Şimdi Ara

Mühendis Maaşları (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.958
Cevap
125
Favori
983.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kod program yazmanın yaşla tecrübeyle vb şeylerle ilgisi yok. kalıplar içine sokmayın, her yerde konuda herkes birbirinden üstün şeyler yapabilir, bunu genellemeyin.
  • bende bilgisayar/elektronik muhendisliginden birini secmeyi dusunuyordum.ama @cengiztınaz 'ın dediginden etkilendim ve bilg. muh. secebilirim.bilg. muh. icin ne bilmek gerek.daha bilgisayarda bisey bilmiyorum.c- c++ falan hiç bilgim yok.ne zaman ogrenmeye baslıyayım sizce.suan okul olunca zor geliyor onlar.lise 2 ye geçtim.tavsiye lutfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taken21

bende tekstil mühendisligi okuyorum. konuda hic bahsedilmemis sanirim bu bölümden. cok az mezun veren bir bölüm. bildigim kadariyla is sıkıntısı yok fakat düsük maas oldugu bir gercek. sizinde bildikleriniz veya tanidiklariniz varsa bilgilerinizi bekliyorum arkadaslar

kuzenim ege tekstil müh.mezunu 7 yıldır fln çalışıor.sabah 6da kalkıp gaziemire gidiyo ve gece 8 e kadar.ayrıca nerdeyse her cts-pazarda çalıştırıolar.en ufak bi dolar artışında yada ekonomik sorunda tekmeyi vurdular.aldığı para 1400 tl.Ama hiç değilse iş bulabildi birinden kovulunca diğerine geçti.az mezun göreceli bi kavram çünkü sadece tekstil fab.da çalışırsınız. mak. müh. gibi değil alandar yani.devlete de giremezsin.sana tavsiyem yol yakınsa başka bölüme geç başarılıysan yeme içme tıpa çalış sonra bana dua edersin.NOT:kuzenim okulu sonuncu fln bitirdi İNG flnda bilmiyor herhangi bi artısıda yok.
  • Teyzemin kızı itü inşaat mezunu beton fabrikalarındaki çelik konstrüksiyonları yapıyor 3.500 tl maaş alıyor
  • arkadaşlar tekirdağ çorlu daki hp-foxconn firmasında çalışan tanıdığı olan var mıdır? yada maaşlar nedir bir duyumu olan var mıdır? bu dediğim mühendisler için gerçerli tabi..
  • @sıcak hava dalgası
    şimdilik fazla bi şey yapmana gerek yok .öss kas.fizik ve matematiğne daha da önem ver.algoritmalara bakabilirsin.matematikle ilgili ilginç şeylerle uğraş. rahat duramam
    diyosan c-c++ çalışabilirsin fazla kendini yormadan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sıcak hava dalgası

bende bilgisayar/elektronik muhendisliginden birini secmeyi dusunuyordum.ama @cengiztınaz 'ın dediginden etkilendim ve bilg. muh. secebilirim.bilg. muh. icin ne bilmek gerek.daha bilgisayarda bisey bilmiyorum.c- c++ falan hiç bilgim yok.ne zaman ogrenmeye baslıyayım sizce.suan okul olunca zor geliyor onlar.lise 2 ye geçtim.tavsiye lutfen.

programlama dili öğrenmekten çok algoritma öğrenebilirsin. Algoritma nedir,nasıl kurulur vs bunu öğrenirsen programlamaya daha çabuk aşina olursun.
  • İnşaatcı akrabaların yokmu onların yanında biraz staj yap duvar ustası fln ol iş alıp yapdırırsan dünyanın parasını kırarsın yöğmiyeyle çalışırsan aylığın 2000 TL ye gelir 4 sene okumaya gerek yok boşa:D:
  • Türkiyede malesef mühendislik yapılmıyor daha basit bişey oku mühendislik okumaya gerek yok tr de
  • quote:

Orijinalden alıntı: 562_562

arkadaşlar tekirdağ çorlu daki hp-foxconn firmasında çalışan tanıdığı olan var mıdır? yada maaşlar nedir bir duyumu olan var mıdır? bu dediğim mühendisler için gerçerli tabi..

