Şimdi Ara

Kocaeli Üniversitesi Donanımhaber Öğrenci Topluluğu (259. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.267
Cevap
75
Favori
338.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese gelmiyor posta boşuna beklemeyin.Zaten üniversitenin internet sitesine yayınlanır gerekli şeyler heyecan yapacak bi şey değil 2 dk sürüyor kayıt işi.Posta gelse bile tanıtım kitapçığı gelir.
  • KOÜ'nün sitesinde şu yazıyor.

2-6 eylül tarihleri arasında yapılacak olan okul kayıtlarında Burçak Tur'un istanbuldan Ücretsiz servisi olacaktır isminizi kayda geleceğiniz günün bir gün öncesinden telefonla arıyarak yazdırabilirsiniz .
    Adem : 05438545353 Mehmet : 05462333452
    Murat : 05424626141 Mahmut : 05532685647
    Metin : 05324250516

İstanbul'dan gideceğim ben de, ayın 2si ya da 3ünde.
  • koü apolitik diyen arkadaş şaka yapmış geçen sene her gün siyası broşürler dağıtılıyordu her ay eylemler oluyordu ama 2.dönem biraz azalmıştı heralde uzaklaştırma cezası verilmesinin etkisiyle.
  • Selamlar arkadaşlar bende METALURJİ VE MALZEME MÜH 1.öğrtm kazandım bu sene. Hepimize hayırlı olsun :D

ayrıca birkaç sorum var :D

Öncelikle bölüm çok zor diyorlar, kimya ve ezber ağırlıklıymış, çalışma koşulları ağır diyorlar (dökümhane sıcak ortam zehirli gazlar vsvs), Devlette alım az diyorlar ne derce doğru ?

Sonra bu bölümü kocaelide okurken staj yapabiliceğim sağlam yerler nerelerdir? Veya bölümü bitirdikten sonra kocaelide kalsam nerelerde iyi bir işe girerim. Otomativ fabrikası veya demirçelik tercihim tabi ama sizce nereler hangi fabrikalar iyidir kocaelide. İşe girerken 2000 lira ummuyorum tabi ama mesela 1400 gibi bir ücretle başlayabilirmiyim. Ayrıca ingilizce + almanca/fransızca yapsam aylık 2-3 senelik bir tecrübeyle ne kadar bir maaş söz konusu olur.

Ve hangi bilgisayar programarını iyi öğrenmeliyim.
    fazla soru oldu ama bölümü okumaya başlayınca hangi dalda uzmanlaşmam daha iyi olur ( metal, cam, seramik, satış, kalite kontrol vs vs. )

Sorularımı cevaplandırırsanız çok mutlu olurum

• quote:

Orijinalden alıntı: efe.ishak

Selamlar arkadaşlar bende METALURJİ VE MALZEME MÜH 1.öğrtm kazandım bu sene. Hepimize hayırlı olsun :D

Öncelikle bölüm çok zor diyorlar, kimya ve ezber ağırlıklıymış, çalışma koşulları ağır diyorlar (dökümhane sıcak ortam zehirli gazlar vsvs), Devlette alım az diyorlar ne derce doğru ?

Sonra bu bölümü kocaelide okurken staj yapabiliceğim sağlam yerler nerelerdir? Veya bölümü bitirdikten sonra kocaelide kalsam nerelerde iyi bir işe girerim. Otomativ fabrikası veya demirçelik tercihim tabi ama sizce nereler hangi fabrikalar iyidir kocaelide. İşe girerken 2000 lira ummuyorum tabi ama mesela 1400 gibi bir ücretle başlayabilirmiyim. Ayrıca ingilizce + almanca/fransızca yapsam aylık 2-3 senelik bir tecrübeyle ne kadar bir maaş söz konusu olur.

fazla soru oldu ama bölümü okumaya başlayınca hangi dalda uzmanlaşmam daha iyi olur ( metal, cam, seramik, satış, kalite kontrol vs vs. )

bence bu sorularıni sormakta biraz geç kalmışsın.Ücret konusunda herşey nasip...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 06_EMRE

quote:

Orijinalden alıntı: efe.ishak

Selamlar arkadaşlar bende METALURJİ VE MALZEME MÜH 1.öğrtm kazandım bu sene. Hepimize hayırlı olsun :D

bence bu sorularıni sormakta biraz geç kalmışsın.Ücret konusunda herşey nasip...

ya zaten mecbur okuyacağız da :D 800 liradan başlamak istemiyorum açıkçası. o yüzden :D

• halkla ilişkiler ve tanıtım bölümündeki temel bilgi teknolojileri kullanımı ve ingilizce dersinden muaf olmak için hangi sınavlara girmek gerekiyor
  • Beyler zorunlu ingilizce okucam bu yüzden sınava girmeyi düşünmüyorum bunun bana bir zararı olmaz demi ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThyKeDoT

Beyler zorunlu ingilizce okucam bu yüzden sınava girmeyi düşünmüyorum bunun bana bir zararı olmaz demi ??

