Şimdi Ara

Focus II Hakkında Bilmek, Öğrenmek İstediğiniz Herşey (Makyajsız+Makyajlı Kasa) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
22.073
Cevap
29
Favori
1.972.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • focuscular bişey sormak istiyorum. şimdi ben arabayı kitliyorum felan sonra bakıyorum arabanın içine cdçaların göstergesi ve km göstergesi kapanmıyor. ışığı sönmüyor. gece çok dikkat çekiyor. hani it kopuk çoluk çocuk gece görürler bişeyler yaparlar diye. siz de de bu ışıklar hep açık mı kalıyor.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: düttürüleyla

Bilgiler için sağol,, focus iidir yavzzz. topici açan arkadaş trcapitalde gelsede izlenimlerini paylaşmaya devam etse sürüyle sorulacak soru var TRRRRRCAPİTALLL NİRDESİN :)

Arkadaşlar geri döndüm, Universiade gibi zor bir organizasyonun altından kalktık, sabah 5, akşam 7-8 gibi bir çalışma temposuyla çok iyi iş çıkardık diye düşünüyorum. O süre zarfında evde sürekli uyuduğumdan hiç cevap yazamadım.

Yeni Focusum 3000 km devirdi, herşeyinden maksimum derecede memnunum, 170'e çok rahat çıkıyor ama onun üstü derseniz bir şey diyemem, oradan itibaren ivmelenme çok çok yavaşlıyor. Arabanın arkasında oturmak bir harika, arka koltuk arasındaki kolşak indirildiğinde bardaklık ve saklama gözleri çıkıyormuş yeni öğrendim, ayrıca çok rahat arkası. Ciddi anlamda ışıkta kalkışta ve yokuş yukarı başka bir marka ya da modele geçilmesi çok nadir olur. Yine de virajlarda yol tutuşu çok iyi değil bence. Yani tamam normal bir hızda viraja girildiğinde arabanın konsolunda duran eşyalarda kıpırsama olmuyor ama biraz viraja abararak girdiğinde araba kaymıyor ama içerdekiler tedirgin oluyor. Bir de yakıt tüketimi her ne kadar çok az olsa da katalog değeri olan 4.0 litreye inemedi, deniyoruz.

Bir de bu arabaya nasıl gürültülü diyorsunuz anlamadım ben, ciddi anlamda binip de gürültülü mü diyorsunuz yoksa öyle tahmin falan mı? Durduğunuzda aracın dışında motor sesi oluyor ama ben 120-130'da hiç bir rahatsız edici ses duymadım. Ha bundan sessiz arabalar mutlaka vardır ama Focus'un negatif sayılabilecek bir özelliği değil bu! Hımms bu arada arabayı dışardan kalkışta dinledim süper bir turbo sesi geliyor, bir de aracın motorunun yolcu tarafından değişik bir ses geliyor, böyle elektronik bir şeyin çalışması gibi, o da çok tatlı olmuş. Dizel yüzündendir belki anlayamadım.

Ayrıca arkadaşlar arabaya kim binerse binsin direkt araba muhabbeti açıyor, şurası süper olmuş falan diyor. Bu da sanırım arabanın yeni bir dizayn falan olmasından kaynaklanıyor. Sorularınızı bekliyorum, artık buralardayım.

• quote:

Orijinalinden alıntı: TRCaPiTaL

quote:

Bilgiler için sağol,, focus iidir yavzzz. topici açan arkadaş trcapitalde gelsede izlenimlerini paylaşmaya devam etse sürüyle sorulacak soru var TRRRRRCAPİTALLL NİRDESİN :)

Arkadaşlar geri döndüm, Universiade gibi zor bir organizasyonun altından kalktık, sabah 5, akşam 7-8 gibi bir çalışma temposuyla çok iyi iş çıkardık diye düşünüyorum. O süre zarfında evde sürekli uyuduğumdan hiç cevap yazamadım.

