Şimdi Ara

Samsung notebook Recovery

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
18.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar r560 as02 tr var bende recovery bölümünü silmiş bulundum
    Acronis Disk Director Suite ile yeni bölüm oluşturup disk type 0x27 fat32 yaptım
    tek eksiğim recovery böülümündeki sistem kaldı recovery bölünün imajını paylaşabilecek varmı?
    recovery bölümünü yeninden hayata dödürebilirsem samsung kullanan arkadaşların yararına olacağını düşünüyorum.
    yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: prof_oguz

Arkadaşlar r560 as02 tr var bende recovery bölümünü silmiş bulundum
    Acronis Disk Director Suite ile yeni bölüm oluşturup disk type 0x27 fat32 yaptım
    tek eksiğim recovery böülümündeki sistem kaldı recovery bölünün imajını paylaşabilecek varmı?
    recovery bölümünü yeninden hayata dödürebilirsem samsung kullanan arkadaşların yararına olacağını düşünüyorum.
    yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim...

Recovery bölümüne dediğine benzer bir şekilde tekrar oluşturmaya çalıştırdım ama beceremedim. Recovery bölümünü yeniden oluşturmak için sistemin yedeğini dvd ye yazdırdığınız zaman recovery bölümü silinse bile yeniden oluşturulabiliyor. Eğer çevrenizde bu modelden kullanan varsa full yedeği dvd ye yazdırıp,sizde recovery i yeniden oluşturabilirsiniz.

• ilginiz için teşekkür ederim.
    sorunda zaten recovery bölümündeki sistemde artık çevremden bulacağum samsung notebook
  • yaa bende yeni hdd aldım samsung r520 kullanıyorum kendi hdd si 250 gb bana yetmiyor diye 500gb lık dahili hdd aldım, ee haliyle yeni hdd de Recovery yok bu yüzden recovery programında kurulmuyor Bende şöyle birşey yaptım;

Cihazın Kendi HDD si üstündenyken, yeni aldığım hdd yi Hdd kutusuna bağladım USB den.
    sonra Acronis Disk Editör ile orjinal Recovery bölümünü yeni aldığım hdd ye COPY yaptım ( copy partion da oluyor) böyle yaparak recovery bire bir yeni hdd ye kopyalanmış oldu.
    sonra cihaza yeni hdd yi bağladım hemen ve samsung recovery programı çalıştı kurulum yaptım şuan sitemi kullanıyorum, ama F4 ve Samsung Recovery Soliton 3 programı çalışmıyor
  • arkadaşlar, bir vista dvd sinden sistemi kurup driver ları yükledikten sonra yine dvd içerisinde bulunması gereken (?) recovery programını kurdunuz mu ? programı kurduğunuzda olması gereken şey bilgisayarın restart olarak c partisyonunun taşınması ve 10-30 gb boyutlarında yeni bir partisyonun oluşmasıdır aslında ??

bu yeni partisyonda vista türevi küçük bir işletim sistemi yüklüdür ve F4 tuşu ile açılışta aktif hale gelir ki, siz de biliyorsunuz bunu zaten..

daha önceki hp notebook umda da benzer bir yazılım vardı ve partisyonları silip yeniden kurulum yaptıktan sonra kurtarma programını kurduğumda (softthinks.com/products/PCangelone.aspx), bilgisayar restart oluyor ve sanki bootable bir sistem dvd çalışırcasına, farklı bir sistemle bilgisayar açılarak kurtarma partisyonu oluşturuluyordu.

bu tip recovery programları genellikle son kullanıcıya satılmayan, üretici firmalara satışı hedef alan, konfigürasyon yapılabilen programlar olduklarından çalışma biçimleri paraleldir.

ancak bu yazdıklarım, bilgisayarınızda işe yaramıyorsa daha fazla uğraşmanıza hiç gerek yok. Samsung Recovery Solution programı tek çare değil elbette. pc recovery işlemini çok profesyonelce yapan programlar mevcut ki, belirttiğiniz acronis in true image programı bu iş için bence biçilmiş kaftan. programı kurup, acronis secure zone partisyonu (gizli kurtarma partisyonu) oluşturup activate acronis startup recovery manager seçeneğini aktifleştirdiğinizde; bilgisayarınız çöktüğü zaman açılışta (bu sefer F4 yerine) F11 tuşuna basarak bilgisayarınızı kurtarabilirsiniz. hem de 3-5 dk. içerisinde. ancak bu F11 tuşunun ömrü, siz farklı bir işletim sistemi daha kurana kadardır :)

bunun haricinde paragon drive backup, o&o diskimage programları var ama açılış seçenekleri konusunda bilgi sahibi değilim maalesef..

