Şimdi Ara

6'NCI KOR. 106'NCI TOP. A. K.LIĞI İSLÂHİYE GAZİANTEP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
3
Favori
43.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 329. dönem var mı başka giden ulaşsın yabancılık çekmeyelim arkadaşlar

msn: gurhanmartin@msn.com

• ben varim ravunos@hotmail.com ayrica furkan adli bir arkadas daha var 3ledik yani:)
  • uçakla sabah 6.20 de gideceğim ist ten 12.30 gibi orda olur muşum varsa arkadaşlar otogarda buluşalım 10 11 gibi
  • ben de varım arkadaşlar:) izmirden sabah 6:30 uçağıyla adanaya incem ordan da gaziantep otobüsüne bincem
  • quote:

Orijinalden alıntı: martinwestist

uçakla sabah 6.20 de gideceğim ist ten 12.30 gibi orda olur muşum varsa arkadaşlar otogarda buluşalım 10 11 gibi

Aynı uçaktayız yarın tanışalım kısmetse...

ravunos@hotmail.com..
  • 6'NCI KOR. 106'NCI TOP. A. K.LIĞI İSLAHİYE/İSLÂHİYE GAZİANTEP
    zafer3838@hotmail.com
  • 6'NCI KOR. 106'NCI TOP. A. K.LIĞI İSLAHİYE/İSLÂHİYE GAZİANTEP

solidsnake7688@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sleeplessness -- 10 Aralık 2009; 4:12:39 >
  • arkadaşlar usta birliğinde dağıtımlar genelde nereye oluyormuş,bilgisi olan var mı?
  • bir de burada askerlik yapmış arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa seviniriz.
  • yok mu bizden başka giden ya? :) ilk biz mi gidiyoruz acaba?
  • Ben 6 yıl önce yaptım orda, o zaman K.maraş'a bağlı 172. zh. tugay kom. yrd. idi. Şimdi topçu alayı olmuş. Ben de topçu idim ama pek işim olmadı bölükle. Yaklaşık 1500 kişilik bir yerdi o zamanlar. Kışı soğuktu. Kar da yağdı epeyce. Sürgün yeri olduğu söylenirdi asker ve rütbeliler için. Hatta Kıbrıs'ta falan uyum sağlayamayanları gönderirlerdi bize. Eğitim bayağı ağırdı. Kısa dönem olarak biz 52 kişiydik, bizden sonra gelenler 140 kişi geldiler. Büyükçe eğitim alanları var. Bir de müfreze denen cephanelik vardı, her ay bir bölük orda nöbete giderdi, orda yatar kalkardı. İslahiye küçük bir ilçe, yapacak fazla bişey yok, esnaf geçimini askerden sağlıyor. Birkaç lokanta, birkaç kahve var.

Dağıtımda da orda kalırsınız gibi geliyor bana...

Biz 213 gün yaptık, (kısa dönem 8 aydı o zaman,) bittiği gün ardımıza bile bakmadan geldik.

Gidecek arkadaşlara Allah kolaylık versin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mim08 -- 11 Aralık 2009; 4:08:53 >

• poşetler sizi hehe gelinde görün ızdırabıı
  • Başka gelecek olan var mı :) forumdan Küçük ama samimi yerdir. bakmayın siz . Gelenler söylesin karşılarım tanışmış olur.
  • aga askerlik yapılcak en kötü yer burasıdır heralde allah yardımcınız olsn !!
  • Arkadaşlar 337. dönemlerden var mı buraya çıkan? Pazar sabahı 06.55 uçağıyla sabiha gökçen'den hareket ediyorum, isteyen varsa beraber gideriz havaalanından.

Önceki dönemlerden kısa dönem yapmış arkadaşlar da paylaşabilirler mi nasıl bir yer olduğu hakkındaki fikirlerini?
  • Ben de 337. dönemim. Ben yeşilköyden gidiyorum pazar sabahı. Ordan benı karsılıycaklar ole goturucekler. Sabah 9 bucuk gıbı antepde olucam. Eger gelmek isteyen arkadas olursa 507 776 74 20.. ararsanız konusuruz. ıslahıye ye bırakıcaklar benı.. Şimdiden hayırlı tezkereler
  • allah yardımcınız olsun bbeyler hizmet takımı var psikopat onlardan uzak durun yeter
  • 2012 343 Kısa Dönem olarak askerliğimi yaptım.

Sıkı bir birlik. Disiplin o derece. Gittiğim dönemde alay içerisinde bazı vukaatlar oldu. Oda tamamen kişiseldi.

Hava olarak gayet güzel Kar,kış heosini gördük. Çarşıya çıktığımızda esnaf çok şanssızınız derdi.

Bol bol nöbet tutarsın. Nöbet yeri bol olan bir yer.

Hiç unutmam. 4 saat çarprazda öylece beklerdik. Kafada kompozit başlık,çelik yelek...

Öyle böyle ama çok şey öğrendim.

Komutanlar ne yapsın bin çeşit adamla uğraşıyorlar. Bir haddeden sonra onlarda beziyorlar.

Merak ettiğiniz bir şey olursa cevaplayabilirim.
  • 353 kısa dönem varmı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrc57

vay arkadaş kimse gitmiyomu buraya sadece beni mi gönderiyolar anlamadımki :D

2009

2010

2011

2012 yok

2013

her sene 1 kişi gitmiş forumdan anlaşılan

Boşver hacı islahiye candır can

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.