Şimdi Ara

PERİYODİK BAKIM TUTARLARI (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
246
Cevap
3
Favori
122.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu topicte Toyota Servis ten kimseler yokmu?...Önceki yazım ve sorum havada kalmış...Üç gündür cevap yok....Bir ses verin arkadaşlar.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 2 Eylül 2009; 20:45:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: webcin

quote:

Orijinalden alıntı: mecan22

quote:

Orijinalden alıntı: webcin

quote:

Orijinalden alıntı: mecan22

benim aracın da 20000 bakımı yaklaştı.Ama gerçekten çok gibi benim çok alternatifim yok mecburen urfa da yaptıracağız bakımı,bakalım kaça çıkacağız.bAKIMI yaptırdıktan sonra paylaşırsan sevinirim

10 bin bakımınızı Urfa da mı yaptırmıştınız vne kadar tuttu hatırlıyorsanız, brde 20bin bakımınıda yaptırdğınızda paylaşırsan sevinirim...

*
    webcin aracı yeni aldım 10000 bakımı yapılmıştı. urfada bulunduğum için bir kaç aylık süreçte 20000 bakımı yaptıracağım .Yaptırdığımda bilgilendirme yaparım.urfadaki servis hakkında bilgin varmı?

Aslında bende size Urfa servisini somak istemiştim. Ben sadece bin bakımını orada yaptırdım. Çok ilgililerdi aslında. Tabi bin bakımı ücretsiz olduğundan diğer bakım ücretleri hakkında bilgim yok.

nEYSE bir de ben test edeyim,umarım benim aracın bakımında da ilgililurlar ve temiz iş yaparlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Arkadaşlar COROLLA 2004 servis zamanı geldi...80.000 bakımda ne yapılıyor ? Kaça çıkıyor ? Yaptıran yada ayrıntılı bilgisi olan arkadaşlarım lütfen yazsınlar.....cevap yazanlara teşekkür ederim....Saygılarımla..

http://corolla-corolla.blogspot.com/

PERİYODİK BAKIM TUTARLARI

• arkadaşlar Avensis 80.000 bakımını nihayet dün yaptırdım ümraniye oto sanayi de kardeşler oto, yapılan işlemler ve toplam fiyatı:

motor yağı,
    motor filtresi,
    motor soğutma suyu, (kontrol edildi)
    yakt filtresi (depo içindeki filtre temizlendi),
    hava filtresi,
    fren hidroliği,
    polen filtresi
    şanzıman yağı
    ön balatalar

=220 TL

+lastiklerin çapraz değişimi + rot balans = 65 TL

Toplam: 285 TL

dumankaya ve beykoz rot balans ve ön balatalar hariç 500tl çekmişlerdi demek rot balans da yaptırsak 700 den çıkardık...ve bütün parçalar orjinal kullanıldı arkadaşlar bilginize...
    isteyene arkadaşınım numarasını verebilirim...
  • Bugün ben de İzmir Akdemir'e 30bin bakımı için gittim. Gitmeden evvel bu kez de 4 litre Mobil 1 New Life 0w-40 yağ aldım ancak kampanya bitmiş ve fiyat 65'ten 75TL'ye çıkmış.

İzmir'deki bütün plazaları denedikten sonra, servis alanı izleme penceresi olmamasına rağmen en çok Akdemir'den memnun kaldım. Bunda müşteriye olan ilgileri, taleplerinizi yerine getirmek için harcadıkdıkları çaba ve ilk başta verdikleri fiyat ve teslim saatine sadık kalmalarının etkisi büyük. Ayrıca İzmir'de en çok iş yapan plaza olmasına rağmen kalitesini hiç bozmaması ve diğer plazalara göre çalışanlarının samimiyeti bence büyük başarı.

