DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Çukurova Üniversitesi Topluluğu[Ana Konu]
1.965
Cevap
36
Favori
73.643
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sonraki >>>
Giriş
Mesaj
  • Binbaşı
   1213 Mesaj
   13 Ağustos 2009 18:35:39

   Duyurular

   Ders Kayıtları Başlamıştır.
   Dikkat Edilecek Önemli Hususlar
   İlk kez 4. sınıf olan öğrenciler "Bitirme Tezi" ne kayıt yapamazlar
   4. Sınıfta en az 8 adet seçmeli ders alınmalıdır. 4 - 4, 5 - 3 veya 3 - 5 şeklinde seçim yapılabilir.   Tarihçe

   Çukurova Üniversitesi, 1969 yılında Ankara Üniversitesi'ne bağlı olarak kurulan "Adana Ziraat Fakültesi " ile 1972 yılında Atatürk Üniversitesi'ne bağlı olarak kurulan "Çukurova Tıp Fakültesi'nin yeni bir üniversitenin çatısı altında bir araya getirilmesiyle 1973 yılında kurulmuştur. Daha sonra kurulan Temel Bilimler, İdari Bilimler ve Mühendislik Fakülteleri ile bu sayı beşe yükselmiştir. 1982 yılında ise, Temel Bilimler, Fen-Edebiyat Fakültesi'ne; İdari Bilimler, Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nin Ekonomi ve İşletme Fakülte'leriyle birleşerek İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ne; Mühendislik Fakültesi ise yine Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nin Mühendislik Fakültesi ile birleşerek Mühendislik - Mimarlık Fakültesi'ne dönüşmüştür. Adana, İçel ve Hatay'daki Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Yabancı Diller Yüksekokullarının tümü Üniversite çatısı altında toplanarak, Eğitim Fakültesini oluşturmuştur.

   1992 yılına gelindiğinde, 6 fakülte, 11 yüksekokul, 3 enstitü, 1 devlet konservatuvarı, 22 araştırma ve uygulama merkezinden oluşan Çukurova Üniversitesi; 3 yeni üniversitenin nüvesinin oluşturulmasına katkıda bulunmuştur. Modern bina, laboratuvar ve eğitim araçlarıyla 2 yüksekokul Mersin Üniversitesi'ne, 3 yüksekokul Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi'ne devredilmiştir. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'ne ise Kahramanmaraş'taki Araştırma ve Uygulama Merkezi, yeni Üniversitenin Rektörlük binası ve iki fakülte binası olarak devredilmiştir.

   Su Ürünleri, İlahiyat, Diş Hekimliği ve Güzel Sanatlar Fakültelerinin kurulmasıyla fakülte sayısı 10'a yükselmiş, Adana Sağlık Meslek Yüksekokulu ve Kozan Meslek Yüksekokulları açılmıştır. 1994 yılı içerisinde, Karataş Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, 1995 yılı içerisinde de Karaisalı Meslek Yüksekokulu kurulmuştur. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na, Adana Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu da 1996 yılında Adana Sağlık Yüksekokulu'na dönüştürülmüştür. Lisansüstü eğitim öğretim yaptıran 3 Enstitü, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve 1997 yılnda kurulan Kadirli Meslek Yüksekokulu ile birlikte akademik kurum sayısı böylece 23'e ulaşmıştır. 2007 yılına gelindiğinde 1 fakülte ve 2 meslek yüksekokulu Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'ne devredilmiştir. 2009 yılında bölgedeki enerji merkezleri göz önünde bulundurularak Ceyhan Mühendislik Fakültesi, 2009 yılında Yabancı Diller Yüksekokulu, 2012 yılında ise Eczacılık, Kozan İşletme ve Ceyhan Veteriner Fakülteleri kurulmuştur.


   Balcalı Kampüsü

   Çukurova Üniversitesi'nin ana kampüsü 22,000 dekar arazi üzerine kurulu olan Balcalı Kampüsü olup, Adana'nın hemen kuzeyinde ve şehir merkezinden 11 km uzaklıkta bulunmaktadır. Seyhan Gölü'nün doğu ve kuzey yakasında yer alan kampüs, adını üniversitenin kurulmasından önce kampüs alanında bulunan Balcalı köyünden almaktadır. Kampüste yönetim ve eğitim-öğretim birimleri yanında, laboratuvarlar, Balcalı Hastanesi, merkezi kütüphane, spor tesisleri, lojmanlar,Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı Fevzi Çakmak Öğrenci Yurdu yer almaktadır. Şehirden kampüse, emekli rektör Prof.Dr. Mithat Özsan'ın adıyla anılan Mithat Özsan Bulvarı üzerinden ulaşılır. Adana şehir merkezi'nden kampüse, Büyükşehir Belediyesi Balcalı dolmuşları ile ve halk otobüsleri ile ulaşılabilir.


   Genel bilgiler

   Çukurova Üniversitesi 10 Fakültesi 1 Devlet Konservatuvarı 3 Yüksekokulu 9 Meslek Yüksekokulu 3 Enstitüsü 29 Araştırma ve Uygulama Merkezi ile ülkemizin gelişmiş üniversiteleri arasında yer almaktadır. Öğretime ve araştırmaya verdiği önemle kütüphaneleri ve laboratuvarlarıyla ülkemize nitelikli bireyler kazandırmayı amaç edinmiş olan Çukurova Üniversitesi Adana şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta Seyhan Baraj Gölü kıyısında yeşillikler içerisindeki kampüsünde eğitim-öğretim yapmaktadır.

   Çukurova Üniversitesi'nde 1909 öğretim elemanı 32700'in üzerinde lisans ön lisans yüksek lisans ve doktora öğrencisinin eğitim ve öğretiminde görev yapmaktadır. Öğrencilerin öğretim elemanlarının araştırmacıların gereksinim duydukları ulusal ve uluslararası yayınları barındıran Merkezi Kütüphane'de CD-ROM veri tabanı ve İnternet bağlantısı ile tarama yapılabilmektedir. Çukurova Üniversitesi zengin bir bilgisayar donanımına sahiptir. Hemen her Fakülte ve Yüksekokulda öğrencilerin kullanımına açık bilgisayar odaları mevcuttur. Fakülte ve Yüksekokullarda bilgisayar destekli öğretim ve araştırma yapılmaktadır.

   Çukurova Üniversitesi öğrencileri AIESEC ve benzeri kurumlar aracılığıyla yurt dışında staj yapabilmektedir. Kapalı Spor Kompleksi kapalı yüzme havuzu kayıkhanesi ve çeşitli spor sahaları ile öğrencisine her türlü sporu yapma olanağı sağlayan Çukurova Üniversitesi öğrencilerinin beden ve ruh sağlığına büyük önem vermektedir. Çukurova Üniversitesi'nde kurulmuş olan 29 kolda öğrenciler boş zamanlarını ilgilendikleri alanda en iyi şekilde değerlendirmektedirler. Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampüsü'ne ulaşım özel toplu taşıma araçlarıyla yapılmaktadır.


   Yerleşim yeri

   Çukurova Üniversitesi ana yerleşkesi 22000 dekar arazi üzerine kurulu olan Balcalı Kampüsü olup Adana şehrinin hemen kuzeyinde ve şehir merkezinden 10 km uzaklıkta bulunan her yönüyle seçkin bir kampüstür. Seyhan Baraj Gölü'nün doğu ve kuzey yakasında yer alan Balcalı Kampüsü doğal güzellikleri ile eşsiz bir kampüs alanıdır. Kampüs adını Üniversitenin kurulmasından önce kampüs alanında bulunan Balcalı köyünden almaktadır.

