Şimdi Ara

Çukurova Üniversitesi Topluluğu[Ana Konu] (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.976
Cevap
31
Favori
83.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2006 girişileyim cu üniversitesine mezun olduk tabii. Kampüs mükemmeldir. Bizim Zamanımızda yurt ortamıda efsaneydi. Adanaya son gittiğimde tadı kaçmıştı biraz. Alkol ve sigara satışıda yasaklanmış sanırım üni içinde Migros'da filan

Manzara filan efsane. Tadını çıkarın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Outlaw-E -- 21 Ekim 2015; 14:14:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soylu555

Arkadaslae ben sumer yurdunda kaliyorum bu yil icerisinde adana yurduna. Gecis yapmak istiyorum ne yapmaliyim bir yere mi basvuruyoz bu islemler online mi bu islemler hakkinda bilgilendirirseniz tesekkurler.

Dilekçe yazıp vereceksin. Bende Sümerden Çukurova kampüsüne geçiş yapmıştım. Yurt girişine panoda başvurusu kabul olanları yazıyorlar takip edersin. Yıllar geçti tabii olayın üzerinden.

• 2009 yılında ben de bu başlığı incelemiş mesaj yazmışım sanırım. 2013'de mezun oldum, güzel anılarım oldu, şimdi ise atandım ve matematik öğretmeniyim.
  • Arkadaşlar İİBF büt tarihleri açıklandı mı? Ne zaman?
  • 2. Harçlar ne Zaman yatıyor.

• Arkadaslar ikinci donem harclari ne zaman yatirilacak bilgisi olan varsa paylasabilir mi

• Harç ödemeleri şubatın ilk haftasında başlayacak.
  • Tesekkurler bilgi icin

• Arkadaşlar birşey soracağım. Şimdi ben 1.sınıf ekonometri okuyorum. Ekonometri'ye girdiğim sene puanım işletme, iktisat filan tutmuyordu. Gelecek sene acaba dilekçe verip işletme,iktisat gibi diğer iibf bölümlerine geçiş yapabilir miyim? Not ortalamasıyla filan oluyor mu geçiş? Dersler filan bütün iibf'de ilk yıl aynı. Yoksa ygs-lys ye girip tercih yapmam mı gerekiyor? Ygs-lys'de Çukurova İşletme veya başka bir üniversitenin işletmesini yazsam 1'den mi başlarım yoksa 2'den mi devam ederim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lithium -- 27 Şubat 2016; 21:39:01 >
  • Lithium kullanıcısına yanıt
    ösym ilk yıl hak veriyor girdiğin seneki puanlarla tutan herhangi bir üniversite veya bölüme geçiş yapabiliyorsun dilekçe ile, detayları bilmiyorum araştırman lazım :)
    bu konuda 2 seçeneğin var.

1.si üniversiteyi kazandığın seneki sınav puanın ve bölüm sıralaması
    2.si not ortalaman.

Eğer 1.si uyuyorsa hiç bir şey düşünmene gerek yok. Eğer 2.si uyuyorsa o zaman bölümün kontenjanına bağlısın.
  • Yatay geçiş için not ortalaması en az 2.80 mi olmalı? Bir de benim girdiğim sene işletmeye filan puanım tutmuyordu. Bu sene ygs-lys sınavına girip işletme yazsam 2.sınıftan direk devam edebilir miyim yoksa 1'den mi başlatır?

Bir de türkçe bölümlerden erasmus'a gidiş oluyor mu? Bu sene ki erasmus sınavı geçti sanırım. Bu sene kazananlar 2.sınıfta mı gidecek? Yani seneye başvursam 3.sınıfta mı gideceğim?
    Yatay geçiş ortalamasını bilmiyorum ama her üniversitenin yatay geçiş yönetmeliği var. Orada yazıyor tüm detaylar. Eğer istenilen ortalamayı sağlıyor isen, yatay geçişte girdiğin senenin puanının tutup tutmadığının önemi yok. Fakat bu şartları sağlamıyor isen kazandığın sene puanının tutması gerekiyor.

Sınava tekrar girip işletme yazarsan hangi okul olduğuna ders içeriklerine göre değişir. Eğer 1. sınıf tüm derslerinin içerikleri ve kredileri eşleşiyorsa kaldığın yerden devam edersin. Eşleşmiyorsa 1. sınıftan başlarsın.

Türkçe bölümlerde erasmusa gidebiliyor. Sınava girdikten sonraki sene gidebiliyorsun en erken. Erasmus dil sınavından toplamda 50/100 üzeri alman yeterli. Ders not ortalaman da erasmus sıralamanda etkili. seneye 2. sınıfta iken başvurursan 3. sınıfta gidebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdrsrsln -- 5 Mart 2016; 13:07:13 >
  • beyler özel yurtlar hakkında ne düşünüyorsunuz,? önerebileceğiniz bir yurt var mıdır?
  • Selamin aleykum arkadaşlar. Mf3 6408 siralamam var.çukurova ya da mersin tip yazmayi dusunuyorum.mersinde yasiyorum bu arada. Çok arada kaldim bir yardim edin lutfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetuysalturhan -- 22 Temmuz 2016; 3:04:46 >
  • Çukurova kazananlar varsa toplanalım Hukuk

• Hazırlık okuyacaklar bu sene şanslı, geçme notu 70 den 60 veya 65 e düşürüldü.Çukurova hazırlık zordur, sıkı çalışmazsanız kalırsınız tıpkı bu sene bütünlemeye kalan yüzlerce kişi gibi...

• Beyler bu yurt işini napıcaz bilgisi olan bi baksın fikir versin

• E-kayıt'ı tamamladıktan sonra üniversiteye diploma, vesikalık foto vs. vermemiz gerekiyor mu?

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.