Şimdi Ara

..:TOSHİBA A500-132 KLUBÜ:.. (FN TUŞ SORUNU ÇÖZÜLDÜ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
560
Cevap
2
Favori
72.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ..:TOSHİBA A500-132 KLUBÜ:.. (FN TUŞ SORUNU ÇÖZÜLDÜ)

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:

Intel® Centrino® 2 İşlemci Teknolojisi
    Intel® Core� Duo işlemci P8700 (2.53 GHz, 3 MB L2 cache, 1066 MHZ FSB
    Intel® GM45 Express chipset ve Intel® WiFi Link 5100
    Orijinal Windows Vista® Home Premium 32 bit/64 bit Edition Tr / İng
    4,096 MB (2,048 + 2,048) DDR2 RAM - max. 8,192 MB (800 MHz)
    400 GB (5.400 rpm) Seri ATA HDD
    16 Toshiba TruBrite® 16:9 HD TFT ekran (1.366 x 768 çözünürlük)
    ATI MOBILITY RADEON HD4650 HyperMemory teknolojili, 1.024 MB yerleşik
    2,301 MB DDR3 kullanılabilir grafik belleği (3 GB RAM ile - 32 bit)
    3,325 MB DDR3 kullanılabilir grafik belleği (5 GB RAM ile - 64 bit)
    DVD Super Multi çift katmanlı sürücü
    Toshiba Bass özelliği geliştirilmiş ses sistemi ve Dolby Sound Room,
    Harman Kardon® stereo hoparlörler
    5� birarada Bridge Media Yuvası, 3 x USB 2.0,
    1 x eSATA/USB (paylaşımlı)
    Express Card Slot, Kulaklık soketi ile paylaşımlı S/PDIF (optik),
    HDMI-CEC (REGZA-Link)
    Wireless LAN (802.11a/g/Draft-N)
    Bluetooth 2.1 EDR
    Gigabit Ethernet LAN 10/100/1000 Li-Ion
    Entegre 1.3 Mp HD web kamera (YÜZ TANIMA FONKSİYONLU) ve mikrofon (VoIP), HD Audio,
    Numerik tuş takımı
    2.76 kg
    2 yıl Uluslararası garanti

Klubümüz hayırlı olsun.

Buyrun buda klüp imzamız:

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_34116587/mpage_1/key_//tm.htm#34116587] 
    [center][image]http://img199.imageshack.us/img199/9743/a500132.jpg[/image][/center] [center][size=1][b][color=#000033]TOSHİBA A500-132 KULLANICILARI KULÜBÜ[/color][/b][/size][/center][color=#000000][center][size=1] Core2Duo P8700(2,53GHz) [b]|[/b] 4GB DDR2 RAM [b]|[/b] 400GB SATA HDD [b]|[/b] Wireless LAN (802.11a/g/Draft-N) [b]|[/b] ATI GDDR3 1GB HD4650 Ekran Kartı [b]|[/b] Harman Kardon® Stereo Hoparlörler [b]|[/b] Entegre 1.3 Mp HD Web Kamera (YÜZ TANIMA FONKSİYONLU) [b]|[/b] 3 USB, 1 E-sata (USB), 1 HDMI ve 1 VGA bağlantısı [b][b] HD Audio [/b]|[/b] 16" 16:9 Ekran [b]|[/b] 6 Hücreli Lityum İyon pil [b][b] Kulaklık soketi ile paylaşımlı S/PDIF (optik) [/b][/b][/size][/center][/link][/color]

BENCHMARK TESTİ İÇİN bultar'A TEŞEKKÜRLER.
    Merhabalar sizler için birkaç ufak benchmark yaptım ve sonucları sizlerle paylaşıyorum.

Laptopla gelen 2*2 Kit Samsung 6 - 6 - 6 - 18 Ramlere ait sonuçlar :

OCZ Kit 2*2 (5 - 5 - 5 - 15 ) Ramlere ait sonuç

3D Mark 2006 Puanları

Standart : GPU 550 MHz ||| Memory 700 MHz.

Overclock'lu : GPU 728 MHz ||| Memory 898 MHz

NOT : Ekran kartı benchmarklarını OCZ RAM kitiyle yaptım. Üstündeki gelen ramlerle değil.

