Şimdi Ara

SW ler çarpışıyor (Megane3 SW, Pegeout 308 SW, Kia Cee'd SW)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
2
Favori
44.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Türkiye için en uygun SW bu üçünden hangisi ?????

• bakın bu ekim ayında turkıyeye gelecek olan megane 3 SW hem genşlere hemde aileye hitap eden mutiş bir oto
    Orijinalden alıntı: uskudarlı

• Tum araclarin bagajlarinin hacmini bilmeden yorum yapilmaz.
    Ancak Megane 3 sw satar bunlar arasindan Turkiyedeyiz.
    Tabi Renault,Megane 3 Sedan cikmadan Megane 3 sw yi getirir mi orasi da muamma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deep Blue -- 4 Ağustos 2009; 16:13:34 >
  • Megane3 SW çok hoş gerçektende
  • Burası türkiye renault alır başını gider diğerleri malum zaten ama kia sw gerçekten güzel
  • Megane gercekten cok şık duruyor o üçü arasında satar bence.
  • bunlarda 308 sw (benim cok hosuma gitti.)

megan 3 SW bağaj hacmi 524 , 308 sw 674 , kia ceed sw 526, bağac büyüklüğü olarak 308 sw önde geliyor. fonksiyonellik olarak da 308 SW gerçekten fark atar. ancak megane 3 lerdeki yeni ses sistemi ve sportif görünüm ve türkiye yoların auygunlugu kendini on plana çıkartıyor. benim şuanki aracım sedan tipte. Ancak 2 çocuk olduktan sonra SW model bir araç alayım 5-10 sene kullanayım diyorum. ancak bu üç araç arasında yıl sonuna kadar karar vermem gerekiyor. Tercihim için bu araçları her yönüyle karşılaştırmak istiyarum. SW araçların artıları ve eksileri ile ilgili SW deneyimi olan arkadaşlardan görüşleri paylaşalım lutfen...

• arkadaşlar yokmu fikri olan
  • astra wagonda seçenekler arasına girebilir belki.

bagaj hacmi 500 litre
  • 308 SW' yi tek geçerim bu üçlü arasından.Hem tip olarak hemde konfor ve donanım olarak ağır basıyor bence.
  • merhaba,
    2001 de 0 km alınmış Focus SW otomatik vites sahibiyim. Aracım şu an 74000 km de ve daha maşallah diyeyim tık demedi. Bir daha araç alacak olsam (ki seneye düşünüyorum) yine SW alırım. Niye? Bir otomobil konforunda o kadar bagajla ve 2 küçük çocukla yazın 3000 km yol yapmanın keyfi bir başka. Şu anki trend hafif ticariden yana ama o tercih sadece o araçların daha ucuz olmasından kaynaklanıyor. Yoksa kimse bana o araçların daha rahat bir yolculuk sunduğunu söylemesin lütfen.
    Bu verdiğin 3 araç içerisinde 308 maalesef arka görüntüden kaybediyor bence. Daha bugün gördüm bir tane önden iyi ama arkadan bir felaket! (bana göre tabiki)
    Kia iyi bir tercih olarak duruyor. Yakışıklı bir görüntüsü var ve ayrıca dizel ve otomatik imkanı da sunuyor. Fiyatı da makül sayılır. Ama ben olsam eğer Megane 3 SW gelirse onu alırdım. Hem en yeni, hem de gayet güzel bir tipi var.
    Bu arada otomatik vites istemezsen Focus a da bak derim. Çok iyi bir araba hem donanım hem de yol tutuşu bakımından. Fiyatı da fena sayılmaz ve de sorunsuz.
    iyi şanslar,
  • renaultun son dönemdeki sw araçları
    zannedersem modus ve escapeden vs araçlarından gelen tecrübelerini de aktardıkları için oldukça güzel duruyor
    megane 3 sw olmuş
  • Korkmaz beye ilgisi ve yorumları için teşekkür ederim.
    Gerçekten SW araçlar hb ve sedanlara göre çok daha fonksiyonel.
    avrupada satılan araçların %50 SW model olması boşuna değil herhalde. ama bizim insanımız ne hikmetse tercih etmiyor.
    herhalde korkmaz beyin söylediği gibi daha duşuk fiyatlarda satılan ticari araçlar oldugundandır. ama oraçlar tıpkı ruhsatlarında yazdığı gibi kamyonettir. asla oto rahatlığı alınamıyor. jip rahatlığıda sunmuyor. Ancak gel görki SW aracında 2. eli tutulmuyor. Bu yargı bana göre yukarıdaki araçlar sayedinde değişecektir. biraz fiyatlarıda makul duzeylere inerse ( kia bunda öncülük edecek gibi görünüyor) SW 2.el talihi bence daha iyiye gidecektir. Ama ikinci elini hediye etmek zorundada kalsam SW alacağım. kullanırken mutlu olacaksam 2. elini dert etmemek lazım diye düşünüyoruö. her halükarda 2. eli BMV, Volvo, mercede 2. elinden daha falza kaybetmez ya. 2. eli düşecek diye sevdiğn bir aracı alınmayacak olsa herhalde kimse BMV,Volvo almazdı...
    Arkadaşlardan biri 308 SW nin arkası hoş değil demiş 308 SW arka görünüş resmi ekliyorum. tekrar bakalım istedim.

