Şimdi Ara

getz crdi yakit tuketimi (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
1
Favori
51.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bakın yeniden söyleyeyim eskiden Beyaz Şahine binen krolar şimdi Getz e biniyorlar. Aha bunun arkasındayım... Bunu sokakta da forumda da görüyorum işte ...

Bu tarz insanlar tipik bir kronun gösterdiği bütün semptonları göstermekte olup, sıkıştıklarında insanlara hakaret edern son derece kaba ve tipsiz insanlardır...

Fakat bu dediklerimden, bütün Şahin kullanıcılarının veya bütün Getz kullananların kro olduğu gibi bir yorum çıkarılamayacağı gibi, bütün Kroların Şahinden inip Getze bindiği gibi bir yorum veya, bütün Kroların Beyaz Şahin sahibi olduğu gibi bir durumda çıkarılamaz...

Bu toplumsal gerçek zaman zaman TV skeçlerine komedilere de malzeme olmuştur...
    GrafiKomedi de gördüğümüz Şahin Çetesi de bunun güncel bir örneğidir...

Önemli not: Günümüzde krolar en pahalı araçlara binip arkasına kroyum ama para bende yazabilmektedir, bu durum toplum bilimcilerce ayrıca incelenmesi gerek bir durumdur....

• hakaret etmedim dersen bir daha bana bu yazıyı dönüp oku,,,

sen şahine binen krolar getze geçior dersen biz bunu anlarız.
    ayrıca böyle bir olayda yok. sen bunu tam anlamıyla getze ve onu burda anlatan ve kullananlara hakaret amacıyla yaptın .
    birşeyi demen kadar neden dediğinde önemlidir.

quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

Bakın yeniden söyleyeyim eskiden Beyaz Şahine binen krolar şimdi Getz e biniyorlar. Aha bunun arkasındayım... Bunu sokakta da forumda da görüyorum işte ...

Bu tarz insanlar tipik bir kronun gösterdiği bütün semptonları göstermekte olup, sıkıştıklarında insanlara hakaret edern son derece kaba ve tipsiz insanlardır...

Fakat bu dediklerimden, bütün Şahin kullanıcılarının veya bütün Getz kullananların kro olduğu gibi bir yorum çıkarılamayacağı gibi, bütün Kroların Şahinden inip Getze bindiği gibi bir yorum veya, bütün Kroların Beyaz Şahin sahibi olduğu gibi bir durumda çıkarılamaz...

Bu toplumsal gerçek zaman zaman TV skeçlerine komedilere de malzeme olmuştur...
    GrafiKomedi de gördüğümüz Şahin Çetesi de bunun güncel bir örneğidir...

Önemli not: Günümüzde krolar en pahalı araçlara binip arkasına kroyum ama para bende yazabilmektedir, bu durum toplum bilimcilerce ayrıca incelenmesi gerek bir durumdur....

• uzatmayın konu kılıtlenır normal normal tartısın surada....burası bilgi paylaşım mekanı kavga alanı değil
  • bizim eski hyundai accent 1.5 eski kasa da öyleydi...

kilometre saati fazla gösteriyor... getz dizel düz saat (yol bilgisayardı değil) yol bilgisayarlılarını bilemiycem...

80 görünürken 77
    90 86
    100 95
    110 unuttum 103-104 gibi bir şeydi...
    120 112
    130 120

ölçümleri 0.2 km/s sapması olan gps cihazıyla yaptım

bilginize...
  • ulask sagolasın walla.
    demekki radara yakalanmamak için 95km ustune cıkmıycaz uzun yolda.
    bu arada senin tuketim degerleri ne alemde. Kaç km oldu. Rodajı tamamladınmı?
  • abi valla bıraktım rodajı... uzun yola çıktım! eskişehire gittim geldim

1900 devirde 5. vitesle yokuş çıkıyodu valla çok dik değilse...
    çok memnun kaldım bu kadar iyi çıkmasını bekmeliyordum... yani gaza basarak değil... gaza dokunarak çıktı yokuşları çok dik olmadıkça.

fulledim çıktım, 485 kilometre yol yaptım. depo yarımda. kaç litre alır bilmiyorum!