   Kampüste yönetim ve eğitim-öğretim birimleri yanında değişik bilim dallarında çeşitli araştırmalara olanak sağlayan laboratuvarlar hastane kompleksi merkezi kütüphane öğrenci ve personele öğle yemeği veren bir merkezi kafeterya spor tesisleri lojmanlar sosyal tesisler ve 3500 öğrenciyi barındıran Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtlar yer almaktadır.

   Şehirden Kampüs'e Üniversitemize kuruluşundan itibaren büyük hizmetleri geçmiş olan emekli rektörümüz Sn. Prof.Dr.Mithat Özsan'ın adıyla anılan Mithat Özsan Bulvarı üzerinden ulaşılır. Düzenli olarak çalışan çok sayıda ulaşım aracı öğrenci ve personelin şehir ile kampüs arasındaki ulaşımını sağlamaktadır. Kampüs'e ulaşmak için Adana şehir merkezinde bulunan ana bulvar veya caddelerde Balcalı hattına çalışan özel otobüs veya dolmuşlara binmeniz yeterlidir. Şehir merkezinden kampüse ortalama ulaşım süresi yaklaşık 20-30 dakika almaktadır.

   Ulaşım

   Çukurova Üniversitesi Adana Şehir Merkezi'nin yaklaşık 10 km kuzeyinde bulunan Balcalı mevkiinde yer almaktadır. Üniversitemize ulaşım oldukça kolay olup, Adana'nın tüm semtlerinden Üniversite'ye sürekli dolmuş, belediye ve halk otobüsleri hizmet vermektedir.


   Havaalanından
   Üniversite ile havaalanı arası yaklaşık 15 km olup, havaalanı durağından Çukurova Üniversitesi'ne belediye otobüsü ile ya da önce şehir merkezine taksi ile gelip İnönü Parkı’ndaki otobüs durağından Balcalı otobüsleri ile Üniversite'ye ulaşmak mümkündür.


   Otogardan
   Otogarda indikten sonra istenirse otobüs firmasının servisiyle şehir merkezine gelip Balcalı otobüslerine binilebilir. Servislerin son durağı ile Balcalı otobüs durağı arası 1-2 dk’lık yürüme mesafesidir.


   Özel Araçla
   Adana şehir merkezinden özel araçla Balcalı'ya tüm kavşaklarda yer alan "Çukurova Üniversitesi" yön levhaları izlenerek ulaşılabilir. Yön levhaları yardımıyla E-5 yolu (Turhan Cemal Beriker Bulvarı) üzerinden Sabancı Merkez Camii-HiltonSa yönü izlenerek, Mithat Özsan Bulvarı'na dönüp kuzeye doğru yaklaşık 3 km ilerlendikten sonra kampüs girişine ulaşmak mümkündür.


   Alternatif güzergah olarak şehir merkezinden Adana kuzeyine uzanan Baraj Yolu kullanılabilinir. İller Bankası Kavşağı'ndan sağa dönülüp Devlet Su İşleri Bölge Şefliği'ne doğru ilerlendikten sonra Seyhan Hidroelektrik Santrali-Baraj Set'i üzerinden doğuya doğru yaklaşık 1 km ilerleyip sola dönüldüğünde Mithat Özsan Bulvarı'na ulaşılabilir.


   Otoban kullanılmak istendiğinde, Ankara-Mersin istikametinden gelenler Çukurova Üniversitesi çıkışından çıktıklarında yönleri üniversitenin ters istikameti olur. İlk ışıklardan U dönüşü yapıp Mithat Özsan Bulvarı'nı takip ederek Üniversite'ye gelebilirler. Gaziantep-İskenderun istikametinden gelenler Çukurova Üniversitesi çıkışından direk Mithat Özsan Bulvarı'na çıkmaktadırlar. Bulundukları istikameti takip ederek Üniversite'ye kadar gelebilirler.   Adana Hakkında

   Adana ilimiz M.Ö 6000 Neolitik Döneme kadar uzanan eski ve köklü bir tarihi geçmişe sahiptir. Kentimizin bu zengin tarihin izlerini taşıyan ve hala hayatta kalan pek çok tarihi yapı ve eser ile de turizm açısından önemli bir yeri bulunmaktadır. İlimiz gerek verimli topraklarında yetiştirilen tarım ürünü çeşidi ile gerekse de gelişmiş sanayi kuruluşları ile ülke ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır.


   Kentimizde ulusal ve uluslararası ulaşım ağları mevcuttur. Oldukça ılıman iklim yapısına sahiptir ve sınırları içerisinde yer alan Yumurtalık ve Karataş sahil ilçeleri yaz turizmi açısından en çok tercih edilen bölgeleridir.


   Adana için kültür-sanat ayrı bir öneme sahiptir ve sinema ve tiyatro alanında ev sahipliği yaptığı büyük organizasyonlarla da adında söz ettirmektedir. Her yıl gerçekleştirilen Altın Koza Film Festivali ve Dünya Tiyatroları Festivali’ne gerek ulusal gerekse uluslararası kamuoyu büyük ilgi göstermektedir.


   Üniversite eğitimi almak için gelecek öğrencilerimizi sıcak kanlı bölge insanları, ekonomik yaşam koşulları, modern yaşam olanakları ve güzel bir üniversite hayatı beklemektedir.

   Kütüphane

   10.000 m² kapalı alanda 800 kişilik oturma kapasitesi ile 5 katlı binasında hizmet vermekte olup, Türkiye'deki 12 Avrupa Birliği Dökümantasyon Merkezi’nden biridir.


   Konferans Salonu, Okuma Salonları, Süreli Yayın Salonu, Yeni Adana Gazetesi Özel Koleksiyonu, Başvuru Kaynakları ve Enformasyon Birimi, CD-ROM Tarama Birimi, Serbest Çalışma Salonu, Güncel Yayınlar, Eski ve Nadir Eserler Birimi, Tezler ve Akademik Aşama Dosyaları Birimi, Avrupa Birliği Yayınları Birimi, İnternet Erişimli Terminaller, Özel Çalışma Odaları ve Sergi Salonu ile hizmet vermektedir.


   Mediko Sosyal


   Sağlık güvencesine bakılmaksızın tüm öğrencilerimize sağlık hizmeti vermekte olan Mediko-Sosyal Merkezi’miz bünyesinde yetkilendirilmiş aile hekimleri, uzman doktorlar, uzman diş hekimleri, diyetisyen ve uzman psikologlar bulunmaktadır. Merkezimizde sunulan hizmetler:


   Genel Sağlık Hizmetleri


   Göz Sağlığı Hizmetleri
   Aile Hekimliği Polikliniği Hizmetleri
   Diş Polikliniği Hizmetleri
   Diyet ve Sağlıklı Beslenme Hizmetleri
   Laboratuar Hizmetleri
   Tedavi Odası Ve İlk Yardım Polikliniği
   Aşı Hizmetleri


   Koruyucu sağlık hizmetleri


   Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetleri
   Gençlik Danışma Birimi
   Engelli Öğrenci Danışma Birimi
   Sağlık Eğitimi ve Yayın Hizmeti

   Spor Faaliyetleri

   Kampüsümüzde kapalı yüzme havuzu, spor ve jimnastik salonları; çim ve halı futbol sahaları, voleybol, basketbol sahaları, tenis kortları ve atletizm alanlarıyla Seyhan Baraj Gölü kıyısında kürek, kano ve yelken sporuna uygun bir kayıkhane yer almaktadır.

   Burs Olanakları


   Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, başvuru koşullarına uyan öğrencilere burs, öğrenim ve katkı kredisi vermektedir. Müracaatlar www.kyk.gov.tr internet adresinden yapılmaktadır. Ayrıca, öğrencilerimiz birçok kamu ve özel sektör kuruluşları, dernek, vakıf ve şirketler tarafından burs veya kredi imkanlarından da yararlanabilmektedirler. 2012-2013 eğitim-öğretim yılında, öğrenci belirlemesi Üniversitemiz tarafından yapılan burslardan 5 öğrencimiz Vaksa, 21 öğrencimiz Vista, 140 öğrencimiz TEV, 493 öğrencimiz Adana Ticaret Odası ve 5 öğrencimiz Mehmet Zorlu Vakfı‘ndan burs almışlardır.

