Şimdi Ara

1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
1
Favori
8.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gravestone80

1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI İSKENDERUN HATAY
    biz cennetemi düştük olaya bakın yaaaa

- Deniz Alayı sosyal faaliyetler açısından çok güzel bir düzeyde. Lig tvde yayınlanan maçların büyük kısmını projeksiyon vasıtasıyla dev ekranda izleme olanağına sahiptik. Ayrıca bunun yanında güncel sinema filmlerinin haftasonları gösterimi mevcuttu. Son olarakta 25 günlük süre içerisinde 2 kez mahalli sanatçılardan oluşan konser çalışması ve tiyatro çalışması mevcuttu. Bu imkanların çoğu eğitim alayında mümkün olmadığını düşünüyorum.

- Banyo, yemek, barınma, kantin ihtiyaçları konusunda kalabalıktan kaynaklanan ufak sorunlar yaşanabiliyordu. Ancak komutanımızın bu sorunlar hakkında geleceğe yönelik birçok çalışması mevcut.

- Yemek konusundaki sıkıntı yemeklerden değil kalabalıktan saatlerce sıralarda beklemekten kaynaklanıyor. Aşhane ve kamara dediğimiz yemek dağıtım bölgesi oldukça temiz. Ve yemeklerde birçok yere göre oldukça güzel. 25 günün 25 gününde etsiz yemeğin çıkmadığı bir gün dahi geçmedi. Buna çok şaşırmıştım. Hergün et yemeği çıkması beklemediğim bir durumdu.

- Yemekhanelerde musluklardan çay akması bir efsane değil tamamen gerçek bir olay. İlk gördüğümde bende çok şaşırdım ancak bu gerçekti ve şaşırtıcı olduğu kadarda güzeldi. 4000 kişinin ihtiyaçlarını karşılanması ancak bu şekilde karşılanabilirdi sanırım. Tabi bu durum sadece haftanın bazı günleri kahvaltıda mümkündü.

- Dağıtımlarda kısa dönemde olsa uzun dönemde olsa %90lık kısım birlikten ayrılıyor ve trnin çeşitli yerlerine tertipleniyor. En çok asker alan iller ise sırasıyla İstanbul , İzmit ve Muğla. Diğer gidebileceğiniz muhtemel yerler ise İzmir, Ankara, Adana, Mersin, Çanakkale, Yalova, Bartın, Zonguldak

Bütün tertiplerime hayırlı tezkereler diliyor saygılar sunuyorum.

bu dediklerinin hiç birine katılmıyorum.
    sosyal faliyet yok bence futbol sahası var ama top oynamak yasak.
    yemekler sıkıntılı.
    maç seyretmeye anfiye gidersin 600 ki aynı anda maç stad gibi oluyor. bence tek eğlence bu.
    kaninler kalabalın ve hizmet kötü çay ayrı kuyruk bisküvi ayrı kuyruk askeri ihtiyaç ayrı kuyruk zaten 15 dk molan var oda 1 kuyrukta biter.
    hazır yemek desen 28 günde 2 hamburger zor yedim ben o da ısrarla kuyruk beklemdim bende öyle yani.
    banyo konusu sıkıntı 5000 kişinin banyosu bir binada yani koğuşlardan 50 metre ile 500 metre arası değişen uzaklığı var.vs. vs bence mükemmel değil ama kalabalık olduğu için sıkıntılı yerleri var.
    şunuda söyleyeyim yine de birçok askere göre çok çok iyi bir yerde askerlik yaptım.
    en önemli avantajı iklim. ben kış gittim ama kar görmedim. yazın gidenler biraz yanar.
    eğitim zor deyil.
    denizci olmak avantaj vs vs.
    bence oraya düşenler yinede şanslı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi l_a_b -- 12 Eylül 2009; 11:35:05 >
  • Ankara'dan gideceklerle görüşelim...
  • arkadaşlar genel foruma da yazdım ama tekrar etmekte fayda var gidecegimiz yer baya büyük oldugu için en gec 1-2 gibi teslim olmalısınız diyorlar.. onun dışında ben gaziantepten gideceğim eğer burdaki arkadaşlarla beraber bir plan yapıp beraber girmek isteyen olursa bir yer belirleyip buluşalım..ne dersiniz??
  • bende kayseriden geliyorum arkadaşlar. hayırlısı olsun hepimize.
  • Ankara'dan gidecekler için kısa sürede bulduğum bilgiler...

Adana'ya uçak var, ancak 16.05'te Adana'da oluyor, birliğe yetişemiyoruz.