Kullanıcılar:
    1-mobilecom
    2-purepain
    3-scopeye
    4-kozby
    5-NathanieL
    6-nestra
    7-SoVeReInG
    8-buyukaptan
    9-HAKANİNCE
    10-volcanoos
    11-V.hasan
    12-cemalexx
    13-arrasando
    14-kafilekef
    15-farukkb
    16-elemru
    17-electROck35
    18-yeniceri87
    19-BARUT
    20-bultar
    21-xXSquaLLXx
    22-rahatszzz
    23-atalog
    24-dice34
    25-waltersamuel
    26-onno92
    27-buzla
    28-fb_erol_1317
    29-hplovecraft

Gittikçe çoğalıyoruz...

FN+8 Kombinasyon sorunu yaşayanlar için;

Ben 64 bit kullanıyorum ama 32 bit ilede sorun kalkabilir. Şimi yapmanız gereken toshiba driver sitesine girip, Flash Cards Support Utility driverını indirin. Program Ekle/Kaldır'dan bu uygulamayı kaldırın.İndirdiğiniz driveri kurun ve makineyi tekrar başlatın ve sorun çözülmüştür.

TANINMAYAN AYGIT'I OLANLAR

Bu aygıt %80 Kızılötesi driver sorunundan kaynaklanıyor. Bu driveri toshiba destek sayfasından yüklerseniz sorun kalmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mobilecom -- 11 Mayıs 2010; 16:05:13 >

• İNCELEME

GİRİŞ: (Uzun bir giriş bölümü oldu, dileyen okumayabilir.  )

Herkese merhabalar, öncelikle yaptığım inceleme profesyonel bir inceleme değildir.

İlk Laptop maceram LG LP1 ile başladı, gerçekten sorunsuz kullandığım bir modeldi. İşlemcisi eskidiği için yeni bir cihaz arayışına girdim ve araştırmaya başladım, bildiğiniz gibi seçenek ve marka çok fazla. Bu kadar seçenek içinden karar verip bir model almak zor iş.
    İşlemci P mi olsun, T mi olsun, ekran kartı ATI’mi, NVDIA’mı?, soruları kafayı yedirtir insana.

Bildim doğrultusunda P serisi işlemcilerin harcadığı enerji değerlerinin düşük olması, pil ömrünü artırıyor ve ısınma durumu daha azdır.

T serisi işlemciler ise daha fazla enerji harcayıp, daha fazla performans vermektedir. 6 MB ön belleklerinin olması mutlak bir performans verecektir, cihazınıza.

Okuduğum kaynaklarda, T serisi işlemcilerin yerini artık P serisi işlemcilerin alacağı yöndeydi.

Bu doğrultuda güncel bir işlemci ve ekran kartı olan bir cihaz aramaya başladım, maalesef LG böyle bir model yoktu. Bazı markalar da fiyatlar uçmuş, bazı markalarda fiyatlar uygun seviyede ama markanın güven konusu düşündürmekteydi.

Baya bir araştırma sonucunda (aslında azmış araştırmışım.)

HP PAVİLİON DV6-1115 ET modelinin aldım, her şeyiyle güzel, tasarım, özellikleri, çıkış portları vs….

Ama ürünü kullanmaya başladıktan sonra, aslında boya küpü olduğunu anladım. Dizüstü olan cihazı dizimin üstünde kullanmak neredeyse imkânsızdı. Isı sorunu dehşet vericiydi. Daha sonra şimdiki cihazımı araştırırken, vatan’da, bimeks’te yaptığım incelemeler de, sorunun benim cihazıma özel bir durum olmadığını anladım. DV7 serisinde ise elinizi klavyenin ve touch padinin üstünde tutmak akıl karı değil. Üstünde yumurta pişirebilirdiniz. Yazılım işleri ile uğraştığım için, neredeyse oyun oynamamıştım, age of empires dışında.

İstediğim makul seviyelerde ısınan bir modeldi.
    Yine birkaç mağazada çalışan arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarı ile yine casper marka ürünlerinin çoğu, ertesi günü iade ediliyordu. Çünkü aynı soğutucu olan kasaya hem t400 hem de T9550 ve üstü işlemci koyuyorlarmış. Casper marka modellerde kasanın işçinde erimeler olduğu bile yakın kaynaklardan tarafıma bizzat söylendi.

Neyse, bunlar şahsi tecrübe ve düşüncelerim, herkese aynı olacak diye bir şey yok, aman tartışma çıkmasın.

