Şimdi Ara

'aşırı kafaya takmak.'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
7
Favori
101.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: the_Legend..

öncelikle herkese merhaba...

çok düşünmenin bir ürünü olan "aşırı kafaya takmak", benim rahatsız olduğum durumlardan biridir.
    herhangi bir olayı günlerce unutamamak, sizi huzursuz etmek, o andan keyif alamamak demektir.
    beyninizde her an o düşüncenin izleri dolaşır. kendinizi ondan uzaklaştırmak isteseniz de, başaramazsınız.
    gözlerimin açık olduğu her dakika aynı şeyi düşünüp huzursuz olmak, yeni çözüm yollarını aradıkça işin içinden çıkamamak gerçekten çok rahatsız edici.

biraz kararsız yapıda olmamın bunda etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum. kararları vermek için geciken her saniye, sizin o kararı "kafaya daha fazla takmanıza" sebep vermekte.

kafa hiç boş olamıyor. her an bir düşüncede. hele ki, olumsuz bir olay ile uğraşılıyorsa cidden çok yazık.

sizlerin bu konudaki düşüncelerinizi, varsa önerilerinizi alabilir miyim?

Müthiş bir konu aynı problemi yaşıyorum. Çözümü şu ki o olaydan uzaklaşmak hayatını değiştirmekle çözülür ben maddi durumum yüzünden bunun üstesinden gelemiyorum birde tek çare uzaklaşmak...seni anlayan bir insanla vakit geçirmen lazım ki günümüzde insanlar düşünmeye bile üşeniyorlar herkes bencil bi durumda...

İnsan dediğin varlık etrafındaki insanları düşünmeli anlamalı ....

• Bende o olay tam tersi hiç kafaya takmam fazla sallama yani o olayın üzerine kafa patlatma mesela kavga ettin neden dayak yedim diye sorgulama kazıklandın diye günlerce o olaya kafa yorma giden gitmiş olan olmuş geleceğe bak bazı şeylerle eğlenmesini bil bugün varız yarın yokuz.
  • şapkadan başka bişey takmıyıcan kafana
  • @the_Legend..

Ben değişken bi kişiliğe sahip değilim , kişilik değiştirenlerdende nefret ederim
  • Aynı şeyleri harfi harfine aynen bende yaşadım.Öyle onlar oluyodu ki bazen işin içinden çıkamıyodum,ölsemde düşünmesem artık diyodum.Sağlıklı düşnemiyodum, insanlarla iletişim zorlukları çekiyodum.Sesimin tonu bile değişmişti o dereceAllah'a şükür atlattım bu sorunu 4 5 aydır kafam rahatNasıl çözdün dersen, derdimi beni en iyi anlayabilicek arkadaşıma anlattım ve o zaman öğrendimki türümün tek örneği değilmişim başka insanlarda böyle bi sorun yaşayabiliyorSana kafana talma diyemicem çünkü imkansız neredeyse bilirim. Ama içini birine dök inan acayip rahatlicaksın ve kendine güven gelicek.Hap falan kullanmanı tavsiye etmem ki öğle üstesinden gelinmicek bişi değil sadece kendine inan ve bol bol dua et inancım sağlamsa daha rahat çözersin.Allah yardımcın olsun ..

• dostum anyı durum bendede var bu depresif bi durum..ve insanın zaman zaman hayatını zindan edebilyo çok can sıkıcı bi durum...sevgilini takarsın,ailenle sorun yaşar onu takarsın,paran yoktur onu takarsın,arkdaşın kazık atmıştır onu takarsın vs vs vs...bundan kurtulmanın en güzel yolu kesinlikle bişiylerle meşgul olmak,örneğin yaz aylarını boş geçiriyorsan mutlaka bi işe gir part olabilir veya full farketmez,yada tatile git maddi durumun varsa,2-3 günde bir seni anlayan gerçek dostlarınla buluş sohbet et bol bol konuş kendinle pek fazla baş başa kalma...şuan aynı durum bende var..Allah sabır versin bize
  • OFF ÇOK KÖTÜ Bir durum hayattaki en büyük sorunum bu başka sorunum yok
  • bu o kadar kötü bişeydir ki hele ki özel bişeyi kafanıza takarsanız okuduğunuz a=b gibi oldukça temel bişeyi dahi anlamayıp dakikalarca önünüzdeki defter kitaba boş boş bakmanıza ve hiçbişey öğrenmeden ders başından kalkmanıza ve vizesinden 86 aldığınız dersin finalinden 00 gibi bişey almanıza sebep olabilir, bu halde derslerinizi mükemmel vaziyetten berbat vaziyete düşürebilirsiniz ondan sonra da kendi kendinize ben gerizekalı mıyım diye sormaya başlarsınız aslında o kafanızı taktığınız şey gerçekleşse ya da artık o kafaya taktığınız şeyin olma olasılığı sıfır olsa muhtemelen acayip rahatlayıp bir anda müthiş bir atak yapacaksınız ki siz dahi şaşıracaksınız buna, tecrübelerim var.
    Allah kimseyi hayırlısıyla bu hale düşürmesin bana da tez zamanda o atağı görmeyi nasib etsin hayırlısıyla.
  • Arkadaslar kafayi takma olayi herkesde vardir ama bunun derecesi onemli eger asiri ise okb diyebiliriz bu evre kolay kolay gecmez zaman ister bir takinti biter digeri baslar.Herkeste farklidir bazi bunye agir gecirir bazi bunye hafif hafif yasar.Birde bunun burclarla hic alakasi yoktur insanlari kandirmayalim.maddi ve manevi takintilar vardir.Dunyanin en kotu hastaligi psikolojik hastaliktir.En iyi yontemler.Kendinizle mucadele edin her daim sorunu kendiniz cozmeye calisin.Yaninizda sizi anlayan biri olmali sizi motive etmeli.Kafaya takan insanlar daha guclu insanlardir.Zayif insan olsalardi simdiye kadar bin kere olmuslerdi.En onemlisi ALLAH'a sarilin dua ve namaz.Bende ayni seyleri yasadim ve yasamaya devam ediyorum ama kendimle basa cikabiliyorum ALLAH a sukur.
  • öncelikle herkese merhaba...

