Şimdi Ara

Çukurova Üniversitesi Topluluğu[Ana Konu] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.976
Cevap
31
Favori
83.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • !afacan süper anlatmış kötü yanlarını görmedin mi
  • diş hekımlıgı için hazırlık okumayı onerır mısınız ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: webisweb

!afacan süper anlatmış kötü yanlarını görmedin mi

Tabii arada ufak tefek sorunlar çıkabiliyor özellikle yurtta. Ancak öyle unutmayacak kadar büyük bir olay yaşamadım. Bu tarz şeyler insan topluluğunun olduğu her yerde olağan zaten

quote:

Orijinalden alıntı: tuninger_haa

diş hekımlıgı için hazırlık okumayı onerır mısınız ??

Bana kalırsa okuma. Hem bir yılına yazık, hem ben hazırlık okuyup şakır şakır İngilizce konuşup/yazabilen kimseyi görmedim. Eğitim çok sıkı değil maalesef Yadim'de. Intermediate seviyesinde öğretim düzeyi. Ancak ilk yıl gezip tozayım, rahat takılayım şeklinde bi düşüncen varsa oku. Gelenlerin çoğu bu mentaliteyle hazırlık okuyor zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: afacan!

Bana kalırsa okuma. Hem bir yılına yazık, hem ben hazırlık okuyup şakır şakır İngilizce konuşup/yazabilen kimseyi görmedim. Eğitim çok sıkı değil maalesef Yadim'de. Intermediate seviyesinde öğretim düzeyi. Ancak ilk yıl gezip tozayım, rahat takılayım şeklinde bi düşüncen varsa oku. Gelenlerin çoğu bu mentaliteyle hazırlık okuyor zaten

okursam sanırım ben de o amacla okuycm yalnız bır de seyden cekınıyorum. benım ıng. sevıyem oldukca kotu. acaba yıl ıcındekı ıng derslerınde zorluk yasar mıyım? aslında bıraz da cogunluga uymak ıstıyorum yanı diş yerleşenler okur mu acaba onu arastırıyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tuninger_haa

quote:

Orijinalden alıntı: afacan!

okursam sanırım ben de o amacla okuycm yalnız bır de seyden cekınıyorum. benım ıng. sevıyem oldukca kotu. acaba yıl ıcındekı ıng derslerınde zorluk yasar mıyım? aslında bıraz da cogunluga uymak ıstıyorum yanı diş yerleşenler okur mu acaba onu arastırıyorum :)

hayır zorlanmassın...yurtta iken ne adamlar geliyordu abi şu konuyu anlat diye zaten seviye sınavına giriyorsun..seni seviyene göre sınıflara ayırıyorlar...ama bence hazırlık okuma...1 yıl 1 yıldır...

• quote:

Orijinalden alıntı: Blitzkrieger
    hayır zorlanmassın...yurtta iken ne adamlar geliyordu abi şu konuyu anlat diye zaten seviye sınavına giriyorsun..seni seviyene göre sınıflara ayırıyorlar...ama bence hazırlık okuma...1 yıl 1 yıldır...

tamam anladım cok tesekkurler.
    bır sorun daha cozuldu sımdı tek sorun kaldı o da bısıklet onuda artık orda hallederım
  • bir de ben sımdı kyk ya basvuruyorumda oncelıklı genel yurt olarak secıyorum (veya oncelıklı yuksk ucrtlı). pekı sumer ve fevzı cakmak arasında secım yapamayacak mıyım sıstem mı yerlestırecek.

kısacası ben fevzı çakmagı ıstıyorum ne yapmalıyım :)
  • Bnde çü iktisat kazandm..adanada oturuyorum..ama ikinci yıl geçiş için nere olursa değerlendircm...gözümde hakkariden farksız bnm için adana..
  • tuninger_haa

sanırım şansına nasıl denk gelirse öle yapılıyor...sistem kendisi yerleştiriyor olsa gerek..

@loayn

tabi oda senin sorunun hakkari ile bir görmen...ama milletide soğutmak için gereksiz yorumlarda bulunma..
  • quote:

Orijinalden alıntı: loayn

Bnde çü iktisat kazandm..adanada oturuyorum..ama ikinci yıl geçiş için nere olursa değerlendircm...gözümde hakkariden farksız bnm için adana..

ne acıdan baktıgınıza baglı. atıyorum eger sız yasadıgınız sehrı nukleer enerjı kullanımı yonunden degerlendırıyorsanız haklısız.
  • quote:

tuninger_haa

sanırım şansına nasıl denk gelirse öle yapılıyor...sistem kendisi yerleştiriyor olsa gerek..

@loayn

tabi oda senin sorunun hakkari ile bir görmen...ama milletide soğutmak için gereksiz yorumlarda bulunma..

Arkadaşlar adanaya gelenlerin hayallerini suya düşümek istemem ama loayn biraz da haklı
    neden?
    Çünkü adana o kadarda gelişmiş bir şehir değil ayrıca çok sıcak başka nedenleride var ama yazmayayım buraya siyaset içerikli olur
    Hakkariyi görmedim o kadarda kötü değildir ama yinede adana abartı bi memleket-ben adanalıyım ve adanada oturuyorum bu arada-
  • ben de hıc adanada veya hakkarıde yasamadım ama turkıyenın en buyuk kentlerı arasında gosterılmesının bır sebebı vardır sanırım. sonucta dunyanın en buyuk kentlerınden istanbulun da kendınce sorunları var. ama ben tutup da suc oranı daha cok dıye gazıantep ist.dan daha iyi dıyemem yanı bu sekılde genel konusamam...

