Şimdi Ara

FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
963
Cevap
11
Favori
305.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç) FORD TRANSİT TAKIMI (connect hariç)
  • quote:

Orijinalden alıntı: merkur44

Arkadaşlar benim aracımın stepnesini çaldılar.Aman siz stepneyi içeri alın.Stepneyi tutan halatı tam dibinden jilet gibi kesmişler.Zaten pek sağlam birşey de değil.Servis kasko karşılıyor dedi ama moral bozukluğu maddi değerinin çok çok üstünde inanın.
    8 sene sonra stepnem tekrar çalındı.Stepne mekanizması 250 tl olmuş.
  • Herkese merhabalar.

Tüm yeni yada eski model transit kullanıcıları burada buluşuyor. Ford Transit hakkında herşey konuşabilir yada tartışılabilir arkadaşlar. Herkes kendi bilgisince bişeyler ekleyebilir transitçiler birbirine yardımcı olabilir. Ve herkes kendi transitini burada gösterip hakkında bilgi verebilir.

Başta ben kendi aracımdan kısaca bahsedeyim;

Arkadaşlar 10 aydır Transit kullanıyorum. Daha önce starex ve sonrasında ise mıtsubıshı L300 sahibi idim. Şu sahip olduğum araç 2004 model arkadan itişli 120 T310 Ford Transit Journey modeli. Full bir araç. 2008 eylülde aldığımda 22.500 km.de orjinal tertemiz hatasız ve daha ilk 10.000 km. bakımını serviste yaptırmış idi. Ben aldıktan sonra ilk işim aracı minibüse çevirmek oldu. 5+1 yani arkada sadece kafalıksız tek sıra 3 lü koltuk vardı. Bu sıra koltuğa sadece kafalıkları olmadığı için 3 kafalık arkasına bi sıra daha 3 lü koltuk ve en arkayada bagaj lazım olduğunda katlanıp yer açılsın için özel dizayn 4 lü koltuk yaptıdım. Ve bunlarıda ford araçlarına koltuk üretimi yapan kaliteli bir firmaya yaptırdım. Yani kumaş desenleri orjinali ile birebir aynı. Araç bu şekilde 5+1 yandan camlı kamyonet iken, proje çizdirip ruhsata 12+1 minibüs olarak işlenmiş oldu. Aracı alır almaz direk döşemeciye gitmişti. Bu işlemlerden sonra doğru Yalova/Erdeğer yetkili Ford servisine gitmek oldu. Km. 22.500 de olduğu için 20.000 bakımı yapıldı. Ve araç şu an 70.000 km. ye yaklaştı. Yani alındığından beri neredeyse 2 ayda bir 10.000 km.yi doldurdum ve her seferindede aynı servise gittim. Bakımlarda yağ-filtreden ekstra olarak 40.000 km. de ön fren balatalarım ve orj. fabrika çıkışı pirelli marka lastiklerim 4 adet michelin marka lastiklerle değişti. Ve 53.000 km.de ise özel bir serviste çatlayan klima borusu tamir edildi ve çok öttüğü için arka fren balataları değiştirildi. Ve son olarakta 60.000 km. bakımında fren vakum pompsından hidrolik, termostatan ise su sızdırıldığı görüldüğü için fren vakum pompası ve termostat orj. parçalar ile değiştirildi. Aracıma gözüm gibi bakıyorum. İşimiz gereği aylık 5000-5500 km. yol yapıyorum. Ama neredeyse aracı hergün yıkatıyor yada yıkıyorum. Tozlu gezmeyi hiç sevmiyorum. Bakımlardan eksta olarak aracıma sağ-sol krom basamak - kapılar kilitlendiği zaman açık olan camların otomatik kapanması için cam kaldırma modülü - monza marka xenon kit - krom kaplama kapı kolları - cenmax arka park sensörü - servisten yeni kasa orj. transit jant kapakları - app plaka - önler açık arkalar koyu komple çizilmez cam filmi - ön ve arka muz silecekler - paslanmaz krom egzos ucu - boya koruma - bagaj kapağındaki ford logosu bulunan ve siyah olan plakalığı araç rengine boyama işlemi yaptırdım. Bu işlemlerin % 95 i herzamanki yetkili servisimde yapıldı. Şimdi sırada ise yeni model jorneylerde bulunan arka tamponların orta kısmındaki basamaklı tampondan serviste montaj yapılması ve birde ön sis farlarının farklı modellerle değiştirilip, xenon kitten daha fazla verim almak ve ışığımla kimseleri rahatsız etmemek için farlara mercek montajı yapmak var. Araçtan çok memnunum gidişi çok güzel. 140 km. yi çok rahat görüyor kısa bir süre sonrada 155 km. ye ulaşıp oradan ileri gitmiyor motor ömrü için devir burada son buluyor. Tek sıkıntım aracın boşken çok fazla sarsması ve devir düşünce 2 ile devam etmeyip illa 1 . vitese geçirmek gerekmesi. Ve tabikide bu sıkıntılar bu model transitlerin bildiğim kadarı ile en doğal halleri. Araç taş gibi maşallah yıpratmak çok zor.