Yeni alacağım modelde aradığım özellikler; P8700 işlemci, güncel bir ekran kartı, makul seviyelerde ısınma, kasa kalitesi, bir önceki cihazımda duyamadığım mp3’lerimi zevkle dinlemek, Windows 7’ye ücretsiz geçiş hakkı.

BÜTÇE: 1.500-2.000 TL.

Araştırmalara başladım. Bir çok P8700 işlemci cihaz vardı. HP,Casper,Datron eledeğim ilk markalar.

Geriye, Asus, Samsung, Toshiba, Lg kalmıştı.

Asusta bulduğum modeller evet işlemci ve kasa kalitesi istediğim seviyedeydi ama, ekran kartları güncel değildi.

Ama birkaç modelinde win 7 geçiş hakkı vardı ve sitesi,destek bölümü gerçekten düzgündü.
    Ama dediğim gibi ekran kartlarından kaldı.

Lg de ise zaten bana uygun bir cihaz maalesef bulamadım. (Kalitesi gerçekten tartışılmaz bir marka.)

Geriye Samsung ve Toshiba kalmıştı ve en mantıklı cihazlar,A500-132 ve R620 idi.

Bilen arkadaşlar bilir, samsung bölümünde çok mesajım vardır.

Bu sefer hata yapmak istemiyordum.

4 kez aynı vatan gittim, inceledim baktım, araştırdım, satıcılarla konuştum, bilgisayarcı arkadaşlarımla konuştum.

R620’nin eksikleri malum bilinmekte. Her ne kadar arkadaşlar, çözüm yolları bulsalar da bu ekstra maliye ve uğraş gerekmekte. Aslında model f/p bir model. Ama başta da demiştim ya
    benim kriterlerimde aradığım birkaç konu bu modelden uzaklaştırdı. Isınma örneğin, ben, “o bunu dedi şu şunu dedi”, anlamam.
    Gittim ve baktım, cihaz boş yükte bile belli ısınmaya mehilli bir alet. Klavyenin sol tarafı ve touch pad’in sol ve sağ tarafında sıcaklık söz konusuydu. Ayrıca, müzik veya video klip seyretmek için, ses çıkışı el verişli değil.

Ayrıca daha Samsung’un sitesinde kendi ürünün bilgisi vs.. yok.

Bir hesap yaptım vatanda, soğutucu, n destekli bir kart, hopörlör, düzgün bir bütçe ile zaten fiyat artıyor.

Daha sonra Toshiba A500-132’nin olduğu standa gittim. Görür görmez işte bu cihaz tamdır dedim. Kasa kalitesi, ses kalitesini tartışmıyorum bile (dileyen gider dinler) satıcı arkadaşımdan (şahsi arkadaşım) aldığım bilgiler doğrultusunda bu modeli beğendim ve bütçeme de uyduğu için satın aldım.

Windows 7 geçiş hakkı Toshiba’da var, ayrıca 1 yıllık sigortanız var, 14 gün içerisinde koşulsuz para iadesi var. Daha neler var, neler.

KASA:

Kasa aşırı şık değil, piano black kasa, ama çizgileri, kıvrımları gayet güzel. Hoparlörlerin yerleşim yerleri vs. çok dikkat çekmekte.

TouchPad'in üstündeki ışık, gece kullanımında şıklı ve kullanım kolaylığı veriyor.

Toshibanın ürettiği modellerin kasa kalitesi, herkesce malumdur. Tabiki kullanıcı olarak yorumum.
    Şuan için 10/10 dur.

Malum kasayı tets etmek için yere atma, çarpma gibi işlemler yapmam imkansız .

Fakat, kasa genel yapısı itibari ile sağlamlık hissi vermekte. Benim sağlamlığın başı olarak anlayabileceğim, modelde, orasının burasının oynamasıdır, ki buda bu model mevcut değil. Klavye ve touch pad'de çökmeler vs.. gibi şeylerin olacağını sanmıyorum. Yalnız isterdimki, şu ekranın açma-kapama işleminde kilitlenme olayı olsaydı, keşke.

KUTU İÇERİĞİ:

Valla bu konuda Toshiba başarısız, sadece adaptör, sigorta sözleşmesi, kitapçıklar var...
    Uzaktan kumanda ve tv alıcı yurt dışındaki modelinde var diye biliyorum.

KLAVYE:

Klavyenin numerik takımı olması benim için iyi bir özellik. Zira yazılım aşamalrında numpad kullanmak benim işime yaramakta.
    İsterdimki klavye arkadan aydınlatmalı olsun.

