Şimdi Ara

Nokia 5800 Usb den şarj oluyor mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
41.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar Nokia 5800 Usb den şarj oluyor mu?

• Maalesef olmuyor. Ancak aynı anda şarj cihazını da takarsanız takılıyen olabiliyor.
  • 1. ben 12 liraya hem aractan, hem evden, hemde usb den şarz yapan set aldım ve onu kullanıyorum...
    bu sistem ile sıkıntı yok.. herzaman çantamda ve istediğim ortamda çok rahat şarj edebiliyorum.

2. yine Nokianın orjinal iki uclu hem usb data hemde sarj yapan kablosu var ama çok pahalı, yurtdışı satış siteleri ebay gibi ve free sipping çin satış sitelerinde çok ucuza bulabilirsin...

3. usb data kablosu ise telefonun usb data girişinden cihaz saj olmuyor..

4. bildiğiniz gibi avrupada çok yakında kullanılan telefonların hepsi aynı şarj cihazını kullanabilecek yani markadan bağımsız hepsinin sarj girişi aynı olacak...
    oradaki ortak arabilim microusb olacak, yani nokianın usb girişinden... umarım belki ileride yazılımla düzelir ve usb girişi sarj aktif olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xconnect

1. ben 12 liraya hem aractan, hem evden, hemde usb den şarz yapan set aldım ve onu kullanıyorum...
    bu sistem ile sıkıntı yok.. herzaman çantamda ve istediğim ortamda çok rahat şarj edebiliyorum.

2. yine Nokianın orjinal iki uclu hem usb data hemde sarj yapan kablosu var ama çok pahalı, yurtdışı satış siteleri ebay gibi ve free sipping çin satış sitelerinde çok ucuza bulabilirsin...

3. usb data kablosu ise telefonun usb data girişinden cihaz saj olmuyor..

4. bildiğiniz gibi avrupada çok yakında kullanılan telefonların hepsi aynı şarj cihazını kullanabilecek yani markadan bağımsız hepsinin sarj girişi aynı olacak...
    oradaki ortak arabilim microusb olacak, yani nokianın usb girişinden... umarım belki ileride yazılımla düzelir ve usb girişi sarj aktif olur...

bilgi için sağolun.. peki ben bu seti illa yurtdısında mı almam lazım. Siz kullandığınız seti nereden aldınız?. Ben sitelerde araştırıyorum ama bulumadım.

• ben günlük ucuzluk sitelerinden almıştım...
    piyasada bütün telefoncularda var..

Nokia Charging Connectivity Cable CA-126

UNIVERSAL GSM ŞARJ SETİ

http://www.hepsiburada.com/seven-s79-universal-gsm-sarj-seti-/productDetails.aspx?categoryid=16113&productid=telsasjrexpos77

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xconnect -- 23 Ağustos 2009; 12:09:14 >

• 2. Resimdekinin kalitesi nasıl acaba araç şarj ve tüm girişler mevcut, fityatıda ucuz ama
  • GÜZEL ALETTE ne kadar güvenli olur ki?
  •  Nokia 5800 Usb den şarj oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahirylmz

Merhaba arkadaslar Nokia 5800 Usb den şarj oluyor mu?

quote:

Orijinalden alıntı: oguzkirat

Maalesef olmuyor. Ancak aynı anda şarj cihazını da takarsanız takılıyen olabiliyor.

Doğrudur;

Nokia 5800 XM USB DATA TRANSFER KABLOSU İLE Bilgisayarların USB GİRİŞİNDEN ŞARZ OLMAZ. SonyEricsson'un bir çok cihazında, belki de hepsinde oluyor.

AMA,

Nokia 5800 XM, Nokia CA-100, USB Şarz Kablosu ile Şarz olur. Şarz Olamasaydı Nokia böyle bir ürün çıkarmazdı.

OrJİNAL NOKIA CA-100'ün 2 Tipi Vardır.

Kısa olanı, 15CM lik Kablosu vardır ve usb çıkışını kapatmaya yarayan kapağı vardır, ki bu güne kadar bu kapağın yararını hiç anlamadım.

Birde uzun olanı vardır 150 cm'lik kablolu olanı. Bilgisayar ve Laptop ortamında kablosu yeterince uzun olduğu için kullanımı daha rahattır.

USB den şarz (CA-100 ile), yüksek amperli normal şarz cihazlarına göre daha uzun zaman alıyor ama sonuçta şarz oluyor.

NOKIA TELEFONLARI USB DEN ŞARJ EDEN ORİJİNAL NOKIA USB ŞARJ CİHAZINI BURADAN SATIN ALABİLİRSİNİZ:

http://forum.donanimhaber.com/m_35631530/mpage_1/f_/key_//tm.htm#35631530

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Re-Atum -- 9 Ağustos 2010; 11:56:58 >

• usb pc ye takılıyken diğer taraftanda şarjı sokun tamamdır işte
  • Ben bi bilgisayar firmasında küçük bir usb sarj aleti aldım suan kullanıyorum 5800 da, bi sorun yaşamadım..
  • Konu biraz eski ama kendinizde yapabilirsiniz bence mümkün usb kablosunun içindeki 4 kablodan ikisi güç kablosudur bunu 3.7 v ya düşürmek için ufak bir direnç ucunada bir nokia şarj kablosu tamamdır :D

Gerçi direncede gerek yok telefona 5 v gitse bile sorun yok daha hızlı şarj oluyor.
    Bizim evdeki nokia şarj adaptörü 5v filan olması lazım tam hatırlamıyorum 5800 da kullanmadım ama 6220 - 7250i - N73 -Dönüştürücü kullanarak E250-U700 Onunla şarj oluyor yani bir iki v sorun çıkarmıyor.

Şu resimdeki gibi kırmızı ve siyah güç kablosudur kalın uçlu şarjı ince uca çeviren aparatlar var 1 tl alın ondan bir tane kesin ucunu usb kablosunun ucuda bağlayıp sağlamcasarın alın size CA - 100

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HTrmn -- 22 Ağustos 2010; 1:00:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yas3r

• Çoğu kişi yanlış biliyor 5800 usbden şarj oluyor ancak DATA kablosundan şarj olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Share

Çoğu kişi yanlış biliyor 5800 usbden şarj oluyor ancak DATA kablosundan şarj olmuyor.

Madem konu hortlamış ben de şunu yazıyım;
    Telefonun üzerindeki microusb tüm cep telefonları için ortak şarj cihazı konumuna gelecek, böyle bir karar alınmıştı ama microusb şarj cihazını bizim telefonlara bağladığımızda, sanki normal usbye bağlamışız gibi pc suite, depolama falan seçim ekranı çıkıyor ve şarj olmuyor.

Abimde samsung var onun şarj cihazıyla denedim
  • Bende Oluyo Data Transfer Aletiyle Lanet Olsun Kİ. Nasıl Düzeltilcek Acaba.. Diğer Data Kablolarıylada Aynı Olay Oluyor.
  • herhalde sadece Lg telefonlarda oluyor
  • mrb arkadaşlar bende 5800 var ama şarj olmuyo neyaptıysam olmuyo ince ucun girdigi yeri deyiştrdim yine olmuyo usb den yapıyom yine olmuyo ne lanet bir telefon bu 5800 hepsi defolu bence..bilgisi olan varsa nolur yardım edin şarj konusun da,saygılar
  • mrb nolur bana bukonuda yardımcı olur musunuz 5800 şarj konusunda nasıl yapabilirim
  • mrb benm de 5800 ne normal oluyo şarj nede usb den napcagımı bılmıyom kafayı yicem yaaaw
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.