Şimdi Ara

Türkiye de en ucuz LPG Ankara Gülveren'de PO-Milangaz-Kalegaz-Lipetgaz (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.351
Cevap
75
Favori
431.745
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İYİ DEMEDİN UZMAN SIRA BUNA GELDİ , NEYSE DEPOLARI GEÇEN FULL DEN FULL LEMİŞTİM
  • slm herkese yorumları okudum memnun olduklarımızda var olmadıklarımızda milangaz gazı cezairden getiriyor ve burda petrol ofisi sheell bunlara ana dagıtımını yapıyor kesinlikle koku yoktur araclarını bakıma götüren arkadaşlarda görmüştür peki gelelim ucuz fiyatlara milangaz fiyat düşüklügünü kacak gazları bitirmek icin yapıyor cünkü tüplü gaz dedigimiz fabrikalara verilen gaz vardır bu litrede seksen lira otogazdan düşükdür x gazlar bunu alıp satıyolar millete bu sayedede ucuz gaz satıyoz diye reklam yapıyolar onlardan aldıkları gazın faturasını isteyin ikinci konu gazın kokusuna bakın filitlelerde sarı toz şeklinde cıkar pislik opet aygaz milangaz bunlar dışında cogu kacak gaz satar hele ki gülverende ki petrol ofisi bundan kesinlikle almayın kesinlikle pis gazdır. KX Ox gx gazlar kokudan durulmaz istasyonlarında gelin az gitti cok gitti meselesine ilk konu gaz alırken pompa sıfırlanıyomu sıfırlanmıyomu buna dikkat edin ve kesinlikle fiş alın mesala gittiniz milangazdan aldınız deponuz 35 litre aldı bununlada 200km yol gitti x gazdan aldınız 40 litre bununlada 230km gitiniz fark nedir biliyormusunuz sadece basınç farkı ikisindede 35 litre alsanız aynı km gider bu şaşmaz bir gercekdir deneye bilirsiniz fişlere bakın milangaz dan alın bide x bi gazdan alın aynı litreyi ölcün kötü gaz olmadık sürece aynı cıkar soru ve yorumlarınızı beliyoruz ezgi petrol fiyat1940

• quote:

Orijinalden alıntı: milangaz gülveren ezgi

slm herkese yorumları okudum memnun olduklarımızda var olmadıklarımızda milangaz gazı cezairden getiriyor ve burda petrol ofisi sheell bunlara ana dagıtımını yapıyor kesinlikle koku yoktur araclarını bakıma götüren arkadaşlarda görmüştür peki gelelim ucuz fiyatlara milangaz fiyat düşüklügünü kacak gazları bitirmek icin yapıyor cünkü tüplü gaz dedigimiz fabrikalara verilen gaz vardır bu litrede seksen lira otogazdan düşükdür x gazlar bunu alıp satıyolar millete bu sayedede ucuz gaz satıyoz diye reklam yapıyolar onlardan aldıkları gazın faturasını isteyin ikinci konu gazın kokusuna bakın filitlelerde sarı toz şeklinde cıkar pislik opet aygaz milangaz bunlar dışında cogu kacak gaz satar hele ki gülverende ki petrol ofisi bundan kesinlikle almayın kesinlikle pis gazdır. KX Ox gx gazlar kokudan durulmaz istasyonlarında gelin az gitti cok gitti meselesine ilk konu gaz alırken pompa sıfırlanıyomu sıfırlanmıyomu buna dikkat edin ve kesinlikle fiş alın mesala gittiniz milangazdan aldınız deponuz 35 litre aldı bununlada 200km yol gitti x gazdan aldınız 40 litre bununlada 230km gitiniz fark nedir biliyormusunuz sadece basınç farkı ikisindede 35 litre alsanız aynı km gider bu şaşmaz bir gercekdir deneye bilirsiniz fişlere bakın milangaz dan alın bide x bi gazdan alın aynı litreyi ölcün kötü gaz olmadık sürece aynı cıkar soru ve yorumlarınızı beliyoruz ezgi petrol fiyat1940

güzel bilgilendirme başarılar

• world puan kullanabileceğim aygaz dışında bir istasyon var mı ankarada. milangazda felan geçerlimi.
    12 sine kadar kullanmazsam silinecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: milangaz gülveren ezgi