Otobüs ile 8-8.30 sürüyormuş. Has Turizm önerildi, sabah ilk araba 10'da. O da yetişmiyor. Pazar gece 23.30 arabasına yer ayırttım. Araştırmaya devam ediyorum
  • beyler cümleten hayırlı olsun.bende amasyadan geliorum.
    riguelme05@hotmail.com eklerseniz tanışır önceden haberleşiriz
  • izmirden geliyorum arkadaşlar bende sabah 7.30da adana havalanındayım kısmetse adana havaalanına inecek arkadaşlarla bir yerde buluşuruz.diğer arkadaşlarlada iskenderunda buluşulur herhalde.geçen senelerde baya bir organize olmuşlar;)

teslim olma açısından büyük birlik olduğu için ilk gün sıkıntılı olur herhalde en azından tanıştığımız insanlarla olmak güzel olur diye düşünüyorum.
    hakan
  • quote:

Orijinalden alıntı: khalid

izmirden geliyorum arkadaşlar bende sabah 7.30da adana havalanındayım kısmetse adana havaalanına inecek arkadaşlarla bir yerde buluşuruz.diğer arkadaşlarlada iskenderunda buluşulur herhalde.geçen senelerde baya bir organize olmuşlar;)

teslim olma açısından büyük birlik olduğu için ilk gün sıkıntılı olur herhalde en azından tanıştığımız insanlarla olmak güzel olur diye düşünüyorum.
    hakan

bende sabah 7,30da adana terminalinde olurum muhtemelen hatay garajlarda buluşur öle gideriz..
  • Deniz yedek subay giden var mı ya :) Benimki yalova ama :S
  • hayırlı olsun.yalova güzel yer..
  • hatay havaalanı da var oradan iskenderun 30 dk..
  • hadi yine şanslısınız. bot yok...

quote:

Orijinalden alıntı: yeniuyeyimiste

Deniz yedek subay giden var mı ya :) Benimki yalova ama :S

iskenderun' a gidenler kısa dönemdir. yedek subaylar yalovaya gider..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coco76 -- 10 Nisan 2010; 12:11:19 >
  • hayırlı olsun arkadaşlar.acemilikten sonra dağıtım genelde istanbula oluyormuş.doğru mudur?
    pazartesi görüşürüz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilla05

quote:

izmirden geliyorum arkadaşlar bende sabah 7.30da adana havalanındayım kısmetse adana havaalanına inecek arkadaşlarla bir yerde buluşuruz.diğer arkadaşlarlada iskenderunda buluşulur herhalde.geçen senelerde baya bir organize olmuşlar;)

hakan

bende sabah 7,30da adana terminalinde olurum muhtemelen hatay garajlarda buluşur öle gideriz..

tamam atilla telefon var zaten yarın haberleşelim malum yanımıza alamıcaz telefonu.ben saat 8 gibi terminale gelirim , bir şekilde buluşucz artık.varsa baska gelecek arkadaşlar yazsın buraya
  • p.tesi istanbul sabiha gökçen 6.20 uçağı ile gidenler görüşelim
  • quote:

quote:

quote:

hakan

tamam atilla telefon var zaten yarın haberleşelim malum yanımıza alamıcaz telefonu.ben saat 8 gibi terminale gelirim , bir şekilde buluşucz artık.varsa baska gelecek arkadaşlar yazsın buraya

yalnız ben aktarmalı geleceğim için saat 8 gibi adanada olcam ordan da 8:30 arabasıyla iskenderuna gececem,sanırım 11 gibi hatay garajlarda olurum.daha erken orda olursanz beklersiniz tertip..uyarmı?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hakan

yalnız ben aktarmalı geleceğim için saat 8 gibi adanada olcam ordan da 8:30 arabasıyla iskenderuna gececem,sanırım 11 gibi hatay garajlarda olurum.daha erken orda olursanz beklersiniz tertip..uyarmı?

tamam tertip merak etme beklicem seni adanada;)
    benim uçak zaten rötar olmassa 7.30da inecek adanaya, garaja geçmem 8.00-8.30 olur seninle adana garajda bulusuruz.
    artık bir yolunu bulucaz buluşmanın telefon olmadan.tahminimce başka adanaya inecek yok olursa yazın arkadaşlar.
  • tertipler benim uçakta istanbuldan adanaya 8 gibi iner beklerseniz beraber gidelim, hakan ben
  • geçen sene 327. dönem olarak ben de hataya gittim sahil güvenlik olarak. 17. bölüktük. 28 gün boyunca nerden düştüm buraya diyeceksiniz ama inanın iskenderun gideceğiniz yerlerden bin kat daha iyi. acemiliğin tadını çıkarın. ben sahil güvenlik hava komutanlığına gittim, orayı anımsamak istemiyorum anlatmamayım. sahil güvenlikçiler ilk gün kırk kişilik grup olmadan ilerleyemiyorlar ben 5 nolu anfide tam 3.5 saat oturdum. 40ıncı gelen arkadaşı alkışlarla karşıladık. ilk gün 2de yattık:)))
  • selam arkadaslar.

pazartesi sabah sabiha gökçenden sunexpress 07:35 uçağı ile adanaya geliyorum. geçen ay 45 dk da inmiştim adanaya muhtemelen 08:30 gibi havaalanında olurum. anladığım kadarıyla sizler daha erken varacaksınız. eğer bekleriz diyen olursa numaram 544 280 31 72 gitmeden haberleşelim. eski dönemlerde söylenenlere göre beraber teslim olanlar aynı bölüğe düşüyormuş. önceden tanışarak gidersek moral olur diye düşünüyorum.

mehmet
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.