açikligi senden fazla idi, senin uste yine saçin vardi. Istersen ekim yaptirdigin yerle irtibata geç ve onlara sor normal bir durum mu diye ama tahmin ediyorum ki 12 ayini doldurmani soylerler, belki o zamana kadar bir gelisme olabilir. Hakkinda en iyisi olur Insallah.

Bunan 2ay öncede aynıydı son 2aydır sürekli dökülüyor ve aşırı yaglanma var engel olamıyorum doktorumla konuştum sürecin normal olmadıgını gerekli düzeltmenin ypılacagını söyledi inşallah hayırlısı olur hakkımızda bundan sonraki süreçte gelişmeleri sürekli sizlerle paylışıcam..

Orleans saçlarin neden dokuldugunu soyledilermi? ve gerekli duzeltme derken neyi kast ediyorlar?

Şok dökülme sürecinde dökülmeyenlerin olabilecegini söyledirler bi kaç gündür dökülme azaldı eskisi gibi degil ama yinede tatmin edici bi sonuç yok ortada olma ihtimalide düşük.düzeltmeden kasıt 2.ekim yapılacak 2hafta sonra ama beklemelimiyim bilmiyorum belkide çıkacak saçlar (zor görünsede)..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem212121

quote:

Orijinalden alıntı: efe579

Serdar Gökrem e ekim yaptıran arkadaşlar lütfen yanıtlarmısınız saçlar enseden alındıktan sonra ekip tarafından ekiliyor.
    Peki bu ekim esnasında kanallar iğneyle mi(Zekeriya Kul gibi) yoksa başka bir aletle mi açılıyor. Başka bir alt ise bu alet nasıl birşey.

Cevaplarsanız çok memnun olurum.

Slit-kesi ile toplu kanal açılıyor kardeş... Hoca alımı yapıyor... Çekip gidiyor...
    Hemşireler gelip topluyor, istifliyor ve hemen akabinde Ekim'e başlıyor.
    Toplu kanal ve sonrası ekim....
    Saygılar

Cem kardeş kanallar kesiyle açıldığında iz kalmıyor mu? Ben daha önce ekim yaptırmıştım.kanallar iğneyle tek tek açıldı ve kökler tek tek yerleştirildi.Müttalip hoca bir kanal açıyordu ardından kökü yön vererek yerleştiriyordu.Şimdi Serdar hocaya ektirmeyi düşünüyorum onun için sordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: konur26

jaguar rogan mınoxıl ve dıger dedıgın sampuan fıyatları nedır ıcerıgı yanı neler yapıyo kanlanmayı mı sac kalıtesıne mı neye yarar ne kadar sure kullanmak gerekıyo bu arada benım doktorumda ınneov densite onerdı bugun b asladım dogal bı urun ıcınde cınko bıkac bısıy dha var onu kullancam dedıgın mınoxılden farkı ne rogan mınoxılden tesekkurler
    ( 347 atgm :)

Dostum roganla minoxil aynı şey yani şöyle içindeki etken madde birebir aynı sadece isim değişikliği var.
    yalnız nedense rogan daha çabuk kuruyomuş, kafada ıslak kalma süresi daha az diye ondan aldım.

Normalde bunların nette çok sahtesi var.Eczaneden almak lazım ama o zaman da pahalı geliyor.
    Ben de biraz araştırdım bir eczanenin internet sitesinden sipariş verdim.Ürünler barkodlu, daha önceden
    oradan alışveriş yapmış bu ürünlerden almış saçforumlarında bir sürü insan var onlar da tavsiyede bulundular ben de
    ucuza geliyo diye sipariş verdim işte.92 tl 3 kutu minox. bi de şampuan.şampuan 14 tl falandı yani minoxlar 26 ya geliyor
    eğer memnum kalırsam sürekli kullanırım tabi 6 ayda bir biraz ara vererek yoksa vücut alışıyormuş.

