Şimdi Ara

iphone VE at&t yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar amerikadan bir arkadaşım bana iphone 3gs getirdi. appledan almış bayada sağlam fiyat verdik ama içinden at&t sim kartı çıktı

sözleşmeli falan olmaması lazım ama kartın işi ne???

benim vodafonuda kabul etmiyo sim kilidi diyor??

bu normal bi durummudur teşk ederim....

• Kontratlımı bilmem ama kart çıkması iyi aktivasyon sorunu yaşamazsın. Sim kilitlidir evet. Biraz araştırsaydın eğer zaten sipariş vermeden bunu öğrenmiş olurdun. Çaresi; önce jailbreak ardından da unlock yapmak.
  • sağol gökhan

yani o kadar para versende simkilitsiz alamıyormusun bu ne biçim iş...
    ya kontatsız cihazdan nasıl sim kart çıkar ben bunu hiç anlamadım birde 699 dolara sim kilitsiz amerikada satılıyor diye bütün türk sitelerde yazıyo...

türkiyedeki apple'a cihazı versem halledebilirlermi sonuçta apple shop tan alındı bu cihaz..
  • Maalesef kardeş jb yapıp ondan sonra unlock yapacaksın zor bir işlem değil forumda anlatımı mevcut
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdard57

sağol gökhan

yani o kadar para versende simkilitsiz alamıyormusun bu ne biçim iş...
    ya kontatsız cihazdan nasıl sim kart çıkar ben bunu hiç anlamadım birde 699 dolara sim kilitsiz amerikada satılıyor diye bütün türk sitelerde yazıyo...

türkiyedeki apple'a cihazı versem halledebilirlermi sonuçta apple shop tan alındı bu cihaz..

Senin burada kullanman için Jailbreak+unlock yapman gerekiyor.Jailbreak ve unlock yasal olmadığı için Apple Store sana yardımcı olmaz.
  • Sim kilitsiz derken USA'da sim kilitsiz yani Verizon vs ile kullanabiliyorsundur ancak.
    Mesela bizim Turkcell Iphone lar da sim kilitsiz diye satılıyor ama AT&T kart taksak ne olur muhtemelen çalışmayacaktır.
    Ülke genelinde sim kilitsiz benim anladığım.
  • peki arkadaşlar yine paramı bayılacaz yani
  • programını kendimz indirip halledebilirmiyiz...
  • Apple uluslararasi garanti verir fakat bu iPhone icin gecerli degildir, hangi ulkeden almissaniz o ulkenin Apple magazasina goturmeniz gerekir.
  • Sim kilidi kaldırmak çok kolay forumda aratırsan kendi başına rahatlıkla yapabilirsin.
    Yurt dışı telefon alan herkes bu işlemi yapıyor.
  • arkadaşlar kusura bakmayın durum biraz daha karıştı olayı tamemen anlatıp yardım alayım....

şimdi cihaz abd den yeni geldi üzerime kayıtlıdır, yani pasaportkayıtlı....

aleti kutudan çıkarttım, sim kartımı takacaktımki kart yuvasında at&t diye bi sim kart var , onu koydum kendi simkartımı vodafonu yerleştirdim taktım açma tuşuna bastım elma resmi akabinde

sol üst köşede locked sim

ortada sim kilitli başlığı altında bi kutucuk çıkıyo, o kutucuğunun içinde iphonu etkinleştirmek için pin kilidi olmayan geçerli bi sim takın ibaresi var hemen altındada kilidi aç var

kilidi açı tıkladığımda bildiğiniz pini giriyorum, ---kilit açılıyo bekleyiniz ibaresi....---

ve itunes yazılı disk resmi altında usb kablo resmi alttada sos arama slide'ı çıkıyor

sorunum nedir???
  • İlk açıldığında iTunes ile etkinleştirilmesi gekiyor.Benim de turkcellden aldığım telefonu yeni açınca o resim çıktı bilgisaya bağladım iphone açıldı.Ancak senin ki kilitli olduğu için açılırmı bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdard57

arkadaşlar kusura bakmayın durum biraz daha karıştı olayı tamemen anlatıp yardım alayım....

şimdi cihaz abd den yeni geldi üzerime kayıtlıdır, yani pasaportkayıtlı....

aleti kutudan çıkarttım, sim kartımı takacaktımki kart yuvasında at&t diye bi sim kart var , onu koydum kendi simkartımı vodafonu yerleştirdim taktım açma tuşuna bastım elma resmi akabinde

sol üst köşede locked sim

ortada sim kilitli başlığı altında bi kutucuk çıkıyo, o kutucuğunun içinde iphonu etkinleştirmek için pin kilidi olmayan geçerli bi sim takın ibaresi var hemen altındada kilidi aç var

kilidi açı tıkladığımda bildiğiniz pini giriyorum, ---kilit açılıyo bekleyiniz ibaresi....---

ve itunes yazılı disk resmi altında usb kablo resmi alttada sos arama slide'ı çıkıyor

sorunum nedir???

Sorunun yok ayni durum bende de oldu kontratsiz aldigim icin sevinmistimki kontratsiz telefonlarinda sim kiliti oldugunu anladim yapmam gereken ya jail break yapmak ya da at t ile konusup sim kilidini actirmak anca ogrendigim kadariyla at&t bunun karsiliginda 60 dolar felan para istiyormus

• arkadaslar bendede iphone 3GS 8 GB var dün aldım,türkiye den aldım itunes a bağlanıyorum turkcell hattımı takıyorum ve su uyarı geliyor

the SIM card inserted in this iphone does not appear to be supported

only compatible SIM cards from supported carrier may be used to activate iphone.Please insert SIM card that came with your ,phone or visit a supoorted carrier's store to receive a replacement SIM card

yani uyumlu degil iphone un içindeki sim kartı vesaire... 3 turkcell hattınıda denedim ücündede yaptı neden kaynaklanmıs olabilir???fıttırdım ya o kadar para ver sonra simkartı kabul etmesin rezillik

acilyardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crani53 -- 8 Eylül 2010; 21:34:06 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.