Yeni Focusum 3000 km devirdi, herşeyinden maksimum derecede memnunum, 170'e çok rahat çıkıyor ama onun üstü derseniz bir şey diyemem, oradan itibaren ivmelenme çok çok yavaşlıyor. Arabanın arkasında oturmak bir harika, arka koltuk arasındaki kolşak indirildiğinde bardaklık ve saklama gözleri çıkıyormuş yeni öğrendim, ayrıca çok rahat arkası. Ciddi anlamda ışıkta kalkışta ve yokuş yukarı başka bir marka ya da modele geçilmesi çok nadir olur. Yine de virajlarda yol tutuşu çok iyi değil bence. Yani tamam normal bir hızda viraja girildiğinde arabanın konsolunda duran eşyalarda kıpırsama olmuyor ama biraz viraja abararak girdiğinde araba kaymıyor ama içerdekiler tedirgin oluyor. Bir de yakıt tüketimi her ne kadar çok az olsa da katalog değeri olan 4.0 litreye inemedi, deniyoruz.

Bir de bu arabaya nasıl gürültülü diyorsunuz anlamadım ben, ciddi anlamda binip de gürültülü mü diyorsunuz yoksa öyle tahmin falan mı? Durduğunuzda aracın dışında motor sesi oluyor ama ben 120-130'da hiç bir rahatsız edici ses duymadım. Ha bundan sessiz arabalar mutlaka vardır ama Focus'un negatif sayılabilecek bir özelliği değil bu! Hımms bu arada arabayı dışardan kalkışta dinledim süper bir turbo sesi geliyor, bir de aracın motorunun yolcu tarafından değişik bir ses geliyor, böyle elektronik bir şeyin çalışması gibi, o da çok tatlı olmuş. Dizel yüzündendir belki anlayamadım.

Ayrıca arkadaşlar arabaya kim binerse binsin direkt araba muhabbeti açıyor, şurası süper olmuş falan diyor. Bu da sanırım arabanın yeni bir dizayn falan olmasından kaynaklanıyor. Sorularınızı bekliyorum, artık buralardayım.

yaw benim ilk test ettiğim araç inanılmaz bir lastik sesi alıyordu. yani 2 kasa eski bir 98 astradan en az 2 kat fazla ses alıyordu. sanırım onda ses yalıtımını unutmuşlar. ama aldığım araç süper sessiz

• quote:

Orijinalinden alıntı: Daywalkerr

işte fotolarını çektim. araba budur. daha önce bahsettiğim lastik sesi bu araçta yok. sanırım benim test ettiğim araçta hata vardı. araba süper. inanılmaz hızlanıyor. 3200 devir 5. vites 160 da gidiyo. gaza biraz daha dokunduğunda 180 oluyor hiç hissettirmiyor kerata. . ses sistemi çok kaliteli ayrıca. hem hoparlörler hem de 6000cd cd çalar süperr. dizel olmasına ramen oldukça sessiz. ayrıca araç resmen yola yapışıyor. otoyolda 160 ile giderken bile kıvrak hareketler yapabiliyorduk.

Focus II Hakkında Bilmek, Öğrenmek İstediğiniz Herşey (Makyajsız+Makyajlı Kasa)

,

sen kaça almıştın arabayı???? gerçekten güzel araba... çok hoşş.. resimler için teşekkürler... izlenimlerini anlatmaya devam et.. bizimkileri ikna etmek üzereyim....

• quote:

focuscular bişey sormak istiyorum. şimdi ben arabayı kitliyorum felan sonra bakıyorum arabanın içine cdçaların göstergesi ve km göstergesi kapanmıyor. ışığı sönmüyor. gece çok dikkat çekiyor. hani it kopuk çoluk çocuk gece görürler bişeyler yaparlar diye. siz de de bu ışıklar hep açık mı kalıyor.

Bir süre sonra sönüyor onlar, takma kafanı, sen eve gidince ışıklar direkt iptal!
  • quote:

işte fotolarını çektim. araba budur. daha önce bahsettiğim lastik sesi bu araçta yok. sanırım benim test ettiğim araçta hata vardı. araba süper. inanılmaz hızlanıyor. 3200 devir 5. vites 160 da gidiyo. gaza biraz daha dokunduğunda 180 oluyor hiç hissettirmiyor kerata. . ses sistemi çok kaliteli ayrıca. hem hoparlörler hem de 6000cd cd çalar süperr. dizel olmasına ramen oldukça sessiz. ayrıca araç resmen yola yapışıyor. otoyolda 160 ile giderken bile kıvrak hareketler yapabiliyorduk.