Zararı olmaz. Aslında olur. Neden diyeceksen; hazırlık vakit kaybı burada. Sene kaybına gerek yok. Sınava gir, geçebiliyorsan geç. Çok arkadaşım var. Sıra arkadaşım sınavda girdi, geçer not aldı. Ama buna rağmen hazırlık okmak istiyordu. Çok ısrar etti, gitti sordu. Ama geçemedi. Ama belli bir vakit geçti; iyi ki hazırlığa almamışlar beni diyor şimdi... Arkadaşlarının yaşadıklarını gördü çünkü. Elinde fırsat varken gir sınava, sınav zaten kolay. Geçersin, uğraşmazsın...
  • Kyk başvurular bitti mi ? Birde kyk sonuçları ne zaman açıklanır bilgin var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: şizofrenn

Kyk başvurular bitti mi ? Birde kyk sonuçları ne zaman açıklanır bilgin var mı?

Yurt başvurusu dün bitti. Kayıtlardan önce açıklanır sonucu.

Burs/kredi başvurusu 29 Eylül'de bitecek. Aralık-ocak ayı gibi açıklanır sonuçları...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stainless..

quote:

Orijinalden alıntı: şizofrenn

Kyk başvurular bitti mi ? Birde kyk sonuçları ne zaman açıklanır bilgin var mı?

Yurt başvurusu dün bitti. Kayıtlardan önce açıklanır sonucu.

Burs/kredi başvurusu 29 Eylül'de bitecek. Aralık-ocak ayı gibi açıklanır sonuçları...

Hocam aralık ocak diyorsunuz ya 3 ayın parasını yatıracaklar mı ?
  • Elektrik muhendisligi 2. sınıf ogrencisiyim.Sorularınız varsa alabilirim.

• quote:

Hayır yatırmıyorlar... Ocak ayından başlar muhtemelen yatırılmaya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stainless.. -- 13 Ağustos 2013; 15:25:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stainless..

quote:

Hayır yatırmıyorlar... Ocak ayından başlar muhtemelen yatırılmaya...

Peki hocam sonra hiç kesilmiyor demi bu burs okul bitene kadar her ay alıyoruz??
  • quote:

Peki hocam sonra hiç kesilmiyor demi bu burs okul bitene kadar her ay alıyoruz??

Kesilebilir. Bir dönemde ya da bir senede(tam hatırlamıyorum, dönem de olabilir, sene de olabilir) 3 üzerinde alttan dersin olursa kesilir, krediye dönüşüyor bildiğim kadarıyla. İstersen kredi de almazsın. 3 tane alttan dersin varsa alırsın ama 4 olursa kesilir...
  • birden fazla alıntı nasıl yapabilrirm?
  • Hocam peki bölümlere göre kayıt yok demi bizim ünivde 2-6eylül herhangi birinde gitsem kayıt olabilirim ve bir sorumda şu yurtlara giriş saat kaçta sıkıntı oluyormu geç kalmada vs? bilginiz varmı
  • merhaba arkadaşlar bende kou elohab 2.öğretm kazandım. bölüm hakkında bilgisi olan varsa yardım edebilirmi nedir ne değildir? hazırlık sınavı konusundada zormudur benim temelim var geçeceğimi düşünüyorum hazırlık okumalımıyım? yukarda ark demişki ülküsülerin %95i mhndisliktedir diye gerçekten ölemi öleyse çok mevzu çıkaR bu muhafyet sınavını ne zmn olcaz ve yurtlar ne zmn açılcak??
  • quote:

Orijinalden alıntı: .BURAK.

quote:

Orijinalden alıntı: vintagee

hocam bak ne sorcam
    yavuz selim yurdu için hiç kyk ya başvurmadan torpille halledebilir miyiz acaba.
    ( yanlış anlamayın para çok gibi falan olduğundan değil de hiç olmazsa şansımızı deneyelim diye düşündüm )
    veya kykya başvurduktan sonra mı torpili sokuyorz araya ?

Torpil falan işlemez, müdürlere, bakanlara ayrılan özel kontenjanlar kapatıldı bu sene.
    Herkes girebiliyorsa hakkıyla girecekmiş artık.

Elektrik mühendisliğine gelen arkadaşlar hoşgeldiniz, bölüm zor, sınavlar zor, dersler zor :)
    Kendinizi alıştırın başlamadan :)

hocam nerden biliyosunuz o kontenjanların kapatıldığını bende mlltvkili kontenjanından gircektim ama doğrumu bu???

• 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.