Touch Pad with Multi-Touch Control desteği vermekte.

PORTLAR:

1 x DC-girişi
    1 x harici monitör
    1 x RJ-45
    1 x harici mikrofon
    1 x kulaklık (stereo)
    1 x Kulaklık soketi ile paylaşımlı SP/DIF (optik)
    1 x 1080p sinyal biçimini destekleyen HDMI-CEC (REGZA-Bağlantı Noktası)
    1 x 5'i bir arada Bridge Media yuvası (En fazla 16 GB SD™ Kart desteği, en fazla 256 MB Memory Stick®, en fazla 4 GB Memory Stick Pro™, en fazla 1 GB MultiMedia Card™ ve en fazla 2 GB xD-Picture Card™)
    2 x memory yuvaları (1 tanesi yapılandırılacak)
    1 x ExpressCard yuvası bulunmakta.

EKRAN:

Toshiba TruBrite® HD TFT High Brightness display with 16 : 9 aspect ratio görev yapmakta ve ekran canlılığı ve kontrastına diyecek bişey yok.

Toshiba TruBrite® HD TFT High Brightness display with 16 : 9 aspect ratio

HARMAN KARDON:

En can alıcı güzelliklerden biride işte bu.

Desteklenen ses biçimi : 24-bit stereo
    Hoparlörler : built-in Harman Kardon® stereo speakers
    Üretici : Toshiba Bass Enhanced Sound System

Ses deneyimini anlatmam doğru olmaz, dinlemeniz gerekmekte.

İki arkadaşımında laptoplarında aynı mp3 dosyasını çaldık ve ezici bir seviyede, A500-132 önde geldi.

ISI DEĞERLERİ:

Farklı programlar ile aldığım ısı değerleri. Bu değerler şuan için internet vs.. uygulamalr açık,2-3 saatlik çalışma sırasında alınan değrlerdir.

Bu cihazın ısınması neredeyse imkansız, fan işni gerçekten iyi yapmakta. Beni en mutlu eden özelliklerinden biri.

CPUZ:

3DMARK SKOR:

Valla bunun için programı indirdim iş yerinde 580 mb. Kurdum çalıştırdım, ekran kararrıyor okdar.

Eve geldim makineye kurdum ama çalışmmadı. İşletim sistemi 64 Bit.

İLK YAPILACAK İŞLEMLER:

Öncelikle ürününüzüwww.toshiba-europe.com/registiration sayfasından standart garanti kaydını yapmalı, ardında dawww.trust-toshiba.com adresinden siforta sözleşmesi kaydını yapmalısınız.

İlk kurulumda arkadaşların söylediği bir uygulama vardı. Toshibanın bir uygulaması, mikanenin açılımı ve kapanmasını yavaşlatıyormuş ama adını hatırlıyamıyorum. Bulunca yazarım.

İŞLETİM SİSTEMİ:

ben performansı olsun diye 64 Bit kurmayı tercih ettim.Zaten windows 7çıktıktan sonra, geçiş yapıcam.

Windows 7 geçiş için toshiba linki:http://se.computers.toshiba-europe.com/innovation/download_drivers_bios.jsp?LNG=25&service=SE

DRİVER LİNK:

Bios günceleme :http://se.computers.toshiba-europe.com/innovation/download_bios.jsp?LNG=25&service=SE

Sürücüler:http://se.computers.toshiba-europe.com/innovation/download_drivers_bios.jsp?LNG=25&service=SE

SONUÇ:

Sonuç olarak bu makineyi aldığım için hzuurum yerinde, ısınma, taklma,donma gibi sorunları yok. Sigortası var kafam rahat. Media özellikleri yeterince iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mobilecom -- 31 Ağustos 2009; 23:13:47 >

• Eline sağlık, tüm detayları bekliyoruz :)
    Ayrıca Toshiba p300-26l ile a500-132 farkı hakkında yorumda yapabilirsen sevinim...
  • ilk izlenimler güzel olmuş acaba 3dmark tan kaç aldı ürün
  • quote:

Orijinalden alıntı: Habeeessss

Eline sağlık, tüm detayları bekliyoruz :)
    Ayrıca Toshiba p300-26l ile a500-132 farkı hakkında yorumda yapabilirsen sevinim...

aralarındaki fark, ekran ve fiyatı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilecom

quote:

