Şimdi Ara

Uygun Takım Elbise Alınacak Yer Tavsiyesi ve Püf Noktalar (İst.)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
34.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu perşembe staja başlıyorum. Kurumun kılık-kıyafet yönetmeliği gereği en az kumaş pantolon, gömlek ve kravat mecburiymiş(ceket olsa da olur olmasa da). Sizlere diyeceğim odur ki ben liseyi bitirdikten beridir -ki bu yaklaşık 5 seneye tekabul ediyor- ne takım elbise aldım, ne de giydim. Hatta şu an dolabımda takım elbise denecek birşey de yok Herneyse sadede gelmek gerekirse bir takım elbise, 1-2 gömlek, 1-2 kravat artı takımdan farklı renkte bir pantolon almak istiyorum. Yalnız bu konuda çok acemiyim. Yardımlarınıza ihtiyacım var. Ucuz bir şekilde sadece 20 gün kullanılacak bu elbiseleri nereden alabilirim? Öyle çok dandik bir şey de olmamalı. Türkiye'nin en büyük sigorta kurumlarından biri olduğundan göze de batmak istemiyorum

Geçenlerde YKM outlet'te baktım. 46 beden dar kesim bir takım beğendim ama sadece pantolon ve ceket 169 TL idi ve vazgeçtim. Bu kadar pahalı olmayacak şekilde hatta "Fabrika'dan Halka" şeklinde satış yapan ucuz, kaliteli İstanbul Anadolu yakası'nda veya fazla uzaklarda olmayacak şekilde Avrupa Yakası'nda nerelerden bakmamı tavsiye edersiniz? Takım alırken nelere dikkat etmek gereklidir?

Teşekkürler...

• Sararda uygun fiyatlara var bi bak oraya derim ;)
  • Ya optimum outlet mağazasında bir kaç yere baktım da bir outlet'te fiyatlar böyleyse normalde nasıldır diye az düşünmedim değil
    İnşallah dediğiniz gibi Sarar'da bütçeye uygun birşeyler buluruz.
    Mesela geçende Ümraniye Çarşı'da mağazaların birinde Ceket+Gömlek+Kravat+Pantolon+Kemer+Çorap 110 TL yazıyordu. Sizce bu mağazalardakiler dandik mi olur?
  • Kiğılı'ya bakabilirsin.
  • Osmanbey'de uygun fiyatlı takım ve gömlek bulabilirsin.
    Şöyle bilgi vereyim.
    Marka olarak bakarsan.
    Giyilecek takım 150 - 190 hatta 290 ytl var.
    Gömlek dersen 3 adet 60 - 70 ytl olanlardan alabilirsin. Özellikle beyaz gömlek alman çok iyi olacaktır.
    Kravat tek renk olarak alabilirsin. Aldığın takımla uyum sağlamasını istiyorsan lacivert takım almanı tavsite ederim.
  • Geçende staj yapacağım yere yatırılmış sigorta kağıdını götürdüğümde etrafı şöyle bir inceledim de gömlekler genelde beyaz ve çok çok açık pembe. Takım elbise de yine lacivert ve siyaha yakın renklerde. Lacivert-Siyah takıma en uygun hangi kravatlar gider? Mesela bende hediye olarak gelmiş mor, kırmızı ve mavi kravatlar var ama bunlar olur mu ki acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhyen -- 15 Ağustos 2009; 22:58:56 >
  • Tabiki olur. Beyaz gömlek alırsan istediğin kravatı takabilirsin.
    Özellikle koyu renk kravat almamaya bak.
    Çünkü lacivert takım koyudur. Kravatta koyu olursa şık bir görüntü olmaz.
    Tabi bu senin tercihin.
    Ben mesleğim gereği en az 6 tane beyaz gömleğim var açık mavi gömleklerimde var.
    Giyeceğim takımın rengine göre ayarlıyorum.
  • damat tween yada damat d's'e bir bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: nonpareil

damat tween yada damat d's'e bir bak

Damatta 300 ytlden aşağı takım yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömerözkan

quote:

eminmisin ömer bence damat D'S mağazasına bir ara uğra hemde hiç vakit geçirmeden 19tl gömlek yeterlidir sanırım

quote:

D’S DAMAT’TA %70’e varan SON İNDİRİM
    ve İstediğiniz TİŞÖRT HEDİYE…!

Erkeklerin vazgeçilmez markası D’S Damat’ta karşı koyamayacağınız %70 ‘e varan SON BÜYÜK İNDİRİM fırsatı ve 200 TL ve üstü alışverişinizde anında İSTEDİĞİNİZ TİŞÖRT HEDİYE fırsatı sizleri bekliyor…

Şimdi, zevkine göre seçim yapabileceğiniz çeşit çeşit renk ve desendeki gömleklerden biri sadece 19.50 TL, gömleğinizle kombinleyebileceğiniz yaz mevsiminin en kullanışlı renklerine sahip pantolonlardan biri 39,50 TL, size en yakışacak takım elbiselerden biri ise sadece 149.50 TL’ye tüm D’S Damat mağazalarında… Üstelik 200 TL ve üzeri alışverişlerinizde istediğiniz, beğendiğiniz bir adet TİŞÖRT anında HEDİYE.. .