• peki TRCAPİTAL TREND ALMIŞTIN HERHALDE???? sen keşke ghia alsam dedin mi hiç?????
  • ben de trend aldım. ghia da fiyat farkına tabiki değer ama içeride görüntü değişikliği pek olmuyor. sadece herşey otomatik oluyor. dışarıdaki görüntüyü de zaten ben değiştiricem. yani çıtaları felan boyayacam. servisten renk kodunu alıp atölyede hallediverecem. içeride de direksiyonun kolu alüminyum kaplama.o da göze pek batmıyor. eğer paran varsa tabiki ghia al ama yoksa da krediyle felan uğraşma. fazla kasmaya gerek yok yani. bu haliyle bile çok güzel

NOT:ABİCİM SEN NEDEN BU KADAR BÜYÜK YAZIYON: BİZ KÖRMÜYÜZ: LÜTFEN YANİ
    quote:

Orijinalinden alıntı: cinuba

peki TRCAPİTAL TREND ALMIŞTIN HERHALDE???? sen keşke ghia alsam dedin mi hiç?????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daywalkerr -- 21 Ağustos 2005, 20:36:11 >

• bu gün bende kullanabildim en sonunda.yeni focus tdci.

sürüş özellikleri önceki focus tan çok öteye gitmemiş(direksiyonsertliği,tepkisi,görüş alanı),hatta firen dozlaması önceki focusta daha kullanışlıydı sanki yeni focusta bu sistemi bozmuşlar.

kapı içlerinde cam önündeki genişletilmiş alan uzun yolculuklarda çok güzel bir kol dayanağı olur.

kapı kollarındaki çok kolayca oynatılabilen plastik tutamak parçaları focus a hiç yakışmıyor.

yol bilgisayarını ghia donanımından saymak hangi akla hizmet yapıldıysa hiç olmamış.böyle bir aracın tüketim değerlerini göremiyorsunuz.

son olarak aynı şartlar altında punto ile 140 km hızla çıktığım yokuşu yeni focusla 130 ile tırmanabildim.

netice itibarıyla güzel araç
  • quote:

Orijinalinden alıntı: cinuba

quote:

,

sen kaça almıştın arabayı???? gerçekten güzel araba... çok hoşş.. resimler için teşekkürler... izlenimlerini anlatmaya devam et.. bizimkileri ikna etmek üzereyim....

trend opak renk 34.500. metaliki 35 milyar. stil paketli 36 milyar

• arkadaşlar benim focus 850 km oldu yol tutuşta problemim yok zorlarsan yatıyor ama kaymıyor.
    Bu arada bir depo ile kaç yaptınız benim ilk depom 600km herhalde bu ikinci depo olsa olsa 600km olacak gibi gözüküyor.

Sizde durum nedir?
    ve 2. olarak da dizel ısıtma ışığı bende yanmıyor hava sıcaklığından diye ama ışığı hiç görmedim siz gördünüz mü?

Ayrıca kampana duruş mesafesini nasıl etkilemez merak ettim? o zaman arka fren disk gereksizmidir?
  • çeyrek depo oldu. km göstergesi305 de ama depoyu fullediğimizde 75 kmdeydi. yani çeyrek depo 230km. oradan da 1 depo 920 km ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daywalkerr -- 21 Ağustos 2005, 22:37:02 >
  • Corsa CDTI da isitma ışıgı kışın soguk havalarda yanıyor yazın dikkat etmek gerekmiyor zaten ısınmasıda 30 sn ya suruyor ya surmuyor
  • hayırlı olsun bilgiiler için sağol
  • usta çok sağol. belirli km aralıklarında bizi aydınlatmaya devam edersen sevinirim.
    bu ses olayını testlerini yapanlar falan söylemişti. ben bu hafta test sürüşü yapıcağım. bakalım nasıl.
    bu aracı alacağım sanırım.. tdci ghia .. sağol tr capital..
    quote:

Orijinalinden alıntı: TRCaPiTaL

quote:

• kardeş benden sana tavsiyedir hemen pasta çila attır sonra bu lekeler nie çıkmıyo die bi derde kabılma

ve görmedim ama aracı aldıgın fiyatııda yazarsan iyi olur bende octavia almadan önce düşünmüştüm focus u
  • quote:

Firari sende kullandıkça izlenimlerini paylaşırsan sevinirim. çünkü almayı düşünüorum focus tdci.. bilgilerinden mahrum bırakma ,,,
    yakıt tüketimi , yol tutuş , ses problemi var mı yok mu , işçilik , servis vs..
    bekliyoruz

depoyu 100 milyona fulledim ... tüketim konusunda sağlıklı değerler veremeyeceğim .. ilk dizel alışta verebilirim ...