İşte birkaç resim;

-----------------------------------------------------------------------------------------------

İMZAMIZ; (Linki kopyalayıp imza alanınıza yapıştırınız...!!)

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_33384635/mpage_1/kea<y_/tm.htm][center] 
    [image]https://store.donanimhaber.com/e4/80/aa/e480aa2974ee00f2c4a906fc5d8c8a01.jpg[/image]
    [b] [u][color=#660000][size=3]**TRanSiT TaKıMı**[/size][/color][/u][/b][/size][/center][/link]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 9 Eylül 2011; 19:06:36 >

• Bu aracı satmak istiyorum arkadaşlar. Sebebi ise farklılık olsun. Renault Trafic düşünüyorum. İlgilenenler buradan yazabilir.

http://www.sahibinden.com/boyle_temiz_transit_az_denk_gelir_12_1-54WQQaXQQ15929632WQQpXQQdisplayitem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 7 Ağustos 2009; 21:02:21 >
  • Transitlerin L300lere göre yakıt tüketimi nasıldır?Daha önce L300 kullandığınız için kıyaslayabilirmisiniz.
  • L300 den yakıtını daha yüksek olduğunu düşündü arkadaşlar herzaman ama öyle değil. şu an şehiriçi 26 kr. Şehirdışı ise 19 kr yakıyor.
  • Yakıt fiyatları devamlı oynadığı için litre olarak en son uzun yolda 7 lt.yaktım L300'le.Şehiriçinde 10-11 lt arasında oynuyor trafik durumuna göre kışında 12-13 lt yaktığı oluyordu
  • Bende şu an 9 litre yakıyorum şehir içinde Transit ile. O zaman araçların ağırlığına kıyaslayacak olursak transitler L300 den az yakıyor. Öyle değilmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 13 Ağustos 2009; 11:34:09 >
  • ben daha cuma akşamı T 330 S Van yüksek kasa transitle hemde özel bu araç zırhı 2500 kiloluk araç 80 litre depoya sahip 200 tl deposu doluyor ortalama 201 tl lik aldım cuma günü istanbul güneşliden çıkıp samsuna yakın 80 km kala olan Havza dan mazot aldım..üstelik mazot alırken 89 km lik daha mazotumda vardı tabi bu normal bir araç değil tonajı normalden ağır ve extra klimalı siz düşünün normal bir transit ne kadar yakar üstelik 2010 model ve motoru henüz açılmamış 0 bir araç daha fazla yakmasıda lazım ortalama km de 300 lira yakmış diye tahmini hesaplama yaptım ..

saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prıvacy -- 16 Ağustos 2009; 22:55:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: prıvacy

ben daha cuma akşamı T 330 S Van yüksek kasa transitle hemde özel bu araç zırhı 2500 kiloluk araç 80 litre depoya sahip 200 tl deposu doluyor ortalama 201 tl lik aldım cuma günü istanbul güneşliden çıkıp samsuna yakın 80 km kala olan Havza dan mazot aldım..üstelik mazot alırken 89 km lik daha mazotumda vardı tabi bu normal bir araç değil tonajı normalden ağır ve extra klimalı siz düşünün normal bir transit ne kadar yakar üstelik 2010 model ve motoru henüz açılmamış 0 bir araç daha fazla yakmasıda lazım ortalama km de 300 lira yakmış diye tahmini hesaplama yaptım ..

saygılarımla

Araç kaç model?

