Şimdi Ara

Havalı Tüfek Kullananlar Buraya! (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.291
Cevap
50
Favori
475.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SkyBlaster

quote:

Orijinalden alıntı: MGES38

quote:

Orijinalden alıntı: SkyBlaster

quote:

Orijinalden alıntı: MGES38

Arkadaşlar ben daha önce hiç kullanmadım ama merakımdan bi havalı tüfek almak istiyorum. Aslında taşıması kolay olsun diye tabanca istiyorum ama onlar da tüple çalıkıyormuş. Tüpü falan nasıl doldurabillriz? Maliyeti nedir? Sonuçta tüfek yada tabanca 100-150 liralık birşey düşünüyorum. 2 ay sonra bozulacak birşey de olmaz sanırım. Bugün bl av bayisine sordum 120tl dedi, markasına bakmayı unuttum, sizce alınır mı bu fiyata? Dürbün falan sonradan tüm tüfeklere takılır mı? Yani en az kaç liradan başlar bu aletler? Bir de menzilleri ne kadar bu aletlerin? Mesela 300m/sn çıkışa sahip bi tüfek kaç m mesafeye doğrusal olarak ulaştırır mermiyi? Son olarak genelde 5.5mm lik tüfekleri öneriyorsunuz değil mi? Bi kaç nişan aldığım şeyleri vursun yeter ;)

Tabanca sorun yaratabilir hocam. Dışarıda taşıyamazsın. Kılıfta vs. olsa bilene.

100-150 liralık alacaksan kesinlikle Hatsan al. Hem çıkış hızı hem de müşteri memnuniyeti açısından en iyi markalardan diyebilirim. Ürün bozulsa bilene kargoyla gönderiyorsun. Sorunu çözüp sana geri yolluyorlar.

Av bayisine sorduğun tüfeğin markasını, modelini öğrenseydik yorum yapabilirdik fakat sadece fiyat ile hiç bir şey diyemeyiz.Dürbünü takabilmen için gerekli olan yer neredeyse tüm tüfeklerde var. Fakat dürbün takmanı önermiyorum. Pahalı bir tüfek ve pahalı bir dürbünün olsaydı farklı yorum yapabilirdim fakat bu maliyetteki bir tüfeğe dürbün gitmez. Zaten dürbünsüz daha iyi olur emin ol.

Alet menzili modele göre değişir. 4,5 mm'ler daha uzağa gider. 5,5 mm'ler daha çok hasar verir fakat mesafesi azalır. Bende 4,5 mm var. Çıkış hızı 305 mm gayet memnunum. 50 metrede hasarlı atışlar yapabiliyor. 80 metreye de gider ama vereceği hasar azalır. 30 metreden Çanak anten ve araba kasasını bilene deliyor

Çok teşekkürler hocam verdiğiniz bilgiler içln. Bayiye tabancanın yasak olup olmadığını sordum ama yasak değil demişti. Aslında karakola gidip polislere sorsam :) Yarın av bayisine gidip tüfeğin markasını tam öğreneyim o zaman :)

Torun marka tüfekler nasıldır? Fiyatları ucuz ama kalitesi? Bir de Hatsan'ların fiyatı nasıl? Önerebileceğiniz bi model var mı hocam? Varsa uygun fiyatlı alabileceğim bi site linki daha güzel olur da ;)

Teşekkürler...

Silahlardan anlayan birisi bana tabancanın yasak olduğunu söylemişti. Bilmiyorum belki bayi doğru söylüyordur.

Yerli mal alacaksan kesinlikle Hatsan almalısın. Diğerlerinde illa bir sorun çıkıyor. Müşteri desteği az. Hatsan tüfekler 150 liradan başlar iyileri. Bakma sen 150 TL olduğuna. Bir çok 500 TL'lik yabancı tüfeklerden daha iyidir. Hilal Av uygun bir site. Teslimat problemi falan yaşanmıyor.

İstanbul'da mı oturuyorsun?

Teşekkürler hocam ilginiz için. Bugün Torun 201 aldım 90 liraya ;) Burda tek av bayisi var onda da bi bu model varmış, bi de Hatsan 135, ona da 300falan dedi. Çok bana ;) Şimdilik bununla idare edeyim yeter bana ;) bir de garanti olayında falan yüzyüze muhattabım var. Zaten tanıyorum o arkadaşı da biraz.