hep aynı hızda gitmesin diye arada 4 e attım. azıcık da şehir içi kullandım. giderken 105 e kadar çıktım sık sık.
    gelirken daha sakin kullandım.

yarın gidip yakıt alıcam, bakıcam kaç litre yakmışım

çıkan değeri zorlarsam yarım-1 litre daha düşürebilirim gibi geliyo... du bakali... ağustos başında ailecek tatile çıkıyoruz! asil ciddi test o zaman :)
    yarın yazarım sonucu
    saygılar...

ha sahi güzellik yapmışlar ya birçok yerde tabela 100 yani %10 ile 110 a kadar yolu var...

• abi gittim doldurdum total macunköy docodan arabayı...

515 km gitti 22,5 litreyle... 100 km de 4.36 litre ediyor... 2.17 lira eurodizel 95.000 lira ediyor kilometrede...

bir 50 km karma sayılır (batı ankara) geri kalan eskişehir ankara gidiş geliş...

giderken ortalama 100 ile gittim...

gelirken 90 sayılır.

klima açmadım

giderken cam açtım... gelirken az açtım akşama doğruydu serindi

araba 1000 e geldi sayılır

yani biraz rodaj dahilinde sayılır...

ama çok farkedeceğini sanmam...

yinede dikkatli kullanımda rahat 4 ün altına düşer gibi...

ama eziyet zaten az yakıyor... kasmaya gerek yok...

denemek için kasılır ancak

hız sınırları dahilinde klima açık kullansan tahminim 5 i bulamazsın zaten...

2.17 * 5 = 10.85 ediyor ki 100 km de altı üstü 2 milyon fark ediyor...

1000 km lik yolda 20 milyon fark için klima açamamaya vs. ye değmez

ama ben yinede 4'ün altını 3 lü rakamları bir kere görmek istiyorum! sonra zaten dediğim gibi uğraşmam

azıcık para için sürüş zevkinden olmaya değmez!

• 95 diil abi
    hız sınırı 90 ise, %10 sınırı var 99 eder... araba da dediğim gibi 5 km fazla gösteriyor...

100'ü geçmeyeceksin. çok az geçsen bişi olmaz ama, az- çok sapma olabilir seninkiyle riske atma, 101-102 km ile ceza yemek hoş olmaz!

100 ise hız sınırı 110 u geçebilirsin ibrede ama 120 ye çok yaşlaşma.

zaten araç 2000 devrin az üstünde baya stabil gidiyor ibre 100 deyken...
  • ulask yakıt degerlerimiz birbirine yakın. Sen daha az yaktırmıssın ama helal olsun. Bu arada uzunyolda bosa attınmı hiç? Ben yokusassagı yerlerde bosa atarak gittigimde daha da az yakmıstı ama normal kullanırsam uzun yolda 100bin civarı yakıyor.
    Dedigin gibi 3-5 kurus için surus zevkinden vazgecmeye gerek yok bencede.

Bu arada senin araba yokuslarda hiç stop ediyomu. Benimki hayatta stoplamıyodu ama Antalya-opetten yakıt alınca ilk defa stopladı yokusda.

Simdi %10 dolayında fazla gosteriyor Getz oylemi. ben 5km fazla gosterirse 95 le gideriz diye yazmıstım. Neyse 100'u gecmezsek radar derdimiz kalmaz :)
  • abi ben fazla bile yaktım... bir zorluycam bakalım 3 lü rakamları görmeden rahat etmem! kazık yemiş hissi uyanır bende...

2 kişiydik arabada sahi. bagaj yoktu ama.

3,7 yazmış adamlar kataloğa... hadi o tek şöför vs. de yinede 3.9 litreyi görmem lazım! :)

kilometrede 80-85 bine inicem yani 2.17 lik euro dizel ile

eskişehir ankara arası 3-4 km lik uzun eğimler var arada oralarda attım biraz... kırmızı ışık yanıyorsa o zaman da attım azıcık...

evet abi normal kullanım 100 liraya sabitlenir 2.17 ile...

kesinlikle etmiyor abi... hafif rampa dahi olsa 1900 devir 5 viteste satabil gidiyo araba hayret ettim

tam yüzde 10 değil abi... hız arttıkça otan artıyor...

