Şimdi Ara

Kocaeli Üniversitesi Donanımhaber Öğrenci Topluluğu (280. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.267
Cevap
75
Favori
338.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim yurt işi olmadı arkadaşlar. Servise kaldık, yapacak bişey yok.
  • Banka kartini illa iş bankasından mi almamız lazım. Vakıf Bank olmuyor mu?
    Son sorum bu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Engineer ! kullanıcısına yanıt
    Çıkmadı sanırım? Özel yurtlara baktım çok pahalı.

Ama üzülme 1 sene azda olsa yol sıkıntısı çekersin. Sonraki sene arkadaş bulup eve çıkarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mizantropia

Çıkmadı sanırım? Özel yurtlara baktım çok pahalı.

Ama üzülme 1 sene azda olsa yol sıkıntısı çekersin. Sonraki sene arkadaş bulup eve çıkarsın.

Çıkmamıştı. Ancak 2 senedir KYK yurdunda kalıyordum, KYK da kalanların kaldığına dair belge götürdükleri zaman kayıtları yapılıyor diye biliyordum. Ama bu dediğim şey, yatay ve dikey geçişler için geçerliymiş. Olmuyor, Bolu Bölge Müdürlüğüne kadar herkesi aradım, herkes aynısını söylüyor

Aralık ayındaki dilekçe ile alımlara kaldık. Artık, o zaman bakacağız.

Servisle git gel yapacağız artık. Zor olacak ama olacak bi şekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hatake Kakashi

Banka kartini illa iş bankasından mi almamız lazım. Vakıf Bank olmuyor mu?
    Son sorum bu

Üniversite yemekhanesinde bir sistem var.
    Öğrenciler İş Bankası kartıyla yemekhaneden 2 liraya yemek yiyebiliyorlar.
    Hatırladığım kadarıyla 2 tabak yemek, ekmek, tatlı, sınırsız salata, su yiyip içiyorsun.
    Günde 3 kere yemekhaneden yiyebiliyorsun kart ile.
    Nakit ödeme yapmak istiyorsan 3,5 liraydı sanırım.
    Yada sıradaki bir arkadaki, öndeki kişiye 2 lira uzatıp rica ediyorsun.
    Yemekhanenin önündeki özel (sadece bu iş için ayrılmış) bankamatikler var.
    Bu bankamatiklerde kartın hesabından yemek için belli bir kısım ayırıyorsun.
    5-10-20 lira herneyse.
    Bunu yapmanın sebebi, olası bir kayıp kart durumunda.
    Kişilerin senin kartınla yiyebileceği miktarı sınırlamak.
    Umarım soruna yanıt bulabilmişsindir.
  • anladım çok teşekkür ederim.
  • peki iş bankası hesap işletim ücreti kesiyor mu ?

Bir de sadece bireysel banka hesabı mı açacağız yoksa özel bir adı var mı öğrenci hesabı gibi vs
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hatake Kakashi

peki iş bankası hesap işletim ücreti kesiyor mu ?

Bir de sadece bireysel banka hesabı mı açacağız yoksa özel bir adı var mı öğrenci hesabı gibi vs

Böyle bir para kesip kesmediğini hatırlamıyorum.
    2. soruna da yanıt veremeyeceğim.
    Yeni arkadaşlardan yardım bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr_Gölge

quote:

Orijinalden alıntı: sonyeja

Halletik bütün işlemleri dün nihayet. Okul kaydı 1.5 dk, yurt kaydı 6-7 saat sürdü. Yavuz Selim Yurdu çalışanlarının hepsini saygıyla anıyorum.

yurt niye o kadar sürdü?

Hocam tam bir problem çalışanları. Saat 2'den önce erkek almadılar. Sadece kızları aldılar, neymiş sisteme erkekler düşmemiş. Adamın sistemle bir işi yokki fiziksel olarak kağıt doldurttular vb. Sonra bir yığılma kapıda tabi... Ana kaydı yaptırdıktan sonra birde kendi bloğuna gidip kayıt yaptırıyorsun, para yatıyorsun filan. Orası dahada büyük problem, içeride 2 tane godoman var. Oturmuşlar pc başına, tek parmak yazı yazıyorlar. Bir kişinin 2 dk'lık işi sürüyor 20 dk... Birde asabiyet yapıyor, sinirden deli ediyor adamı... Bunun üstüne sıra tamda bana gelince sistem kapanmaz mı...

Neyse sonuç olarak 9.30da kayıt olmak için gittiğim yurt kapısından 5.20 sularında işlemlerimi tamamlayıp ayrılabildim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kolpacino00

quote:

Orijinalden alıntı: sonyeja

Bu arada Elektrik İÖ'cüler bir ses versin ya bir tanışalım. Diğerleri merakla etrafa bakınırken biz takılırız sınıfta filan

hafiften toplanak
  • quote:

