Şimdi Ara

)))))>Samsung s5230 / Star Firmware Güncelleme<((((( (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
631
Cevap
2
Favori
141.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NymphadoraTonks

quote:

Orijinalden alıntı: sweet81

S5230XXIG2_PL ve S5230CEIF5 versıyonu denedım tr ama java calısmıyor ve tabıkı konusma sırasında ses kaydı yok...

sanırım türkçelerde çalışmıyor bu java meselesi ingilizce olarak iyi bir versiyon varmı önerdiğiniz?

bu tez bana pek mantıklı gelmedi kardeşim. Bence dil ile alakası yok...
  • artık ben yarın aksam denerım her aksam 2-3- versıyon denemekten bıktım daha erken deneyen olursa bılgılendırsın soyle bır gercekte var arkadaslar orjınal surumu er gec dusecek nete...
  • arkadaşlar ben S5230XEIG4 versiyona geçtim türkçe dil desteği ve türkçe t9 yok yalnız istediğim her java oyunu ve programı yükledim hiçbir sıkıntı yok orginal versiyondan daha hızlı çalışıyor java hatası alan ve ingilizce olsun kullanırım diyen geçebilir bi problem yok

türkçe olsun isteyen bide bunu denesinler xx serisinin son sürümü bu sitede görmedim varsa kusura bakmayın.
    www.4shared.com/file/123170060/9f750180/S5230XXIG2.html
  • eski versiyona dönmek istiyenler aşağıdaki sitede link var ama sanırım ücret istiyor
    http://share4gsm.com/index.php?strona=files&act=/Samsung/GT-S5233a
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaraKule06

eski versiyona dönmek istiyenler aşağıdaki sitede link var ama sanırım ücret istiyor
    http://share4gsm.com/index.php?strona=files&act=/Samsung/GT-S5233a

once uyelık ıstıyor sanırım
  • evet ben site yoneticisi ile msn de görüştüm.. ücret karşılığı uyelik oluyormuş..sonra programı ındırebiliyomussun..vay be orjınal surume gecmek için kimlerle muhatap oldumm :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: kardelen110

evet ben site yoneticisi ile msn de görüştüm.. ücret karşılığı uyelik oluyormuş..sonra programı ındırebiliyomussun..vay be orjınal surume gecmek için kimlerle muhatap oldumm :D

barı ucretıde sorsaymıssın
  • 15 euro
  • forumdaki xitforum adlı üye daha önce bu siteden bi firmware indirdiğini söylemiş mesaj yazdım ama cevap vermedi üyeliği vardır belki indirebilir bizim için bu arada telpayla konuştum bugün. bi arkadaş kendi telefonunda S523AJVIG2 yüklü olduğunu söylemişti. konuştum telpanın söylediğine göre kendilerinde yeni versiyonu bırakın orginal sürüm bile yokmuş henüz
  • site 30günlük üyelik için 15avro istiyor paypall ile ödeme yapılabiliyor
  • ben okumadım nerede yazmış bilmiyorum ama umarım vardır ..ne yalan söyleyim ben pek sevmedim bu güncellemelerii orjınalı daha iyi gibi geldi bana
  • quote:

türkçe olsun isteyen bide bunu denesinler xx serisinin son sürümü bu sitede görmedim varsa kusura bakmayın.

Arkadaşlar,
    yukarıda KaraKule'nin verdiği linkteki XXIG2 versiyonunu yükleyen var mı...? Eğer varsa java'da sorun çıkarıyor mu?
    Ben ancak gece eve gittiğimde indirip deneyebileceğim. Deneyen varsa ve java'da problem çıkarıyorsa hiç uğraşmıyim...

• quote:

Orijinalden alıntı: hhcihan

quote:

Arkadaşlar,
    yukarıda KaraKule'nin verdiği linkteki XXIG2 versiyonunu yükleyen var mı...? Eğer varsa java'da sorun çıkarıyor mu?
    Ben ancak gece eve gittiğimde indirip deneyebileceğim. Deneyen varsa ve java'da problem çıkarıyorsa hiç uğraşmıyim...