bu soruya herhangi bi yanıtı olan yok mudur acaba?
  • Arkadaşlar mrb

Çorluda açılacak foxconn firmasından belki haberdar olanınız vardır. Bu firmada çalışmak için görüşmeye gideniniz var mı hi? Ya da tanıdığınız kişiler var mı?Benim için önemli bi konu gerçektende, o yüzden yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • herkeze merhaba....
    ben bu sene üiverste sınavına girip tercih yaptım ve çok yüksek bir ihtimal mustafa kemal üniverstesi makine müh. gelicek..
    sormak istedigim sey su; iş bulabilmemiz için üniverstnn ismnn önmli oldugu söylenio ki bnm gidecgm okulda çok ii bi okul dgl açkcası(çalışmamamızın sonuçlarına katlanıcaz artık) önmüzde çok mezun olucak daha iyi üniverstlerden fakat iyi derecede almanca ve ingilizce biliyorum :D... demek istedigim sey şu 2 dil bilmemin mezun olcagım okulu kalitsnn dger okullara nazaran kötü olcagı gerçegini değiştrmicek fakat bnm iş bulma olasılıgımı artırıp artırmıcagını ve ne kadar bir maaşla işe başlıyablcegmi öğrenmekti..
    şimdiden teşekkür ederim :)
  • kanka önce herkes yazmayı öğren gerisi önemli degil aç kalmazsın
  • 1500
  • quote:

Arkadaşlar mrb

Çorluda açılacak foxconn firmasından belki haberdar olanınız vardır. Bu firmada çalışmak için görüşmeye gideniniz var mı hi? Ya da tanıdığınız kişiler var mı?Benim için önemli bi konu gerçektende, o yüzden yardımcı olursanız çok sevinirim.

bu soruma bi muhattap çıkar diye ümit ediyorum hala..
  • Arkadaşlar bana şunun cevabını verebilir misiniz,

Boğaziçi veya ODTÜ bilgisayar mühendisliğinden mezun,

çok iyi derecede ingilizce ve azerice, orta derecede rusça, basit seviyede japonca bilen,

tek tük projeleri olan zeki işini bilen biri ne kadar maaş alır?
  • quote:

quote:

Arkadaşlar mrb

bu soruma bi muhattap çıkar diye ümit ediyorum hala..

umarım birileri cvp verir,son kez üst üste msj yazıorm artık.
  • Merhaba Saygideger Arkadaslar,

ben Almanyada Bilgisayar Mühendisligini bitirdim. Almanyada, Alman bir sirkette bu sene 4 ay Staj yaptim ve ardindan 2 aylik Tez calismami yine ayni sirkette tamamladim.
    Eylül sonu Ankaraya dönüyorum.
    Ekim ayinda 3 Hafta askerligimi yapacagim.(dövizli)

Cok iyi derecede Almanca, iyi derecede Ingilizce biliyorum.

C/C++, Java, PHP dillerini iyi kullaniyorum,
    XML, CSS, SQL iyi biliyorum.
    Eclipse ile cok calistim.
    Windows, Linux ve Mac isletim sistemlerinde de calismisligim cok var.

Bu sartlarda Ankarada is bulabilirmiyim? Hangi sirketlere basvurabilirim? Ne kadar para verirler aceba?
    Ayrica Ankarada bi üniversitede Yüksek Lisansa baslamak istiyorum.

Fikir ve yardimlariniz icin tesekkür ederim.

Saygilarimla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi informatiker -- 16 Ağustos 2010; 15:59:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: informatiker

Merhaba Saygideger Arkadaslar,

ben Almanyada Bilgisayar Mühendisligini bitirdim. Almanyada, Alman bir sirkette bu sene 4 ay Staj yaptim ve ardindan 2 aylik Tez calismami yine ayni sirkette tamamladim.
    Eylül sonu Ankaraya dönüyorum.
    Ekim ayinda 3 Hafta askerligimi yapacagim.(dövizli)

Cok iyi derecede Almanca, iyi derecede Ingilizce biliyorum.

C/C++, Java, PHP dillerini iyi kullaniyorum,
    XML, CSS, SQL iyi biliyorum.
    Eclipse ile cok calistim.
    Windows, Linux ve Mac isletim sistemlerinde de calismisligim cok var.

Bu sartlarda Ankarada is bulabilirmiyim? Hangi sirketlere basvurabilirim? Ne kadar para verirler aceba?
    Ayrica Ankarada bi üniversitede Yüksek Lisansa baslamak istiyorum.

Fikir ve yardimlariniz icin tesekkür ederim.

Saygilarimla

Turkcell Teknoloji sanırım 4000 lira veriyor bi araştır bence Gebze taraflarında, senin gibileri arıyolar..
  • @maghapas

Ben Ankaraya yerlesecegim. Yani evim ailem vs hepsi ankarada. O yüzden Gebze veya Ankara disi benim icin cok zor.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.