Faydasına gelirsek nette yazılanlara ve hocanın deidğine göre deri altında kanlanmayı sağlıyor sürülen yerde
    zamanla kılcal damarlar fazlalaşıyor. Saç kalitesine gelirsek eğer iyi beslenmeyen saç teli zayıflıyorsa ki öyle
    demekki iyi beslenen saç teli daha kaliteli oluyor yani düz mantık.Bu benim yorumumdur bu arada:D

Benim doktor min. 4 ay kullan dedi.Yani 4 ay dediğine göre amaç kökleri iyi beslemek en kısa sürede saçı gün yüzüne çıkartmak.
    Bu arada ben bugün kafadan çok yakından resim çektim özellikle tepe bölgesinde odun gibi kalın saçların yanında ucu belli olan
    fakat çıkamamış bir sürü saç var böyle ince ince eğer onları da tetiklerse ben uzun süre kullanırım bunu tabiki dediğim gibi belli aralıklarla
    örn. 1 ay boş geçerek kuıllanıcam zaten aldığım fiyata bakılırsa para da değil.

Son olarak deidğiniz ilacı hiç duymadım ama çinkonun faydalı olduğunu biliyorum.
    Hatta bazıları biotinle beraber çinko da alır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Memzy

Tecrübeli arkadaslar bir sorum var. Sok dokulme nedir eski sacmi dokuluyor ekilen sacmi

Ekilen yeni saçların çoğunluğu dökülüyor.Şok dökülme bu.
    Yalnız ekim sırasında mevcut saçların belli bir bölümü de zarar görüyormuş tabiki kalıcı değil.
    Oluşan ödem yüzünden ayrıca kanal açma sırasında kökü besleyen damarlara ufak çaplı zarar verilmesinden dolayı
    eski saçlarda geçici bir travma tarzı bişey oluyomuş.

Bu zarar gören kökler de ekilen yeni saçlarla birlikte ya da daha önce çıkmaya başlıyorlar.
    Bu süreçte minoxidil içeren ilaçları kullanmak da çok faydalı diyolar deri altında damarlanmayı arttırdığı için.
    Sonuçta saç kökü ne kadar beslenirse saçlar o kadar hızlı ve sağlam çıkar.

Aydinlatma icin tesekurler. Bir yerde bugun okudum sok dokulmeden sonra eski saclarda nadiren % 5 veya % 15 e kadar eksilme olabiliyormus
  • izmir likya da saç ektiren arkadaşalar olumlu yada olumsuz düşüncelerini yazarlarsa sevinirim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

6.ay

Orleans moralini bozmak istemem ama benim için de çok seyrek duruyor, istersen Unmercy arkadasin resmiyle kiyasla onun 131ci gunu ve iyi hatirlarsam açikligi senden fazla idi, senin uste yine saçin vardi. Istersen ekim yaptirdigin yerle irtibata geç ve onlara sor normal bir durum mu diye ama tahmin ediyorum ki 12 ayini doldurmani soylerler, belki o zamana kadar bir gelisme olabilir. Hakkinda en iyisi olur Insallah.

Bunan 2ay öncede aynıydı son 2aydır sürekli dökülüyor ve aşırı yaglanma var engel olamıyorum doktorumla konuştum sürecin normal olmadıgını gerekli düzeltmenin ypılacagını söyledi inşallah hayırlısı olur hakkımızda bundan sonraki süreçte gelişmeleri sürekli sizlerle paylışıcam..

Orleans saçlarin neden dokuldugunu soyledilermi? ve gerekli duzeltme derken neyi kast ediyorlar?

Şok dökülme sürecinde dökülmeyenlerin olabilecegini söyledirler bi kaç gündür dökülme azaldı eskisi gibi degil ama yinede tatmin edici bi sonuç yok ortada olma ihtimalide düşük.düzeltmeden kasıt 2.ekim yapılacak 2hafta sonra ama beklemelimiyim bilmiyorum belkide çıkacak saçlar (zor görünsede)..

Bence sok dokulme esnasinda dokulmeyen saçlar degildir, çunku bu demektir ki bu greftlerin koku bunca ay tutmus uzamis ve simdi dokuluyor biraz mantiksiz geliyor. Bence dokulenler senin greften once var olan saçlarindir hele de saçlarin çabuk yaglaniyorsa, bu dokulmelerine bir sebep olabilir. Benim sana tavsiyem yeni bir ekim olacaksan biraz daha bekle, daha dokulecek veya uzayacak saçlar varsa neyin ne olacagi belli olsun sonra dokulenler ve uzamayanlara bir duzeltme yaptirirsin.
  • Selam. Arkadaslar bir sorum daha ve. Sac ekeli 11 gun oldu . Hic kabuk falan yok sac ekildigi bile belli olmuyor. Sorum su saclari gunde 2 defa yika demislerdi acaba bunun sebebi nedir. 2 gunde 1 yikasam nasil olur. gunde 2 defa sampuanlamanin zarari yok mu ?
  • Çoğu kişi ne güzel ekimlerden memnun ben ekilen saçlarım umrumda değil artik alim yapilan yerler morelimi cok bozuyo.uzamasina rağmen hala aşırı derece belli oluyor... sonra resim paylasacam

