Şimdi Ara

Sürekli Sağ Kolum ağrıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
30.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun süredir (2 ay olmuştur) neredeyse her gün sağ kolumda bir ağrı var. Dirsekle omuz arasında. Doktora gidiyim dediğim an ağrı bitiyor. 2 gün sonra tekrar başlıyor. Üstüne yatmaktan diye düşünüyorum ama sol kolumun da üzerine sürekli yatıyorum. Bir problem olmuyor. Deli oldum resmen. Eskiden oluyordu ama bu kadar sık değil. 1-2 gün durup bitiyordu. Acaba bir hastalığa falan etken olabilir mi ? Bir de bazen uyandığımda ellerim (genelde sağ) karıncalaşıyor. Ama durduk yere karıncalaşmalardan değil daha değişik. Onunla da bir alakası olabilir mi ?
    Teşekkürler

• dostum öncelikle bi beyin cerrahisine git hani onlar bakıyor dahiliyeye de gitsen seni oraya yolluyacaklardır orda geniş kapsamlı bir arastırma yapsınlar bakalım durum neymiş ne degilmiş ondan sonra sorularının cevabını dogru sekılde alırsın ancak doktora gıtmeden olmaz yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: derhce

dostum öncelikle bi beyin cerrahisine git hani onlar bakıyor dahiliyeye de gitsen seni oraya yolluyacaklardır orda geniş kapsamlı bir arastırma yapsınlar bakalım durum neymiş ne degilmiş ondan sonra sorularının cevabını dogru sekılde alırsın ancak doktora gıtmeden olmaz yani

Ya açıkçası gitmeyi düşünüyorum da bizimkiler şehir dışında mecburen. Doktor param da yok. Tomografi falan isterse. Abimden cep bank havalesi istiyim parası varsa bari ona göre gidebilirim bugün
  • saglık karnesi yokmuydu yada yaş 18 den fazla galiba neyse doktora gitmeden anlaşılacak birşey degil yani en güzeli bi gözükmek :)
  • quote:

saglık karnesi yokmuydu yada yaş 18 den fazla galiba neyse doktora gitmeden anlaşılacak birşey degil yani en güzeli bi gözükmek :)

SSK var da özel hastaneye gidiyorum. 8 lira muayene ücreti ama iftarlık birşeyler almaktan para kalmadı. Neyse yarın yapabilirmiş havale. Artık bir sorun çıkmazsa yarın gitmeyi düşünüyorum.
  • Geçmiş olsun boyun fıtığın var büyük olasılıkla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3RS!N

Geçmiş olsun boyun fıtığın var büyük olasılıkla.

Arkadasım ne alakası var daha doktora gitmeden bişey yapmadan ozman bende diyorum ki arkadas hastalık hastası herşey kafasında bitiyo bu arkadasta somatizasyon bozuklugu var oyle seymı olur allah askına

• Bel fıtığından korkuyordum ama.
    Şu an iyice azdı. Oruçluyum ağrı kesici de içemiyorum. Elimi klavyeden mouse'a bile götürürken ağrıyor şu anda.
  • quote:

quote:

Geçmiş olsun boyun fıtığın var büyük olasılıkla.

Arkadasım ne alakası var daha doktora gitmeden bişey yapmadan ozman bende diyorum ki arkadas hastalık hastası herşey kafasında bitiyo bu arkadasta somatizasyon bozuklugu var oyle seymı olur allah askına

belirtiler boyun fıtığının belirtisi. cervikal lordoz düzleşmesi de olabilir o da zaten fıtık başlangıcıdır. boyun fıtığının bariz belirtisidir kolda ağrı ve karıncalanma , uyuşma. doktorun da diyeceği aynı şey bir rontgen yada mr çektirip ilacını yazacak izik tedaviye yollayacak o kadar.

ihmal edilmemesi gerek bir şey başlangıç seviyesindeyse ilerlemesi önlenebilir ama kaale alınmazsa ilerde oluşacak ağrılar hayatını yaşanmaz kılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3RS!N -- 25 Ağustos 2009; 18:49:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: smd

Bel fıtığından korkuyordum ama.
    Şu an iyice azdı. Oruçluyum ağrı kesici de içemiyorum. Elimi klavyeden mouse'a bile götürürken ağrıyor şu anda.

bel fıtığının ağrısı kalça ve bacağa vurur.
  • quote:

quote:

dostum öncelikle bi beyin cerrahisine git hani onlar bakıyor dahiliyeye de gitsen seni oraya yolluyacaklardır orda geniş kapsamlı bir arastırma yapsınlar bakalım durum neymiş ne degilmiş ondan sonra sorularının cevabını dogru sekılde alırsın ancak doktora gıtmeden olmaz yani

Ya açıkçası gitmeyi düşünüyorum da bizimkiler şehir dışında mecburen. Doktor param da yok. Tomografi falan isterse. Abimden cep bank havalesi istiyim parası varsa bari ona göre gidebilirim bugün

Dua ette MR istemesin :( Sağlık güvencesi çok önemli ya...

• quote:

quote:

Bel fıtığından korkuyordum ama.

bel fıtığının ağrısı kalça ve bacağa vurur.

Bazen bacaklarım uyuşuyor öylece kalıyorum olduğum yerde. Geçene kadar hareket edemiyorum.

Evet ne yamuk bir insanım ya
  • Ağrı kesici bile işlemedi :s
  • Bilgisayar karşısında çok vakit geçiriyo musun ? Kolunu çok sıkıyo ve yoruyo olabilirsin. Fıtık falan olacağını sanmıyorum ama bi doktora görün yine de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GodSmacker

Bilgisayar karşısında çok vakit geçiriyo musun ? Kolunu çok sıkıyo ve yoruyo olabilirsin. Fıtık falan olacağını sanmıyorum ama bi doktora görün yine de.

Bilgisayar karşısında oturuyorum da, kolumu öyle fazla sıkmıyorum yani rahat duruyorum sandalyede zaten. Koltuğa oturur gibi el bacaklar ayrı yerde
  • Dün gidicektim . Öğleden sonra ameliyat var, sonra da rezervasyonlar dolu diye. Bugün de varmış ameliyatı ama 16.00'a randevu aldım. İnşallah önemli birşey çıkmaz
  • yazdığını bir kez daha okudum bu sadece uyandığın zamanlarda oluyorsa fıtıkla bir alakası yok, fıtıkta hemen sürekli var olan bir sızı olur.
  • quote:

yazdığını bir kez daha okudum bu sadece uyandığın zamanlarda oluyorsa fıtıkla bir alakası yok, fıtıkta hemen sürekli var olan bir sızı olur.

Yok bugün Galatasarayın maçını izlerken farkettim sağ elim uyuşmaya başladı.
    Bugün doktora gittim. Hem bel hem boyun fıtığına baktı. 2 tane MR istedi. 46 lira dediler yanımda yoktu. Yarın gidip çektireceğim. Umarım önemli birşey yoktur
  • Bugün 2 tane MR çektirdim. Salı akşamı çıkacakmış sonuçlar bekliyorum.

Ama ağrıyan kolumla o tabut gibi yerde yaklaşık 20-25 dk. geçirmek öldürdü beni
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.