Şimdi Ara

Sistem Geri Yükleme anahtar noktaları nerede saklanıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
20.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Virüs gelince tüm geri yükleme noktalarını siliyor. Anahtar noktaların yerini bilen var mı hepsinin birer yedeğini alayım? Yada geri yükleme noktalarını virüslerden koruyacak bir çözümü olan varsa paylaşabilir mi

• sistem geri yükleme aktif olan sürücülerin kendi içindedir
    system volume information klasörü bulunur. bunları görüntülemek için klasör seçenekleri görünüm sekmesinden korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçeneğini kaldır içinde tarih ve saatleriyle isimlendirilmiş klasörleri görürsün
  • çok saol bakıyorum şimdi
  • erişim engellendi diyo
  • System volume information klasorune erişim yasaktır giremessin
  • "Sisteminiz geri yükleme noktalarını %Systemroot%System Volume Information klasörü içerisinde depolar. Bu klasör bir sistem klasörüdür ve gizlidir, görüntülemek için herhangi bir klasör içindeyken ;

Araçlar—Klasör Seçenekleri---Görünüm

Menüsü içerisindeyken

1- Gizli dosya ve klasörleri göster kutusunu işaretlemeli

2- Korunan işletim sistemi dosyalarını gösterme kutusunun işaretini kaldırmalısınız.

Ayrıca System Volume Information klasörü varsayılan olarak Administrator dahil tüm kullanıcıların erişimine kapalıdır.

Bu klasör içerisinde _restore{xyz} ismine benzer bir klasör göreceksiniz. Geri yükleme noktaları, her bir nokta için oluşturulmuş RP ile başlayan bir klasör içerisinde Snapshot klasöründe tutulur ve ayrı ayrı numaralandırılır. "

(ç)alıntıdır...

• çok saolun yardımlarınız için bende erişim izninin nasıl alınacağını yazıyım ihtiyacı olan yararlansın.

ALINTIDIR!

FAT32 Dosya Sistemini Kullanan Microsoft Windows XP Professional veya Windows XP Home Edition

1.Başlat'ı ve sonra Bilgisayarım'ı tıklatın.
    2.Araçlar menüsünde Klasör Seçenekleri'ni tıklatın.
    3.Görünüm sekmesinde, Gizli dosya ve klasörleri göster'i tıklatın.
    4.Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (Önerilen)Evet'i tıklatın. onay kutusunu temizleyin. Değişikliği onaylamanız istendiğinde
    5.Tamam'ı tıklatın.
    6.Kök klasördeki System Volume Information klasörünü çift tıklatarak açın.

Etki Alanında NTFS Dosya Sistemini Kullanan Windows XP Professional

4.Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (Önerilen)Evet'i tıklatın. onay kutusunu temizleyin. Değişikliği onaylamanız istendiğinde
    5.Tamam'ı tıklatın.
    6.Kök klasörde System Volume Information klasörünü sağ tıklatın ve sonra da Paylaşım ve Güvenlik'i tıklatın.
    7.Güvenlik sekmesini tıklatın.
    8.Ekle'yi tıklatın ve sonra da klasöre erişim izni atamak istediğiniz kullanıcının adını yazın. Gerekirse hesap konumunu seçin (yerel veya etki alanından). Bu hesap genelde oturum açmış olduğunuz hesaptır. Tamam'ı tıklatın ve ardından yeniden Tamam'ı tıklatın.
    9.Kök klasördeki System Volume Information klasörünü çift tıklatarak açın.

Çalışma Grubunda veya Tek Başına Bir Bilgisayarda NTFS Dosya Sistemini Kullanan Windows XP Professional

5.Basit dosya paylaşımı kullan (Önerilen) onay kutusunu temizleyin.
    6.Tamam'ı tıklatın.
    7.Kök klasörde System Volume Information klasörünü sağ tıklatın ve sonra da Özellikler'i tıklatın.n.
    8. Güvenlik sekmesini tıklatın.
    9.Ekle'yi tıklatın ve sonra da klasöre erişim izni atamak istediğiniz kullanıcının adını yazın. Bu hesap genelde oturum açmış olduğunuz hesaptır. Tamam'ı tıklatın ve ardından yeniden Tamam'ı tıklatın.n.
    10.Kök klasördeki System Volume Information klasörünü çift tıklatarak açın.

NOT: System Volume Information klasörüne artık Windows XP Home Edition kullanıcıları normal modda erişebilir.

NTFS Dosya Sistemini Kullanan Windows XP Home Edition ile CACLS Kullanılarak

NTFS dosya sistemini kullanan Windows XP Home Edition'da, dosya veya klasör erişim denetim listelerini (ACL'leri) görüntülemek veya değiştirmek için kullanılan bir komut satırı aracı olan Cacls aracını da kullanabilirsiniz. Kullanımı ve anahtarları da dahil olmak üzere Cacls aracı hakkında daha fazla bilgi için, Yardım ve Destek Merkezi'nde "cacls" için arama yapın.
    1.Başlat'ı tıklatın, Çalıştır'ı tıklatın, cmd yazın ve Tamam'ı tıklatın.
    2.System Volume Information klasörüne erişim sağlamak istediğiniz bölümün kök klasöründe olduğunuzdan emin olun. Örneğin, C:\System Volume Information klasörüne erişmek için, C sürücüsünün kök klasöründe ("C:\" isteminde) olduğunuzdan emin olun.
    3.Aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın: cacls "sürücüharfi:\System Volume Information" /E /G kullanıcıadı:F
    Tırnak işaretlerini gösterildiği gibi yazdığınızdan emin olun. Bu komut, kullanıcıyı belirtilen klasör için Tam Denetim izinleriyle ekler.
    4.Kök klasördeki System Volume Information klasörünü çift tıklatarak açın.
    5.Sorun giderme işlemlerini tamamladıktan sonra izinleri kaldırmanız gerekirse, komut istemine aşağıdaki komutu yazın: cacls "sürücüharfi:\System Volume Information" /E /R kullanıcıadı
    Bu komut, belirtilen kullanıcının tüm izinlerini kaldırır.

Bilgisayarı Güvenli modda başlatırsanız aşağıdaki adımları da kullanabilirsiniz, çünkü bilgisayar Güvenli modda çalışırken basit dosya paylaşımı otomatik olarak devre dışı bırakılır.
    1.Bilgisayarım'ı açın, System Volume Information Özellikler'i tıklatın. klasörünü sağ tıklatın ve sonra da
    2.Güvenlik sekmesini tıklatın.
    3.Ekle'yi tıklatın ve sonra da klasöre erişim izni atamak istediğiniz kullanıcının adını yazın. Bu hesap genelde oturum açmış olduğunuz hesaptır.
    4.Tamam'ı tıklatın ve ardından yeniden Tamam'ı tıklatın.
    5.System Volume Information klasörünü çift tıklatarak açın.

• herşey için teşekkürlerde arkadaşlar bu system volume information dosyasına nasıl ulaşabiliriz yani windows içinde hangi klasörün altında bulamadım? :(
  • bir komut vardı sanırım hatırlarsam yazacam o zaman giriliyo
  • gizli dosyaları göster deyin system volume information
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.