Evet demin o sürüm yüklüydü ve yüklenmiyor. Anladıgım kadrıyla xx serilerine yükleme yapılamıyor xe sürümü sorunsuz. Tekrardan XEIG4 versyonuna geçtim ingilizce ama hem hızlı hem yükleme yapılyor hemde google map ve internete hızlı giriyor herkeze tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: hhcihan

quote:

Arkadaşlar,

bendede o versıyon var su an java problem lı

• Arkadaşlar g2 ve g4 ile internete ve google map bir girin ne kadar fark var böyle ya inanılmaz gerçekten demekki versyonlar boş yer çıkmıyor
  • sonuc ıtıbarıyle orgınal versıyonu harıc yenı butun versıyonlarında konusma sırasında ses kaydı yok sanırım problem falan mı yaratıyordu acaba?
  • Öncelikle medicus07 sana çok teşekkür ederim.Böyle ayrıntılı ve güzel anlatımın için.Çok faydalı bir başlık olmuş gerçekten..

Son üç ayda üç tane dokunmatik telefon değiştirdim.Aslında zırp pırt telefon değiştirmem uzun süre kullanırım ama şartlar bunu gerektirdi bu sefer.İlki Philips X800’dü,ikincisi LG Cookie ve sonuncu olarak Star…Hepsinin kendine göre artı ve eksileri var tabi,şimdi anlatıp uzatmayayım…

Samsung’un geliştiricilerini anlamak mümkün değil,tamam güzel böyle yeni firmware’ler falan,yeni özellikler ama en basiti güncel versiyonlara neden Java desteği koymazlar gerçekten garip! Sonra görüşme esnasında ses kaydını (ki benim işime pek yaramıyor) neden iptal ederler yeni versiyonda bu daha da garip.

Ben S5230XXIF3 ve S5230XXIG2 versiyonlarını kullandım,aşağı yukarı ikiside aynı,pek farklılık göremedim.Sekmeli menü güzel olmuş ama benim gibi Opera Mini programı vazgeçilmezi olanlar için Java desteksiz olmazsa olmuyor işte.Çok uğraşmama rağmen (TK File Explorer v.s.) Java uygulamaları yükleyemedim.
    Bu arada şunu da söyleyeyim Multiloader’de BRCM2133 tikini şeçmemiz gerekiyor yoksa mavi şerit ekran geliyor ve telefon açılmıyor.(En azından ben öyle yükleyebildim.)

Şu an S5230XFIF2 sürümünü kullanıyorum sekme yok ama Java yüklenebiliyor en azından..Zaten yabancı sitede de yazmışlar şu an kullanılabilecek en iyi versiyon diye..Çıkalı iki ay olmuş daha,güncel denebilir yani ;)

Artık bundan sonra S5230XXIH versiyonunu beklemek gerek herhalde ;) Umarım bu sefer eksiksiz yaparlar.Sekmeli menüde gözüm kaldı :D

• mrb arkadaşlar konuyu uzunzamandır takip ediyodum.bende sizler gibi bütün versiyonları denedim ama birtürlü java yükleyemedim.ama birdr şunu farkettim bizim telefonların modeli s-5233a fakat bu versiyonları yükleyince s-5230 oluyor.haliyle 5233 ün java programlarını kabul etmiyor diye düşünüyorum bilmem öylemidir...fikrimi sizlerle paylaşmak istedim...
  • Yalnışımız var en güncel sürüm S5230XEIG4 ve bu sürümde java uygulamlar yüklenebiliyor ( Opera mini ve ebuddy yükledim) çift sekmedidir ve tüm versyonlar içinde en hızlısdır internet ve google map dahil. Tek sorun Türkçe olmamasıdır ama sorun teşkiletmiyor ben 5-6 gün denemedim ve tekrardan bu sürümü kullanmya başladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FuXiN -- 8 Ağustos 2009; 9:16:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CAPTAIN_34

mrb arkadaşlar konuyu uzunzamandır takip ediyodum.bende sizler gibi bütün versiyonları denedim ama birtürlü java yükleyemedim.ama birdr şunu farkettim bizim telefonların modeli s-5233a fakat bu versiyonları yükleyince s-5230 oluyor.haliyle 5233 ün java programlarını kabul etmiyor diye düşünüyorum bilmem öylemidir...fikrimi sizlerle paylaşmak istedim...

5230 veya 5233a olsun önemli olan telefon modeli değil arkadaşım sen herhangi bir java oyunu istediğin her telefona yükleyebilirsin (java destekleyen tabi) sadece ekran çözünürlükleri bakımından problemler olur başka bi sorun olmaz yani ortada senin dediğin gibi bi problem yok sadece xx versiyonlarında bi eksiklikmidir bilerekmi yapmışlardır bilinmez java problemi varmış ben hiç xx sürümü yüklemedim onun için bilmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.