Şimdi Ara

Çukurova Üniversitesi Topluluğu[Ana Konu] (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.976
Cevap
31
Favori
83.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LizOzOM

Aynen canlandıralım burayı bende elektrik-elektronik iö i kazandım bizim bölüm %100 ing olduğu için hazırlığı geçmemiz çok mu zor ?

Dostum sanırım 3-4 aşamalı bir sınav yapacaklar. İlk olarak test olması lazım. Sonra writing,listening,speaking sınavları mı ne olacakmış. Kesin bilgi değil bu ama %100 İngilizce bölüm olduğu için bunların olması mantıklı.

Ben kitap almayı düşünüyorum en azından üst kurlarda olmak için. Bende Bilgisayar Mühendisliği(iö)(ing) kazandım da hazırlık okumaya sıcak bakıyorum, İngilizcemi sağlama almak istiyorum.

Kitap tavsiyesi yapacak olan varsa, buyursun lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: batuhanry

quote:

Orijinalden alıntı: Blitzkrieger

yahu ilk mesajı atam adamlar (misal ben) mezun olduk artık :D yeni gelenlerede hayırlı olsun...

Hocam öncelikle tebrikler mezun olmuşsunuz.

Benim bir sorum var. Bu üniversitede okuyan öğrenciler nerede kalır? Yani devlet yurdu çıkmayacak, tek başıma yeni geldiğim bir şehirde ev tutamam. Özel yurt çok az(2-3?) varmış ve pahalıymış. (7000TL ve civarı) Bir yol göster hocam, nerede kalacağım ben? Ayrıca devlet yurdu çıktı diyelim, yüksek ücretli olanlarından (2-3 kişilik odalar) yok mu burada? Tecrübeli biri olarak yardımlarınızı bekliyorum.

Bu sene yeni yurt hizmete açıldı...Yurt sorunu olacağını sanmıyorum illaki çıkar ama yok çıkmadı diyelim o zaman beyazevlerden barajyolundan aylık 350-500 arası evlerden tutarsın bir tane mis gibi kalırsın. Ev arkadaşı bulunur zaten yeni gelenler genelde arayış içinde olur...Yurtta kalacak yer ayarlayana kadar misafir olarak kalabiliyorsun sanırım. ben 1 dönem yurtta kaldım sonra beyazevler çingene cafe ( ister istemez tanırsın bu cafeyi) arkası aylık 350 tl ye evde kaldım 3 arkadaş tutmuştuk biz. Özel yurt olayını boşver zaten hepsi cemaat yurdu ama 7000 tl olduğunu sanmıyorum yahu o kadar pahalı değildi...önceki sene arkadaşlarım aylık 400 tl ye kalıyordu beyazevlerdekinde...

3 kişi değil ama tek başına ev tutmayı düşünen olursa 3 eylülden sonra duruma göre bende ev ortak olabilirm haftanın 2 ya da 3 günü üniversitede olucam yükseklisans'a kabul edilirsem olmadı Çağ üniversitesine devam :D Osmaniye'de yaşıyorum şuan yeni arkadaşlara yardımcı olurum bende elimden geldiğince

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitzkrieger -- 20 Ağustos 2012; 21:43:02 >

• Bu arada hazırlık olayını soran arkadaşlar için yanlış hatırlamıyorsam Yadim headyway kitabını kullanıyor. Sınavda dinleme ve konuşma yok sanırım eğer sistem değişmedi ise.Test ve kompozisyon yazma vardı en son bildiğim. Eğer bölüm %100 ingilizce ise hazırlık okumanız sizin yararınıza zira ingilizce temeliniz olmadan bölümü bitirmek zor olabilir. Birde 1 sene biraz tatil yapmış olursunuz Yadim'e arkadaşlar Yatma Dinlenme Merkezi diyorlardı. Müdürü Zuhal Okan hocadır. Kendisi çok öğrenci canlısı birisidir. Hazırlık eğitimide fena değil.
  • quote:

Bu sene yeni yurt hizmete açıldı...Yurt sorunu olacağını sanmıyorum illaki çıkar ama yok çıkmadı diyelim o zaman beyazevlerden barajyolundan aylık 350-500 arası evlerden tutarsın bir tane mis gibi kalırsın. ben 1 dönem yurtta kaldım sonra beyazevler çingene cafe ( ister istemez tanırsın bu cafeyi) arkası aylık 350 tl ye evde kaldım 3 arkadaş tutmuştuk biz. Özel yurt olayını boşver zaten hepsi cemaat yurdu ama 7000 tl olduğunu sanmıyorum yahu o kadar pahalı değildi...önceki sene arkadaşlarım aylık 400 tl ye kalıyordu beyazevlerdekinde...

3 kişi değil ama tek başına ev tutmayı düşünen olursa 3 eylülden sonra duruma göre bende ev ortak olabilirm haftanın 2 ya da 3 günü üniversitede olucam yükseklisans'a kabul edilirsem olmadı Çağ üniversitesine devam :D Osmaniye'de yaşıyorum şuan yeni arkadaşlara yardımcı olurum bende elimden geldiğince

Yeni yurt açılması iyi olmuş ya. Üniversiteye yakın mı? Yüksek ücretli diye mi geçiyor? Bir de adı ne acaba?