slm herkese yorumları okudum memnun olduklarımızda var olmadıklarımızda milangaz gazı cezairden getiriyor ve burda petrol ofisi sheell bunlara ana dagıtımını yapıyor kesinlikle koku yoktur araclarını bakıma götüren arkadaşlarda görmüştür peki gelelim ucuz fiyatlara milangaz fiyat düşüklügünü kacak gazları bitirmek icin yapıyor cünkü tüplü gaz dedigimiz fabrikalara verilen gaz vardır bu litrede seksen lira otogazdan düşükdür x gazlar bunu alıp satıyolar millete bu sayedede ucuz gaz satıyoz diye reklam yapıyolar onlardan aldıkları gazın faturasını isteyin ikinci konu gazın kokusuna bakın filitlelerde sarı toz şeklinde cıkar pislik opet aygaz milangaz bunlar dışında cogu kacak gaz satar hele ki gülverende ki petrol ofisi bundan kesinlikle almayın kesinlikle pis gazdır. KX Ox gx gazlar kokudan durulmaz istasyonlarında gelin az gitti cok gitti meselesine ilk konu gaz alırken pompa sıfırlanıyomu sıfırlanmıyomu buna dikkat edin ve kesinlikle fiş alın mesala gittiniz milangazdan aldınız deponuz 35 litre aldı bununlada 200km yol gitti x gazdan aldınız 40 litre bununlada 230km gitiniz fark nedir biliyormusunuz sadece basınç farkı ikisindede 35 litre alsanız aynı km gider bu şaşmaz bir gercekdir deneye bilirsiniz fişlere bakın milangaz dan alın bide x bi gazdan alın aynı litreyi ölcün kötü gaz olmadık sürece aynı cıkar soru ve yorumlarınızı beliyoruz ezgi petrol fiyat1940

milangazdan başka gülverenden nerden alalım?

• Arkadaşımdan aldıgım rakamlar:

Ford Focus 1.6ghia 2001 model arac ile bir simit depo gaz alıyor.Sehiricinde,

Demirören Milangaz ile 226km

Aygaz Euro+ lpg ile 260km gidiyor. Sonuc: Aygaz ve Bp dısında gaz almıyor.

Ben de deneyip Milangaz sonuclarını sizle paylasırım insaallah. Daha deneyemedik, yakınlarda Milangaz yok.
  • Bir önceki mesajımı cepten yazdığım için hesaplama yapma imkanı olmamıştı arkadaşlar. Şimdi Milangaz kullanmak ekonomik mi değil mi hesapğlayalım:

Milangaz ile 226 kilometre
    Aygaz Euro+ ile 260 kilometre

Yani Aygaz Euro+ ile yapılan kilometre Milangaza göre %15 daha fazla...

Fiyatları oranlarsak mantıklı mı değil mi anlarız. Şu anda Milangaz fiyatı 1,90 TL sanırım (yanlışsa düzeltiniz). Milangaz fiyatına %15 eklersek yani kısaca 1,90x1,15= 2,185 TL yapar. Yani Aygaz 2,185 TL olsaydı Milangaz ile aralarında ekonomik açıdan hiç bir fark olmayacaktı.

Aygaz ise bugün 2,12 TL. Yani arkadaşım Ford Focus aracında Aygaz Euro+ kullanırsa kilometre başı maliyet düşüyor.
    Bir de ben deneyyim bakalım. Araçtan araca fark edecek mi?

• 1.90 lık yerler 1.94 yaptı. 1.99 luk yerler 2.039 yaptı. normal yerlerde 2.12 yaptı
  • Eskiden Milangaz ile Aygaz arasında %20 oynuyordu. Aygaz 1,50 ve Milangaz 1,25 tl idi. O zamanlar arkadaşın yeni aracında ölçtüğümde şehiriçi kilometre başı maliyet fazla fark etmiyordu. Yüzde 5 bile değildi ve çekiş hissedilir derecede düşmüştü. Bu düşüş 1400cc ve altındaki araçlarda daha iyi hissediliyor. O yüzden Aygaza geri dönmüştüm. Hesap yapmasını bilmeyenler için Milangaz görünürde ucuzdu. Doğru, 1 depo gaz alırken cepten az para çıkıyordu.

Bizim matematikci ve hesapçı birader o zamanlar eski Tofaş Şahininde bu gazı denemişti. 'Toplamda %7 daha ekonomik, fakat aracın çekişi düştü' demişti.

'MilanGazın kalitesi arttı' diyenler için bir kez daha deneyeceğim bakalım.
  • senin bilader matemetikçi ama hesabı yalnış yapıyo bi defa gazı aldığın havanın ısısı bile önemli hava soğukmu sıcakmı o bile etkiler onuda hesaba katması lazım ayriyeten arabayı kullandığı andaki hava kaç derece o çok mühim bişi aynı pomapadan aynı istazyondan alması lazım her pompanın basınçı deyişik olur taksicilerin pompası özeldir onu takıb edin o sıraya girin o pompalar basınçı yüksek olur senin hesap karıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: A380

senin bilader matemetikçi ama hesabı yalnış yapıyo bi defa gazı aldığın havanın ısısı bile önemli hava soğukmu sıcakmı o bile etkiler onuda hesaba katması lazım ayriyeten arabayı kullandığı andaki hava kaç derece o çok mühim bişi aynı pomapadan aynı istazyondan alması lazım her pompanın basınçı deyişik olur taksicilerin pompası özeldir onu takıb edin o sıraya girin o pompalar basınçı yüksek olur senin hesap karıştı