Orijinalden alıntı: Habeeessss

Eline sağlık, tüm detayları bekliyoruz :)

aralarındaki fark, ekran boyutu ve fiyatı.
  • öncelikle cihazınız hayırlı olsun toshibaların kasalarını bende beğeniyorum açıkçası ama istediğim özellikleri barındırmıyor malesef belki bu a500 serisi fikrimi değiştirebilir bilg. in 3mb ön belleğe sahip olması ile 6 mb ön belleğe sahip olması arasındaki farkları biliyorsanız eğer açıklayabilir misiniz ( benim laptop almamda büyük etken olabilecek bir olay) cevap için şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuR@k_Tr

öncelikle cihazınız hayırlı olsun toshibaların kasalarını bende beğeniyorum açıkçası ama istediğim özellikleri barındırmıyor malesef belki bu a500 serisi fikrimi değiştirebilir bilg. in 3mb ön belleğe sahip olması ile 6 mb ön belleğe sahip olması arasındaki farkları biliyorsanız eğer açıklayabilir misiniz ( benim laptop almamda büyük etken olabilecek bir olay) cevap için şimdiden teşekkürler

6 Mb tabiki daha performanslı lacaktır, açma-kapa vs.. işlemlerde ama siz çok fazla hissetmeyeceksizniz, emin olun.

Zaten 6MB ön bellekli işlemciler şuan t serisi işlemciler, p serisi üst seviye işlemcilerde de var, ama tr de ben görmedim, görsemde pahalı olacaktır zaten, Hp de varmış sanırım ama marka olayı tabi.

• arkadaşım, araştırdığın diğer markaların çok ısındığını yazmışsın. Peki bu aldığın a500 de ısınma sorunu yok mu bunla ilgili açıklama yazmamışsın ya da o kdr uzun yazının içinde ben atladm
  • aslında benim düşüncem birçok konuda da yazdığım gibi 4 çekirdekli bir model ama şimdi ben bu toshiba yı görünce fikrim değişti aslında işlemciyi biraz daha iyi yapsalarmış mesela 4 çekirdekli o zamn tam tadından yenmezmiş ama bakalım araştırmaya devam sağolun tekrardan cevap için
  • quote:

Orijinalden alıntı: defacto99

arkadaşım, araştırdığın diğer markaların çok ısındığını yazmışsın. Peki bu aldığın a500 de ısınma sorunu yok mu bunla ilgili açıklama yazmamışsın ya da o kdr uzun yazının içinde ben atladm

İnceleme devam ediyor, bittikçe yazıcam.
    Şunu söylüm yüksüz çalışmada, 31 derece gördüm dün akşam ve ısınma söz konusu bile değil. Şuda ilginç bilirsiniz adaptörler cayır cayır yanar, bu modelin adaptöründe ise yine ısısı yine makul seviyedeyd.

Diğer ürünlerde ne yaşadıysam onu yazdım.+- yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mobilecom -- 31 Ağustos 2009; 15:14:18 >
  • ücreti ne kadar acaba bunun
  • quote:

Orijinalden alıntı: y@s@r

ücreti ne kadar acaba bunun

2.070 tl vatanda bugün son gün, kampanya var word 5 taksit, yarın 2400tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mobilecom -- 31 Ağustos 2009; 15:50:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilecom

quote:

Orijinalden alıntı: y@s@r

ücreti ne kadar acaba bunun

2.070 tl vatanda bugün son gün, kampanya var word 5 taksit, yarın 2400tl

2070 tl kabul edilebilir bir fiyat ama 2400tl bana göre çok uçuk bir rakam.
    Ayrıca yazının devamını, vista ve 3dmark2006 puanlarını bekliyoruz.
    Edit: Kutu içeriğini de söyleyebilirmisin. Mesela uzaktan kumanda çıkıyor mu bu modelde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quattro -- 31 Ağustos 2009; 19:28:54 >
  • Hayırlı olsun arkadaşım.Benide ekleyebilirsin klübe. Bende bu notebooktan aldım bi kaç gün önce. Dediğin gibi bi ısınma sorunu şimdilik yok cod 2 çalıştırdım sadece. Ancak kafama takılan birşey var gpu-z programını kurdum ekran kartı ati 4600 series yazıyor bende sendede aynı mı bu? 4650 mi oluyorki bu acep? Uzaktan kumanda çıkmıyor türkiyede bildiğim kadarıyla ya da beni kazıkladılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi purepain -- 31 Ağustos 2009; 22:10:06 >
  • Hayırlı olsun. İnceleme gayet iyi gidiyor. Detayları bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: purepain