çok düşünmenin bir ürünü olan "aşırı kafaya takmak", benim rahatsız olduğum durumlardan biridir.
    herhangi bir olayı günlerce unutamamak, sizi huzursuz etmek, o andan keyif alamamak demektir.
    beyninizde her an o düşüncenin izleri dolaşır. kendinizi ondan uzaklaştırmak isteseniz de, başaramazsınız.
    gözlerimin açık olduğu her dakika aynı şeyi düşünüp huzursuz olmak, yeni çözüm yollarını aradıkça işin içinden çıkamamak gerçekten çok rahatsız edici.

biraz kararsız yapıda olmamın bunda etkisinin büyük olduğunu düşünüyorum. kararları vermek için geciken her saniye, sizin o kararı "kafaya daha fazla takmanıza" sebep vermekte.

kafa hiç boş olamıyor. her an bir düşüncede. hele ki, olumsuz bir olay ile uğraşılıyorsa cidden çok yazık.

• uyumaya çalış
    dışarı çık hava al gez dolaş
  • bendede aynı durum var herşeyi kafaya takıyorum 3-4 gün sonraki şey için endişeleniyorum fln çok berbat bi durum
  • quote:

Orijinalden alıntı: minimalist

quote:

öncelikle herkese merhaba...

Müthiş bir konu aynı problemi yaşıyorum. Çözümü şu ki o olaydan uzaklaşmak hayatını değiştirmekle çözülür ben maddi durumum yüzünden bunun üstesinden gelemiyorum birde tek çare uzaklaşmak...seni anlayan bir insanla vakit geçirmen lazım ki günümüzde insanlar düşünmeye bile üşeniyorlar herkes bencil bi durumda...

minimalist çok güzel bir öneride bulunmuş. Yapabiliyorsan yaşadığın yeri değiştir, yeni insanlar tanı, yaptığın işe kendini ada ve seni anlayan insanla(rla) dostluk kur.

• bu çoğu insanın başına gelen bir durum bana da oluyor ve gerçekten çok yorucu bişi... bence bunun üstesinden gelinebilir. o an o düşünceden uzaklaşmak için başka bir şeyle ilgilenmeye başlamak en mantıklısı olabilir ya da kendi kendi bunu doğru olmadığını söyleyip durumdan uzaklaşılmaya çalışılabilir. biriyle paylaşmak da bazen rahatlatıcı olabiliyo ama düşünmemeye çalışmayı denemeliyiz bence... ;)
  • Ne zaman boş kalsan o düşünceler seni meşgul edecek o yüzden kendine zevk alacağın uğraş hobiler bul ama dediğim gibi yaşadığımız hayatta herşey maddiyat bu hepimizi sınırlıyor
  • Dostlar aynı durum bende de var. Başlığı görünce biraz şaşırıp hemen içeri daldım..
  • quote:

sana da geçmiş olsun o zaman.
    kaçmak, uzaklaşmak en son plandadır.

kendinde aramak gerekir çözümü. kendin yapmalısın bir şeyler.
  • quote:

quote:

Sen beni anlıyamadın bu tarz sıkıntılar hayatını paylaşmak zorunda kaldığın insanlarla yaşanır genelde senin yaşadığın sıkıntıların içeriğini bilmediğim için..

Etrafındaki insanları sen seçemiyorsun en basiti şu konuya atılan mesajları gözden geçir bu mesajı yazan adama sen istediğin kadar birşeyleri anlatsanda anlamaz ne yapacaksın? Tek çare var onunla ilişkini keseceksin ben bunu anlatmaya çalışıyorum ...

Olmayan birşeylerin üzerine gitme üzülen sen olursun. Ne yaparsan yap sonuç değişmiyor çünkü

• aynen bendede var bu durum ve çok berbat birşey bence
    kötü bi olay yaşıyorum bunu kafama taktığım yetmeziş gibi gelecekte de bunu yaşayacağım bu son değildi diye düşünüyorum bu sefer moralim daha da bozuluyor
  • quote:

quote:

quote:

Sen beni anlıyamadın bu tarz sıkıntılar hayatını paylaşmak zorunda kaldığın insanlarla yaşanır genelde senin yaşadığın sıkıntıların içeriğini bilmediğim için..

Etrafındaki insanları sen seçemiyorsun en basiti şu konuya atılan mesajları gözden geçir bu mesajı yazan adama sen istediğin kadar birşeyleri anlatsanda anlamaz ne yapacaksın? Tek çare var onunla ilişkini keseceksin ben bunu anlatmaya çalışıyorum ...

Olmayan birşeylerin üzerine gitme üzülen sen olursun. Ne yaparsan yap sonuç değişmiyor çünkü

hocam tamam anladım seni.

öyle her insanla kesersen ilişkini eften püften sebeple, yalnız kalmaya muhtaç olursun bir müddet sonra.

bence kendin değişeceksin.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.