Banka aracımı?

Çokta fazla yakmamış yapılan extralara göre.
  • İşte Türkiyede ilklerden sanırım. Aracın farlarına son model araçlarda bulunan merceklerden monte ettik. Böylelikle hem xenon ışığımız kimsenin gözünü almıyor hemde diğer transitlerden farklı bir yanımız oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 21 Eylül 2009; 22:33:40 >
  • bu kısa şase alçak tavanda en büyük motor kaç ps lik. şu 200 ps var mı kısa şase alçak tavanda.

mercek yakışmış.

ayrıca senelik masrafı ne kadar tutuyor. güncel kasadan önceki makyajsız kasa şu üstte rsmi olan için vergi bakım muayene
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa-T

bu kısa şase alçak tavanda en büyük motor kaç ps lik. şu 200 ps var mı kısa şase alçak tavanda.

mercek yakışmış.

ayrıca senelik masrafı ne kadar tutuyor. güncel kasadan önceki makyajsız kasa şu üstte rsmi olan için vergi bakım muayene

Yeni modellerde 140 ps mevcut. İstek üzerine 200 ps.lik getirtilebiliyor.

Teşekkürler.

Senelik masrafı;

muayene 130 - Periyodik bakım 300 - vergi 471 - Toplam = 901. Genelleme yaparsak 1000 lira civarı.

Tabi ben bakıma iş gereği çok yol yaptığımız için senede beş sefer giriyorum. Bakımları 10.000'de bir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 21 Eylül 2009; 22:58:28 >
  • Araca son kasa journey lerde bulunan orj. alaşımlı jant montajı yaptık. Nasıl olmuş??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoca1677 -- 1 Ekim 2009; 15:31:31 >
  • Güzel olmuş.
  • focus stnin jantı uyar mı acaba transite :D çok afilli olur. 5*108 di sanırım aralığı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa-T

focus stnin jantı uyar mı acaba transite :D çok afilli olur. 5*108 di sanırım aralığı

bencede eminim çok güzel dururdu. Fakat st jantlarının bijon aralığı bizimkilerdfen farklı. Transitin ölçüleri: 5x160. Belki uydurulabilir. Üstelik fiyatlarıda benim aldığım jant ile aynı. İçime şimdi bir kurt düşürdünüz.

http://www.sahibinden.com/---_focus_st_5x108_16inc-72WQQaXQQ16124215WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/ford_transit_16_5x160_orjinal_jant-90WQQaXQQ15285531WQQpXQQdisplayitem&keyword=transit%2016
  • Merhabalar. Ben geldim.

Ve buda benim Transit'im Hız yönünden çok iyi 6 vitesli 140 Beygir

http://img202.imageshack.us/img202/1395/sdc10456.jpg

http://img522.imageshack.us/img522/369/33768211.jpg

Resimler çok büyük olduğu için linki verdim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V u R a L -- 12 Ekim 2009; 16:40:57 >
  • hayırlı olsun kardeş.allah kazasız belasız kullanmanı nasip etsin. bende jumbo olansı var .200 beygir olandan. çok güüzel makine

valla.kısmet olur da yaşarsak o güne kadar 2011 veya 2012 de yeni kasa çıkacak. onu alırım inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: baterist_serkan

hayırlı olsun kardeş.allah kazasız belasız kullanmanı nasip etsin. bende jumbo olansı var .200 beygir olandan. çok güüzel makine

valla.kısmet olur da yaşarsak o güne kadar 2011 veya 2012 de yeni kasa çıkacak. onu alırım inşallah

Sağol kardeş. Ben yeni almayıp buna modifiye düşünüyorum

farları böyle yapsam

Nasıl Olur ???????
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.