Test için Hatsan Mod 20 yl de aldım bugün, ama rezalet bence. Mermiler blr yere saplanmıyor. Torun la attığım 5.5 luk mermiler tamamen tahtaya girerken Mod 20 tabancayla attığım mermi 1mm anca iz yapıp geri tepiyor... Sadece torun da atış yaptıktan hemen sonra yay sesi gibi bi ses geliyor ona garip oldum. Normal mi bilemiyorum ama :) yani her tüfekte olur mu bu? Bayiye sordum normal dedi.
  • havalı tüfek ile uğraşan sizlere bir soru soracağım.

http://www.youtube.com/watch?v=LuqXlJbbxtE&feature=related

bu videoyu izledim ve inanılmaz heveslendim. Eğer para miktarında hiç endişeniz olmasaydı hangi tüfeği alırdınız ve alacağınız tüfek bu videoda kullanılandan ne kadar iyi olurdu.
  • beyler, hatsan mod 125 sniper kullanan var mı varsa memnun mu?
    dün baktım çok hoşuma gitti fakat çok dezavantajları var, örneğin fazlaca ağır, uzun ve AT44 gibi 10 tane alıp atmıyor yani her seferinde kırıp mermi koymak gerekiyor ve kırması da bir hayli güç gerektiriyor :)
    bana silah önerebilir misiniz arkadaşlar
  • 2. el Hatsan mod 125 Th Sas SAtıyorm alalı 3 ay oldu Paraya ihtiyacım oldugu için satıyorm tüfeği 380 liraya aldım fiyatta elmden geleni yaparm . Yanında dürbünü ayaklıgı ve 2 tane dürbün stobu bulunmakta fotografları en yakın zamanda yüklcm . Alan arkadasa kutusu ile birlikte gonderıcm içinde ne varsa ve garantisi devam etmekte.
  • tüfeklerimin büyük kısmını elden çıkardım. sadece mod 80 kaldı,onu da satıyorum.
    Neden mi? bu arkadaş yüzünden ;

güzel değil mi =D

Havalı Tüfek Kullananlar Buraya!

kendisi+15 co2 tüp+ 2500 copperhead bb 240 liraya geldi. 12 de taksit yaptılar. Harika oldu :)
    Şaka bir yana,tüfekler kullanımı zor aletler "yer" ve güç açısından. Yazlıkta dahi tehlikeli olmaya başlamışlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swashbuckler55 -- 24 Nisan 2012; 23:07:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hpilgir

tüfeklerimin büyük kısmını elden çıkardım. sadece mod 80 kaldı,onu da satıyorum.

güzel değil mi =D

kendisi+15 co2 tüp+ 2500 copperhead bb 240 liraya geldi. 12 de taksit yaptılar. Harika oldu :)
    Şaka bir yana,tüfekler kullanımı zor aletler "yer" ve güç açısından. Yazlıkta dahi tehlikeli olmaya başlamışlardı.

Hocam İstanbuldan mı aldınız acaba?
  • hayır,samsunda yaşıyorum. hilalav'dan aldım,devamlı alışverişim vardır oradan.
  • quote:

tüfeklerimin büyük kısmını elden çıkardım. sadece mod 80 kaldı,onu da satıyorum.

güzel değil mi =D

Harika bu yav.
    Smith & Wesson bıçak aldım bende geçenlerde, harika.
    Bunun internet üzerinden satışı var mı?
  • arkadaşlar yaklaşık 50-100 metreden vurmak için (şişe) iyi bir airsoft tüfek ve saçma önerirmisiniz ? marka f/p genelinde
  • bir ay evvel (faturada da görünüyor) hobi amaçlı alınmıştır. Sadece 20 dk. kadar deneme amaçlı kullanılmış ve şimdi ihtiyaç sebebi ile satılıktır. Aslında (bu ay bir kaç sitede 300 tlden-420 tl.ye kadar fiyat gördüm) bir tanıdıktan (Tahtakalede bayiiidir) alındığı için ucuza aldım ve faturalıdır. Yanında 70 tl. ye alınmış lazeri (kalitelidri) + 12 adet tüpü (30 tl) + 2300 adet çelik bilyesi (30 tl) TOPLAM= 430 tl civarı alınabilecek bu takımı toplam 300 tl.ye vereceğim. İlk gelen alır. Son fiyattır ve elden teslim edilecektir (İst. avrupa yakası Z.burnundayım). Sorunu var diyenden hemen geri alırım. Görünütüsü tamamen orjinali ile birebir aynıdır ve çoğu havalı silahlar gibi kalitesiz görüntüsü yoktur ve güçldür.Netten araştırarak bilgilerine ulaşabilrisiniz. (Markası cz 75d compact ASG firmasının Taiwan üretimidir)

