Şimdi Ara

Hyundai Accent Era Mı? Fiat Linea mı? Fiat Punto Mu? Hyundai Getz mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
24.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunlarda tabii ki sınıf farkları var ancak 4 araba Tr'de baya bir satıyor. Siz olsanız hangisini alırdınız? Bir de sebepleri ile açıklarsanız daha iyi olur.

• Bua raçlar içinde en iyisi linea diğerlerinden daha üst bir sınıf ama kalabalık bir aile değilseniz ve bagaj derdiniz yoksa grand e punto mantıklı bir seçim olacaktır accent era da iyi bir seçenek ama lineayla puntonun tadını vermez ama performansı iyidir
  • aslında bu araçlar arasında sınıf farkı fazla sayılmaz.
    çünkü linea ile grande punto ne b segmenti, nede c segmentinde yer alır. bu 2 otomobil b-c segmentin arasında sıkışıp kalmıştır.
    era ile getz elbette b segmentine aittir.
    bu farklılıklardan dolayı elbette üst segment otomobil daha iyidir.
    yalnız era, tr de 2009 un ilk 6 ayında satış rekoru kırmıştır ve sınıfının en iyi donanımına , güvenliğine(euro ncap 4 yıldız) en geniş iç hacmine ve 2 benzinli(1.4,1.6) 1 dizel(1.5) motora sahip, sedanıdır.
    getz yerine i20 ye bakmanı tavsiye ederim.
    bide linea ve grande punto yu kullanmadım ama kullanan arkadaşlarım kokpitten aracın önünün görünmediği için park ederken zorluk çekmişler.

tercih senin...
  • Bu saydığın araçlar içine kime sorsan Linea der.Sıfır almayı planlıyorsan.Linea 1.6 Multijet dynamic veya emotion tavsiye olunur.2. el alacaksan 1.6 mulitjet yeni çıktığı için 2.el zor bulunur bu durumda 1.4 Tjet 120Hp ye yönelebilirsin.(Sakin bir kullanıcıyım diyorsan 1.3 multijet 90hp de işini görür.)
  • Bu araçların hepsı b sınıfı.. Lineada b sınıfı aslında bır cok kısı boyutlarından dolayı c sınıfı zanneder fakat
    b sınıfı.. Bu araçların ıcınden tercihim linea olurdu diyemicem ne yazıkkı nedeniyse o iğrenç tasarımı.. Bu aracı tasarlayanı tebrik etmek gerek.

Sizin yerinizde olsam tercihimi Hyundai i30 dan yana kullanırdım 30 bin lira gibi bir fiyatı var sanırım şuanda, hemde iyi donanım ve 1.6 120 ps motor.. Bir bakın derım.

Eğer lineanın şeklini beğeniyorsanız alın ama ben lineayı şeklinden dolayı tercih etmezdım zevk meselesı tabi buna karar vermek size kalmış

arabadan çok herşeye benzıyor..

Hyundai Accent Era Mı? Fiat Linea mı? Fiat Punto Mu? Hyundai Getz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 1 Ağustos 2009; 22:19:31 >
  • Linea'yı tercih ederdim. Birde bordo olacak rengi enfes olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: br251

Bu saydığın araçlar içine kime sorsan Linea der.Sıfır almayı planlıyorsan.Linea 1.6 Multijet dynamic veya emotion tavsiye olunur.2. el alacaksan 1.6 mulitjet yeni çıktığı için 2.el zor bulunur bu durumda 1.4 Tjet 120Hp ye yönelebilirsin.(Sakin bir kullanıcıyım diyorsan 1.3 multijet 90hp de işini görür.)

Linea performans olarak era'dan iyi mi?
  • Hiç düşünmeden Fiat Punto alırdım. Tek eksiği bagajı ama iyiki eksik
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaTiP_SoSe

quote:

Orijinalden alıntı: br251

Bu saydığın araçlar içine kime sorsan Linea der.Sıfır almayı planlıyorsan.Linea 1.6 Multijet dynamic veya emotion tavsiye olunur.2. el alacaksan 1.6 mulitjet yeni çıktığı için 2.el zor bulunur bu durumda 1.4 Tjet 120Hp ye yönelebilirsin.(Sakin bir kullanıcıyım diyorsan 1.3 multijet 90hp de işini görür.)

Linea performans olarak era'dan iyi mi?

1.4 Tjet 120Hp 206Nm tork(1750 devirde),1.6 multijet 105 Hp 290Nm tork (1500 devirde)Bu iki motor Lineayı uçurur.

Test et mutlaka...........Dene kendin karar ver.En sağlıklısı bu olur.Bana birisi şuanda Era -Megane-Linea seç beğen birisini al deseler hemen linea alırım tipini ben çok seviyorum(Beğenmeyenlerede saygı duyarım) iç mekanı geniş bagajı geniş motor seçenekleride geniş..............vb.
  • e-otoderginin bu ayki sayısında era,sembol ve albea karşılaştırması var.Fikir vermesi açısından bir okuyun derim.
  • Linea
  • Benzinlimi alıcaksınız dizel mi ?
    Kaç kişilik ailesiniz ?
    Bütçeniz ortalama nedir ?
    Bagaj genişliği çok önemlimi ?
    Araçtan çok iyi performans bekliyormusunuz ?

Bunları göz önünde bulundurursak daha iyi bir sonuca varabiliriz
  • fiat multijetlerden uzak durun
  • 2007 den beri grande punto 1,3 mj kullanıyorum.
    şehirler arası 4,5 lt yakar,
    şehir içi sıkışık trafikte 7 lt yakar.(kış şartlarında 8 felan yakıyor)
    yol sesini içeri fazlaca alır.
    genel anlamda aracımdan çok memnunum.

• fiat'ı sorunlu ve sağından solundan ses geldiği çabuk döküldüğü için tavsiye etmem

accent era derim getz'e göre daha konforlu
  • konu hortmus.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bencn17 -- 11 Ocak 2010; 10:10:06 >
  • Böyle konularda ilk mesajı yazan -ki yazalı 4 ay olmuş- arkadaşın hangi aracı aldığı, memnun olup olmadığı vs gibi hususları çok merak ederim ama nedense ilk mesaj atıldıktan sonra sonuç yoktur.
  • Kalabalıksanız Linea değilse Punto Evo.
  • Bagaj isteniyorsa linea degilse Punto evo
    Eğer daha ufak birşey lazım ise Getz yerine (üretimden kalkacak zaten) i2O
  • quote:

Orijinalden alıntı: over and under

fiat'ı sorunlu ve sağından solundan ses geldiği çabuk döküldüğü için tavsiye etmem

accent era derim getz'e göre daha konforlu

Eski Grande Punto aracımda ne bir sorun ne sağından solundan bir ses nede tek bir dökülme vardı ..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.