Şimdi Ara

Devir kesici

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
0
Favori
77.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Legend10

Deneyin, vitesi boşa alın gaza sonuna kadar basın, devir saatine bakın, durduğu yerde kesiciye giriyor demektir.

o dediğiniz her marka/model de işe yaramaz..bazılarında 4000-5000 lerde keser devri...

mesela honda civicte viteste basarsanız 6800-7000 lerde devir kesiciye girer, ama boşta basarsanız 4000 lerde dalgalanır durur..bunu tam olarak teknik servis bilebilir sanırsam
  • arkadaşlar lpg bölümünde bir forumdaş aracına lpg uygulatırken son olarak yazılım ayarları yapılıyor.bu yazılım ayarında motor iki defa 4000 rpm e kadar çıkartılması gerekiyormuş.montaj ekibinden biri bu ayar sırasında motora fazla devir çevirttiriyor ve sonuç motor iflas.

o konuda O.B.K dan tescilli olarak motorun boşta çok fazla zorlanmaması gerektiğini belirtti.Bu sebeple boştayken gazı kökleyip redline'a dayamayın ibreyi.mazallah bir problem ile çok büyük masraflar açabilirsiniz başınıza.
  • bizde olan tofaş doğan da 6900 de giriyordu devir kesiciye
    o devir kesici böle bşeye tak tak vuruyor gibi olması beni mest ediyor
  • kayra39 kullanıcısına yanıt
    1500 mu
  • Aracımda devir kesici olup olmadığını bilmiyorum, en azından yok diye biliyorum. Dün, eski model bir BMW alıp modifiye eden arkadaşımla konuşurken, en sevdiğini yanının devir kesicisi olduğunu söyleyip durdu. Sonra sordu; senin ki kaç binde devreye giriyor diye.. Kesiciye girmiyor, motoru eline veriyor demekle yetine bildim.. Gerçekten de öyle, hiç devir kesiciye girdiğini görmedim. Devir kesici her araçta var mı bilmiyorum, öğrenmek istiyorum.. Bir kaç saat sonra güzel bi resimle gelicem size

Buyurun resim;

Devir kesici

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burhan -- 10 Ocak 2010; 12:48:13 >

• tabikide var . yeni nesil aracların hepsinde var. olmasa millet dibine kadar basar motoru eline alır
  • Deneyin, vitesi boşa alın gaza sonuna kadar basın, devir saatine bakın, durduğu yerde kesiciye giriyor demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legend10

Deneyin, vitesi boşa alın gaza sonuna kadar basın, devir saatine bakın, durduğu yerde kesiciye giriyor demektir.

ya durmazsa
  • Fairwayde yok. eşime araba öğretirken biraz gaz ver sonra debriyajdan ayağını yavaşça çekeceksin dedim baktım devir 7000'e geliyo duuur duuur diye bağırdım motoru elimize verecekti
  • Tamam o zaman yolda seyir halindeyken herhangi bir viteste deneyebilirsin hocam.
  • ben 2005 kia rio ile 7000+ devir çevirdiğimi bilirim. devir kesici varsa bile korede fabrikada unutmuşlar sanırım

ancak 1.3 motor rio'dan çıkan motor sesi çok güzel, kullanmayan arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim. 5000 devir civarında motorun bağırışı çok tatmin edici. şaşırtıcı derecede hem de.
    gerçi arabanın motoru 6. ayda yenilenmişti garanti kapsamında, silindirlerden biri sıkışmış. yeni motoru honda'dan aparttılar sanırım
  • bir ara bu devir kesici yüzünden kaza yapıyordum
    meganın ki çok çabuk devir kesiciye giriyor
    sollama yapıyordum vites düşürdüm abandım baktım araba pat pat bogulur gibi oldu
    sonradan öğrendim ki araç ateşlemeyi kesiyormuş
    çokta iyi birşey değil yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catedazur -- 9 Ağustos 2009; 16:34:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: catedazur

bir ara bu devir kesici yüzünden kaza yapıyordum
    sollama yapıyordum vites düşürdüm abandım baktım araba pat pat bogulur gibi oldu

Motoru eline alsan sollama yaparken nasıl olacak?
  • ayda yılda bir 5000-6000 devirle motor kucağına alınmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadango

quote:

Saçma olmuş baya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rice-R

quote:

quote:

Saçma olmuş baya

Abartmis baya,3000de girmiyor kesiciye sonucta megane
  • 4950'de kesiyor benim araba... Var mı düşüren ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aarmaganozturk -- 9 Ağustos 2009; 18:14:34 >
  • bizim astra classic 2'de 6400 de giriyor devreye
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainboww

quote:

Orijinalden alıntı: Rice-R

quote:

quote:

Saçma olmuş baya

Abartmis baya,3000de girmiyor kesiciye sonucta megane

Yok ben motoru eline ama konusuna yazmıştım
  • benimde merak ettiğim bir şey. yaklaşık 1 dakika 2. viteste 6000+ devir gittim. şimdilik bişey yok. yarın bir de boşta deneyeyim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.