eskiden 2004 focus um vardı ...

fakat benim arabamda mı bir sorun var bilemiyorum ama eski arabamın yol tutuşunu daha çok beğeniyordum ... bu sabah araba biraz savurdu beni ... virajlarda araba kendini bırakmıyor ama tekerlerin sekme attığını farkedebiliyorum ...

araba içeri motor sesi almıyor mu desem yoksa arabadan yüksek ses çıkmıyor mu ....

arabayı 4. vites 2500 devirde kullanırken benzinliden farkı yok gibi ... fakat asfalt sesini içeri alıyor hele de yol tırtıklı asfaltsa gürültü şeklinde oluyor bu ses ... ama diğer arabaların da aynı sesi içeri alacağından eminim ....

arabanın iki yerinden beni rahatsız eden ses geliyor .. tiz bir ses bu ve yol kötüleşince daha da belli oluyor ...

servisle ilgili bir problemim yok ... eski arabadan dolayı servis elemanları ile aram iyi ve kesinlikle iyi ilgileniyorlar ...

quote:

firari;
    Arkadaşım 34.850 ye nasıl aldın..
    normal fiyatı 36.300

haklısın ... bizim firmaya (forda malzeme verdiğimiz için) yüzde 8 lik indirim var ... o indirimle bu fiyata aldım ...

quote:

Yine de virajlarda yol tutuşu çok iyi değil bence. Yani tamam normal bir hızda viraja girildiğinde arabanın konsolunda duran eşyalarda kıpırsama olmuyor ama biraz viraja abararak girdiğinde araba kaymıyor ama içerdekiler tedirgin oluyor.

bence de , eski focus bu konuda daha iyi idi ...

quote:

sürüş özellikleri önceki focus tan çok öteye gitmemiş(direksiyonsertliği,tepkisi,görüş alanı),hatta firen dozlaması önceki focusta daha kullanışlıydı sanki yeni focusta bu sistemi bozmuşlar.

quote:

arkadaşlar benim focus 850 km oldu yol tutuşta problemim yok zorlarsan yatıyor ama kaymıyor.
    Bu arada bir depo ile kaç yaptınız benim ilk depom 600km herhalde bu ikinci depo olsa olsa 600km olacak gibi gözüküyor.

Sizde durum nedir?
    ve 2. olarak da dizel ısıtma ışığı bende yanmıyor hava sıcaklığından diye ama ışığı hiç görmedim siz gördünüz mü?

Ayrıca kampana duruş mesafesini nasıl etkilemez merak ettim? o zaman arka fren disk gereksizmidir?

bende de bir 100 YTL ye 650 km gidecek gibi ... yani km ye 150 bin yapıyor .... aynı yolda eski focus 250 bin yakıyordu ki benim için iyi bir rakam daha da azalacağa benziyor tüketim ...

BURAYA KADAR ARABAYI ELEŞTİRDİM ...

arabanın artı yönleri ....

ivmelenmesi çok güzel yokuş tırmanışı harika ...

araba düşük viteslerde (2 3) yokuş çıkarken performans kaybetmiyor ...

iç tasarımı ve ses sistemi güzel ...

üst sınıf izlenimi veriyor ...

arabanın hacmi eski focusa göre daha geniş ...

netice itibari ile ;

araba 36 milyara göre fazlasıyla tatmin ediyor ...

• hayırlı olsun kazasız belasız kullan...
  • peki yol sesi hakkında ziebart tan ses yalıtımı yaptırmaya gerek varmı??? ben alırsam bu anlatılanlardan sonra böyle bişey düşünmüştüm.. sizce gerek varmı??? yüzde 50-60 ses iniyormuş....

• quote:

hayırlı olsun kazasız belasız kullan...

teşekkür ederim ...

quote:

peki yol sesi hakkında ziebart tan ses yalıtımı yaptırmaya gerek varmı??? ben alırsam bu anlatılanlardan sonra böyle bişey düşünmüştüm.. sizce gerek varmı??? yüzde 50-60 ses iniyormuş....

kullandığın güzergaha bağlı biraz ...

asfalt güzelse sesten pek sorun olmaz fakat pürüzlü asfalt ise biraz ses var ...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.