• quote:

Orijinalden alıntı: recep8706

Çoğu kişi ne güzel ekimlerden memnun ben ekilen saçlarım umrumda değil artik alim yapilan yerler morelimi cok bozuyo.uzamasina rağmen hala aşırı derece belli oluyor... sonra resim paylasacam

Ne zaman ekim yaptırdınız?
    Benim 16. gün ekim yapıldığı bariz belli.
    Hem kızarıklıktan hem de seyreklikten.
    Kızarıklık öyle hemen geçmiyor diğer konuda ise doktorun dediğine göre
    arkalar biraz daha dolgun olacak. Bakıcaz artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: recep8706

Çoğu kişi ne güzel ekimlerden memnun ben ekilen saçlarım umrumda değil artik alim yapilan yerler morelimi cok bozuyo.uzamasina rağmen hala aşırı derece belli oluyor... sonra resim paylasacam
    [qedit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jaguar19 -- 27 Şubat 2013; 13:35:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okyanusunprensi

s.a bnde geçen ay saç ektirdim şakak bölgesine sağ ve sola 500 saç teli toplam 1000

alımı saçtan değilde sakalı tercih ettim inanın çok araştırdım sakalın daha iyi olacağını umdum istediğim gibide oldu
    1 ay olmasına rağmen ekim olduğu anlaşılmadı sakallar çok iyi duruyo şok dökülme oldu 15.günden sonra. ekim 32 gün oldu arada tek tük dökülmeler devam ediyo
    2.aya kadar devam edecekmiş 4aysonra dökülenler tekrar çıkacak

fiyatı saç 1.5 tl sakal 2tl reklam olsun diye firma ismi yazmıyorum amacım sadece sakaldanda ekim yapıldığını göstermek

bu arada kendimden bahsedeyim biraz yaşım 26 saç dokulmem 20 yaşında başladı ve 2 sene sürdü daha sonra tek tük dökülmeler oldu
    yaklaşık 2 senedir hiç dökülme olmadı dökülmesinin nedeni saçımın uzun olmasıydı diye düşünüorum saçlarımı kısaltığımda hiçbir dökülme olmuyor
    hiçbir şekilde şampuan ilaç vs. kullanmadım doktor biotin önerdi onu kullanıyorum.

ekim sonrası 2.gün
    ekim sonrası 15. gün
    ekim sonrası 15.gün
    ekim sonrası 15.gün
    30.gün
    30.gün
    sakal

Slm kardeş Bnde aspendos da sakaldan ekim ypmayi dusunuyrum kaç günde sakalin iyileşti ve nerede ektirdigini soylersen çok ama çok memnun olacam reklam olur diyrsan ozelden mesaj atabilirsin yaptirdigin yerin ismini

• arkadaslar ekımden sonrakı 5. gunum ve ensemın ust kısmı yanı donör bolge acayıp sıslık var sert bı şışlık boyle bastırınca ezılıyo ama gerı toplanıyo ödem 6 gune bısıy kalmadı dıyo cogu ve bende hala odem aynı ne eksılmesı ne artması ılk gunkuyle aynı bu arada hala kabuklar var hala sac ekımı bolgesınde cokca kabuk duruyo yıkamada bıraz korkak davrandıgım ıcın kabukları dokemıyorum bana bıraz bılgıyle gaz verırmısınız
  • 14.gun 2 gundur yikayamamistim bu gun sok dokulme basladi sanirim
    Ensemde bellinoktalarda kasinmalar oluyor saclar dokuluyor 30-40 dokulmusturt bu gun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Memzy

Selam. Arkadaslar bir sorum daha ve. Sac ekeli 11 gun oldu . Hic kabuk falan yok sac ekildigi bile belli olmuyor. Sorum su saclari gunde 2 defa yika demislerdi acaba bunun sebebi nedir. 2 gunde 1 yikasam nasil olur. gunde 2 defa sampuanlamanin zarari yok mu ?