Hayırlı olsun arkadaşım.Benide ekleyebilirsin klübe. Bende bu notebooktan aldım bi kaç gün önce. Dediğin gibi bi ısınma sorunu şimdilik yok cod 2 çalıştırdım sadece. Ancak kafama takılan birşey var gpu-z programını kurdum ekran kartı ati 4600 series yazıyor bende sendede aynı mı bu? 4650 mi oluyorki bu acep? Uzaktan kumanda çıkmıyor türkiyede bildiğim kadarıyla ya da beni kazıkladılar

ekledim, doğrudur bende de 4600 serisi diyor.
  • Kasanın fiziksel görünüşü gerçekten çok hoş tek kötü yanı parmak izi çok kalıyor.
  • Samsung R620 ile bunu arasında kalan arkadaşlar, arada 500 liralık fark ve birkaç özellik farkı var.
    -Harddisk olarak Samsung üstün
    -Harman Kardon ses sistemi , optik ses çıkışı barındırmasıyla Toshiba üstün
    -Draft N desteği ile Toshiba üstün.

Başka fark bulamadım gecenin bu saatinde, eğer varsa kaçırdığım , söyleyin eklerim.

Kasa kalitesi olarak ikisini de incelemiş ve kullanmış arkadaşlar yorum yapsın , tahminim toshibanın kasasının daha kaliteli olduğu. Soğutma olarak , stabillik açısından ikisi arasında fark yok ; yine kullananların yorumuna göre ....

Arada böyle farklar var; benim N destekli modemim yok , optik ses çıkışı benim bir işime yaramaz , benim için donanım önemli gerisi o kadar ilgilendirmez diyen arkadaşlar Toshiba nın bu modelini hiç düşünmesin direk R620 alsınlar 500 liraları boşa gider.

Ama benim Z5500 üm var , çok kral ses istiyorum ya da N destekli modemim var diyen arkadaşlar 500 yi gözden çıkarıp bu modeli almalıdır.
    (Gerçi Samsung un R620 sinde de 35-40 liraya halledilebiliyor N draft olayı)

Nacizane fikrim budur

• quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

Samsung R620 ile bunu arasında kalan arkadaşlar, arada 500 liralık fark ve birkaç özellik farkı var.
    -Harddisk olarak Samsung üstün
    -Harman Kardon ses sistemi , optik ses çıkışı barındırmasıyla Toshiba üstün
    -Draft N desteği ile Toshiba üstün.

Başka fark bulamadım gecenin bu saatinde, eğer varsa kaçırdığım , söyleyin eklerim.

Kasa kalitesi olarak ikisini de incelemiş ve kullanmış arkadaşlar yorum yapsın , tahminim toshibanın kasasının daha kaliteli olduğu. Soğutma olarak , stabillik açısından ikisi arasında fark yok ; yine kullananların yorumuna göre ....

Arada böyle farklar var; benim N destekli modemim yok , optik ses çıkışı benim bir işime yaramaz , benim için donanım önemli gerisi o kadar ilgilendirmez diyen arkadaşlar Toshiba nın bu modelini hiç düşünmesin direk R620 alsınlar 500 liraları boşa gider.

Ama benim Z5500 üm var , çok kral ses istiyorum ya da N destekli modemim var diyen arkadaşlar 500 yi gözden çıkarıp bu modeli almalıdır.

Nacizane fikrim budur

Ya bu neyin fanatikliği böyle anlamıyorum, zaten bir klubünüz var, orada yeterince yazdınız.

Zaten buraya gelip incelemeyi okuyup, Toshiba düşünenler, aradaki farka nelerin dahil olduğunu bilir.

Optik ses çıkışı niye işe yaramasın, ben filmleri laptop ile lcd tv ye bağlayıp seside 5+1 ses sisteminden alıyorum. Bu özellik var diye nerede ise makineyi kötüleyeceksiniz.

quote:

Sevgili arkadaşım, zaten r620 konusunda bu konu tartışıldı, herkes biliyor kart alıp takmayı, ama kart al , soğutucu al, hoparlör al, eee ne oldu fiyatı laptopın, arada kaldı 200 tl fark, ama bu farka ses kalitesini alamazsınız.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.