   Çukurova Üniversitesi Yemek Bursu

   Yemek bursu için başvuru koşulları uygun olan öğrenciler Fakülte ve Yüksekokul’ların öğrenci işlerinden temin ettikleri başvuru formu ve istenilen belgeler ile birlikte Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'na başvuru yapabilmektedir. 2012-2013 eğitim-öğretim yılında 2000 öğrencimiz bu burstan yararlanmıştır.

   Çukurova Üniversitesi'nde Kısmi Zamanlı Çalışma

   Üniversitemiz öğrencileri, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'na müracaat ederek, ders dışı zamanlarında, ilgi ve yeteneklerine göre, Üniversitemizin çeşitli birimlerinde ücretli olarak çalışabilmektedir. 2012-2013 eğitim-öğretim yılında 1000 öğrencimize kısmi zamanlı çalışma olanağı sağlanmıştır.

   Yurt Olanakları

   Üniversitemiz öğrencileri Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Adana İl Müdürlüğü'ne ait yurtlarda kalabilmektedir. Balcalı Kampüsü içerisinde yer alan Fevzi Çakmak Yurdu 8 bloktan oluşmaktadır. Ayrıca şehir merkezinde kız öğrenciler için Hacı Sabancı, erkek öğrenciler için ise Sümer Yurdu hizmet vermektedir. Kız öğrenci yurtlarının kapasitesi toplam 3535, erkek öğrenci yurtlarının kapasitesi ise 1278’dir. Ceyhan’da ise ikisi kız birisi erkek öğrenciler için üç bloktan oluşan Ceyhan Yurdu, 171 kız, 330 erkek öğrenci barındırma kapasitesine sahiptir. Mili Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel kız ve erkek öğrenci yurtlarından da öğrencilerimiz yararlanmaktadır.
   Ev kiralamak isteyen öğrenciler için bölgeye göre aylık kiralar 400-600 TL arasında değişmektedir.

   Değişim Programları

   Farabi Değişim Programı

   Yükseköğretim Kurumları Arasında Öğrenci ve Öğretim Üyesi Değişim Programı, üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri bünyesinde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim-öğretim yapan yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişim programı olup üniversitemiz 77 üniversite ile protokol imzalamıştır. 2013-14 eğitim öğretim yılında 42 öğrencimiz diğer üniversitelere, 214 öğrenci ise üniversitemize gelecektir.

   Mevlana Değişim Programı

   Üniversitemiz, yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini gerçekleştirmeyi amaçlayan Mevlana Değişim Programı’nın üyesi olup 2013-2014 eğitim öğretim yılında değişime başlamıştır.

   Erasmus Değişim Programı

   Üniversitemiz, Avrupa Birliği Ülkelerinde bulunan, yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik bir Avrupa Birliği programı olan Erasmus Programı’nın üyesi olup, 351 Avrupa Birliği’nde yer alan farklı yüksek öğretim kurumları arasında protokol imzalamıştır. 2013-14 eğitim öğretim yılında, 317 öğrencimiz öğrenim hareketliliğinden, 120 öğrencimiz de staj hareketliliğinden yararlanacaktır.


   Konuyu ilk açan ve bugünlere getiren @H.E'e de ayrıca teşekkür ederiz

   İmza(delarux'a teşekkürler)
   [center][image]http://store.donanimhaber.com/92/f0/71/92f07108cfaf70968969128df215b33f.png[/image][/center] 
   [center][link=http://resim.donanimhaber.com/m_33705166/mpage_1/f_/key_//tm.htm#33705166][color=#336600][b][font="Courier New"]Çukurova Üniversitesi Topluluğu[/font][/b][/color][/link][/center]   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdrsrsln -- 8 Eylül 2015; 7:25:13 >
   Bahsedilenler: H.E
   _____________________________

  • Binbaşı
   1181 Mesaj
   13 Ağustos 2009 20:05:45
   Çü de 3.senem ingilizce öğretmenliğindeyim emin ol Türkiyedeki en iyi Tıp bölümlerinden birini kazandın...(feci reklam oldu )

   quote:

   Orijinalden alıntı: delarux

   Arkadaşlar Çukurova Üniversitesi Topluluğu adına imza oluşturdum.İsteyenler imzalarına ekleyebilirler.
   Yapmanız gereken tek şey aşağıda verdiğim kodu kopyalayıp imza bölümünüze yapıştırmak.
   Kod
   [center][image]http://store.donanimhaber.com/92/f0/71/92f07108cfaf70968969128df215b33f.png[/image][/center] 
   [center][link=http://resim.donanimhaber.com/m_33705166/mpage_1/f_/key_//tm.htm#33705166][color=#336600][b][font="Courier New"]Çukurova Üniversitesi Topluluğu[/font][/b][/color][/link][/center]

   İmza Görüntüsü

   Alıntıları Göster


   Çukurova Üniversitesi logosunun farklı tasarımlarını imzanızda sergilemek istiyorsanız BURADAN logo seçiniz.
   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitzkrieger -- 21 Ağustos 2012; 21:10:37 >
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   13 Ağustos 2009 20:21:20
   çü tıp iyidir güzeldir.üniversite hakkında kafanda bir soru işareti olmasın adana için de evler pahalı yemek ulaşım oldukca ucuz fiyatadır.şehrin merkezinde oldugun sürece bir sorun olmaz o bakımdan moderndir.özellikle kuzey adana turgut özal güzelyalı falan ugrarsan gercekten istanbul un nişantaşısını az da olsa andırır oldugunu görürsün.


   _____________________________

  • Yarbay
   4562 Mesaj
   13 Ağustos 2009 20:40:01
   Eşsiz manzarası olan bir kampüsü var.   Bu manzaralara sahip olmasının yanında inanılmaz büyük bir kampüsü var.
   İmkan olarakta son derece iyidir. Kampüsün de ne ararsan var.(starbucks bile)

   Hayırlı uğurlu olsun.


   _____________________________

   Türk insanı para gibidir, ışığı içine tut Atatürk yoksa sahtedir.
   Anne ve babaya üf bile deme.
  • Binbaşı
   1203 Mesaj
   13 Ağustos 2009 21:20:26
   Yorumlarınız için teşekkürler.
   @Blitzkrieger ekledim


   _____________________________

  • Yarbay
   2475 Mesaj
   13 Ağustos 2009 21:22:36
   Ulan ben açacaktım başlığı sen açmışsın.Ben de Tıpı kazandım.Kayseri'den geleceğim.Üniversitenin yurdu nasıl arkadaşlar?


  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   13 Ağustos 2009 21:28:20
   Sabancı spor tesisi iyidir , yazın iyi terletir bir tek bunu biliyorum .