Bu kadar reklamdan sonra gelelim bakım fiyatlarına

30.000km bakım ücreti 69,00
    Atık malzeme bertaraf ücreti 1,00
    Yağ filtresi 19,74
    Tapa pulu 1,53
    Saf su 0,64
    Satırlar toplamı 91,91
    KDV 16,54
    Toplam 108,45

Ayrıca boya kaporta atölyelerinin yanına kendi bünyelerinde 3M boya koruma/oto yıkama ve özel servis açmışlar ki bence çok akıllıca. Servis sonrası 30TL'ye 3M oto yıkama ve motor temizleme+cila uygulaması ve Toyota dizel enjektör temizleyicisi de(25TL) istedim. Yani ekstradan 55TL daha ödedim.

• up
  • Selam Arkadaşlar,

ben 100 bin bakımı yaptırıcam, 2001 model yaris'e. Bursa'da özel servis tavsiye edebilecek olan var mı, bir de ortalama kaç lira tutar. bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
  • özel servisler ne zaman garantiyi bozmadan bakım yapacaklar merak ediyorum. Kanun çıkalı yıllar oldu. Halen yetkili servisler insanları kösmeye devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rahan35

Bugün ben de İzmir Akdemir'e 30bin bakımı için gittim. Gitmeden evvel bu kez de 4 litre Mobil 1 New Life 0w-40 yağ aldım ancak kampanya bitmiş ve fiyat 65'ten 75TL'ye çıkmış.

.....

Merhaba, sayın rahan35, bu yağ meselesi kafama takıldı. yağı dışarıdan aldınız sanırım. ben bir kez teklif ettim di servise, yağı ben getireyim diye, garantiydi marantiydi, diye kırk dereden su getirince vazgeçtim.
    Siz nasıl ikna ettiniz?
  • rahan'a sormuşsunuz, ama ben de yağı 20 000 bakımından beri kendim götürüyorum...
    benim servis ses çıkarmıyor, hatta ustalar iyi ki mobil tam sentetik 0-40 almışsın diyor keza serviste yarı sentetik 10-40 koyuyorlar...

konuya gelirsek; araç için olan yağlar kullanım kılavuzunda belirtilmiş zaten...
    bunu hatırlatın, daha da olmadı yazılı kağıt isteyin... falanca müşteri mobil 1 0-40 tam sentetik yağını kendi getirdiği için garanti dışı olacaktır diye...
    biraz dişli olursanız, geri çekileceklerdir...
    kendi koydukları uyduruk yağdan çok kazanacakları için müşteriyi korkutmaya çalışıyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: soldier_of_fortune

rahan'a sormuşsunuz, ama ben de yağı 20 000 bakımından beri kendim götürüyorum...
    benim servis ses çıkarmıyor, hatta ustalar iyi ki mobil tam sentetik 0-40 almışsın diyor keza serviste yarı sentetik 10-40 koyuyorlar...

konuya gelirsek; araç için olan yağlar kullanım kılavuzunda belirtilmiş zaten...
    bunu hatırlatın, daha da olmadı yazılı kağıt isteyin... falanca müşteri mobil 1 0-40 tam sentetik yağını kendi getirdiği için garanti dışı olacaktır diye...
    biraz dişli olursanız, geri çekileceklerdir...
    kendi koydukları uyduruk yağdan çok kazanacakları için müşteriyi korkutmaya çalışıyorlar...

Eyvallah, aracım yeni. 1000 km sonrası yağını değiştirmeyi düşünüyordum. tam sentetik için servis 130 Tl gibi bir fiyat çekti. piyasada aynı yağı (mobil1) 80 TL civarı rahatlıkla bulabileceğimi görünce dışarıdan almak istedim. Ancak servis yukrıda dediğim gibi garanti maranti dedi. Servis müdürü yeni nesil motorların rodajlandıktan sonra satışa sunulduğunu, yağ değişimine gerek olmadığına beni ikna edince fazla ısrarcı olmadım. artık 10.000 bakımında yağı alır öyle giderim.