Bu araçlarla ilgili daha fazla ilgi ve yorum bekliyorum arkadaşlar. ha varsa kia ceed SW resimleride ekleyelim litfen.

• Fiyat/performans olarak ve bir Kia kullanıcısı olarak Ceed Sw beğendiğim bir araç. Ama malesef Çelik Motor un öngördüğü modeller dışında opsiyonları dahi yok. Megane3 Sw geleceği parlak bir araç olacak gibi ne de olsa yurdum insanı için reno deyince akan sular durur :-) Bunlara karşılık alternatif olarak neden mpv yani Scenic, Verso, C-Max, Touran tarzı bir araç bana daha cazip geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tergener -- 5 Ağustos 2009; 18:15:14 >
  • megane 3
  • evet aslını scenic aklımdan gecemdı degıl. megane 3 sw ilew aynı anda piyasaya cıkacak ekim gibi yanı onuda degerlendireceğim
  • Yeni Secenici de biraz web den inceledim. içi megane 3 ile aynı sayılır. ancak kasa biraz hantal gibi geldi bana.
    gerçi eskisine göre daha modern bir görünüşe kavuşmuş ama. birde görüntü fazla sportif degil,
    megane 3 sw görüntüsü sportif, hem genc ruha hemde aileye hitap ediyor. bilmem yanılıyormuyum.
    Artık Ekimi bekliyeceğiz, ikisinde yakından göreceğiz.
    Ama gönlüm sanki megane 3 SW diyor. (1,5 dci 105 BG düz vites, sanırsam 6 ileri)

Ayrıca rakadaşlar maganların bu 3. nesillerinin hepsinde yeni bir ses sistemi varmış.
    (Arkamys ses sistemi) bu ses sistemini dinleyenler varsa begenilerini lutfen yazsınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevzu -- 5 Ağustos 2009; 17:00:53 >
  • Ceed Sw iç hacim olarak benim gayet memnun Cerato dan bile geniş. Megane3 Hb in içi çok basık gelmişti bana, özellikle arka koltuklar. Umarım Megane3 Sw de biraz daha geniş bir içi hacim olur.
  • Evet Kia Ceed SW nin de dış görünüşü hoş olmuş. Bağajıda 524 lt . Ancak uzun süreli kullanımda çabuk dökülür diye endişeliyim. Gerçi kia nın bu aracı 5 yıl garanti ile satması, kianın değiştiği ve kaliteli üretildiği anlamına geliyor. (Zaten bu aracı sanı7ırsam avrupa için slovakyada üretiyorlarmış) Kia nın servis hizmetleri fena değil. yedek parçasıda uygun tıpkı yerlı araçların yedek parçaları düzeyinde. Ancak iş Sw ye gelince dayanıklılık ön planda olmalı, ne de olsa ufak tefek yük illaki taşınacaktır. Ancak kia Sw biraz pahalı ve donanımsız buldum. tam donanımlarını ise sadece otomatik olarak satıyorlar. halbuki ben hala manuel vitesten yanayım. belki hiç otomatik kullanmadığımdan olacak. otomatik viteslerde urkuyorum (arızası çok olur diye). ancak yinede bu aracıda yakından takip ediyorum. kia iyi bir kampanya yaparsa birden ilk tercihim haline gelebilir. şuan birinci tercihim halen Megan SW gibi. 308 SW bağaj olarak (674 lt) ve donanım özelliği olarak bunlardan üstün olması beni cezbediyor. son kararımı verene kadar Megan SW yi bekleyeceğim.

Yukarıdaki resimlerin içerisine hiç Kia Ceed Sw resmi koymadığımı farkettim. hemen bir tane ekliyorum.

Bu arada hangisini alırsam alayım. Füme Rengi (308 in köpekbalığı Grisi) favori renklerim. araçlara en iyi yakışan renklerde bunlar bence.
    Lutfen bu araçları teknik özelliklerini ve donanımlarını karşılaştıralım arkadaşlar. paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim... ama pek paylaşan arakadaş yok??? kendim yazıyorum kendim okuyorum. lütfen arkadaşlar halkımıza SW araçların güzelliğini keşfettirelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevzu -- 15 Ağustos 2009; 15:43:11 >
  • Arkadaşlar yukarıdaki araçların dizel, 100 bg üstünde ve düz vites olanları ile ilgileniyorum.
    Tercihlerimin başında, Dayanıklılık, Tasarım (Sportiflik), Genişlik (Hem iç hacim hemde bağaj), Dizel ve düz vites olması,
    Güvenlik üstünlikleri olamsıha birde Nevigasyon standar ve usb girişil mp3 çalar (ses sistemi tatmin etmeli)

Lütfen bu kriterlere göre karşılaştırmalarımızı yapalım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.