• İbrahim AKINCI 554 785 35 61 Zeytinburnu'ndayım......... akinci.ibrahim@windowslive.com
  • Benim de havalı tüfeğim bu yorumlar gelsin :) Satılıktır aynı zamanda istanbul içi elden teslim önceliğimdir. Fiyat için görüşebiliriz. Özelden mesaj atmanız yeterli olacaktır. 300 metre etkili menzili var. Sınıfının en iyisi sayılır. Bir aracın kapısını delmiş bulunmaktayım :) iç döşemesiyle beraber :) mermi ön koltuktan çıktı. 15 cm suntayı vs rahatlıkla parçalıyor. uzun menzilde dürbünü ile nokta atışı mümkün oluyor. silahı 1 ay kullandım 1 ay içinde sadece 1 gün müsait oldum o gün kullandım. Dürbün sıfırlama ayarı yapmak için 50-100 mermi attım. Şuanda dürbünü sıfırlanmıştır. 1 Ay önce aldım faturası vs var dürbün hariç sadece silahı 365,00 tl ye aldım. Dürbüne 90,00 tl verdim 400,00 tl fiyatımdır. Pazarlık payı var. 1 sene 11 ay garantisi mevcut.
    Silahın durumu sıfırdan farksız. İnanın henüz hevesimi bile alamadım. Kutusu dürbünü ayaklığı mermisi vs herşeyi tamdır. Fotoğraflarda anlatıyor zaten. Adıma kesilmiş faturası da mecuttur. İlk gören arkadaşıma hayırlı uğurlu olsun. Pazarlık için aramak isteyen arayabilir. Gsm: 0531-083-99-93 isteyende siteden özel mesaj atabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forzatli -- 26 Nisan 2012; 9:46:36 >
  • bende 15-20 senelik bir havalı var ahşap kabzalı en son 1998 de falan elime almıstım geçen gün çıktı depodan cok hüzünlendim :) hemen aldım bı bakıyım dıye kırınca havayı tutmuyor bozulmus galıba yaptırabılırmıyım yoksa o teknoloji cok mu eskilerde kalmıştır?

Hatırlıyorum o zamanlar evde sinek avlardım çok eğlenceli oluyor tavsiye ederim :) 40-50cm den kara sinege çakınca tavandan sekiyordu :D
  • arkadaşlar bende havalı tabanca almayı düşünüyorum.Ne önerirsiniz??..Fiyat olarak 200 TL kadar..Şöyle güçlü birşey olsun ilerde sorun çıkarmayan kaliteli bir marka falan işte eskiden Gamo px-107 vardı biraz büyük sanki :S birde güçsüz silah gibi geldi..Teşekkürler.
  • takipp
  • quote:

Orijinalden alıntı: pick-nick

arkadaşlar bende havalı tabanca almayı düşünüyorum.Ne önerirsiniz??..Fiyat olarak 200 TL kadar..Şöyle güçlü birşey olsun ilerde sorun çıkarmayan kaliteli bir marka falan işte eskiden Gamo px-107 vardı biraz büyük sanki :S birde güçsüz silah gibi geldi..Teşekkürler.

amacın hedef atıcılığıysa,isabetlilikse crossman 357, Önceliğin eğlenmekse,replika değeriyse,ki ben o taraftayım, cyber gun jericho 941'e bak derim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pick-nick

arkadaşlar bende havalı tabanca almayı düşünüyorum.Ne önerirsiniz??..Fiyat olarak 200 TL kadar..Şöyle güçlü birşey olsun ilerde sorun çıkarmayan kaliteli bir marka falan işte eskiden Gamo px-107 vardı biraz büyük sanki :S birde güçsüz silah gibi geldi..Teşekkürler.

amacın hedef atıcılığıysa,isabetlilikse crossman 357, Önceliğin eğlenmekse,replika değeriyse,ki ben o taraftayım, cyber gun jericho 941'e bak derim.

cyber gun jericho 941 ve gamo pt-80 sizce hangisi daha iyi hocam..genelde herkez gamo iyi diyor..sizin söylediğinizde iyidir gerçi..
  • gamo markası iyi bilinen bir marka elbette.
    iki havalı aynı sınıf değil yalnız. jericho bb atıyor, pt-80 paraşüt mermi. pt-80 isabetlilik konusunda çok çok üstün olacaktır.Aradığınız isabetlilikse,makul bir seçim. Crossman 1088 nikel'e de bakın bence,o da istediğiniz fiyat aralığında,iyi bir seçenek.
    Ama dediğim gibi,crossman 357 6" de incelenebilir. 1 yıla yakın bir süre kullandım,gayet iyi bir tabancadır.
  • quote:

güzel değil mi =D

Hocam Allah seni bildiği gibi yapsın .

Dün için sayende 250 TL lik bir zarar yazmış olduk.

Ne zamandan beri bir Revolver almak vardı aklımda fiyatı da uygun olunca kaçırmadım.Youtube'daki inceleme videoları da aklımı olumlu yönde çeldi.

Nasıl memnun musunuz. 10-15 metreden isabeti nasıldır ?

İyi günler.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.