Hocam dediğim gibi tek başıma eve çıkmak zor olur, bana yol arkadaşı lazım. O yüzden yurtta kalmayı çok istiyorum 1 dönem veyahut 2 dönem. Sonrasında zaten düşünüyorum eve çıkmayı.

O 7000TL olan yer cemaat yurdu olmayan 1-2 yerden biriymiş işte. (Aslanlar Öğrenci Yurdu)

Umarım Çukurova' da kalırsınız da yol gösteren birisi olur yeni kazananlara.

Ha son olarak hazırlık hakkında bilginiz var mı? İngilizce bölüm okuyacağım da nasıl bir süreç oluyor anlatabilir misiniz? Kaynak kitap tavsiyesi de verebilirsiniz isterseniz (Pre-Intermediate-Intermediate seviyesi için)

• quote:

quote:

Aynen canlandıralım burayı bende elektrik-elektronik iö i kazandım bizim bölüm %100 ing olduğu için hazırlığı geçmemiz çok mu zor ?

Dostum sanırım 3-4 aşamalı bir sınav yapacaklar. İlk olarak test olması lazım. Sonra writing,listening,speaking sınavları mı ne olacakmış. Kesin bilgi değil bu ama %100 İngilizce bölüm olduğu için bunların olması mantıklı.

Ben kitap almayı düşünüyorum en azından üst kurlarda olmak için. Bende Bilgisayar Mühendisliği(iö)(ing) kazandım da hazırlık okumaya sıcak bakıyorum, İngilizcemi sağlama almak istiyorum.

Kitap tavsiyesi yapacak olan varsa, buyursun lütfen.

Ben zaten düz liseyim ingilizce temelim yok yani ben direk sınava girmeden kalıyım hazırlığa

• hazırlık ile ilgili bir üst mesajda yazmıştım. Ama intermediate seviyesindeysen zaten sınavı geçersin diye düşünüyorum. Genede pratiklik kazanmak için grammar soruları değilde paragraf soruları çöz, bunun içinde ELS English Thourgh Reading kitabı var internette rahatlıkla bulabilirsin İndirip burdaki paragrafları çözmeye başlarsan ilk seviyeden oldukça katkısı olacaktır. Bu arada 7000 dediklerine bakmayın pazarlık yaparsınız :D benim arkadaşlarda burda kaldı bir dönem.

Devlet yurdu 2 tane var. Bir tanesi otobüs ile 5-10 dakka uzaklıkta diğeri ise yaklaşık 40 dakka sürüyor. Üniversiteye yakın olanın ismi Fevzi Çakmak. Ders bitimi genelde öğreciler yürüyerek gelirler yurda.

Yüksek ücret olayına bakmayın. Fevzi Çakmak zaten oldukça büyük bir kampus. Yeni eklenen binalar biraz daha lüks sanırım ama en fazla 30-40 tl civarı fiyat farkı olur. Bu sene listelerde görünmeyebilir çünkü okulun açılması ile hizmete girecek.

• quote:

hazırlık ile ilgili bir üst mesajda yazmıştım. Ama intermediate seviyesindeysen zaten sınavı geçersin diye düşünüyorum. Genede pratiklik kazanmak için grammar soruları değilde paragraf soruları çöz, bunun içinde ELS English Thourgh Reading kitabı var internette rahatlıkla bulabilirsin İndirip burdaki paragrafları çözmeye başlarsan ilk seviyeden oldukça katkısı olacaktır. Bu arada 7000 dediklerine bakmayın pazarlık yaparsınız :D benim arkadaşlarda burda kaldı bir dönem.

Devlet yurdu 2 tane var. Bir tanesi otobüs ile 5-10 dakka uzaklıkta diğeri ise yaklaşık 40 dakka sürüyor. Üniversiteye yakın olanın ismi Fevzi Çakmak. Ders bitimi genelde öğreciler yürüyerek gelirler yurda.

Yüksek ücret olayına bakmayın. Fevzi Çakmak zaten oldukça büyük bir kampus. Yeni eklenen binalar biraz daha lüks sanırım ama en fazla 30-40 tl civarı fiyat farkı olur. Bu sene listelerde görünmeyebilir çünkü okulun açılması ile hizmete girecek.

Pardon o mesajı görmeden sormuştum.

%100 İngilizce bölümde okuyacağım hocam ve İngilizce'mi yeterli görmüyorum. pre-intermediate'yim daha çok.

Fevzi Çakmak'ı ayarlamaya çalışacağım sanırım. Ranza sistemi olmayan ve 2-3 kişilik odaları olan bir bina açılır umarım. Sanırım çok şey istiyorum. O kadar fiyat farkı sorun olmaz ya, yeter ki dediğim şeyler olsun.