+1

ayrıca bende uzun yolda milangazla daha fazla km yaptım.ne olcak şimdi?
    aygazla 390 km,milangazla 452 km.
    Ostimdeki gimat tarafındaki milangazdan full doldurduğum zaman yani %100,bazı gazlar % 80 de kalıyor,
    ozman tek ışık yanıp söndüğünde 400 km yapıyorum ş.içi.tabiki yazın.depo 45 lt.
    bana bu saatden sonra kimse aygaz falan aldıramaz.
    birde güvenal gaz var ona çok iyi diyorlar birde ona bakıcam.

• şanzımanı eline almış birisi olarakta bana kimse milangaz aldıramaz. dünyanın en uyduruk lpgsi.
    nasıl mı elime aldım? anlatayım;
    milangaz doldurulur, araç 4-5 bin devirde gezer ama araç 2. viteste ve 30 u geçememktedir. elektronik şanzıman olduğu için makine hızla, deviri düşünr bir türlü vites değiştirmez ve şanzıman cortlar.

sonra bir sürü tamirci gezilir, şanzıman tamir ettirilir falan filan. vel hasılı kelam milangazı hayatta almam. 3 kere aldım 2 sinde sorun oldu, 3. de de hemen koşup ipragaz ile karıştırıp arabayı sorundan kurtardım. gidin oralgaz alın, totalgaz alın, güvenal alın ama milangaz yazan yerden milangaz almayın. düz vites tofaşınız ya da torosunuz varsa evdeki tüpü bile kullanın ama azıcık alengerli bir aracınız varsa sakın bulaşmayın uyduruk milangaza.
  • Olayın milangazla alakası yok Milangaz kullandım kaç depo Opet kullandım Shell kullandım hiçbirinde öyle şanzımanı indirecek bir performans kaybı yok taş çatlasa %7-8 daha fazla olmasıda mümkün değil. aldığınız gazcıyı dağıtıcısına şikayet edin zira pek gaz almışa benzemiyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sioux

Olayın milangazla alakası yok Milangaz kullandım kaç depo Opet kullandım Shell kullandım hiçbirinde öyle şanzımanı indirecek bir performans kaybı yok taş çatlasa %7-8 daha fazla olmasıda mümkün değil. aldığınız gazcıyı dağıtıcısına şikayet edin zira pek gaz almışa benzemiyorsunuz.

:))
  • gaz yüzünden şanzuman dağatana da ilk kez rasladım ben bi elaka kuramadım gaznan şanzuman nasıl dağatılır eskiden senayide dolmuşcular defransiyel dağatır gelirdi onları çok görürdüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: A380

gaz yüzünden şanzuman dağatana da ilk kez rasladım ben bi elaka kuramadım gaznan şanzuman nasıl dağatılır eskiden senayide dolmuşcular defransiyel dağatır gelirdi onları çok görürdüm

siz düz vites kullanıyorsunuz sanırım, elektronik bir şanzıman kullanın sonra bildiğinizi farzedip konuşalım.
  • hemşerim ben senayiciyim elektironik şanzuman gaznan neyim dağalmaz usta bozuldugunu anlamış ama niye bozuldugunu çözememiş sana bişi sallamış gazdan demiş arabanın markası ne depoanda çeyrek depo benzin varmı o benzin dolanır durur ısınır soğur azalırsa pompayı yakar gaz kötüyse araba benzine geçer zorladınmı en kötü o olur başkada bişi olmaz eçu nun sikortası atar ben koca senayide gazdan şanzuman dağatan bi araba görmedimde duymadım da o usta kimse çok pis sallamış
  • hemşerim ben senayiciyim elektironik şanzuman gaznan neyim dağalmaz usta bozuldugunu anlamış ama niye bozuldugunu çözememiş sana bişi sallamış gazdan demiş arabanın markası ne depoanda çeyrek depo benzin varmı o benzin dolanır durur ısınır soğur azalırsa pompayı yakar gaz kötüyse araba benzine geçer zorladınmı en kötü o olur başkada bişi olmaz eçu nun sikortası atar ben koca senayide gazdan şanzuman dağatan bi araba görmedimde duymadım da o usta kimse çok pis sallamış
  • tartışmak istemiyorum ama siz Türkçe okuma ve yazma eğitimi aldınız mı?
  • konu başlıklarında yeni sayfalara geçiş yapabiliyormusunuz hep 1. sayfada sayıklıyor sanki
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.