ha bu arada lutfen yanlıs anlamayın hakkarı antep urfa farketmez benım ıcın

neyse konuyu saptırmayalım herkesın iyisi guzelı farklı olabılır.
  • quote:

tuninger_haa

@loayn

artı1

Adana o kadar gelişmiş bir şehir değil ne demek?
    Türkiye'nin Osmaniye il olmadan önce 4. şimdi ise 5. büyük kentine gelişmiş değil demek ne demek anlayamıyorum. Adana imkanlarından yararlanabilene değerini bilene cenettir. Hakkari'den farklı değil demek bir kaç yaşadığı olumsuzluk yüzünden bütün yorganı yakmak demektir. İnsanların zevkleri illaki farklıdır mesela kimileri de Ankara için aynı şeyi söyler kimileri için ise durum bambaşkadır.
    Adana'ya gidince hakikaten farklı bir kent olduğunu her şeyiyle hissedersiniz. Her şeyden önce ruhu olan bir kent. Bu arada ben Adanalı falan da değilim ancak önyargılar yüzünden buradaki arkadaşları soğutmanın da hiç bir manası yok. Adana Adana'dır bu kadar basit.

• Adana bazı şeyler açısından 10 umara şehirdir.Ancak bazı mahalle ve kesimleri gerçekten hakkariden farksız...Ama öğrenciye uygun bir şehirdir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: reis-i cumhur

Adana bazı şeyler açısından 10 umara şehirdir.Ancak bazı mahalle ve kesimleri gerçekten hakkariden farksız...Ama öğrenciye uygun bir şehirdir..

o da hangı sehır de yok kı zaten :)
  • Ben konuya sürekli bakamayacağım.Sürekli güncelleyebilecek varsa yeni konu açsın bu kilitlensin oradan devam edelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _deadmaster

Ben konuya sürekli bakamayacağım.Sürekli güncelleyebilecek varsa yeni konu açsın bu kilitlensin oradan devam edelim.

gerek yok bence faydalı bılgıler var. kılıtlenıp yenı konu acılırsa bunlar gerı planda kalacaktır..
  • Giden arkadaşlara tavsiyem, şakirpaşa, yüreğir, denizli gibi yerlere gitmemenizdir büyük ihtimalle işiniz düşmez ama yinede dikkat edin..
    Kendi içinde yaşayanlar için bir sorun yoktur ama yabancıysanız ve az da olsa cekingenseniz oralarda yazık olur size.
    Menderes ve merkez parkta sevgilinizle gitmemeye ozen gosteriniz cok guzel yerlerdir ama mutlaka grup olarak gidin.
    Cono tabirini çok duyacaksınız, adana'nın psikopat manyaklarına verilen isimdir aman ha bulaşmayın..
    Üniversite çok güzeldir okudugunuz zaman boyu tadını cıkartın, gol kenarı ve agaclık oldugu için sakin oturmalık güzel yerleri boldur, zmanla keşfedersiniz.
    Yukarda arkadaşın dediği gibi genellikle baraj yolu takılır öğrenciler, ev konusunda falan ama turgut özal bulvarıda cok güzeldir, 15dak bir üniye otobüs gecer göle 5 dakikaydı bizim ev ve genellikle belli bi düzeyin ustundeki insanlar oturur orda, rahat edersiniz.
    Gazipaşa da çok güzel kafeler vardır, uğrak mekanlarınız olacak kendileri biraz tuzludurlar ama dikkat edin
    Türkiye'nin en buyuk teknosası carrfoursa nın ordadır. M1 zaten başlı başına bir yerdir.
    Döner dürüm en önemli besin maddeniz olacak, başka yerlerde yediğinize benzetmeyin iskenderundan sonra en gzel doner burda yapılır.
    Kebap zaten orda tapılası seviyeye ulaşacak nerdeyse
    Sonra buna dikkat şırdan vardır bide adana'da, mumbar benzeri birşeydir ama bambaşkadır ilk başta kokusuyla goruntusuyle tadıyla iğrenç gelecek, 2. en fazla 3 yiyişinizde gecelerinizin vazgeçilmez yiyeceği olacak, yine dikkat o kadar iyi kilo aldırıyorki 2 ayda duba gibi olabilirsiniz..
    Adana'nın takımlarından bahsetmektede fayda var, iki tane şehrin takımı var. Biri AdanaDemirspor(Şimşekler) diğeri Adanaspor. Gerçekten sağlam bir rekabet vardır. Bİrde Mersinİ.Y. Adana Demirspor macı gunu sularda fazla gezmeyin, ölebilirsiniz Demirspor taraftarı daha aktiftir bana göre maclarıda cok keyiflidir, oyle küfürler edilirki maçlarda nutkunuz tutulur..
    Ev konusunda kiralar yıllıktır ve 4000 ila 6000 arasında değişir. En son kattan ev tutmayın çatı kavramı olmadığı için yanarsınız, tuttugunuz evde güneş emerjisi olmasına dikkat edin, 24 saat sıcak su demek kendileri. Baraj yolu, Özal, kenan evren, gazipaşa, mavi bulvar vs.. genelde tercih edile yerlerdir.

Yukarda arkadaş üniversite içini tanıtmıs genel olarak bende şehri tanıttım biraz. Adana'lı değilim bu arada.

• nasozby cok tesekkurler. cok onemlı püflere benzıyor. ılk gıttıgımde dırek kebaba dalıcam bakalım bızımkınden iyi mi (antep :))
  • Dal tabi kebaba ama her yerde yeme hocam, ucuz diye herşeyi yedirirler valla.. hasan usta'da yiyebilirsin mesela.
    Kebaptan once mezelerle nerdeyse doyuyorsun zaten
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.