80 gösterirken 77 alında sadece 3

130 gösterirken 120 esası... 10 km fark
  • Wayyy be ne Getzmiş bu beee, benim Focus'u satıp Getz mi alsam, yere göğe sığmıyor maşallah
  • benzinliyse sat, getz al abi... dizelse sen bilirsin...
  • yok hocam naptın ya Focus dizelin yanında Getz atarabası gibi kalır.
    Biz iki getz kullanıcısı olarak tuketim degerlerimizi karsılaştırıyoruz hepsi bu.

Senin focus her acıdan getz den ustun. Keske durumumuz iyi olsada bizde dizel focus alabilsek. Param olsa dizel focus HB alırdım ama napalım bu paraya(24bin YTL) anca dizel getz alınır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ulask

benzinliyse sat, getz al abi... dizelse sen bilirsin...

11 gün önce aldım,dizel yeni Focus , Getz'e değişir miyim hiç arabamı, nasıl rahat edeceğim küçücük arabada? Benim için sınıfı uymuyor, hicvettim sadece.
  • quote:

Orjinalden alıntı: @ng@r@lı

yok hocam naptın ya Focus dizelin yanında Getz atarabası gibi kalır.
    Biz iki getz kullanıcısı olarak tuketim degerlerimizi karsılaştırıyoruz hepsi bu.

Senin focus her acıdan getz den ustun. Keske durumumuz iyi olsada bizde dizel focus alabilsek. Param olsa dizel focus HB alırdım ama napalım bu paraya(24bin YTL) anca dizel getz alınır.

Hocam sen hakkaten sözünün eri bir adammışsın, şu yorumundan anladım seni helal walla, forumda kimse burnundan kıl aldırmıyor, kendi telefonu, kendi bilgisayarı, kendi arabası vs oldu mu ondan iyisi yok. Walla ne yalan söyleyeyim ben bile senin kadar dürüst konuşamam, seni taktir ettim @ng@r@lı,şu yorumu yapmışsın ya bu forumdaki ender insanlardan birisin, hatta benim tanıdığım teksin.
  • yorumun için sagol arkadas. Ben zaten hiçbirzaman getzi asırı ovdugume inanmıyorum. Sadece fiyat/performans,donanım olarak iyi bence.

bizim arkadasda var eski kasa focus ordan biliyorum fokuslar super araba. Hele birde 1.6 dizel oldumu yemede yanında yat olayı :)
  • +10000

hepimiz aynı şeyi söylüyoruz. getz kendi alanında 1 numaralı tercih. focus dizelle kıyaslamak geri zekalılık olur.
    quote:

Orjinalden alıntı: @ng@r@lı

yok hocam naptın ya Focus dizelin yanında Getz atarabası gibi kalır.

• Evet kendi alanında bir numaralı tercih;
    150bin yakan gürültülü dizeliyle;
    Kronik sorunlarıyla;
    İğrenç tipiyle;
    1 tondan fazla ağırlıyla;
    Berbat iç tasarımıyla;
    dandik teyibiyle

Kendi alanında bir numaları tercih
    Polo falan hak getire Polo ne ki?
  • ya gürültüyü nerden çıkardın, rölantide bile duymuyorsun sesini camlar kapalıyken...
    150 bin yaktıgını kim söyledi... 150 diyen adam 5 km kullanıyo motor yeni ısınıyo
    1 tondan fazla agırlıyıgla mercedesler... volvolar...aidiler hepsi boktan zaten
  • abi bırak bunu mok atıcak ya en uçları alıp pazarlıyo , huyudur bunun . getz mok gibi araçç de geç buna..
    quote:

Orjinalden alıntı: ulask

ya gürültüyü nerden çıkardın, rölantide bile duymuyorsun sesini camlar kapalıyken...
    150 bin yaktıgını kim söyledi... 150 diyen adam 5 km kullanıyo motor yeni ısınıyo
    1 tondan fazla agırlıyıgla mercedesler... volvolar...aidiler hepsi boktan zaten
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.