Orijinalden alıntı: utar

KENT KART İLE İLGİLİ
    Şehri yeni tanıyanlar için anlatmaya çalışayım. Kent Kart müracaat yeri İzmit Fuar alanı içerisindedir. Peki İzmit Fuarı nerededir? diye sokakta herhangibirine soracak olursanız size direk tarif eder. Tanındık bildik yerler üzerinden anlatmaya çalışırsam NCity alışveriş merkezinin hemen yanındadır zaten NCity durağı denen bir durakta var gayet merkezi. İzmit merkezin sahil kısmında kalıyor. Fuar alanını bulduğunuzda Fuar alanının girişindeki güvenliklere veya herhangibirine sorasanız size hemen Kent Kart başvuru yerini eliyle gösterecektir.Eğer yer konusunu geçtiysek nasıl temin edeceğiniz konusuna geleyim..
    Öncelikle gerekli şeyler:
    *1 adet vesikalık fotoğraf(kart için taratılıp size geri iade edilecektir)
    *1 adet Öğrenci Belgesi
    *10 Türk Lirası
    Başvuru işlemleri:
    Kent Kart alım yerinin önündeki beyaz renkli gişedeki dayıya öğrenci belgenizi gösterip 10tl yi verdiğiniz taktirde size gişe numarası verecektir. Gişe numaranızı alıp hemen içeride beklemeye geçin. Sıranız geldiğinde size ilk defa mı Kocaeli Kent Kart edinmek istediğinizi soracaklar evet diyip işlemlerin tamamlanmasını bekleyin (15dk.nızı almaz merak etmeyin) Hadi hayırlı uğurlu olsun Kocaeli'ye hoşgeldiniz..

hocam bir de şu var bu öğrenci kartlarını iş bankasında eşleştirin dediler. İş bankası mı gecerli sadece yoksa diğer bankalar da oluyor mu şimdi bende 2 farklı bankamatik kartı var zaten
  • şizofrenn Ş kullanıcısına yanıt
    ben de onlardan biriyim. biraz şüphe düştü içime ama 23 üne kadar iptal etme şansımız varmış. Verdikleri kağıtta öyle yazıyor. Yurtta V blok çıktı zaten heralde okuyacam ben ya ama
  • Öğrenci belgesini nasıl alabileceğiniz konusunda yardımcı olmuşlar :) Öğrenci belgenizle birlikte bankaya gittiğinizde öğrenci hesabı açmak istediğinizi söyleyin. Öğrenci hesaplarında hesap işletim ücreti kesilmiyor.@Hatake Kakashi

Valla benim o konuda bir bilgim yok. İş Bankası dendiyse İş Bankasını yapın :D @kolpacino00
  • quote:

Öğrenci belgesini nasıl alabileceğiniz konusunda yardımcı olmuşlar :) Öğrenci belgenizle birlikte bankaya gittiğinizde öğrenci hesabı açmak istediğinizi söyleyin. Öğrenci hesaplarında hesap işletim ücreti kesilmiyor.@Hatake Kakashi

Valla benim o konuda bir bilgim yok. İş Bankası dendiyse İş Bankasını yapın :D @kolpacino00

saolasın yinede :D
  • Yardım beklediğiniz konular olursa çekinmeden sorabilirsiniz , elimden geldiği kadarınca yardım etmeye çalışırım (Yurt falan hariç :D) @kolpacino00
  • quote:

Yardım beklediğiniz konular olursa çekinmeden sorabilirsiniz , elimden geldiği kadarınca yardım etmeye çalışırım (Yurt falan hariç :D) @kolpacino00

eywallah aklıma geldıkce sorarım :)
  • arkadaşlar ben de bu yıl koudeyim bişi merak ediyorum şimdi bu öğrenim kredisi/burs hangiisi çıkarsa banka kartı kullanarak alıyormuşuz ya ben daha önce hiç kart kullanmadım bu kredi sonuçlarıda 2 ay sonra falan açıklanıyormuş ben şimdi bi kaç özel burs başvurusu yapmak istiyorum faakt hepsinde hesap numaramı iban nosunu falan istiyorlar şimdiden kendime bir bankadan hesap açıp kart kullanmaya başlayıp daha sonrada kyk sonuçlarına göre de burs yada geri ödemeliyi de bu karta yatırılmasını sağlayabilr miyim ?
  • alliswell* kullanıcısına yanıt
    KYK kendisi hesap açıyor ve bankamatik kartını sonradan bankadan teslim alıyorsun.
    Ziraat Bankasında kaç tane hesabınız olursa olsun farketmiyor. Ziraat bankasından hesap açtırırsanız hesaplarınız arası veya havale işlemlerini ücretsiz olarak yapabiliyorsunuz, tek karttan almak istiyorsanız istediğiniz hesaba parayı aktararak alabilirsiniz kanımca.
    Yalnız ziraat 3 ayda bir 20TL ve yılda 80TL hesap işletim ücreti alıyor, 3 ay içinde hesabınızda toplamda 800TL para giriş/çıkışı olmuşsa almıyor o 3 aylık dönem için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 4 Eylül 2013; 14:50:09 >
  • Arkadaşlar ben şimdi işbankası hesabı açtırdım ama bana bu yemekhanede okulun verdiği karta para yükletip ordan yemekleri alacaksınız dediler yani okul kimliğiyle banka kartı eşleştriliyormuş ordan okul kimliğine para atılıyormuş vs vs bişiyler,bilen varsa bi yardımcı olabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MentalGhetto

Arkadaşlar ben şimdi işbankası hesabı açtırdım ama bana bu yemekhanede okulun verdiği karta para yükletip ordan yemekleri alacaksınız dediler yani okul kimliğiyle banka kartı eşleştriliyormuş ordan okul kimliğine para atılıyormuş vs vs bişiyler,bilen varsa bi yardımcı olabilir mi ?

ben sorduğumda da eşleştirme olayını dedi. para atmadan ziyade okul kimliği kartını kullanarak 2 tl ücreti iş banka hesabından düşüyor diye anlattı. sanırsam kentkartı nasıl banka hesabı ile eşleştiriyon öyle bir şey sanırsam,galiba.
  • 
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.