Ayrıca şu okulun internet sitesi nedir Allah aşkına ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhanry -- 20 Ağustos 2012; 22:07:15 >

• quote:

Ben zaten düz liseyim ingilizce temelim yok yani ben direk sınava girmeden kalıyım hazırlığa

Yok abi gir olur mu, en azından seviyeni görmüş olursun.
  • Bilgisayar müh.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucahit48

Bilgisayar müh.

Dostum okuyor musun yoksda bu yıl mı girdin? İkinci öğretim mi bu arada?
  • quote:

quote:

hazırlık ile ilgili bir üst mesajda yazmıştım. Ama intermediate seviyesindeysen zaten sınavı geçersin diye düşünüyorum. Genede pratiklik kazanmak için grammar soruları değilde paragraf soruları çöz, bunun içinde ELS English Thourgh Reading kitabı var internette rahatlıkla bulabilirsin İndirip burdaki paragrafları çözmeye başlarsan ilk seviyeden oldukça katkısı olacaktır. Bu arada 7000 dediklerine bakmayın pazarlık yaparsınız :D benim arkadaşlarda burda kaldı bir dönem.

Pardon o mesajı görmeden sormuştum.

%100 İngilizce bölümde okuyacağım hocam ve İngilizce'mi yeterli görmüyorum. pre-intermediate'yim daha çok.

Fevzi Çakmak'ı ayarlamaya çalışacağım sanırım. Ranza sistemi olmayan ve 2-3 kişilik odaları olan bir bina açılır umarım. Sanırım çok şey istiyorum. O kadar fiyat farkı sorun olmaz ya, yeter ki dediğim şeyler olsun.

Ayrıca şu okulun internet sitesi nedir Allah aşkına ya.

En son duyduğum yurtta wireless sisteminin olduğu idi yalnız duş olayı güzel oluyordu rahat rahat yıkanıyorduk su sıkıntısı olmuyordu. Açıkcası benim kaldığım sene yurt çok rahattı. 2006 yılında girdim ben. F blokta kaldım ve gece boyu gitar saz çalanlar yemekler çiğköfteler vs vs ama ondan sonraki seneler hepsini kaldırmışlar sıkı yönetim gelmiş diyorlardı.

Site ile pek ilgilenilmiyor. Facebook'ta ben ilgileniyordum üniversite grubunun sayfasında geçenlerde bıraktım. Şuan Halil diye bir arkadaş uğraşıyor. Eğer gezi işlerini seviyorsanız kendisi ile tanışın derim zira üniversitedeki organizasyon işlerinin %90'nın altından o çıkar

• quote:

Bilgisayar müh.

+1
  • quote:

quote:

Bilgisayar müh.

Dostum okuyor musun yoksda bu yıl mı girdin? İkinci öğretim mi bu arada?

bu yıl girdim.iö değil.
  • quote:

En son duyduğum yurtta wireless sisteminin olduğu idi yalnız duş olayı güzel oluyordu rahat rahat yıkanıyorduk su sıkıntısı olmuyordu. Açıkcası benim kaldığım sene yurt çok rahattı. 2006 yılında girdim ben. F blokta kaldım ve gece boyu gitar saz çalanlar yemekler çiğköfteler vs vs ama ondan sonraki seneler hepsini kaldırmışlar sıkı yönetim gelmiş diyorlardı.

Site ile pek ilgilenilmiyor. Facebook'ta ben ilgileniyordum üniversite grubunun sayfasında geçenlerde bıraktım. Şuan Halil diye bir arkadaş uğraşıyor. Eğer gezi işlerini seviyorsanız kendisi ile tanışın derim zira üniversitedeki organizasyon işlerinin %90'nın altından o çıkar

Hazırlıkta şehri tanıtmak için oryantasyon tarzı şeyler yapılıyorsa, illa ki o arkadaş düzenler o zaman, tanışırız orada artık.

• quote:

bu yıl girdim.iö değil.

Pek karşılaşamayacağız o zaman.

Bu arada İstanbul'dan gelen bir ben varım galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhanry -- 20 Ağustos 2012; 23:53:26 >
  • quote:

quote:

Yok abi gir olur mu, en azından seviyeni görmüş olursun.

hacı benim seviyeyi görmeye her kalp dayanmaz

• Okullar acildiginda kampuste bi cay icelimmi dh liler hem sehir disi olanlara yardimimiz dokunabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ^7pMş^

Okullar acildiginda kampuste bi cay icelimmi dh liler hem sehir disi olanlara yardimimiz dokunabilir

aslında süper fikir.Buradan örgütlenip bir buluşma ayarlayabiliriz.
  • merhaba beyler bende bilg muh (io) kazandim.ingilizcem berbat o yuzden hazirlik okuyacagm.adana ile ilgili bilmemeiz gereken seyler varmi ? ardimci olursaniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

hacı benim seviyeyi görmeye her kalp dayanmaz

o kadar yani ha

quote:

Orijinalden alıntı: ^7pMş^

Okullar acildiginda kampuste bi cay icelimmi dh liler hem sehir disi olanlara yardimimiz dokunabilir

hakikaten böyle birşey yapsak iyi olur. şehir dışından gelenler(bkz.ben) için çok iyi olabilir hocam.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.