saygılar,

• quote:

Orijinalden alıntı: chiller

yaa bende yeni hdd aldım samsung r520 kullanıyorum kendi hdd si 250 gb bana yetmiyor diye 500gb lık dahili hdd aldım, ee haliyle yeni hdd de Recovery yok bu yüzden recovery programında kurulmuyor Bende şöyle birşey yaptım;

Cihazın Kendi HDD si üstündenyken, yeni aldığım hdd yi Hdd kutusuna bağladım USB den.
    sonra Acronis Disk Editör ile orjinal Recovery bölümünü yeni aldığım hdd ye COPY yaptım ( copy partion da oluyor) böyle yaparak recovery bire bir yeni hdd ye kopyalanmış oldu.
    sonra cihaza yeni hdd yi bağladım hemen ve samsung recovery programı çalıştı kurulum yaptım şuan sitemi kullanıyorum, ama F4 ve Samsung Recovery Soliton 3 programı çalışmıyor

Acronis Disk Director Suite le disk type 0x27 fat32 yaptınmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: prof_oguz

quote:

Orijinalden alıntı: chiller

yaa bende yeni hdd aldım samsung r520 kullanıyorum kendi hdd si 250 gb bana yetmiyor diye 500gb lık dahili hdd aldım, ee haliyle yeni hdd de Recovery yok bu yüzden recovery programında kurulmuyor Bende şöyle birşey yaptım;

Acronis Disk Director Suite le disk type 0x27 fat32 yaptınmı?

ben birebir kopya yaptım 0x27 NTFS yaptı. yani orjinal hdd de NTFS olarak gözüküyor Fat32 olarak değil o yüzden bende NTFS yapıyorum kopyalarken. birde ;
    Pri
    Local
    activ seçekleri var Aktiv yaparsan hdd yi cihaza bağlayınca hemen samsung recovery açılıyor ilk aldığımız daki gibi sistemi geri yüklemeni istiyor ama yükledikten sonra Activ konumu kayboluyor ve gene Pri mi Pre mi neyse işte ondan oluyor ve F4 çalışmıyor samsung recovery 3 programı kuruluyor ama geri yükleme yapmıyor.

• Peki recovery bölümü harddiskin 1. bölümümü?
    unlocated alan veya ayırma bilgisi olmaması gerekiyor.
  • ha birde o kopyaladığın bölümdeki sistemi rarlayıp paylaşabilirmisin çevremde samsung kullanan bulamadım
  • arkadaşlar bende bu eisa yapılandırma olayına kafayı taktım
    şöyle bi yazıbuldum belki yardımcı olabilir
    http://derescue.com/GHOST-recovery.html
  • Xp kurarken bende yanlışlıkla sildim recovery bölümünü? Programıda bir daha kuramadım. :(
  • ---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dymcorbuna -- 11 Ağustos 2014; 12:11:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dymcorbuna

s.a kardes benimde basımda da aynı sorun mevcut askerden yeni geldim ve pc de yok yok hiç bir sey yok elimde ghost ile aldığım image var ama 10 gb lık hdd bölümü yok bunu nasıl geri getirebileceğimi anlatabilirmisin? işini görecekse image dosyasını sana bir şekilde gönderirim teşekkürler. mail recepakcay7@hotmail.com tel 0541 271 40 25

ihtiyacın olan şey bu
    http://forum.donanimhaber.com/m_39268485/tm.htm
  • -----

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dymcorbuna -- 22 Şubat 2015; 23:38:57 >
  • ---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dymcorbuna -- 11 Ağustos 2014; 12:12:49 >
  • DOSTUM YUKARDA LİNK VERDİM YA ghostun içindeki initleri çıkar gerisi kolay
  • -------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dymcorbuna -- 22 Şubat 2015; 23:33:59 >
  • -----

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dymcorbuna -- 22 Şubat 2015; 23:34:22 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.