arkadas günde 2 defa yikamanin sebebi, kabuklarin dökülmesi, 10 günde kabuk kalmamasi lazim, cünkü sac kökleri hava almiyor kabuklar uzun süre olunca, ilk bir havta günde bir defa cok nazik yikamalisin, 10 günde ve sonrasi biraz bastirip yikayabilirsin, doktorumda 10 günde ovarak yika birsey olmaz dedi, ben gene dikkatli yikadim, önce iyice ilik suyla yumusat sacini, sonra sampuanla bir defa yika, sonra hafif asagiya dogru sacini elinle tarar gibi bastirip kaydir, sonra bir defa daha sampuan yap , durula ayni haraketi bir daha yap , ama dikkatlice nazikce yap, sonra durula göreceksin cpgu kabuklar dökülüyor, ben böyle yaptim faydasini gördüm, benim nerdeyse 1 ay oldu, günde cogu zaman 2 defa yikiyorum zarari olmuyor birde verdiklari sampuanlar dogal kimyasal katki maddeleri fazla degil, eger kabuklar dökülmediyse, sen dökemiyorsan ekim yaptigin yere git, orda yardimci olurlar,
  • quote:

Orijinalden alıntı: konur26

arkadaslar ekımden sonrakı 5. gunum ve ensemın ust kısmı yanı donör bolge acayıp sıslık var sert bı şışlık boyle bastırınca ezılıyo ama gerı toplanıyo ödem 6 gune bısıy kalmadı dıyo cogu ve bende hala odem aynı ne eksılmesı ne artması ılk gunkuyle aynı bu arada hala kabuklar var hala sac ekımı bolgesınde cokca kabuk duruyo yıkamada bıraz korkak davrandıgım ıcın kabukları dokemıyorum bana bıraz bılgıyle gaz verırmısınız

kardes acele etme kabuklarin dökülmesi icin, en gec 10 günde dökülmesi gerekliymis, senin daha 5. günün, bir kac gün daha bekle, zaten yikarken bazilari dökülüyor , 10, güne dogru yikamayi günde 2 defa yap , kabuklarin dökülmesine yardimci oluyor, ödem hep ayni azalmadiysa ekim yaptigin merkeze göster, sonra saclara zarari olmasin , buz koyuyormusun ? ben ilk 3 gün cok buz koydum alnima faydasi oldu, birde ekimden sonra ilk 1 hafta yüksek yastikla sirt üstü yatmalisin, yaptiklari ilaclar döner bölgesinden gece yatarken cikiyor, yastik hafif kanli sari bir renk aliyor, eger ödem rahatsiz edecek bir boyuttuysa bence doktora git, bir ilaci vardir eminim, benim ektirdigim merkezde fazla ödem olusmamasi icin ödem önleyici haplar verdiler, sana öyle birsey vermediler mi arkadasim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayrullah mercan -- 27 Şubat 2013; 22:46:47 >
  • arkadaslar benimde bir sorum olacak, aranizda ekimden sonra kullanmak icin performance, spectral DNC-N ilacini kullanan var mi ? benim doktorum ekimden 1 ay sonra 6 ay süreyle kullan dedi, faydasi oluyor dedi, bende istanbulda alacakdim bir kutusu 160tl , 7-8 kutu almam gerekliydi birde sampuani var pahaliya geldi almadim, almanyada internetten 30 euroya siparis ettim, geldi, insallah orjinaldir, kullanan arkadaslar fikirlerini paylasirlarsa sevinirim
    tskler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayrullah mercan -- 27 Şubat 2013; 22:59:02 >
  • selamlarr herkese..bi süredir takip ediyorum forumuu..beyler bende çok yakın zamanda ekim işlemi yapmayı düşünüyorum...detaylı araştırma yapınca ve bu foruma göz atınca işlerin çok karmaşık olduuğunu farkettim..kime ne yapıtrıcaz şaşırtıcı...forumdan takip ettiğim kadarıyla serdar bey şu an uygun igib gözüküyor malum manuel alım yöntemide kulağa hoş geliyor..ankarada bulunmamda bu faktörü tetikliyor..serdar beye yaptıranlar memnunlar mı..özellkle takip ettğim de jaguar19 yeni ektirmesi ve serdar beye yaptırması..günbegün resmlerine yorumlarına geçirdiği süreci takipteyim...ha bide jaguar neden o kadar kanlı bi görüntü var sormak istiyorum ikincisi ise kafanın arkası operasyonda sonramı şişti yoksa varmıydı süreklii..
  • 
Sayfa: önceki 638639640641642
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.