• ben de 1000 bakımda değiştirmemiştim ama şimdiki aklım olsa kesin değiştiririm...
    çünkü motor ne kadar rodajlansa da ilk defa yüke biniyor, zorlanıyor, çeşitli şartlarda... bu nedenle yağ değişimi yapmak fana olmaz...
  • Soldier'ın açıkladığı gibi götürdüğünüz yağ kullanım kılavuzundaki gereksinimleri karşıladığı sürece garantiyi bozar sözü sadece lafta kalıyor. Servis en fazla servis fişine "Müşterinin getirdiği xx motor yağı kullanılmıştır" yazar, o yağ da gereksinimleri karşılıyorsa garantiye hiçbir şey olmaz.

İlk 1000km değil de belki 5000km'de değiştirmek mantıklı olabilir ama elzem olduğunu sanmıyorum. Gerçi benim gibi aracına evladı/sevgilisi gibi davrananlar için elzem de olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinemaci34

arkadaşlar Avensis 80.000 bakımını nihayet dün yaptırdım ümraniye oto sanayi de kardeşler oto, yapılan işlemler ve toplam fiyatı:

motor yağı,
    motor filtresi,
    hava filtresi,
    fren hidroliği,
    polen filtresi
    şanzıman yağı
    ön balatalar

=220 TL

dumankaya ve beykoz rot balans ve ön balatalar hariç 500tl çekmişlerdi demek rot balans da yaptırsak 700 den çıkardık...ve bütün parçalar orjinal kullanıldı arkadaşlar bilginize...

selam sanırım ankaradasınız ? ben adanadayım fiyatlar güzel ama orjinal parça kullanıldığını nerden biliyorsunuz? benim bildiğim özel servisler orjinal parça kullanmıyorlar bendede 2006 avensis 1.6 elegant var 60 bin bakımına gireceğim özel servisim 150 çekti yetkili servis ise 280 dedi sizce bu fiyatlar nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkerem2 -- 8 Aralık 2009; 1:52:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

quote:

Orijinalden alıntı: sinemaci34

arkadaşlar Avensis 80.000 bakımını nihayet dün yaptırdım ümraniye oto sanayi de kardeşler oto, yapılan işlemler ve toplam fiyatı:

motor yağı,
    motor filtresi,
    hava filtresi,
    fren hidroliği,
    polen filtresi
    şanzıman yağı
    ön balatalar

=220 TL

selam sanırım ankaradasınız ? ben adanadayım fiyatlar güzel ama orjinal parça kullanıldığını nerden biliyorsunuz? benim bildiğim özel servisler orjinal parça kullanmıyorlar bendede 2006 avensis 1.6 elegant var 60 bin bakımına gireceğim özel servisim 150 çekti yetkili servis ise 280 dedi sizce bu fiyatlar nasıl ?

Hocam bakımı yapan benim çok yakın arkadaşım o yüzden gözüm kapalı bıraktım arabayı.size verdikleri fiyat gayet makul ama özel servislerde tanıdıkta olsa başında durmak lazım, dediğiniz gibi genelde orginal parça kullanmıyorlar ama siz israr edin çok fiyat farkı çıkacağını zannetmiyorum..özellikle yağ filtresinin ve benzin filtresinin kesinlikle orginal olması lazım çünkü motorun can damarları, bujileride değiştriecekseniz mutlaka bosh alın toyotalar için en kralı...lütfen arabanızı sevin ona iyi bakın avensisler gerçekten çok kaliteli araçlar ve sonuçta bu araçlara canımızı teslim ediyoruz....

• bugun 60 bin bakımını yaptırdım bizim usta yeni yer açmış 150 demişti 100 lira aldı
  • güzel fiyat...
  • bugün 60 000 bakımı yaptırdım...
    yağı her zamanki gibi kendim götürdüm... 4.3 lt mobil 1 0-40 tam sentetik (fiyatı 85 tl civarı)

• Ben de bu Cumartesi 40bin bakımına götüreceğim. Biraz tuzlu olabilir zira bütün filtreler değişecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: rahan35

Ben de bu Cumartesi 40bin bakımına götüreceğim. Biraz tuzlu olabilir zira bütün filtreler değişecek

aşağı yukarı aynı olacak faturalarımız... ben de bir tak hava filtresi yok...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.