   _____________________________

  • Yarbay
   2475 Mesaj
   13 Ağustos 2009 21:54:05
   2009 ÖSYS Sonucunda Üniversitemize Kesin Kayıt Hakkı Kazanan Adayların Dikkatine yüzsüz.gif

   a) Adayın mezun olduğu okuldan aldığı diplomanın aslı yada yeni tarihli mezuniyet belgesi (Başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz),
   b) Aday 0,8 katsayısından veya ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır),
   c) Nüfus cüzdanının onaylı örneği,
   d) İkametgâh ile ilgili beyanı,
   e) 1987ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak Askerlik Durum Belgesi,
   f) Son altı ay içinde, önden, başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş 12 adet 4,5x6 cm boyutunda fotoğraf,
   g) Bakanlar Kurulunca belirlenerek Resmi Gazete'de yayınlanacak Öğrenci Katkı Payının yatırıldığını gösterir makbuz (Öğrenciler, katkı paylarını Üniversitemiz kampusunda şubesi bulunan İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası'nın Türkiye genelindeki herhangi bir şubesinden yatırabilirler. Adı belirtilen bankaların her hangi bir şubesinde öğrencilerimiz T.C.kimlik numaralarının ilk on hanesini belirttiklerinde ödemeleri gereken harç miktarı banka görevlileri tarafından kendilerine bildirilir)


   * Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.
   ** Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.
   *** Üniversitemizi kazanan adaylara herhangi bir dosya gönderilmeyecek olup, dosyalar kayıt merkezlerinde adaylara verilerek çabuk kayıt yapmaları sağlanacaktır.  • Binbaşı
   1203 Mesaj
   13 Ağustos 2009 21:56:41
   Baktım ona.
   Nodex:Tıp mı kazandın.Tıp kayıtları heralde sadece 31 ağustos olması lazım.


   _____________________________

  • Yarbay
   4562 Mesaj
   13 Ağustos 2009 22:02:52

   quote:

   Orijinalden alıntı: Nodex

   Ulan ben açacaktım başlığı sen açmışsın.Ben de Tıpı kazandım.Kayseri'den geleceğim.Üniversitenin yurdu nasıl arkadaşlar?


   Hangi yurt?
   Fevzi Çakmak mı? Sümer mi?


   _____________________________

   Türk insanı para gibidir, ışığı içine tut Atatürk yoksa sahtedir.
   Anne ve babaya üf bile deme.
  • Yarbay
   2475 Mesaj
   13 Ağustos 2009 22:04:55

   quote:

   Orijinalden alıntı: _deadmaster

   Baktım ona.
   Nodex:Tıp mı kazandın.Tıp kayıtları heralde sadece 31 ağustos olması lazım.


   Evet tıp kazandım.Kayıt olayı da sadece 31 Ağustos imiş.Neden öyle bir dangalıklık yapmışlar anlamıyorum
   @Cromartie hocam ikisi de.Sen hangisi ile alakadar isen hatta.Yani ben yurtta kalmayı düşünüyorum ilk yıl.O yüzden soruyorum.Başvurular nasıl, ücretler ne kadar, isteyene çıkıyor mu falan...


  • Yarbay
   4562 Mesaj
   13 Ağustos 2009 22:18:15
   Ben vakt-i zamanında Sümer yurdunda kaldım bir sene. Olanakları kesinlikle Fevzi Çakmaktan daha iyi. İkisinin kıyaslamasını yapacak olursak.

   *Fevziden okula varış 10-15 dakika. Sümerden ise heleki meşhur turuncularla 40-50 dakika. Sümer Kuruköprü'de çünkü.
   *Fevzide yataklar ranza şeklinde 6 kişi küçücük oda kalıyor. Öte yandan Sümer'de yataklar ranza değil ve 4-5 kişi kalıyor. Oda daha büyük yani.
   *Sıcak su bildiğim kadarı ile belli saatlerde veriliyordu Fevzi'de öte yandan Sümer'de 24 saat. Gece duş almak problem olabilir Fevzi'de
   *Yemek konusunda 2005-2006 sezonu için söylüyorum Fevzi rezaletti.Sümerde iyi değildi ancak Fevzi gibi de değildi. Şimdi durumlar nasıl bilemiyorum
   *Teknik resim ve PC için bile Sümer'de ayrı bir çalışma odası var ancak Fevzi'de hepsi aynı yerde.
   *İnternet cafe için Fevzi'de sıraya giriliyordu ancak Sümer'de öyle bir durum yok hatta playstation bile var.
   *Unutmadan, bilmiyorum sizin için ne anlam ifade eder ancak biri erkek yurdu diğeri karışık

   Adana'da bir çok vakıf(abi) yurdu da var özel olarak aklıma gelen genel bilgiler bunlar sorunuz varsa sorun elimden geldiğince cevaplarım.


   _____________________________

   Türk insanı para gibidir, ışığı içine tut Atatürk yoksa sahtedir.
   Anne ve babaya üf bile deme.
  • Yarbay
   4562 Mesaj
   13 Ağustos 2009 22:24:44
   Ekleme

   Başvuru zaten yerleştirme işlemi yapılırken olmuyor muydu? Kayıda geldiğinizde görürsünüz isminiz yazılıdır yurt binalarında. Çoğunlukla zaten yedek oluyorsunuz ben mesela 600lerde falandım ancak bana da çıktı. Olmadı misafir oalrak kalıyorsunuz. Ücretlere kyk'dan bakabilirsin bir bilgim yok


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cromartie -- 13 Ağustos 2009; 22:47:46 >
   _____________________________

   Türk insanı para gibidir, ışığı içine tut Atatürk yoksa sahtedir.
   Anne ve babaya üf bile deme.
  • Er
   0 Mesaj
   13 Ağustos 2009 22:55:29
   arkadaşlar bende varım. çukurova üniversitesi inşaat mühendisliği ..ya kardeşim benim üniversite nasıl gelecek vadediyormu.iş teklifleri fılan varmı.bu sene yeni gideceğim.hazırlık zorunlu değil hazırlık okuyayımmı.çukurova inşaatten arkadaşları olan ya bana onun msn sini yada facebooktaki ismini soyismini sölesin.sorayım.neyse yorumlarınızı bekliyorum


   _____________________________

   ben emrah kartal
  • Yarbay
   2475 Mesaj
   13 Ağustos 2009 23:03:48
   @Cromartie hangi bölümde okudunuz? Yurtlarda internet bağlantısı nasıl? Yurt mu tavsiye edersiniz ev mi? Yurtların resimlerine ulaşabileceğim bir yer var mı?

   @_deadmaster hangi şehirdensin? Kaçla girdin


  • Yarbay
   4562 Mesaj
   13 Ağustos 2009 23:52:43
   Ben Endüstri Mühendisliğinde okudum, mezun oldum.

   O kadar iyi bir net bağlantısı olduğunu söyleyemem ancak durum değişmiş de olabilir.

   Bu arada yurt olarak kafa karıştırmak istemem ben Sümer'de kaldım memnundum. Sümer'den bir çok kişi de Fevzi Çakmak'a geçti haberin olsun. Yakın olması sebebi ile.

   Bence herkes yurdu tatmalı. Bambaşka bir yer. Orada yaşanacak herşeyin size katkısı çok olur. Sonuçta binbir çeşit adam orada. İyi-kötü bir çok deneyiminiz olur. Ev ise çok rahat. O rahatlığa geçmeden bunu bir tadın. Adana'da evler şu aralar pek iyi durumda değil maddi açıdan. Genelde kiralar yıllıktır. Ev bakacaksanızda Beyaz Evler'e gidin bütün öğrenciler oradan ev tutarlar genelde.


   _____________________________

   Türk insanı para gibidir, ışığı içine tut Atatürk yoksa sahtedir.
   Anne ve babaya üf bile deme.
  • Binbaşı
   1203 Mesaj
   13 Ağustos 2009 23:55:01

   quote:

   Orijinalden alıntı: Nodex

   @Cromartie hangi bölümde okudunuz? Yurtlarda internet bağlantısı nasıl? Yurt mu tavsiye edersiniz ev mi? Yurtların resimlerine ulaşabileceğim bir yer var mı?

   @_deadmaster hangi şehirdensin? Kaçla girdin

   357 puanla girdim.
   Komşuyuz nevşehirden girdim bende


   _____________________________

  • Çavuş
   56 Mesaj
   14 Ağustos 2009 14:51:03
   Bende varım çukurova matematik yeni başlayacam :D


   _____________________________

  • Yarbay
   2475 Mesaj
   14 Ağustos 2009 15:27:42

   quote:

   Orijinalden alıntı: _deadmaster
   357 puanla girdim.
   Komşuyuz nevşehirden girdim bende


   Nevşehir fen mi okul?Ben de 356 ile girdim.

