Şimdi Ara

kablolu modem kullanılan evde kablosuz modeme geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
12.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    benim bi arkadasımın evinde kablolu modemle internet bağlantısı var.ayrıca bı yerden kablosuz modem bulmus ve kablosuz ınternete gecmeyı dusunuyor.acaba kablolu modemı cıkarıp yerıne kablosuz modemı taksa dırek kullanabılırmı yoksa arasında bı fark varmı yanı ınternetı saglayan kurulusa gıdıp tarıfe degısıklıgıne gerek varmı??

• tarife değişikliğine gerek yok benim geçişimde sadece kurulum cd si yeterli olmuştu.
  • Merhabalar, hiç bir tarife değişikliğine ihtiyaç yoktur fakat modemi takar takmaz maalesef giremezsiniz yapmanız gereken bazı ayarlar var,bu ayarlar içni modemin kurulum cdsini veya ip'sini girip kurulumu gerçekleştirebilrisiniz dikkat etmeniz gereken tek nokta güvenliktir sonuçta davetsiz misafirlerle interneti paylaşmak gibi bir düşünceniz yoksa tabi.
    Güvenliği de SSID'inize şifre koyarak Ağınızı gizli yaparak ve hatta mac filtresi koyarak koruma altına alabilirsinzi bunlarla birlikte yakın mesafede birden fazla kablosuz modem olabileceği için kanal değiştirmeniz sizin daha çok performans almanızı sağlayacaktır.

Kolay gelsin.
  • teşekkürler arkadaşlar yardımınız için
  • adase

kanal değiştirmek derken nasıl yapabilirim benim burada da çok fazla ağ var sanırım sinyal seviyem gece yüksek gündüz düşük oluyor. bununla ilgisi olabilirmi??
  • bende Zyxel marka kablolu modemim var ve bunu tp-link modemle degiştircem ve kablosuz olarak kulancam bunu nasıl yapmam gerekiyor??
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.