D’S Damat HER GÜNE, HERKESE, HER KESEYE…

Detaylı bilgi;
    ORKA Group
    Kurumsal İletişim Departmanı
    Tel: 212.314 23 23
    www.dsdamat.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nonpareil -- 15 Ağustos 2009; 23:15:10 >
  • Havanın iyi olduğu günlerde ceketsiz giymek üzere bir de pantolon alacağım da bunu da hep rengini sevdiğim gri olsun istiyorum. Gri pantolon, beyaz tonlarında gömleğe nasıl bir kravat uyar?
    Bu arada bahsetmedim ama daha hiç giymediğim siyah kundura ayakkabım var.Sanıyorum ki her takıma uyar
  • Damat pazarlama stratejisi uyguluyor.
    Gitmesem söylemem zaten.
    modaelinizd.com adresine bakması yeterli.
    Fiyatları şişirip % 7o indirim uyguladığı halde en düşük takım 200 ytlye geliyor.
  • quote:

quote:

quote:

eminmisin ömer bence damat D'S mağazasına bir ara uğra hemde hiç vakit geçirmeden 19tl gömlek yeterlidir sanırım

quote:

D’S DAMAT’TA %70’e varan SON İNDİRİM
    ve İstediğiniz TİŞÖRT HEDİYE…!

Erkeklerin vazgeçilmez markası D’S Damat’ta karşı koyamayacağınız %70 ‘e varan SON BÜYÜK İNDİRİM fırsatı ve 200 TL ve üstü alışverişinizde anında İSTEDİĞİNİZ TİŞÖRT HEDİYE fırsatı sizleri bekliyor…

Şimdi, zevkine göre seçim yapabileceğiniz çeşit çeşit renk ve desendeki gömleklerden biri sadece 19.50 TL, gömleğinizle kombinleyebileceğiniz yaz mevsiminin en kullanışlı renklerine sahip pantolonlardan biri 39,50 TL, size en yakışacak takım elbiselerden biri ise sadece 149.50 TL’ye tüm D’S Damat mağazalarında… Üstelik 200 TL ve üzeri alışverişlerinizde istediğiniz, beğendiğiniz bir adet TİŞÖRT anında HEDİYE.. .

D’S Damat HER GÜNE, HERKESE, HER KESEYE…

Detaylı bilgi;
    ORKA Group
    Kurumsal İletişim Departmanı
    Tel: 212.314 23 23
    www.dsdamat.com

Buranın fiyatları bana da iyi gibi geldi. Ayrıca 200 TL üstüne t-shirt hediyeleri varmış ki zaten 200 TL gibi bir bütçe ayırdım bu işe
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhyen

Havanın iyi olduğu günlerde ceketsiz giymek üzere bir de pantolon alacağım da bunu da hep rengini sevdiğim gri olsun istiyorum. Gri pantolon, beyaz tonlarında gömleğe nasıl bir kravat uyar?
    Bu arada bahsetmedim ama daha hiç giymediğim siyah kundura ayakkabım var.Sanıyorum ki her takıma uyar

Gri pantolonunun üzerine tek renk birde lacivert ceket aldınmı tamamdır.
    Kravat rengi senin istediğin bir renk olsun çokda önemli değil.
  • Bütçe sınırlıysa Damat'a girme bile
    CRISPINO'ya bak derim...
    edit:Bak bu çok güzel.Yeni sezon ;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilm-i yorum -- 15 Ağustos 2009; 23:22:57 >
  • quote:

Damat pazarlama stratejisi uyguluyor.
    Gitmesem söylemem zaten.
    modaelinizd.com adresine bakması yeterli.
    Fiyatları şişirip % 7o indirim uyguladığı halde en düşük takım 200 ytlye geliyor.

ömer adam takım elbise şart değil diyor eee ozaman 3 pantolon alsa 120 lira eder 3te gömlek alsa 60 lira 20 lirayada kravat alsa bitti gitti... yazın çeketi kim giyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nonpareil -- 15 Ağustos 2009; 23:23:18 >
  • Ömer Bey modaelinizde.com'a baktım da hakikaten damat d's fiyatları çokmuş. Önceden hatırlıyorum da takım elbise türü birşey alacaklar hep Merter taraflarına giderdi. Oralarda durum nedir? İlla da mağazadan alınacak diye bir şart yok. Orta kalite olması yeterli
  • Ben okulda Daniel Daniel Hechter marka elbise giyiyorum Akmerkez'den alıyorum.Takımlar 1.500 Tl ama bir ömürlük...Herkesin bütçesi farklıdır.Sadece örnek verdim.Yanlış anlaşılmasın.

Sana önerim Sarar-Ykm Outlet'lere bakman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.F.S.A.N.E -- 15 Ağustos 2009; 23:26:21 >
  • Hatemoğlu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Magina

Bütçe sınırlıysa Damat'a girme bile
    CRISPINO'ya bak derim...
    edit:Bak bu çok güzel.Yeni sezon ;

Hocam bu şekil staja gidilmez yaAynı devlet dairesi gibi düşünün. İnsan Kaynakları'ndaki bayana sorduğumda buradakiler gibi giyin öyle sportif, cancanlı şeyler olmasın dedi
    Gözlemlediğim kadarıyla orada bu tür kıyafetleri çok üst düzey abiler giyiyolar

quote:

ömer adam takım elbise şart değil diyor eee ozaman 3 pantolon alsa 120 lira eder 3te gömlek alsa 60 lira 20 lirayada kravat alsa bitti gitti... yazın çeketi kim giyecek

1 tane takım elbise almam şart hocam. Eylül 20'ye kadar çalışacağım sonuçta. Ayrıca sabahın 7sinde yola çıkacağım düşünülürse soğuk olma ihtimali var. 1 takım artı 1 ya da 2 farklı tek pantolon şeklinde olacak işte
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.