   Bu haftasonu gidip gezmeyi düşünüyorum orayı.
   Aslında şöyle hangi şehirden kimlerin geldiğini görebileceğimiz bir liste olsa ne güzel olur.


  • Binbaşı
   1203 Mesaj
   14 Ağustos 2009 15:30:02

   quote:

   Orijinalden alıntı: Nodex   Alıntıları Göster   Nevşehir fen mi okul?Ben de 356 ile girdim.

   Bu haftasonu gidip gezmeyi düşünüyorum orayı.
   Aslında şöyle hangi şehirden kimlerin geldiğini görebileceğimiz bir liste olsa ne güzel olur.


   Hayır.Özel Altınyıldız Fen Lisesi.Senin okul ne


   _____________________________

  • Yarbay
   2475 Mesaj
   14 Ağustos 2009 19:25:01

   quote:

   Orijinalden alıntı: _deadmaster
   Hayır.Özel Altınyıldız Fen Lisesi.Senin okul ne


   N.M. Küçükçalık And. Lisesi.Bilgi topladın mı hiç okul, bölüm ile ilgili


  • Yarbay
   2475 Mesaj
   15 Ağustos 2009 00:19:23


   29 Eylülde açılıyor galiba


  • Yüzbaşı
   386 Mesaj
   15 Ağustos 2009 01:31:22
   ben de varıım :) ben de DİŞ HEKİMLİĞİni kazandım

   yurtlarla ılgılı olarak ben http://ogrenci.cu.edu.tr/yurt.asp den baktımda sumer dıye bı yurt yok ozel falan mı acaba


   quote:

   Orijinalden alıntı: Cromartie

   *Unutmadan, bilmiyorum sizin için ne anlam ifade eder ancak biri erkek yurdu diğeri karışık

   bınalar ayrı

   bir de dişte tanıdıgı olan var mı acaba hazırlık okuma meselesını soracagım


   _____________________________

   alfa hidroksipropanoyik asit
  • Binbaşı
   1375 Mesaj
   15 Ağustos 2009 02:11:33
   beyler ben adanalıyım her nekadar kazanmasamda tanışmak isterim


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   386 Mesaj
   15 Ağustos 2009 02:30:52

   quote:

   Orijinalden alıntı: titanyum22

   beyler ben adanalıyım her nekadar kazanmasamda tanışmak isterim

   merhaba alper ben gaziantepten


   _____________________________

   alfa hidroksipropanoyik asit
  • Teğmen
   215 Mesaj
   15 Ağustos 2009 09:32:05
   bende dgs ile çu böte(i.ö) kazandım intibak okuyacağım bu sene


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocabiyik222 -- 15 Ağustos 2009; 11:30:05 >
   _____________________________

   ..:|| 3D MİMARİ TASARIMCI ||:..


   ..:|| DGS ve Bilgisayar Programcılığı Bölümü Hakkında Yardım isteyen Arkadaşlar PM Atabilirler. ||:..
  • Binbaşı
   1181 Mesaj
   15 Ağustos 2009 10:23:27
   sizi çömezler sizi

   neyse baya çü den adam oldu yav. güzel güzel..

   bu arada bende 1 dönem fevzi çakmakta kaldım..o zaman çok iyi değildi ama yeni arkadaşlara şu haberleri vereyim..

   fevzi çakma yurdu genişletiliyormuş ve her odaya internet gelmiş galiba orda kalan arkadaşlar diyordu..yeni şeyler yapılıyor..ayrıca kız erkek karışık yurttur orası...

   tabi evin verdiği rahatlık hiçbirşeyde yok o ayrı...bu arada okul açılınca bi buluşalım..sezon bitmesse sizi bici bici ile tanıştırrız

   isteyen diğer arkadaşlarda msn yi ekleyebilir ..bu arada bi arkadaş daha var ama o görmedi galiba konuyu mimarlıkta okuyor oda...


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitzkrieger -- 15 Ağustos 2009; 10:42:08 >
   _____________________________

  • Yarbay
   2475 Mesaj
   15 Ağustos 2009 11:10:20
   @_deadmaster tıpta hazırlık yok diye biliyorum.Doğru mu?

   DH ÜNİDER kayıtlarında Çukurovalı varmış baya.

   quote:

   ÇUKUROVA ÜNİ.
   stinger01----Bilgisayar Müh
   kajmer88----Türkçe Öğretmenliği
   bacardi_mojito----
   hett----İşletme
   ENIGMA----Bilgisayar Tekn. ve Programlama
   DiMarzio----Fen Fakültesi Kimya Bölümü
   apo_ng----İnşaat Müh.
   moonlord----Maden Müh.
   extreme_mac----İktisat
   ilkerring----İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
   afacan!----Eğitim Fakültesi
   TheKid89ster----İngilizce Öğretmenliği
   intelset----Bilgisayar Programcılığı ve Teknikleri
   MoRtaL36EaGLe----Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama
   kocabiyik222----Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama
   ommadawn----Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü


   Hepsine "ses" diyorum.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nodex -- 15 Ağustos 2009; 11:13:31 >
  • Teğmen
   215 Mesaj
   15 Ağustos 2009 11:31:47

   quote:

   Orijinalden alıntı: Nodex

   @_deadmaster tıpta hazırlık yok diye biliyorum.Doğru mu?

   DH ÜNİDER kayıtlarında Çukurovalı varmış baya.


   Alıntıları Göster   Hepsine "ses" diyorum.


   ben burdayım :)üye olduğum zaman programlamacıydım bu sene bilgisayar ve öğretim teknolojilier öğretmenliğini kazandım dgs ile


   _____________________________

   ..:|| 3D MİMARİ TASARIMCI ||:..


   ..:|| DGS ve Bilgisayar Programcılığı Bölümü Hakkında Yardım isteyen Arkadaşlar PM Atabilirler. ||:..
  • Binbaşı
   1203 Mesaj
   15 Ağustos 2009 11:32:24
   Çukurova tıpta hazırlık yok 6 yıl okuyacağız.


   _____________________________

  • Teğmen
   215 Mesaj
   15 Ağustos 2009 11:35:50
   Arkadaşlar kayıt olurken muhakakk cemaatçi tayfa yanınıza sokulacaktır.Sizi kandırmaya fln çalışabilirler.Siz siz olun uzak durun.Çünkü sizi kendileri gibi yapmak için elinden geleni yaparlar.Bide o evlerde kendinizi hep diken üstünde yaşıyomuş gibi hissedersiniz.Adana hakkında sorularınız olursada yanıtlamaya hazırım..


   _____________________________

   ..:|| 3D MİMARİ TASARIMCI ||:..


   ..:|| DGS ve Bilgisayar Programcılığı Bölümü Hakkında Yardım isteyen Arkadaşlar PM Atabilirler. ||:..
  • Çavuş
   56 Mesaj
   15 Ağustos 2009 11:59:17
   Arkadaşlar. üniversiteye kayıt yaptırırken harç parasının da verecekmiyiz yada kayıt için bir ücret falan alınıyormu tam olarak nasıl olacak


   _____________________________

  • Teğmen
   215 Mesaj
   15 Ağustos 2009 12:50:56

   quote:

   Orijinalden alıntı: woldemort12

   Arkadaşlar. üniversiteye kayıt yaptırırken harç parasının da verecekmiyiz yada kayıt için bir ücret falan alınıyormu tam olarak nasıl olacak


   kayıttan önce bi tarihi oluyo ama şuan belli değil bankaya harç ücretini yatırıp kayıt olacağın gün dekontu götürüyosun parayı yatırdığına dair.


