Şimdi Ara

49'UNCU MOT. P. TUG. K.LIĞI BİNGÖL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
10.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    askerliğim buraya cıktı piyade kısa dönem olarak
    bilgisayar öğretmeniyim

• Eniştemin oraya gidiyosun
  • bende 49'UNCU MOT. P. TUG. K.LIĞI BİNGÖL e gidiyorum senin gibi ama hiç bir bilgim yok maalesef. şimdiden hayırlı teskereler. iki gün sonra görüşürüz orda :)
  • bir koşu öğrenip gelsen eniştenden
  • quote:

Orijinalden alıntı: itcanbe

bende 49'UNCU MOT. P. TUG. K.LIĞI BİNGÖL e gidiyorum senin gibi ama hiç bir bilgim yok maalesef. şimdiden hayırlı teskereler. iki gün sonra görüşürüz orda :)

11inde yola cık 12sine kalma,
    KTMye katılma
    tavsiye ediyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilsisco

quote:

Orijinalden alıntı: itcanbe

bende 49'UNCU MOT. P. TUG. K.LIĞI BİNGÖL e gidiyorum senin gibi ama hiç bir bilgim yok maalesef. şimdiden hayırlı teskereler. iki gün sonra görüşürüz orda :)

11inde yola cık 12sine kalma,
    KTMye katılma
    tavsiye ediyorlar

12si sabaha uçak bileti aldım elazığa, ktm konusunda kararsızım hala...
  • KTM ye kalırsan gecikmeli 4-5 gün sonra gelirmişin bingöle. öyle diyorlar
    ben yarın yola cıkarım 12 sine kalınırsa yolda kontrol noktaları oluyormuş bir dolu
    ktmye topluyorlarmış
    gerek yok
    direk gidip teslim olmak daha iyi bence
  • Bingöl'de görüşürüz kardeşim,
    saçı sakalı kesmeden elazığ'ya gidin, doğrudan bingöle geçin diyorlar.
    KTM'de 3-4 gün zor koşullarda kalma ihtimali yüksekmiş
    ben de direkt bingöle geçmeye çalışıcam.
  • saçı sakalı derken?
  • yokmu elazığlı birileri burda
    elazığdan bingöle nasıl geçeriz?
    yada malatyadan bingöle??
  • Öncelikle hayırlı teskereler kardeşim. Ben 2003 yılı sonunda 295. kd olarak orda yaptım askerliğimi. Ben gittiğimde 49. iç güvenlik tugayı idi değişmiş sanırım. Ben ktm ile gittim ama pişman oldum rezil bir gece geçirdim ertesi gün kargaşa halinde Bingöl'e gittik şimdi gitsem ktmye katılmadan giderim ama risktir. Kısa dönem askerler iki gruba ayrıldı bizim zamanımızda bir bölümü Bigöl'de kaldı bir bölümü Muş'taki kışlaya gönderildi. Tabii ki isteğe bağlı değil bu durum. Ben makine müh. olduğumdan Muş'taki kışlada hizmet birliğine verildim. Burada çok rahat geçti askerliğim masabaşı görevi verildi, çakılı nöbet tutmadım sadece nöbetçi çavuşluk yaptım. Muş daha rahattı ben ordayken. Bingöl'de kalanlar çok zor günler geçirmiş duyduğum kadarıyla Bingöl depremi sonrası olduğundan karda kışta çadırlarda kalmışlar ama şimdi iyidir diye düşünüyorum. Saç sakal konusunda ise askeri belli eden şey saç sakal olduğundan birliğe katılmadan asker olduğunun belli olmaması için kesme demişler sanırım.

• Herkese Merhaba,

Ben de Bingöle gidiyorum, 49.Motorize Piyade Tugaylığı.Ben her ne kadar kötü olsa da KTM'ye katılmaya karar verdim.Sonuçta kendi güvenliğimiz için.Ayrıca bugün saçımı da kestirdim,yani katılmama gibi bi şansım yok gibi gözüküyo.Yarın Elazığa gidiyorum ben de.Ama nasıl bir yer hala pek bi bilgim yok.Bi de terör olayları hala var mı ve bizi masabaşı görevlerin dışında tugay dışına gönderirler mi?Bingölde görüşmek üzere!
  • @paytaht
    ben de yarın elazıgra olacam inş
    ama KTM ye katılmadan direk olarak bingöle gececem
    zaten elazıgran bingöl arası 1 buçuk saat gibiymiş
    tavsiyem yarın yola cıkıyorsan bingöle git
    istersen beraber de gidebiliriz
  • Bilsisco,

Ben de bingöle geçmeye çalışırım ama şacları filan kestirdim.Hemen belli olursun diyolar.Yolda da çevirme(kimlik kontrolü) olabilirmiş.
  • ya yoldaki cevirmeler ayın 12sinde olurmuş bana oyle dediler
    hatta gidenler var, hicbir cevirme olmadı dediler
    bakalım artık
  • bu son mesajım
    görüşmek üzere
    bu forumu ve bu forumdakileri seviyorum
    Allah'a emanet olun
  • arkadaşlar;

yarın sabah istanbuldan uçakla elazığa geçiyorum, sakalı falan kesmedim. ordanda otobüsle bingöle geçmeye çalışıcam. yanlış bilgi almadıysam gideceğimiz yer bingöl otogarının dibindeymiş. o yüzden çok tehlikeli bir bölge değil dediler. ama dağıtımda herhangibir ilçeye falan verirlerse biraz zorlu şartlar bizi bekliyor gibi.

sabah dokuzda elazığ havaalanında olucam bingöle direk gidecek arkadaşlar olursa ordan beraber gidebiliriz. herkese şimdiden hayırlı teskereler. umarım her şey iyi gider hepimiz için.
  • itcanbe İ kullanıcısına yanıt
    ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CS_SL -- 18 Şubat 2022; 17:3:38 >
  • CS_SL C kullanıcısına yanıt
    .................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CS_SL -- 18 Şubat 2022; 17:3:59 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.