   _____________________________

   ..:|| 3D MİMARİ TASARIMCI ||:..


   ..:|| DGS ve Bilgisayar Programcılığı Bölümü Hakkında Yardım isteyen Arkadaşlar PM Atabilirler. ||:..
  • Çavuş
   56 Mesaj
   15 Ağustos 2009 13:01:42
   Kayıttan önce bir tarih mi verecekler onun için. vede harç ücreti dönemlik mi oluyor ne kadar olduğunu nsl öğrenebilirm


   _____________________________

  • Teğmen
   215 Mesaj
   15 Ağustos 2009 13:10:29
   evet harç ücreti dönemlik oluyor ve kayıtlardan önce yatırılıyor ama daha belli bi tarih yok resmi gazetede harç ücretleri yayınlanıyor ondan sonra üni belli bi tarih belirliyo 1 hafta yada üni ne kadar belirlerse o kadar süren oluyo o zaman aralığında yatırabiliyosun...


   Bilgi almak için Çukurova Üniversitesi Öğrenci İşleri Tel : 0 (322) 338 64 58


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocabiyik222 -- 15 Ağustos 2009; 13:11:27 >
   _____________________________

   ..:|| 3D MİMARİ TASARIMCI ||:..


   ..:|| DGS ve Bilgisayar Programcılığı Bölümü Hakkında Yardım isteyen Arkadaşlar PM Atabilirler. ||:..
  • Binbaşı
   1181 Mesaj
   15 Ağustos 2009 14:58:18
   harç parası olayı kayıt günü üniversite içindeki bankaların şubeleriden yatırabilirsiniz...büyük ihtimal sizede harç parası yatar ve farkını ödersiniz tabi normal öğretim iseniz..oda bulunduğunuz bölüme göre 25-30 tl bişe olur galiba..


   cemaatci tayfa konusunda arkadaş uyarmış evet onlara dikkatli olun size devlet yurtlarını kötüleyecekler ve kendi yurtlarını evlerini önerecekler...kayıt zamanı adanada olursam yardımcı olmak için orda olabilirim ama büyük ihtimal ihtiyacınız olmayacak çünkü yardımcı olacak görevliler var onlar sizi yönlendirir...bu arada kampüs cidden çok iyidir...serilip yatmak ve içmek için bol bol yeşil alan ve göl manzarası...alkol kullanıyorsanız kampüs içinde bulmakta sıkıntı çekmessiniz her türlüsü mevcud :D:D

   ayrıca okul zamanı ilk zamanlar bazı gösteriler olabilir..biz genelde güler geçeriz sizde alışırsıız zamanla..

   inşaat mühendisliği bölümüde iyidir iş konusunda bilmiyorum ama adana yeni yeni yapılaşan bir şehir bol bol apartman vs yapılıyor..iş imkanı olabilir...güzel bir binası var inşaatın...


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitzkrieger -- 15 Ağustos 2009; 15:09:58 >
   _____________________________

  • Yarbay
   2475 Mesaj
   15 Ağustos 2009 16:19:21
   Bu yurt başvurularını üniversiteye mi belirtiyoruz yoksa kyk ya mı?


  • Binbaşı
   1481 Mesaj
   15 Ağustos 2009 16:20:55
   kulaklarım çınladı biri beni anmış sanki
   çukurova mimarlık 2ye geçtim. yeni arkadaşlara(çömezlere) hayırlı olsun diyorum.türkiyenin en güzel kampüslerinden birinde okuycaksınız.şanslısınız
   tanışmak isteyen,soru sormak isteyen buyursun ,açığız


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KayTheRock -- 15 Ağustos 2009; 16:20:50 >
   _____________________________

  • Yarbay
   2475 Mesaj
   15 Ağustos 2009 17:10:01

   • Şu yurtların son halinden bilgisi olan var ise çok makbule geçer.
   • Okuldaki internet ağı, kullanım durumu nasıl? Hız nedir, ücret istiyorlar mı?
   • Okulun ne zaman başladığını nereden öğrenebiliriz?
   • Öğrenci işleri nasıldır? Süründürür mü?
   • Yabancı dil olarak hangilerinin imkanları var?
   Başlangıç için bunlar var


  • Teğmen
   215 Mesaj
   15 Ağustos 2009 19:51:24
   quote:
   * Şu yurtların son halinden bilgisi olan var ise çok makbule geçer.
   * Okuldaki internet ağı, kullanım durumu nasıl? Hız nedir, ücret istiyorlar mı?
   * Okulun ne zaman başladığını nereden öğrenebiliriz?
   * Öğrenci işleri nasıldır? Süründürür mü?
   * Yabancı dil olarak hangilerinin imkanları var?

   Başlangıç için bunlar var   şu anda http://www.kyk.gov.tr/Y...basvuruGirisParametre.do adresinden yurt başvurusu yapılıyo.Son günü 25 ağustos

   okuldaki internet gayet hızlı haftasonları arada sırada giderdim saniyede 3 mb ile dosya çektiğimi bilirim :) ücret flnda yok laptopun varsa kütüphanenin olduğu bölgeden sorunsuzca girersin nete :)tamamen beleş :)

   okul sanırım 28 eylülde başlıyo zaten kayıt yapacağın gün öğrenirsin tam olarak

   öğrenci işleri arkadaşlardan duyduğum kadarıyla evet biraz süründürüyo diyolar..

   Yabancı dil konusunda bilgim olmadığı için bişe diyemicem arkadaşım.Şimdilik bildiklerim bunlar umarım yardımcı olmuştur..


   _____________________________

   ..:|| 3D MİMARİ TASARIMCI ||:..


   ..:|| DGS ve Bilgisayar Programcılığı Bölümü Hakkında Yardım isteyen Arkadaşlar PM Atabilirler. ||:..
  • Yarbay
   4562 Mesaj
   15 Ağustos 2009 20:59:30

   quote:

   Orijinalden alıntı: Blitzkrieger   cemaatci tayfa konusunda arkadaş uyarmış evet onlara dikkatli olun size devlet yurtlarını kötüleyecekler ve kendi yurtlarını evlerini önerecekler...kayıt zamanı adanada olursam yardımcı olmak için orda olabilirim ama büyük ihtimal ihtiyacınız olmayacak çünkü yardımcı olacak görevliler var onlar sizi yönlendirir...bu arada kampüs cidden çok iyidir...serilip yatmak ve içmek için bol bol yeşil alan ve göl manzarası...alkol kullanıyorsanız kampüs içinde bulmakta sıkıntı çekmessiniz her türlüsü mevcud :D:D
   Artık ne yazikki satmıyorlar alkol arkadaşlarım öyle dedi. Yasaklanmış
   Yani Yonca'da satmıyorlar artık ama ziraat fak. şarapları satılır kanımca.


   _____________________________

   Türk insanı para gibidir, ışığı içine tut Atatürk yoksa sahtedir.
   Anne ve babaya üf bile deme.
  • Yarbay
   2475 Mesaj
   15 Ağustos 2009 21:32:32
   Arkadaşlar bu yurt olayı ile ilgili olarak ben mesela yurda girdim.Sonra canım istediğinde çıkabiliyor muyum? Sözleşme falan mı imzalıyoruz? Var mı bilgisi olan? İlk yıl yurda girmeyi düşünüyorum ancak çalışma ortamı nasıl? Tıp okuyacağım için tahminim ağır dersler olacak ve çalışmak gerekecek.Yurt bu imkanı verir mi?


  • Teğmen
   215 Mesaj
   15 Ağustos 2009 21:55:26
   Yurttan canın istediğinde çıkarsın sözleşme fln imzalamıyosun.Yalnız mesela diyelimki ekim ayının 1 inde çıktın yurttan ekim ayı için ödediğin paranın yarısı kesiliyo.Eğer çıkmayı düşünürsen ay sonlarında fln çık.Gelecek ayın tam parasını almış olursun böylece.Hem çıkarken ödediğin depozitoyuda geri veriyolar sana...Yurtta çok sakin ve sessiz ortamlar olur rahatça dersini çalışabilirsin o konuda sıkıntı çekeceğini sanmam


   _____________________________

   ..:|| 3D MİMARİ TASARIMCI ||:..


   ..:|| DGS ve Bilgisayar Programcılığı Bölümü Hakkında Yardım isteyen Arkadaşlar PM Atabilirler. ||:..
  • Yarbay
   2475 Mesaj
   15 Ağustos 2009 23:56:42
   Arkadaşlar peki yurt ücreti en son ne kadardı bilgisi olan var mı? Fevzi çakmakta kalmayı düşünüyorum açıkçası.Okula yakın oluşu ve de iyileştirme çalışmalarının olması sebebi ile.Ancak @Cromartie de sümer'i övmüştü.Son hallerini kıyaslayabilecek birileri var mı?


  • Teğmen
   215 Mesaj
   16 Ağustos 2009 09:20:42
   devlet yurdunda yurt ücretini 3 aylık olarak yatırırsın oda geçen sene 225 milyondu ama ilk seferde depozitoda yatırdığın için 400 küsür fln ödüyodun yada depozitoyla ilk 1 ayı ödeyebiliyosun oda 250 fln dı.Adanada yurtta kalmadığım için şu iyi yada bu kötü diyemicem ama fevzi çakmak güzeldir bence hem okulada çok yakın her 3-4 dakikaya bir araba geçer önünden...


   _____________________________

   ..:|| 3D MİMARİ TASARIMCI ||:..


   ..:|| DGS ve Bilgisayar Programcılığı Bölümü Hakkında Yardım isteyen Arkadaşlar PM Atabilirler. ||:..
  • Binbaşı
   1181 Mesaj
   16 Ağustos 2009 15:06:05

   quote:

   Orijinalden alıntı: Cromartie   Alıntıları Göster   Artık ne yazikki satmıyorlar alkol arkadaşlarım öyle dedi. Yasaklanmış
   Yani Yonca'da satmıyorlar artık ama ziraat fak. şarapları satılır kanımca.


   yok usta ya kim diyor ? sadece şenlik zamanı millet azmasın diye kaldırıyorlar...

   ayrıca yonca diye bişe kalmadı migros oldu onları hepsi satışada devam ediyorlar...yadim in kenarında temizlikçiler boş şişe topluyor ha bire kaldırma falan yok..geçen dönem yoktu en azından yazında bi düzenleme getirceklerini sanmıyorum...

   ziraatta satış devam ediyor..portakal şarabı kırmızı - beyaz şarap ve şampanya...üniversitenin kendi üretimi

   ayrıca yurtta sakin ortam olmaz...yani öle diyeyim birden fazla blok var zaten..2 öğretimlerin arasına düşerseniz ki ben öle olmuştu...yurt süper rahat geçer karışan eden olmaz geceleri çiğköfte partileri bile olur ehh hali ile oralar sessiz sakin olmaz...millet genelde sabaha kadar batak falan oynar..ama diğer bloklar daha kontrollu ya tamamen şansınıza kalmış bişe...


   _____________________________

  • Yarbay
   4562 Mesaj
   16 Ağustos 2009 15:31:28
   Pardon akılda hep yonca diye kalmış

   Ben Adana'da değilim ancak arkadaşım yaz okulunda o söyledi.
   Şenlik zamanı zaten yasak ancak karaborsadan alabiliyorsunuz


   _____________________________

   Türk insanı para gibidir, ışığı içine tut Atatürk yoksa sahtedir.
   Anne ve babaya üf bile deme.
  • Yüzbaşı
   386 Mesaj
   17 Ağustos 2009 03:10:10
   _deadmaster şu 5 kısıyı bı duzeltsek sana zahmet yaa =)

   bu arada hala dişte okuyan veya orda tanıdıgı olan yok mu soru gunceldır


   _____________________________

   alfa hidroksipropanoyik asit
  • Binbaşı
   1697 Mesaj
   17 Ağustos 2009 03:18:35
   Sorusu olan arkadaşlar varsa cevaplandırabilirim. Ben de bu yıl mezun oldum Çukurova Üniversitesinden. Kazanan arkadaşları da tebrik ederim, ve çok güzel bir yeri kazandıklarını belirtmek isterim. 5 yıl Fevzi Çakmak yurdunda kaldım. Yurtta kalacak arkadaşlar mutlaka burayı seçsin. Okula 3-4 dk. mesafede. Sümer yurdu ise okula oldukça uzaktır, her gün 40-45 dakikanız yolda geçer. Bir de tek bina, doğru düzgün bahçesi falan yok ve oldukça sıkıcı bir yer. Orda kalan bir arkadaşım vardı psikolojisi bozuldu çocuğun.

   Fevzi Çakmak yurdu kız-erkek karşıktır (öğrencilerin kaldığı binalar ayrı tabii) İnternet cafesinde bağlantı kötüdür ve her daim kalabalıktır. Öğrenciler 5 yaşindaki çocuklar gibi multiplayer oyunlar oynadıklarından bağlantının içine ederler. Ancak bu yıl için odalara wireless internet verileceği söyleniyordu, ne kadar doğru olur bilemem. Bir de yemekhanesinden de iyi bir performans beklemeyin ne yazık ki. (zaten çoğu öğrenci yurdunun yemekhanesi berbattır.) Çamaşırhanesi, kırtasiyesi, berberi, terzisi mevcuttur. Kantinleri fena değildir, patates kızartması, gözleme, kısır, yumurta, sucuklu yumurta, kahvaltılık çeşitler falan vs vs.. oldukça boldur. Odalar 6 kişiliktir (3 tane ranza var). Odalarda priz vardır, telefonunuzu rahat rahat şarj edersiniz. 15 günde bir çarşaf dağıtırlar, alıp değiştirirsiniz. Her sabah odalar ve tuvalet-banyo falan temizlenir. Türkiye'nin en temiz ve düzenli yurtlarından biri olduğunu duymuştum. Toplam 7 bloktur. (4kız/3erkek). Bloklarda çalışma odaları giriş katında ve kantinle aynı yerde olduğundan gürültü konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Sıcak su probleminiz olmaz, son birkaç yıldır özellikle günün 15-17 saati falan sıcak su var. Isınma problemi de yoktur, kışın kaloriferleri iyi yakıyorlar. Tıp kazanan arkadaşlar muhtemelen E blokta kalacaklardır. Çünkü o bloğun büyük bir çoğunluğunu tıp okuyanlar oluşturuyor (hepsi bir yerde toplanıp daha sessiz ve uyumlu bir ortam oluştursun diye yapılıyor sanırım)

   Yurtta kalan öğrenci profiline gelince; büyük çoğunluğu Adana civarındaki illerden (Mersin, Antakya, Osmaniye, Gaziantep Kahramanmaraş) ve doğu illerinden gelir. İyi bir odaya ve iyi insanlara denk düşerseniz (benim gibi) çok rahat edersiniz. Zaten problem yaşayacağınızı pek sanmıyorum, öğrenciler çoğunlukla kendi hallerindeler, kimse kimseye karışmaz öyle bir korkunuz olmasın. Çok geniş bir alana yayılmıştır, arkadaşlarınızla bol bol yürüyüş turları düzenleyebilirsiniz. Yemekhanenin tam karşısında güzel bir çardağı vardır, genelde gençler orda toplanıp gitar çalar, şarkı söylerler.

   Ev konusuna gelince, öğrenciler genellikle Beyazevler ve Baraj Yolu'ndan ev kiralarlar (okula yakın olması sebebiyle). Adana'da kiralar yıllık peşin ödenir, ancak ev sahibiyle anlaşabilirseniz kirayı 3-4'e bölebilirsiniz. Nadiren de olsa aylık kiralık evler bulunabiliyor. Fiyatlar hakkında pek yorum yapamıyorum evin konumuna ve durumuna göre çok değişiyor ancak en azından senelik 4500 lirayı gözden çıkarın.

   Okul tek kelimeyle muhteşem. Göl manzarasıyla, olanaklarıyla Türkiye'de ender rastlayabileceğiniz türden bir okul. Öğrenci işleri ile sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum, 5 yıllık okul zamanımda hiçbir problemim olmadı. Yüzme havuzu, futbol, basketbol tenis sahaları mevcut. İş, Akbank, Ziraat bankaları mevcuttur. Ayrıca şu an hatırlayamadığım birkaç bankanın ATM'leri de var. Kafeleri, kantinleri oldukça güzeldir, birçoğunda wireless internet vardır. Öğrenci ortamı da fakültesine göre değişkenlik göstermekle birlikte çoğunlukla iyidir. Çimlerde grupça yayılıp arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz yerleri çoktur. Yemekhanesi ucuz ve temiz ancak hep aynı yemekleri yapıyorlar. Her çarşamba fix soslu fırın tavuk+pilav+cacık Kütüphanesi de olduça büyük, zemin katında süreli yayınları alıp okuyabilirsiniz (gazete ve dergiler). Kampus içi ulaşım ücretsizdir. Otobüslere binip istediğiniz durakta inebilirsiniz. (Güzel sanatlar durağından yadim durağına kadar). Ulaşım problemi yoktur, tek araç ile Adana'nın istediğiniz yerine gidebilirsiniz.

   Adana ise çok güzel bir şehir. Kalabalık, hareketli ve insanları çok sıcakkanlı. Ulaşım yeme içme falan oldukça ucuz. Çok güzel parkları kafeleri falan var. Öğrenciler çoğunlukla baraj yolunda takılırlar. bunun yanısıra Gazipaşa, Ziyapaşa gibi yerlere de gidebilirsiniz. M1 alışveriş merkezi de güzel bir yerdir. Özellikle sinema salonları çok iyidir. Havası çok sıcaktır, kışlar ılık geçer.

   Şimdilik benden bu kadar, başka sorusu olan varsa seve seve yanıtlarım. Kazanan arkadaşları da tekrartebrik ederim


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   386 Mesaj
   17 Ağustos 2009 03:25:17
   afacan! verdıgınız ayrıntılı bılgı ıcın tesekkurler :) bu arada soracagım onemlı bır soru vardı onu hatırlattınız. google earthden unıv. cevresıne bakıyordum fevzı cakmagın bır blogunu 3-4 km uzakta gosterıyordu. bu 3-4 dk lık mesafe olarak okumstm neyle acaba yuruyerek mı arabayla mı


   _____________________________

   alfa hidroksipropanoyik asit
  • Binbaşı
   1697 Mesaj
   17 Ağustos 2009 03:32:59

   quote:

   Orijinalden alıntı: tuninger_haa

   afacan! verdıgınız ayrıntılı bılgı ıcın tesekkurler :) bu arada soracagım onemlı bır soru vardı onu hatırlattınız. google earthden unıv. cevresıne bakıyordum fevzı cakmagın bır blogunu 3-4 km uzakta gosterıyordu. bu 3-4 dk lık mesafe olarak okumstm neyle acaba yuruyerek mı arabayla mı

   Hayır, yürüyerek. F ve G bloklar girişe biraz uzak kalıyor, o yüzden öyle görünmesi normaldir.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   386 Mesaj
   17 Ağustos 2009 03:56:05

   quote:

   Orijinalden alıntı: afacan!   Alıntıları Göster


   Hayır, yürüyerek. F ve G bloklar girişe biraz uzak kalıyor, o yüzden öyle görünmesi normaldir.

   bi bakar mısınız benım kafam karıstı bıraz :)

   burda 5 blok var


   mesafe pek yakın gıbı gozukmedi   _____________________________

   alfa hidroksipropanoyik asit
  • Binbaşı
   1697 Mesaj
   17 Ağustos 2009 04:08:00
   Pardon, ben blokları soruyorsunuz sandım. Okul-yurt arası otobüsle 3-4 dakika. ücreti ise en son 50 kuruştu.
   İlk resimde gözüken 5 blok büyük olanlar. (öndeki ilk 3 A,B,C arkadaki ikiler D ve E) F ve G bloklar beyaz çatılı gözüken yer.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   386 Mesaj
   17 Ağustos 2009 04:13:02

   quote:

   Orijinalden alıntı: afacan!

   Pardon, ben blokları soruyorsunuz sandım. Okul-yurt arası otobüsle 3-4 dakika. ücreti ise en son 50 kuruştu.
   İlk resimde gözüken 5 blok büyük olanlar. (öndeki ilk 3 A,B,C arkadaki ikiler D ve E) F ve G bloklar beyaz çatılı gözüken yer.

   hımmm anladım tesekkurler.

   bıraz soru yagmuruna tutmus gıbı oluyorum ama kusura bakmayın :)

   benım ıcın 2. onemlı bır husus daha var. bısıkletımı guvenerek koyabılecegım bır yer var mı acaba? bır resımde gordugum kadarıyla odalar baya kucuk kımsenın buna razı olacagı sanmıyorum. yarıscı tanıdıgınız falan var mıydı bısıkletını ne yapıyordu


   _____________________________

   alfa hidroksipropanoyik asit
  • Binbaşı
   1697 Mesaj
   17 Ağustos 2009 04:16:45
   Bisikletinizi odada koyacak yer bulamazsınız maalesef. Ancak blokların arka tarafına kilitleyebilirsiniz. Orada yer var diye hatırlıyorum.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   386 Mesaj
   17 Ağustos 2009 04:20:13

   quote:

   Orijinalden alıntı: afacan!

   Bisikletinizi odada koyacak yer bulamazsınız maalesef. Ancak blokların arka tarafına kilitleyebilirsiniz. Orada yer var diye hatırlıyorum.

   kilit pek guvendıgımız bı yontem degıl malesef :D gıdınce bı cozum buluruz artık inş. bulurum yanı tekrar tesekkurler iyi geceler


   _____________________________

   alfa hidroksipropanoyik asit
  • Binbaşı
   1697 Mesaj
   17 Ağustos 2009 04:24:53
   Bloktaki memurlarla bu konu hakkında görüşün isterseniz, yardımcı olacaklardır mutlaka. İyi geceler.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   711 Mesaj
   17 Ağustos 2009 10:14:47
   ben de cukurova bilgisayar muhendisligi ikinci ogretimi kazandim, heralde ikinci ogretimde olan tek benim


   _____________________________

  • Teğmen
   126 Mesaj
   17 Ağustos 2009 13:53:01
   Selam millet beni de ekleyin
   Ben de tıbbiyeliyim :D
   Dayım ve kuzenim burdan (tıp) mezun oldular arkalarından ben geliyorum boş bırakmıyoruz burayı sülalecek :D annem teyzem ve sülalemdeki bi çok kişi de çukurovalı :D:D

   Tıpçı diğer arkadaşlara söylüyorum s..tık abi son günlerinizin keyfini çıkarın


   _____________________________

  • Teğmen
   211 Mesaj
   17 Ağustos 2009 17:52:58
   kampüsümüz büyük
   Kampüs içi otobüsler ücretsiz.

   Manzara desen,özgürlük dersen burada kıymetini bilin


   _____________________________

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10   sonraki >     >>
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.